Treść opublikowana przez yoshimura01
-
E46 318d pęknięty wał korbowy
czekaj... nowy NOWY?? czy nowy, że SPRAWNY??
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Niestety inne mocowania do podłogi. Odpuszczam temat.
-
Nie otwiera z pilota, natomiast zamykac sie zamyka z pilota
wymienić moduł komfortu.
-
E46 318d pęknięty wał korbowy
jceel naturalnie nie chciałbym usłyszeć o takim przypadku, bo sam planuję przesiadkę na M57 lub M57N lub po prostu SWAP jak to zapoczątkował Kolega chudy przeszczepiając motor z E39.
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Jeśli nie uda mi się tego przeszczepić do swojej to są Twoje... oczywiście jeśli je zdążę kupić :wink: MPakiet, czarna skóra, dwa fotele + kanapa. Wszystko w manualu i mają dodatkowo przycisk CHYBA pompowania lędźwi. Do tego pasy wraz z naciągiem i napinaczem, wózek. W fotelu kierowcy jest wystrzelona poduszka.
-
320D przepływka
Kalibracja tylko DISem. W zakładce chyba pod klawiszem F2 jest wersja softu.
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
Marcin... Ty Nam lepiej powiedz jak tam sprawa ze swapem sprzęgła M47N do M47 :wink: TC... to raczej przy takiej mocy i momencie powinno zostać nazwane LOTEM :wink:
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
TC a Czerwony tą swoją ma w manualu?? bo już nie pamiętam...
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Koledzy, czy ktoś z Was orientuje się czy jest możliwy przeszczep foteli z E90 do E46?? Mam możliwość zakupu MPakietowych foteli z E90 BEZ ELEKTRYCZNYCH bajerów. Intryguje mnie jednak kwestia elektryki jak to spiąć wszystko i czy da radę to bezpiecznie zrobić. Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o info. Rozstaw śrub seryjnych z E46 w szynach: 45,5cm wszerz, 36,5cm wzdłuż.
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
ale w trzech litrach?? czy "dwójka"??
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
Mam nadzieję, że CR z palety E60?? Czy to w nich już stosowano pompe CR tą o oznaczeniu CP3?? I czy to w nich są już piezowtryskiwacze ?? ja szczerze mówiąc nic nie wiem o tym dlatego pytam. Co do interior design E90 to jest baaardzo słabiutko. Moim zdaniem PRAWDZIWE wnętrze BMW skończyło się na modelu E46.
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
No taki prezent każdy by chciał otrzymać... gorzej ze świadomością TC :wink: Będzie siedział w kącie opatulony w koc, wpatrzony w martwy punkt i bujający się z myślą: "CO JA ZROBIŁEM???!!!" :wink: oczywiście żart :wink:
-
320D przepływka
SKALIBROWAĆ :wink: ---> service functions/complete/drive/dde3.0/adjustments/pump charakteristic map/test schedule. Dalej tylko reset to neutral i end with programing settings. W m47 nie ma czegoś takiego jak adaptacja. Jest tylko aktualizacja oprogramowania sterownika do wersji D5.
-
320d czerwona kontrolka oleju
Zastanawiałem się nad podmianą tych "zaworków" na jakieś że się tak wyrażę wzmocnione... tylko pierwsza przeszkoda: brak zestawów naprawczych, druga przeszkoda: nieprawidłowy dobór materiałów zwiększa możliwość uszkodzenia silnika, trzecia przeszkoda: czy jest ktoś, kto by się podjął produkcji takich pierdółek. Konkluzja: przywyknijmy się do wkur...ego KLE KLE KLE przy starcie :roll:
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Nugat sam wiesz ile tego jest... może łatwiej będzie jak napiszesz co zrobiłeś ze standardowych czynności :wink:
-
e46 320d 136km problem z mocą?
eee... standardowo, zwarcie. Będziesz musiał poszukać sprawnego wtryskiwacza z czujnikiem wzniosu. U mnie jeszcze tak było, że w gnieździe od tego czujnika gromadziła się jakaś substancja... cholera wie co to było?! jakieś zielonkawe, nawet nie miałem do czego przyrównać w tamtych okolicach i dlaczego akurat w tym gniazdku?! Do rzeczy... właśnie ta substancja powodowała zwarcie i wywalało mi identyczny błąd przy podaniu napięcia na sterownik (obroty silnika świadczą o tym). Możesz jeszcze właśnie obejrzeć to gniazdko i ewentualnie wytrzeć i spróbować ponownie zdiagnozować czujnik. Kolega GAJLO też miał identyczną sytuację jak u mnie z tym gniazdkiem. Co do logów INPĄ to niestety w trakcie jazdy, ale trzeba bardzo szybko skakać po zakładkach i analizować dane. Inaczej jest w kwestii pomiarów DISem, gdyż nie trzeba wykonywać testów w "drodze", a jedynie statyczne na jałowym i pod obciążeniem.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Kurcze, myślałem że to CR :roll: No to jeśli VP44 to standardowo, czyli wszystko do sprawdzenia niestety.
-
e46 320d 136km problem z mocą?
Można wymienić sam zawór dawki, trzeba tylko przeciąć przewody i dolutować je do nowego zaworu. Tak jeszcze spojrzałem, że ciśnienie też w ogóle nie wzrosło. Pokaż jeszcze screen z tymi błędami, bo nie ma w tych dołączonych.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Dla CRów nawet serwisówka mówi o testowaniu doładowania na zdemontowanym układzie wydechowym :wink: Pamiętaj, że od początku produkcji do grudnia 2003 roku silniki M47N miały wadliwe turbiny i dodatkowo należało przeprogramować sterownik na najnowszą wersję softu.
-
330Ci - Sprzedaż Kupno BMW - ile doinwestowaliście w auto
TC to za co Cię ścigają?? tylko nie mów, że za kiere :wink:
-
e46 320d 136km problem z mocą?
Widać jak na dłoni, że silnik nie dostaje paliwa... zobacz na biegu jałowym dawkę! jest programowa ponad 6mg, ale popatrzcie co się dzieje przy max obciążeniu 4700obr/min dawka TYLKO ponad 9mg!!! a powinna być 52mg w serii. Wygląda to na zawieszony elektrozawór dawki z pompie wtryskowej.
-
320i E46 M52TU nie odpala odrazu
tutaj coś Koledzy piszą: viewtopic.php?f=69&t=145875
-
[e46] 320d 136km wolne obroty
Nie, tutaj nie ma krokowca. Przyczyny: dawka rozruchowa, temperatura silnika, tryb "otwartej pętli", spalone świece żarowe, spadek napięcia wywołany obciążeniem elektrycznym.
-
[e46] 320d 136km wolne obroty
silnik krokowy w dieslu?? W tych modelach tak jest, że na chwilę są "wyżej" i po czasie spadają do 830. Ustawiasz sobie DISem w zakładce IDLE SPEED.
-
Szukam Kogoś z INPĄ
Arkadius poszło PW, odbierz.