Treść opublikowana przez jceel
-
320d, 330d ile motogodzin - ankieta
jechałem ostatnio M47 kolegi z forum, przebieg ok. 500.000 i też chodzi bardzo ładnie i żwawo... a jedyny problem jaki miał to z przepływką.
-
330d łożysko oporowe?
jestem po wizycie u mechanika i osluchaniu skrzyni... stwierdzil to samo, co juz mowil mi kolega czerwony330d, czyli duze luzy miedzytrybowe w skrzyniach 6 i przez to rozne dziwne dzwieki dochodzace ze skrzyni. zaproponowal mi wymiane oleju w skrzyni + jakis dodatek wyciszajacy, chyba sie na to zdecyduje. raczej nie zaszkodzi, zwlaszcza ze koszt jest niewielki :mrgreen:
-
330d jaki palnik D2S
osramy też są w niezłych cenach: http://moto.allegro.pl/zarowki-zarowka-xenon-osram-d2s-nowa-promocja-i1660449747.html też podróbka? :/
-
330d jaki palnik D2S
hej, http://moto.allegro.pl/zarowki-zarowka-xenon-d2s-philips-85122-katowice-i1656693054.html będzie dobry do E46? to są oryginały? cena nie jest podejrzana?
-
320d, 330d ile motogodzin - ankieta
to raczej dotyczy samochodów z niemiec jeżdżonych sporo w trasie, jeśli jeżdziły sporo po mieście to może przy 200 tys być ok. 5000h.
-
320d szarpanie przy ruszaniu. poduszki silnika? dwumas?
za skrzypienie odpowiedzialna jest łapa sprzęgła, element nr. 5 na schemacie: http://realoem.com/bmw/diagrams/s/f/14.png tanie to jest (17 USD), więc możesz kiedyś przy okazji wymienić.
-
330d łożysko oporowe?
jak wygląda naprawa tego, tzn. wymiana tego łożyska? trzeba rozebrać skrzynie? da się dokupić takie łożysko?
-
320d kontrolka poduszki, nie da się skasować błędu
właśnie muszę sobie ściągnąć jakąś porządną wersje...
-
320d co ile km wymieniać olej silnikowy
wczoraj był u mnie kolega K3m0t1989 i u niego jest jeszcze dziwniej... inspekcja za każdym razem resetuje się na wartość 4400km. myślałem, że to kwestia ustawienia w NCS-ie, ale tam było ustawione 22000km :duh: próbowałem to przestawić i zakodować 11000 i z powrotem na 22000, ale bezskutecznie. za każdym razem po skasowaniu inspekcji pokazywało znów 4400.
-
320d kontrolka poduszki, nie da się skasować błędu
tylko wymiana na nowy? w jakich okolicznościach pojawia się ten błąd? edit: odpiąłem przewód od maty pasażera, podpiąłem ponownie, skasowałem błąd i znikł na stałe.
-
320d kontrolka poduszki, nie da się skasować błędu
hej, kolejny raz zapaliła mi się kontrolka poduszki w 320d - sądziłem że to jak zwykle mata pasażera, podłączyłem INPĘ, skasowałem błąd (screen poniżej) myśląc że pomoże na dłuższy czas, ale błąd wraca po kilku sekundach od skasowania i kontrolka poduszki zapala się na nowo. co to może być? http://i.imgur.com/tQWUE.png
-
320d jaki płyn do chłodnicy?
jeżeli chodzi o dolanie niewielkiej ilości (do litra) to tak naprawdę można dolać czegokolwiek, nawet wody destylowanej.
-
320d jaki płyn do chłodnicy?
w miarę możliwości kup płyn G12 - taki jest zalecany. nie powinno być trudno go dostać na stacji benzynowej (tak sądzę)...
-
330d łożysko oporowe?
hej, kiedy samochód stoi na biegu jałowym bez wciśniętego sprzęgła słychać taki jakby lekki szum, ale nie buczenie tylko raczej szum jakby łożyska. po wciśnięciu sprzęgła ustaje. podejrzewałem wywalone koło dwumasowe, ale nie ma typowych objawów padniętego koła dwumasowego jak wzmożone wibracje, szarpanie przy ruszaniu czy stukanie. czy może to być wina łożyska oporowego sprzęgła?
-
320d, 330d ile motogodzin - ankieta
dokładnie u kolegi K3m0t1989 wyszło: 8996 motogodzin 814600 naciśnięć hamulca u mnie (wskazanie licznika 148 tys): 4230 motogodzin z tego co pamiętam to 310000 naciśnięć hamulca
-
316ti- jakie felgi
wejdą. ale nie z ET20, poprawne ET to 47.
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
Popatrz sobie na moje posty.
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
ja mam tylko taką malutką prośbę, mógłbyś jakiejś normalnej interpunkcji i pisowni używać w swoich postach?
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
odma w benzynie to złożona sprawa... naprawdę sporo roboty...
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
moim zdaniem można jechać, zabierz tylko ze sobą z 2 litry oleju na wszelki wypadek i kontroluj stan co kilkaset km.
-
320d co ile km wymieniać olej silnikowy
M47TU2 M47TU
-
318i problem z trakcją w koleinach
podjechać na stacje diagnostyczną, za 20zł obejrzą ci dokładnie każdy zakamarek zawieszenia.
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
http://www.ceneo.pl/;szukaj-205+50+17
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
masz na przyklad takie: http://allegro.pl/oryginal-bmw-17-5x120-e87-e46-i1644908488.html http://allegro.pl/oryginalne-felgi-17-bmw-e36-e46-i1630096173.html
-
Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET
im szersza opona tym większe opory tarcia: większe spalanie, słabsze osiągi a poza tym większa waga samej felgi. do felg 8J zalecana szerokość opony to 225. dla ciebie starczyłoby 205. i tak się zastanawiam właśnie, jak wyglądałaby sprawa z naciągnięciem opon 205/50R17 na felgę 8J?