Skocz do zawartości

yoshimura01

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yoshimura01

  1. Kolego ten błąd dotyczy właśnie uszkodzonego przepływomierza...niestety
  2. Jasne! :cool2: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/65ade46a.jpg
  3. Nie mam pojęcia czy to będzie pasowało i czy da radę się spawać... nie lepiej zainwestować te kilkanaście złotych w nową [czyt. nie pogiętą] łapkę??
  4. Zerwane poduchy przenoszą silne drgania na wszystkie elementy więc mogło mieć to wpływ, ale jeżeli łapa jest zdeformowana to zawsze będzie ta rurka pękać. Ja mam auto z 98roku [z zerwanymi poduchami] i nic się nie dzieje w recyrkulacji, ale wszystkie uchwyty są "proste". Chcesz zaślepić od razu na kołnierzu kolektora wydechowego?? dlatego napisałem o podwyższonym ciśnieniu. Wiem o tym, bo sam próbowałem z zaślepieniem w tym miejscu no i jak chciałem przeprowadzić jazdę testową to po odpaleniu silnika zaczęło piszczeć, wyć itp dlatego nigdy więcej nie będę ingerował w takie zabiegi, bo można się doigrać sporej awarii.
  5. yoshimura01 odpowiedział(a) na Axegorrr temat w E46
    A ja BILSTEINY B4
  6. Generalnie można zaślepić, ale wzrośnie wtedy ciśnienie w kolektorze wydechowym, a tym samym w turbinie i może dojść do awarii. Jeżeli jest zdeformowana ta łapka to może ją trochę wyklep.
  7. A nie masz w jakiś sposób zdeformowanej łapki chłodniczki [nr 10 ze schematu]. Nie da rady tego w żaden sposób podmienić :| http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2231&hg=11&fg=50
  8. yoshimura01 odpowiedział(a) na Axegorrr temat w E46
    Ja tak samo wymieniłem sam [ponad 1000zł za amory, poduchy, osłony i odbojniki no i ściągacze do sprężyn]. U mecha chciał 80zł za stronę.
  9. yoshimura01 odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    Oczywiście! Jak się orientowałem to za mały było 2,40zł a za większy 7,70zł.
  10. yoshimura01 odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    Te o'ringi tylko w ASO albo Kolega Kameleon3000 też sprzedaje kpl. Namiar na Jego profil: memberlist.php?mode=viewprofile&u=23421 Na dolegliwość Twojego silnika z czerwoną 3-sekundówką można także zastosować płukankę silnika przed wymianą oleju [oczyści się zawór regulacyjny w pompie oleju]. U mnie to właśnie pomogło... ale przymierzam się także do wymiany tych o'ringów.
  11. yoshimura01 odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    jakiś 5W30 lub 5W40 z aprobatą BMW LongLife-04
  12. No to ładną cenę Ci strzelili :duh: kup używaną i też będzie dobrze. Szpilki same w sobie stawiają opór, ale dają się spokojnie wykręcić. Nie kombinowałbym z zastąpieniem! Ori to Ori! To jest nr 4 ze schematu poniżej: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2092&hg=11&fg=15 Aha i pamiętaj, że jak będziesz dokręcał już jarzmo to nie przeginaj z siłą bo zerwiesz gwint nakrętki i znowu będzie problem.
  13. yoshimura01 odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    Proponuję Liqui Moly High Tech Sythoil 5W40, filtr MANN, o'ringi iglicy pokrywy filtra oleju.
  14. szpilki wykręcasz po zdemontowaniu jarzma mocującego wtryskiwacza. Wymień tylko tą uszkodzoną, no i podkładkę miedzianą wtryskiwacza.
  15. Próbowałeś odłączać AQ na 15min?? Albo spróbuj tym sposobem [może zadziała]: wsiadasz do auta, kluczyk na "2", wciskasz pedał hamulca na 30 sekund. Powinny zgasnąć... jeśli nie to może coś z wiązką[??]
