Treść opublikowana przez yoshimura01
-
320d Zgasł w czasie jazdy nie odpala
Trandolf, ale co by to dało? Chodzi o to, żeby jak najszybciej uzupełnić wtryskiwacze paliwem, tak żeby tworzone prze VP44 ciśnienie od razu "łamało" wtryskiwacz i powodowało zapłon mieszanki. Jakbyśmy dali pompkę na zasilaniu, tym samym wpychając paliwo do sekcji pompy łopatkowej i dopiero do pompy promieniowej upłynęło by więcej czasu i generalnie nic byśmy nie uzyskali z takiego rozwiązania. Zaworek zapobiegnie spływaniu paliwa do zbiorniczka z filtrem i następnie do baku. Moim zdaniem nie jest to przesadzone i tak jak napisałem przetestowane w warunkach najgorszego mrozu - daje radę :wink:
-
m52 odpowietrzanie problem
Spróbuj na rozgrzanym silniku OSTROŻNIE otworzyć zbiorniczek wyrównawczy, włączyć max grzanie i klika razy depnąć gaz do ok 2,5 tys obr/min. Pęcherze powietrza powinny zostać pchnięte do najwyżej usytuowanego miejsca układu chłodzenia - naczynia wyrównawczego. Zakręć korek i sprawdź czy nie tworzy się kompresja w wężach. Jeśli nadal będą twardnieć to niestety, ale uszczelka podgłowicowa do wymiany.
-
320d Zgasł w czasie jazdy nie odpala
Balu można ją kupić w każdym motoryzacyjnym. Fajne jest to, że mają różne konfiguracje ustawień króćców, więc można sobie w taki sposób dobrać, żeby jak najlepiej leżała w przeznaczonym dla niej miejscu. Generalnie dobrze wywnioskowałeś, z tym że przed uruchomieniem silnika i naciskając pompkę - tym samym tworząc silne podciśnienie w układzie zasilania paliwem pozostaje ona "zassana" do momentu zapłonu silnika. Po zapłonie podciśnienie natychmiastowo zaciąga paliwo tym samym wspomagając pracę pompy wtryskowej w fazie wtrysku dawki rozruchowej. Co ciekawe to fakt, że wspomaganie tej pompki powoduje natychmiastową reakcję silnika na zapłon! Nie ma żadnej zwłoki, czy broń Boże niemiłosiernego kręcenia "na sucho". Co do zaworka, to już u mnie przejeździł jeden zimowy sezon i wszystko było w jak najlepszy porządku. moby85 skuteczne jak nic innego w przypadku trudnego rozruchu zimnego diesla. Polecam każdemu. sarna1 zgadza się pomysł zapożyczony z "cytrynki" :wink: Widzisz, tak się składa, że inżynieria projektująca pompę wtryskową VP44 niestety nie wzięła pod uwagę zużywania się i słabej jakości działania zaworu dławiącego na powrocie układu zasilania. Trzeba sobie radzić :dance:
-
320d Zgasł w czasie jazdy nie odpala
Balu na zimę proponuję montaż dodatkowej podciśnieniowej pompki paliwa na wężu powrotnym. Układ będzie całkowicie zabezpieczony przed "suchym" kręceniem, co praktycznie jest głównym powodem uszkodzenia pompy VP44. Ponadto zapłon silnika z dodatkowym użyciem tej pompki jest natychmiastowy. Rano idziesz do auta, otwierasz maskę, przekręcasz stacyjkę na 2kę, naciskasz pompeczkę, zamykasz maskę, wsiadasz do auta, odpalasz z dotyku przy -35'C :norty: Tak to wygląda u mnie: http://images49.fotosik.pl/1627/73d735445aa1374fm.jpg
-
BMW E46 320d 150KM Bardzo dymi i nie ma mocy.
A czy sprawdzałeś występowanie głośnego SYKU lub świstu?? Może jest gdzieś dziura w układzie dolotu i stąd te problemy.
-
klapki kolektor e46 320d
Klapki są w e46 we wszystkich modelach silnika 3.0d 204KM automat i manual. Klapek nie ma w wersji 3.0d 184KM manual, natomiast są w automatach. E46 320d 150KM są w automatach i w manualach. W e46 318d M47N automat ma klapy ,manual ich nie ma.
-
320d przednie zawieszenie
Ranger... brawo :cool2: Też u siebie będę zmieniał same sworznie więc dam znać o efekcie. Kumpel wprasował w oryginalne wahacze E46 sworznie z E36 i był bardzo zadowolony z ich działania.
-
320d brak seryjnej mocy
no to faktycznie bardzo kiepsko :roll: W tym przypadku MUSISZ się zaopatrzyć we własny kabel diagnostyczny, oraz tester INPA i DIS bo inaczej nie ruszysz dalej. DO wymiany: wężyki vacum, przelewy, filtr powietrza, filtr ODMY + uszczelnienie wężyka opaską zaciskową, wymiana elektrozaworu VTG i EGR, czyszczenie MAP Sensora, czyszczenie mechanizmu VTG turbiny, sprawdzenie wtryskiwaczy + ewentualna regeneracja. To tak na dobry "start".
-
BMW E46 320d 150KM Bardzo dymi i nie ma mocy.
Michał jaki kolor zadymienia?? próbowałeś jazdy z odpiętym EGR?
-
320D 136PS Sporadyczny ale dokuczliwy problem.
no to musisz sprawdzić szczelność i wydajność układu podciśnienia innej opcji nie ma. Chyba że sterownik ma usterkę i nie aktywuje w odpowiednim czasie regulacji VTG.
