Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Wszystkie wybrane oleje są z wysokiej półki tak że który nie wybierzesz będzie ok. specyfikacja LL01.
  2. Inspekcje to kasujesz z pozycji zegarów.
  3. Do tej pory nie było problemów z spełnianiem norm z wyciętym filtrem ale w niedalekiej przyszłości kontrole będą zaostrzone podczas przeglądu okresowego i będą podobno wysokie kary.
  4. Bo tak jest z zimówkami gdzie guma jest miękka i konstrukcja opony również. Przy letnich zwykłych 245/45/18 i 275/40/18 nie zauważyłem żeby samochód mi pływał ale warunek to opony wzmacniane tzw. XL (Extra Load)
  5. Gdyby problemem były miedziane podkładki to nie było by tam oleju tylko ewentualnie ropa. Ps: Pamiętaj aby każdy wtryskiwacz wrócił na swoją pozycję bo inaczej musiał byś je kodować.
  6. W większości tak, ma na tyle dużo PAO że w Niemczech jest zaliczany do olejów grupy IV czyli full syntetyk, ma również dodatek HC ale to wszystkie oleje tak mają ze względu na to że sama baza syntetyczna jest słabym rozpuszczalnikiem dodatków uszlachetniających.
  7. Nie da się określić który jest lepszy bo do tego potrzebne są skomplikowane testy. Ogólnie jest mało danych na temat twinpower turbo 5w30, wiem że ma dość słabą temperaturę krzepnięcia na poziomie - 36 stopni i jest wyprodukowany na bazie HC przez co szybciej straci swoje parametry i będzie mniej wytrzymały termicznie ale to wciąż dobry olej.
  8. A różnie, Teraz jest XL-III a u żony w samochodzie MST.
  9. Chyba nie bardzo orientujesz się jak to wszystko funkcjonuje. DPF w sprawnym samochodzie wypala się automatycznie co kilkaset km bo jeśli by to nie nastąpiło to filtr się zapcha i auto straci moc i przestanie jeździć ale aby wypalanie się uruchamiało automatycznie to muszą być spełnione odpowiednie warunki do tego takie jak np. minimum 10 litrów paliwa w baku, temperatura cieczy chłodzącej minimum 75 stopni i kilka innych. U ciebie temp. cieczy to 50 stopni podczas jazdy dlatego procedura wypalania się nie uruchomi i masz problemy gotowe, wielce prawdopodobne że to zabiło twój poprzedni filtr dpf i jeśli tego nie naprawisz to za chwilę nowy będzie do wymiany.
  10. MST ma troszkę lepsze właściwości myjące i temperaturę zapłonu, XL-III ma trochę lepszy indeks lepkości, temperaturę płynięcia. http://i68.tinypic.com/35n0zug.jpg
  11. Ryzyko jest że będzie opona ocierała np. podczas skrętu ale nie jestem pewny, musiał byś to pomierzyć.
  12. Obydwa są bardzo dobre i posiadają specyfikację LL04, tak że który nie wybierzesz będzie ok.
  13. Jeśli temperaturę masz 50 stopni to nie uruchomi się procedura wypalania DPF-a i możesz być pewny że filtr się zapcha jeśli już nie jest. Podłącz Carly i sprawdź jakie jest ciśnienie przed filtrem. Oczywiście termostaty do wymiany.
  14. W tych tabelach mają stare dane na temat modelu E39 przy których faktycznie było 120NM, F10/11 powinno być 140NM https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520d-lim/repair-manuals/36-wheels-with-tyres/36-10-wheels/5HVQIpB
  15. Dla G31 również homologowane opony to 225/55 R17
  16. Nie jest normalne bo temp. spalin to jakiś kosmos i 70g sadzy to filtr zapchany ale pomiar sadzy może być błędny przez zepsuty czujnik temperatury spalin, przynajmniej u mnie tak było w silniku B47, miałem błąd czujnika temp. spalin i pokazywał głupoty przez co sadza cały czas była u mnie na poziomie 60g, był to oczywiście błędny odczyt, po wymianie czujnika wszystkie parametry wróciły do normy.
  17. guzior2 odpowiedział(a) na gripen temat w Felgi i opony
    W dokumentacji technicznej BMW jest informacja że koła do G30 dokręca się momentem 140NM
  18. Dla F10 producent zaleca 140NM
  19. guzior2 odpowiedział(a) na gripen temat w Felgi i opony
    Pewnie będziesz musiał zrobić reset systemu RDC i tyle.
  20. guzior2 odpowiedział(a) na oskaaar temat w E90, E91, E92, E93
    Wychodzi na to że reset zrobił ten warsztat do którego oddałeś samochód rok temu i komunikat który w tedy się pojawił związany był z magicznym przebiegiem 250 kkm który jest ustawiony fabrycznie przez BMW.
  21. Jeśli wszystkie 4 będą takie same to będzie ok. ale ten rozmiar posiada homologacje dla E60/61, natomiast jeśli masz F10/11 to powinny być 225/55 R17
  22. guzior2 odpowiedział(a) na oskaaar temat w E90, E91, E92, E93
    Nie jest możliwe dlatego albo ktoś wymienił dpf + reset albo bardziej prawdopodobne że ktoś zrobił tylko reset bez fizycznej wymiany.
  23. Po vinie sprawdź np. tu: https://czescidobmw.pl
  24. 5w30 będzie lepszym wyborem do tego silnika tak że możesz spokojnie zalać ale z specyfikacją LL04.
  25. guzior2 odpowiedział(a) na crok temat w F10, F11
    Siema. Po zmianie opon czujnik RDC pokazał mi ciśnienie 2.8 w prawym kole i 2.5 w lewym, kiedy sprawdziłem fizycznie to 2.8 było w lewym kole a 2.5 w prawym i nie wiem jak mam to rozumieć ? Czy każdy czujnik musi wrócić na tą samą stronę gdzie był przed demontażem koła ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.