Treść opublikowana przez yoshimura01
-
330xd Spore dymienie i brak mocy... HELP ME ??
Kolego ten błąd dotyczy właśnie uszkodzonego przepływomierza...niestety
-
320d Odpowietrzenie układu chłodzenia
Jasne! :cool2: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/65ade46a.jpg
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
Nie mam pojęcia czy to będzie pasowało i czy da radę się spawać... nie lepiej zainwestować te kilkanaście złotych w nową [czyt. nie pogiętą] łapkę??
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
Zerwane poduchy przenoszą silne drgania na wszystkie elementy więc mogło mieć to wpływ, ale jeżeli łapa jest zdeformowana to zawsze będzie ta rurka pękać. Ja mam auto z 98roku [z zerwanymi poduchami] i nic się nie dzieje w recyrkulacji, ale wszystkie uchwyty są "proste". Chcesz zaślepić od razu na kołnierzu kolektora wydechowego?? dlatego napisałem o podwyższonym ciśnieniu. Wiem o tym, bo sam próbowałem z zaślepieniem w tym miejscu no i jak chciałem przeprowadzić jazdę testową to po odpaleniu silnika zaczęło piszczeć, wyć itp dlatego nigdy więcej nie będę ingerował w takie zabiegi, bo można się doigrać sporej awarii.
-
320Ci AMORTYZATORY
A ja BILSTEINY B4
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
Generalnie można zaślepić, ale wzrośnie wtedy ciśnienie w kolektorze wydechowym, a tym samym w turbinie i może dojść do awarii. Jeżeli jest zdeformowana ta łapka to może ją trochę wyklep.
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
A nie masz w jakiś sposób zdeformowanej łapki chłodniczki [nr 10 ze schematu]. Nie da rady tego w żaden sposób podmienić :| http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2231&hg=11&fg=50
-
320Ci AMORTYZATORY
Ja tak samo wymieniłem sam [ponad 1000zł za amory, poduchy, osłony i odbojniki no i ściągacze do sprężyn]. U mecha chciał 80zł za stronę.
-
320d niski poziom oleju
Oczywiście! Jak się orientowałem to za mały było 2,40zł a za większy 7,70zł.
-
320d niski poziom oleju
Te o'ringi tylko w ASO albo Kolega Kameleon3000 też sprzedaje kpl. Namiar na Jego profil: memberlist.php?mode=viewprofile&u=23421 Na dolegliwość Twojego silnika z czerwoną 3-sekundówką można także zastosować płukankę silnika przed wymianą oleju [oczyści się zawór regulacyjny w pompie oleju]. U mnie to właśnie pomogło... ale przymierzam się także do wymiany tych o'ringów.
-
320d niski poziom oleju
jakiś 5W30 lub 5W40 z aprobatą BMW LongLife-04
-
320d urwana szpilka od wtryskiwaczy
No to ładną cenę Ci strzelili :duh: kup używaną i też będzie dobrze. Szpilki same w sobie stawiają opór, ale dają się spokojnie wykręcić. Nie kombinowałbym z zastąpieniem! Ori to Ori! To jest nr 4 ze schematu poniżej: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2092&hg=11&fg=15 Aha i pamiętaj, że jak będziesz dokręcał już jarzmo to nie przeginaj z siłą bo zerwiesz gwint nakrętki i znowu będzie problem.
-
320d niski poziom oleju
Proponuję Liqui Moly High Tech Sythoil 5W40, filtr MANN, o'ringi iglicy pokrywy filtra oleju.
-
320d urwana szpilka od wtryskiwaczy
szpilki wykręcasz po zdemontowaniu jarzma mocującego wtryskiwacza. Wymień tylko tą uszkodzoną, no i podkładkę miedzianą wtryskiwacza.
-
320d Compact - Świecące kontroli ABS, ASC, hamulec ręczny.
Próbowałeś odłączać AQ na 15min?? Albo spróbuj tym sposobem [może zadziała]: wsiadasz do auta, kluczyk na "2", wciskasz pedał hamulca na 30 sekund. Powinny zgasnąć... jeśli nie to może coś z wiązką[??]