-
320D 136PS Sporadyczny ale dokuczliwy problem.
sprawdzałeś luz osiowy i poprzeczny wałka wirników turbiny??
-
320D 136PS Sporadyczny ale dokuczliwy problem.
hmm :think: długo się tak dzieje?? Występowało to przed modyfikacją??
-
320D 136PS Sporadyczny ale dokuczliwy problem.
a czy przy tym problemie pojawia się czarne gęste zadymienie?? próbowałeś z odpiętym EGR??
-
330cd wtryski, kilka pytań.
1. cykanie, stukanie, dudnienie, syczenie, nieszczelność, uszkodzenie cewki elektromgnesu - brak rezystancji. 2. nie, ponieważ zespół pracuje również w fazach dotrysku i wychwycenie pracy JEDNEGO wtryskiwacza nie jest możliwe. 3. Nie. Należy sprawdzić na specjalistycznych maszynach symulacyjnych obciążenie. 4. Nie jest to zależne od przebiegu, a od jakości paliwa i dbałości o wymianę filtra paliwa.
-
Ciężko odpala 320d 150KM
Jeśli tak to wygląda to czujnik wałka rozrządu. Bez paliwa nie odpaliłaby, a tutaj napisałeś, że od razu załapał więc gdzieś się gubi synchronizacja impulsów.
-
320d e46 136km za niskie cisnienie doladowania
esiam tylko wiesz, że musi być przełożony wraz z immobilizerem?? Bo jak tylko przerzucisz komputer to silnik nie odpali. Wnioskuję z Twojego wcześniejszego wpisu, że WSZYSTKO co tylko było możliwe zostało sprawdzone i wyeliminowane. Jeśli tak, to pozostaje tylko podmiana kompa i test. Robiłeś już kiedyś taką podmianę?? Pytam, żebyś po prostu nic nie popsuł ;)
-
Ciężko odpala 320d 150KM
w podpisie Kolegi Trandolfa masz wszystko ---> memberlist.php?mode=viewprofile&u=42402
-
Ciężko odpala 320d 150KM
Jak dla mnie typowe niedomaganie labo czujnika ciśnienia CR, albo pompka podprogowa. Musisz sprawdzić jaki ciśnienie uzyskuje przy starcie. Drugą przyczyną może być właśnie brak synchronizacji sygnału czujnika wałka do czujnika GMP (wału korbowego) i stąd te kilkukrotne próby "znalezienia" odpowiedniego ustawienia się nadajnika dla natychmiastowego rozruchu. Daj znać o błędach i wartościach live data.
-
318d/2002 - moja przygoda z pompa VP44
David weź no poszukaj pompy pod Twój silnik, używanej z małym przebiegiem. Bo te ceny to jakieś z kosmosu są :shock:
-
320d e46 136km za niskie cisnienie doladowania
Na biegu jałowym masz odczyt z czujnika ciśnienia atmosferycznego, czyli ok 1bar. Przy obciążeniu odczytywane jest doładowanie sprężarki, czyli w piku coś ok 1,3bar. W sumie ciśnienie absolutne wynosi 2,2-2,3 bar. Druga kwestia to taka, żeby prawidłowo odczytać parametry z silnika M47 należy go zdiagnozować DISem. INPA to tylko kilka podstawowych wartości, których precyzyjna interpretacja jest równie trudna jeśli nie masz żadnego doświadczenia z diagnozowaniem. Dlatego tak ważne jest logowanie auta pod obciążeniem i zwracaniem uwagi na tzw "wyrwania" pomiarów w czasie transmisji danych do testera. Trzecia kwestia to taka, że w przypadku obydwu jednostek M47 i M47N przy problemie braku mocy A PO wykonaniu wszystkich możliwych czynności serwisowych przyczyną będzie brak aktywacji układu regulacji doładowania ze sterownika ECU. Już miałem 6 takich przypadków, gdzie silnik jest w nienagannej kondycji, parametry idealne, brak błędów w rejestrze (nawet w SHADOW MEM.), a auto nie chce jechać do 2,5 tys obr/min. Po tym zaczyna sunąć jak wściekłe. Jedyną przyczyną w tym przypadku jest właśnie awaria/usterka sterownika ECU, o czym de facto sam nie informuje :wink:
-
320d silnik zgasnął i nie odpala. Pompa?
tak, wał korbowy.
-
E46 320i 2000r check engine i wydruk z komputera
:8)
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
Squnish dzięki. Kolego żebyś wiedział! Są doskonałe i na pewno nie wrócę do serii, oraz SSów z E46. Pytałem sprzedających na allegro o rozstawy otworów w fotelach z X6 i są te same, tj 36,5cm... czyli spokojnie można próbować :wink: Co do elektryki to w tych fotelach jest tylko pompowanie poduch bocznych. Niestety nie ma grzania :cry2: Ale już planuję przeszczep mat z Audi - 6cio stopniowej. Pozdr. PS. Widzę, że wykonywałeś modyfikację u Bagora :cool2:
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
mkvtec dzięki za uznanie :wink: Oczywiście jak będziesz w mieście to daj znać. Może też skusisz się na modyfikację u Bagora :norty: moby85 tak jak napisałem wcześniej poszukiwania trwają. Jak już coś jest to sprzedający nie chcą rozkompletowywać zestawu... dlatego codziennie sprawdzam i poluję na jakąś okazję :wink:
-
E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46
arkadius_k zgadza się Przyjacielu :wink: Już nie mogłem patrzeć na fotele czekające na zainteresowanie. Byłoby fajnie wykonać takie maskownice z jakimś ciekawym napisem, np BMW Performance lub coś w tym rodzaju :norty: steryd81 Dzięki Kolego :wink: