Treść opublikowana przez legrooch
-
Problem z wężami przy silniku E39 525tds
http://realoem.com/bmw/select.do
-
[530d] Akumulator- "coś" rozładowuje w 24/48godz.?
Ja miałem problem z prądem, około 5-10 minut po ZABLOKOWANIU samochodu odpalała się dmuchawa. Winny był zapchany klimatronik, bo po rozbiórce problem zaginął całkowicie. Szukałem również problemów z jeżem, ale podmiana odrzuciła ten trop. Moje objawy to był tylko odpalany sam z siebie nawiew dopiero po zablokowaniu samochodu.
-
jakie macie przebiegi Automat?
Ja miałem w 360R zrobione 232 tys., zmieniłem olej ryzykując zafajdanie całości i odpukać już dycha stuknęła od wymiany i jest cisza.
-
e39 530d nie odpala
Sugerujesz, że niektóre podzespoły zwracają błędy tylko dla VIPowskich urządzeń? :lol:
-
problem z turbo 530d/99
Bądź przodem zadarł o intercooler. Sprawdź też pod maską i od spodu gumowe złącza idące od turbo do IC, i od IC do EGR.
-
3.0d nie jedzie na pełnym gazie, dymi i szarpie
Przeładowanie może być jak najbardziej związane z elektrozaworem turbo. To będzie ten od strony turbiny. Drugi masz pod kolektorem od strony kierowcy i odpowiada on za EGR.
-
problem nieszczelna pompa CR
Tu masz namiary. I nie zwracaj uwagi na ten komentarz http://dobrymechanik.net/mechanicy/nadarzyn/disel-system-podkowinski-bogdan.html
-
problem nieszczelna pompa CR
Nowy Dwór i pewniak to ciężko. Natomiast Nadarzyn i Diesel-System Bogdan Podkowiński Ci to zrobi konkretnie i szybko.
-
528iA Problem z elektryką - Taśma?
W środku jest totalna cisza, ani pompki nie słychać, ani silnika wycieraczki.
-
528iA Problem z elektryką - Taśma?
Dobra Panowie (i Panie ;) ) U mnie znienacka w touringu padł spryskiwacz i wycieraczka. Działa podgrzewanie, działa blokada szyby. Z tego, co kojarzę, to chyba jedno i drugie idzie osobnymi wiązkami przy zawiasach. Czy spryskiwacz i wycieraczka idą zatem wspólnie, czy też są rozłożone na osobne zawiasy? Bo już głupieję, co szwankuje...
-
problem nieszczelna pompa CR
Masz rację. Tak czy inaczej sam tego nie zrobi.No chyba że ktoś potrafi.Niewdzięczne są te układy wtryskowe.Ja płaciłem 450 za sprawdzenie na stole probierczym i uszczelnienie całej,ale to zupełnie inna pompa. Ano właśnie. przy problemach dopiero zaczną się koszty, jak mechanik raz weźmie uszczelnienie, później dołoży regulator (nie powiązany, ale zawsze), później dojdzie wirnik itd.
-
530d, raz przyspiesza lepiej raz gorzej,coś nie tak z turbo?
A co powiesz na nowe turbo, które w automacie daje identyczny objaw? :)
-
E39 żarowka ringów
Dobrze jest zrobić małe nadcięcie od środka na nóżkę - łatwiej wejdzie i nie skopie się żarówek. A spaloną na chama - rozwalić, kombinerkami wyciągnąć, nadpiłować, wsadzić nową.
-
e39 kombi- niski tyl
Nie zdziwiłbym się, gdyby nie miał sprężyn, tylko miechy :] Skoro musiał porównać kombiaki, to sprawa jest dosyć prosta - jeszcze brak wiedzy, co ma u siebie.
-
problem nieszczelna pompa CR
Ja u jednego z najlepszych pompiarzy w mazowieckim robiłem uszczelnienie za 750zł. Zero problemów, czyściutko, suchutko, sprawnie i o to chodzi. Czasem cięciem kosztów można sobie biedy napytać lub zbędnych wydatków.
-
Servotronic a to ciekawe
A co mam Ci powiedzieć? Który kabel u Ciebie jest zrobiony na lewo? Widziałem już setki razy Twoją instalację przecież..... :/ Dałem Ci schemat, gdzie możesz sobie sprawdzić całość - co, do czego, gdzie i jak. Więc nie wybrzydzaj. No i uwaga voshona jak najbardziej na miejscu.
-
Servotronic a to ciekawe
Sprawdź sam, gdzie uderzasz http://wds.spaghetticoder.org/en/e39/
-
E39 530dA 2001r Tiptronic używanie, eksploatacja itd.
Ja u siebie robiłem olej w skrzyni przy 230tys i odpukać, ale trzyma się dobrze. Również spowodowały to ubytki. Olej wymieniałem w ASO - 430zł robocizny i 560zł olej + komplet filtra. Eksploatacja - jak napisali koledzy wyżej - N i ręczny przy górkach, tak to zawsze na P lub D. Co do jazdy - ja generalnie jadę spokojnie na mrozie, poniżej 2tys, bez deptania, delikatny gaz.
-
530d. Jak wam pali w duże mrozy?
Nagrałem dziś odpalenie u siebie. Zrobiłem jedną głupotę - podwójnie podgrzałem, ale wczoraj przy pojedynczym i jednym stopniu mniej zapalił identycznie.
-
530d webasto - podsumowanie.
U mnie również Webasto działa, grzeje. Istnieje również :) Ale za Chiny Ludowe nie mogę się do niego wpiąć przez diagnostykę. Czyli szukać sterownika?
-
Regeneracja pompy 525TDS W-wa polecane warsztaty gdzie?PILNE
Dzwoń do Diesel-System w Nadarzynie. Lepszego speca nie znajdziesz. Adres jest inny teraz, ale bliżej Warszawy ciut, telefon aktualny. W piątek odebrałem niunię po paru pracach u niego i potwierdza się, że nikt na niego złego słowa nie ma. Niedrogi, pewny i dokładny. http://msp.money.pl/baza-firm/diesel-system-bogdan-podkowinski-nadarzyn-a1057780.html
-
Problem z oświetleniem kabiny, drzwi, pilotem w klucz
Sprawdź akumulator.
-
530d. Jak wam pali w duże mrozy?
Jestem świeżo po regeneracji wtrysków, świec i czyszczeniu regulatora. Dziś przy -12 miło mnie zaskoczyła bunia - odpaliła po dwóch obrotach maks, czyli poniżej sekundy.
-
525d se głośna praca turbiny
Bez większych problemów oprócz gimnastyki wyjmiesz od góry. Sprawdź na realoem.com na podstawie swojego VINu co i gdzie jest. Po wyjęciu turbo poznasz jej magiczne oznaczenie.
-
e39 530d 99r nierówna praca silnika
Wyczyść EGR - około 30 minut roboty, no może godzina za pierwszym razem. Świece... albo Ci padła któraś, albo przekaźnik. Ale raczej świeca. Z ostatnim nie pomogę, ale po powyższej pracy wszystko powinno wrócić do normy.