Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d M47 adaptacja przepływomierza - instrukcja
No widać, że regulacja początku wtrysku siadła. Co ciekawe bardzo często błąd ten zostaje usunięty poprzez zresetowanie ustawień pompy. Spróbuj to wykonać DISem, może wyeliminujesz usterkę.
-
E46 320d Pomoc przy aktywacji BC
No akurat NCSem nie jest tak łatwo.
-
Przesiadka z E39 do E46.
a ile Ci spala ta "piątka"??
-
E46 320d Pomoc przy aktywacji BC
potrzebny Ci będzie DIS i roboty na 2-3 minuty.
-
320d M47 adaptacja przepływomierza - instrukcja
Jeżeli wypluwa błąd przepływki to wymiana kompletnego urządzenia. Jeżeli mierzy dobrze, tj odmierza 100kg to tylko wymiana obudowy + update softu. Nie! stary soft=stara przepływka 314, nowy soft=nowy przeplywomierz 468 lub 527.
-
320d 150KM kopcenie
Może jakaś dziura w dolocie, albo zanieczyszczony zawór EGR i czujnik ciśnienia doładowania. Ewidentnie brak powietrza względem paliwa.
-
320d M47 adaptacja przepływomierza - instrukcja
Jeżeli masz 314 to wymieniasz TYLKO obudowę na tą ulepszoną. Dalej tylko aktualizacja softu i po wszystkim. Już miałem taki przypadek, że była zamontowana 314 i zmieniliśmy tylko obudowę + update softu na D5 i auto odżyło. Więc szukaj kogoś z obudową 527, a sam wkład zostaw swój. Jeżeli w INPA wartość zasysanej masy powietrza dobija do 100kg to wszystko jest z nią OK.
-
E46 320d uporczliwy problem
A sprawdzałeś stan "smoka"??
-
Bardzo dziwne zachowanie auta! - 330d
no ale fakt faktem bez fachowej diagnozy nic nie wywróżymy.
-
Bardzo dziwne zachowanie auta! - 330d
No i kolega ma chyba M57... czy nie?? :roll: Napisałem właśnie w sensie, że w M57 były niedopracowane wersje wspomnianych CP3.2 - czyli CP1/2.
-
Bardzo dziwne zachowanie auta! - 330d
Podepnij pod kompa i zdiagnozuj silnik za pomocą testera diagnostycznego INPA :wink: Dodam, że przyczyną może być pompa wysokiego ciśnienia CR, która w Twoim modelu jest niedopracowaną wersją CP3.2. lub wyższych CP3.3.
-
Słabe bmw e46 320d 136k 1999r
Za pomocą INPA lub DIS
-
Słabe bmw e46 320d 136k 1999r
A sprawdzałeś nr softu?? Jaki masz przepływomierz?? 1,4 bara to dużo za dużo w serii.
-
Słabe bmw e46 320d 136k 1999r
Tak miałem takie trzy przypadki i zawsze problemem okazywała się być nieprawidłowo zregenerowana turbina.
-
Bardzo dziwne zachowanie auta! - 330d
tak... INPA---> power on :wink:
-
E46 320d uporczliwy problem
dokładnie to jest ten obwodowy pierścień. Delikatnie puknij śrubokrętem, a dalej palcami i pójdzie.
-
Wieksza moc 320i.
... błędy składu mieszanki i tryb awaryjny. ... ładny wygląd pod maską i kolejne problemy z pomiarem zasysanej masy powietrza. ... uwierz, że po w/w "modach" wszystko będzie rozjechane i możliwe, że nie dojdzie co się dzieje z silnikiem. Wyczynowy kolektor wydechowy nic nie da, tak samo jak strumiennice. To układy na parach sond wąsko i szerokopasmowych o ściśle określonych granicach pomiarowych jonów tlenu. Bez precyzyjnych przeróbek odległości tulejek sond od siebie stale będzie problem z obliczaniem i regulacją wartości Lambda. Tutaj o wałkach dobrze radzisz, bo wyposażenie silnika z "agresywne" wałki z amerykańskiej wersji M3 daje odczuwalny przyrost. Układ sprzęgła z M57 + tarcza Alpina i po problemie. Można jeszcze się zwrócić do Kolegi Bagora o modyfikację softu wolnossącej jednostki ---> memberlist.php?mode=viewprofile&u=4094 Mimo wszystko sugeruję poszukać 330d i go zchipować :wink: Pozdr
-
E46 brak mocy na obrotach do 3000rpm
hehe :wink: dobre pytanie... również jestem ciekaw?? Czyli przyczyną problemów u Kolegi jest brak czujnika doładowania w kolektorze :D
-
E46 brak mocy na obrotach do 3000rpm
Widzę ciekawy przypadek... czy przed awarią turbiny był podobny objaw?? Co spowodowało usterkę turbiny?? Turbo nie sprawdza się na postoju, ponieważ musi być obciążenie na kołach. Jeżeli wstaje za późno to przyczyną jest jej sterowanie: wiązka, elektrozawór VTG, wężyki vacum, aktuator VTG, lub niefachowo złożone turbo. W DIS masz możliwość aktywacji na postoju max zaciągnięcia wodzika VTG. W teście tym powinna zmienić się delikatnie praca silnika (będzie "twardsza"). Test symulacji max wydajności trwa ok 5 sekund i następnie ECU przerzuca silnik w tryb optymalny dla biegu jałowego. Za kilka sekund znowu uaktywnia regulację VTG. Możesz dzięki temu sprawdzić max zakres wychyleń wodzika VTG. Na Twoim miejscu podmieniłbym jeszcze elektrozawór turbiny i przeczyścił styki wiązki elektrycznej. Może być też tak, że ogranicznik na korpusie turbiny jest za daleko wysunięty przez co kierownice spalin nie mogą ustalić max pochylenia przez co niedoładowanie z dołu i nagłe doładowanie w górnych partiach obrotów.
-
320d - start of injection actual controler
orion i próbowałeś resetować ustawienia pompy w DIS??
-
e46 320d 136km problem z mocą?
Z logów wynika, że jest wszystko OK. Niestety ten model w serii to jest tragedia. Sugeruję chiptuning u BAGORA :wink: ---> memberlist.php?mode=viewprofile&u=4094
-
e46 320d lewy przedni migacz nie swieci.
no jesli nie swieci tzn ze cos z zarowka, albo wiazka. Sprawdz podmieniajac miejscami.
-
320d Kopcenie po odpaleniu film.
No dokładnie... jak będziesz miał możliwość to cpyknij fotki uszkodzenia dla potomnych. Pozdrawiam.
-
terkot na wciśniętym sprzęgle
naturalnie łożysko dociskowe
-
320d Kopcenie po odpaleniu film.
A sprawdzałeś te węże chłodnicy??