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
Bardzo możliwe że słabo dokręcona rurka wpadała w wibracje i uległa uszkodzeniu. Odpowietrznik [ODMA] znajduje się na pokrywie zaworów tuż na filtrem powietrza. Musisz jedynie zdemontować pokrywy akustyczne i masz go na wierzchu. Membrana filtrująca zaworu turbiny "działa" tak samo jak klasyczny filtr powietrza. Obydwa filtrują [eliminują] zanieczyszczenia o wymiarach powyżej 15 mikrometrów.
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
Najpierw wyskrobać śrubokrętem, a później aceton, benzyna albo ropa i jazda. Uważaj żeby nie uszkodzić tzn nie rozszczelnić płaszcza chłodniczki bo to droga "zabawka" [1800zł nowa].
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
Mówimy o kopceniu KOPCENIU, czy o kopceniu typu "odkurz"??
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
Nie rozszerzy! po prostu zejdzie z kołnierzy. To jest obejma typu "U". Musisz po odkuciu nieco rozgiąć tą blaszaną opaskę która opasa i dociska rynienki do kołnierzy.
-
320d kopcenie, dymienie, przy gazowaniu
też miałem z tym problem :lol: ona jest po prostu silnie nasadzona... tak obejma. Odkuj ją delikatnie śrubokrętem i młotkiem...od razu puści.
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
Wystarczy zwykła przedłużka uniwersalnego kpl narzędziowego. Elastykiem tego nawet nie ruszysz! Aha no i WD40 bo śruby będą zapewne BARDZO zapieczone. Drożność- wykręcasz chłodniczkę i zaglądasz w jej bebechy... jest tam kilkanaście przelotów o średnicy 5mm. Jeżeli będą mniejsze i będzie widać grubą, falistą powłokę nagaru lub będą całkowicie zalepione to wtedy chłodniczka to czyszczenia. Chodzi o to, aby udrożnić jej lamele chłodzące. hehe :wink: to prawda!
-
320d 136k rurka karbowana od egr zdjecia pomocy
Nie ma problemu z wymianą tej rurki. Po prostu ściągasz rurę przepływki z wężykiem odmy. Następnie odkręcasz flanszkę od chłodniczki spalin i dalej już trzeba działać przedłużką. Do odkręcenia 4 śruby. Pisałem kiedyś z gościem co miał taki sam przypadek, tylko u niego PRZEPALAŁO tą rurkę w tym miejscu. Problemem była zapchana chłodniczka spalin. Przez co spaliny o ogromnej tem po prostu wypalały cieniutką blachę w najsłabszym "momencie" tj na zgięciu [rozciągnięciu] i powodowały zamulenie się silnika [słabe ciśnienie spalin], smród spalin w kabinie i dym spod machy.
-
330i rozrusznik nie kręci
A z drugiego kluczyka pali?
-
330d Filtr powietrza
No właśnie chodzi o potrzeby... sportowy filtr w seryjnym aucie nic nie da niestety! Aby wyczuwalny był wzrost momentu [o kilkanaście Nm], a mocy nie wspomnę bo byłoby to śmieszne! należałoby przerobić dolot na dłuższą rurę i zamontować w miejscu bezpośredniego natarcia zimnego strumienia powietrza w jego gardziele, odgrodzić go ścianką termiczną od silnika. Następnie kolektor wydechowy na sportowy 4-2-1 no i przelotowy układ wydechowy, lub wyposażony w strumiennice łuskowe + tłumik sportowy. Takie rozwiązanie miałoby jako taki sens, ale nieznaczny i bardziej wykorzystywany w sportach samochodowych jako walkę o każdy Nm i KM. Zatem sam filtr sportowy nie jest niczym nadzwyczajnym w porównaniu do ori fitra zalecanego przez producenta auta. No może jedynie tym, że ładnie wygląda pod maską i jest 2x droższy.
-
330d Filtr powietrza
TC właśnie dlatego pytam czym czyszczą bo jeśli to jest coś płynnego to przepływki albo już padły, albo są w trakcie padania, albo padną niebawem.