  16. Bardzo możliwe że słabo dokręcona rurka wpadała w wibracje i uległa uszkodzeniu. Odpowietrznik [ODMA] znajduje się na pokrywie zaworów tuż na filtrem powietrza. Musisz jedynie zdemontować pokrywy akustyczne i masz go na wierzchu. Membrana filtrująca zaworu turbiny "działa" tak samo jak klasyczny filtr powietrza. Obydwa filtrują [eliminują] zanieczyszczenia o wymiarach powyżej 15 mikrometrów.
  17. Najpierw wyskrobać śrubokrętem, a później aceton, benzyna albo ropa i jazda. Uważaj żeby nie uszkodzić tzn nie rozszczelnić płaszcza chłodniczki bo to droga "zabawka" [1800zł nowa].
  18. Mówimy o kopceniu KOPCENIU, czy o kopceniu typu "odkurz"??
  19. Nie rozszerzy! po prostu zejdzie z kołnierzy. To jest obejma typu "U". Musisz po odkuciu nieco rozgiąć tą blaszaną opaskę która opasa i dociska rynienki do kołnierzy.
  20. też miałem z tym problem :lol: ona jest po prostu silnie nasadzona... tak obejma. Odkuj ją delikatnie śrubokrętem i młotkiem...od razu puści.
  21. Wystarczy zwykła przedłużka uniwersalnego kpl narzędziowego. Elastykiem tego nawet nie ruszysz! Aha no i WD40 bo śruby będą zapewne BARDZO zapieczone. Drożność- wykręcasz chłodniczkę i zaglądasz w jej bebechy... jest tam kilkanaście przelotów o średnicy 5mm. Jeżeli będą mniejsze i będzie widać grubą, falistą powłokę nagaru lub będą całkowicie zalepione to wtedy chłodniczka to czyszczenia. Chodzi o to, aby udrożnić jej lamele chłodzące. hehe :wink: to prawda!
  22. Nie ma problemu z wymianą tej rurki. Po prostu ściągasz rurę przepływki z wężykiem odmy. Następnie odkręcasz flanszkę od chłodniczki spalin i dalej już trzeba działać przedłużką. Do odkręcenia 4 śruby. Pisałem kiedyś z gościem co miał taki sam przypadek, tylko u niego PRZEPALAŁO tą rurkę w tym miejscu. Problemem była zapchana chłodniczka spalin. Przez co spaliny o ogromnej tem po prostu wypalały cieniutką blachę w najsłabszym "momencie" tj na zgięciu [rozciągnięciu] i powodowały zamulenie się silnika [słabe ciśnienie spalin], smród spalin w kabinie i dym spod machy.
  23. yoshimura01 odpowiedział(a) na palermos temat w E46
    A z drugiego kluczyka pali?
  24. yoshimura01 odpowiedział(a) na burczyk84 temat w E46
    No właśnie chodzi o potrzeby... sportowy filtr w seryjnym aucie nic nie da niestety! Aby wyczuwalny był wzrost momentu [o kilkanaście Nm], a mocy nie wspomnę bo byłoby to śmieszne! należałoby przerobić dolot na dłuższą rurę i zamontować w miejscu bezpośredniego natarcia zimnego strumienia powietrza w jego gardziele, odgrodzić go ścianką termiczną od silnika. Następnie kolektor wydechowy na sportowy 4-2-1 no i przelotowy układ wydechowy, lub wyposażony w strumiennice łuskowe + tłumik sportowy. Takie rozwiązanie miałoby jako taki sens, ale nieznaczny i bardziej wykorzystywany w sportach samochodowych jako walkę o każdy Nm i KM. Zatem sam filtr sportowy nie jest niczym nadzwyczajnym w porównaniu do ori fitra zalecanego przez producenta auta. No może jedynie tym, że ładnie wygląda pod maską i jest 2x droższy.
  25. yoshimura01 odpowiedział(a) na burczyk84 temat w E46
    TC właśnie dlatego pytam czym czyszczą bo jeśli to jest coś płynnego to przepływki albo już padły, albo są w trakcie padania, albo padną niebawem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.