Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d Kopcenie po odpaleniu film.
Marcin to nie jest normalne! Sprawdź czy nie nabija Ci wężów chłodnicy, tj czy są TWARDE. Bo jeśli tak to masz walniętą uszczelkę podgłowicową. Ewentualnie turbina puszcza... czy na końcówce wydechu jest oleista maź??
-
320d Odma
Ja to rozkładałem i nic poza gumową membraną i sprężyną tam nie ma.
-
320d e46 -CR- odpalanie na cieplym
przeczytaj o wersjach dla różnych systemów z podpisie Trandolfa ---> memberlist.php?mode=viewprofile&u=42402
-
Drgania podczas przyspieszania e46
Jest możliwość, że układ sprzęgła nawala. Ale zapewne u Ciebie są zerwane te poduchy. Wystarczy podciągnąć silnik do góry np "mostem" i obejrzeć mocowania w poduszce. Jest to bardzo archaiczna diagnoza, bo tak naprawdę ich prawdziwy stan obserwuje się dopiero po demontażu. U Ciebie TYPOWY objaw uszkodzenia poduch silnika.
-
Drgania podczas przyspieszania e46
poduszki silnika i skrzyni do wymiany TYLKO Lemforder/FEBI/Coreteco/OEM.
-
320d olej na czujniku powietrza
To znak, że... uszczelniacz nie trzyma :wink:
-
320d Zgasł w czasie jazdy nie odpala
NIeeee... on jest na odcinku zbiorniczek z filtrem paliwa/wlot do pompy wtryskowej. Po prostu zastępuje plastikowy wężyk zasilania.
-
Problem z odpaleniem e46 2.0td
Niestety pompa padła i nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia, dlatego też nie ma zapłonu. Nic innego nie da się zrobić jak regenerować pompe. Lub ewentualnie jechać do kraju ze skrzynką plaka w bagażniku...
-
BMW E46 2003r - Nowy moduł komfortu nie działa prawidłowo
może trzeba coś NCSem zakodować... dziwne, że nie podaje sygnału na wszystkie szyby. Może ten moduł wcale taki dobry nie jest??
-
BMW 320d by Wania moj cukierek:)
hehe :wink: oby w silniku M57N :D :cool2:
-
320d '03r 150km Wahania obrotów na zimnym
A czy po dopięciu wtyczki od "grzejnika" wahania nadal występują??
-
320d '03r 150km Wahania obrotów na zimnym
Temat jest powszechnie znany... przyczyną jest wahanie napięcia na alternator spowodowane usterką elektryczną podgrzewacza wody.
-
[Exx] Renowacja plastików - koszt 0 PLN !!!
http://plastidip.pl/sklep/34-plastidip-multicolor-06519-l.html
-
Pomoc w analizie błędów 320D M47 1999r
Wszystko wykonałeś jak najbardziej OK. Widać, że pompa wtryskowa daje max dawkę, masa powietrza też jest w miarę OK. najgorzej wygląda doładowanie, bo wygląda to tak, jakby nie było w ogóle sterowania turbiną. Przy tym obciążeniu doładowanie w piku ma ok 2,3 bara. Błąd dotyczy awaryjnego działania sterowania turbiną. Spróbuj wymienić wężyki podciśnienia i przeczyścić filterek elektrozaworu turbiny... sprawdź także rezystancje cewki (14-19 Ohm), oraz przeczyść czujnik ciśnienia doładowania na końcu kolektora ssącego. Odepnij zawór EGR i sprawdź czy auto będzie jechać lepiej. Nie ma za Tobą CZARNEJ chmury jak dajesz ostro w kocioł??
-
320d 136km chyba duze spalanie
Musisz zaktualizować soft sterownika. Spalanie z BC jest średnią obliczaną z CAŁEGO użytkowania auta od ostatniego kasowania. W ukrytych testach wskaźników pod opcją 5.0 masz spalanie z ostatnich 50km i według tej wartości się sugeruj.
-
Pomoc w analizie błędów 320D M47 1999r
Pomiar wykonujemy na 3cim biegu z butem w podłodze. Wtedy musisz zaobserwować czy dawka paliwa dojdzie do 52mg, doładowanie 2,3 bara i przepływka 90-100kg. Prędkość auta nas nie obchodzi. Błąd AUC dotyczy czujnika smrodu i można go przeczyścić... być może pomoże. Ten 101 to chyba o ciśnieniu doładowania, tj elektrozawór turbiny lub czujnik ciśnienia w kolektorze. Błąd 8 dotyczy układu podgrzewania świec. 82 to usterka wentylatora chłodnicy.
-
320D przepływka
To jest test układu grzania świec. Tester przeniósł Cię do niego automatycznie ponieważ w pamięci jest zapisany jego błąd.
-
320d e46 -CR- odpalanie na cieplym
Jeśli na ciepłym to będzie usterka czujnika wałka rozrządu.
-
Pomoc w analizie błędów 320D M47 1999r
Tak właśnie zrób, tj wykasuj błędy, zrób test z max obciążeniem, sprawdź ponownie rejestr. Max dawkę sprawdzasz przy pełnym obciążeniu w czasie jazdy. Na biegu jałowym nigdy dawka nie pójdzie na max wartość (52mg). Masz najnowsze oprogramowanie D5 :cool2:
-
[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza
a tu jeszcze kilka fotek jak to wygląda w świetle dziennym: http://images46.fotosik.pl/1733/c1fcc8b4ce7c0d27m.jpg http://images49.fotosik.pl/1577/d81a15cafad47da9m.jpg http://images46.fotosik.pl/1733/83936d39dbc4ec61m.jpg http://images36.fotosik.pl/260/ad572f29e0ef2473m.jpg http://images37.fotosik.pl/1739/4b9cd68172964cd5m.jpg http://images36.fotosik.pl/260/3a3aa4e1df9a0225m.jpg Miesiąc niebawem mija a tu póki co rewelacja :twisted:
-
[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza
Pewnie: 1. Ściągasz mieszek gałki zmiany biegów (samej gałki nie trzeba ściągać), po prostu lekko ściskasz i energicznym ruchem wyciągasz go z ramki ku górze. 2. Odkręcasz dwie śruby: http://images46.fotosik.pl/1733/48c33d0f72c6822cm.jpg 3. Następnie odkręcasz dwie kolejne śruby, które znajdują się w górnej części zaznaczone żółtymi strzałkami (dla wygody możesz sobie odłączyć wtyczki elektryki szyb)...na zdjęciu nie widać tych śrub, strzałki pokazują tylko ich orientacyjne położenie, ale jak ściągniesz tę ramkę od razu je zobaczysz: http://images39.fotosik.pl/1717/0adb90ce3c52ff2cm.jpg 4. Kolejna rzecz to wyciągnięcie górnej półeczki (tej pod panelem klimy), i tu musisz MOCNO złapać za otwartą półkę i BARDZO ENERGICZNIE wypchnąć ją do siebie (możesz na początku się trochę przestraszyć bo strzeli tak jakby się coś łamało, ale bez obaw :wink: tak musi strzelić ponieważ są tam kliny, które trzymają ową półkę. 5. Jak już wyciągniesz półkę w górnej częsci będą dwie śruby, które trzeba odkręcić: http://images37.fotosik.pl/1739/81a5cac78ceaac6dm.jpg 6. Następną rzeczą, którą trzeba wykonać jest odłączenie wtyczek ASC,HK itp + zapalniczka. http://images49.fotosik.pl/1577/6f85b3578f42e9c0m.jpg http://images41.fotosik.pl/1720/2e55dcfdb02d128cm.jpg 7. To wszystko, tu kończy się praca przy przedniej części konsoli. Ps: co do tych ozdobnych chromowych jajowatych przycisków w półeczkach, to można je wydłubać...po prostu delikatnie z prawej lub lewej strony podważać maleńkim płaskim śrubokrętem lbb czymś co może głębiej wejść między tę ozdobę i półeczkę.
-
E46 320d Odnośnie EGR'u
Tak, daltego INPA pokazuje błąd za dużej masy powietrza zmierzonej przez przepływke. I dlatego również pomiar masy powietrza jest zawyżony w stosunku do tego czego żąda ECU. Jest też inna możliwość, gdy zawór EGR jest uszkodzony wpuszczając stale spaliny do kolektroa, przez to silnik traci moc i błąd odnosi się do za małej mas powietrza.
-
E46 320d Odnośnie EGR'u
Tak, gumowa. Bywa że pęka i dlatego nie otwiera zaworu. Na Twoim miejscu szukałbym zaworu EGR + przepustnica gasząca + moduł sterujący od Kolegi TRANDOLFA. Nie dosyć, że wyeliminujesz aktualną usterkę, to jeszcze silnik będzie Ci ładnie wygaszał :cool2:
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Zawsze marzyłem o takich czarnych skórzanych fotelach z E90. Uwiodły mnie te dodatkowe przeszycia na boczkach i ogólna forma... niebawem wstawię fotki z montażu w aucie. Pozdr.
-
Pomoc w analizie błędów 320D M47 1999r
Pierwsza sprawa do wgraj sobie spolszczenie skryptów dla DD3.0 . Kolejna to wypluło tyle błędów jak w przypadku awarii pompy VP44. Czy znasz historię wcześniejszych napraw auta?? Miałem taki przypadek, że lista błędów ciągnęła się w nieskończoność, ale to właśnie spowodowane awarią pompy (elektronika + mechanika). Możesz wykasować pamięć i zrobić ostrą rundę... dzięki temu sterownik powinien wyłapać aktualne błędy, bo te mogą mieć daleką historię. Ciekawe kiedy ostatnio była wykonywana diagnostyka. Jaki masz soft?? Sprawdzisz to w zakładce ENGINE pod klawiszem F2. Odnośnie LIVE DATA to wszystkie wartości są prawidłowe.