Treść opublikowana przez guzior2
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Wszystkie wybrane oleje są z wysokiej półki tak że który nie wybierzesz będzie ok. specyfikacja LL01.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Inspekcje to kasujesz z pozycji zegarów.
-
Wycinać dpf czy nie?
Do tej pory nie było problemów z spełnianiem norm z wyciętym filtrem ale w niedalekiej przyszłości kontrole będą zaostrzone podczas przeglądu okresowego i będą podobno wysokie kary.
-
Opony - czy musza byc runflaty
Bo tak jest z zimówkami gdzie guma jest miękka i konstrukcja opony również. Przy letnich zwykłych 245/45/18 i 275/40/18 nie zauważyłem żeby samochód mi pływał ale warunek to opony wzmacniane tzw. XL (Extra Load)
-
[N47] Olej w gniazdach wtrysków
Gdyby problemem były miedziane podkładki to nie było by tam oleju tylko ewentualnie ropa. Ps: Pamiętaj aby każdy wtryskiwacz wrócił na swoją pozycję bo inaczej musiał byś je kodować.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
W większości tak, ma na tyle dużo PAO że w Niemczech jest zaliczany do olejów grupy IV czyli full syntetyk, ma również dodatek HC ale to wszystkie oleje tak mają ze względu na to że sama baza syntetyczna jest słabym rozpuszczalnikiem dodatków uszlachetniających.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Nie da się określić który jest lepszy bo do tego potrzebne są skomplikowane testy. Ogólnie jest mało danych na temat twinpower turbo 5w30, wiem że ma dość słabą temperaturę krzepnięcia na poziomie - 36 stopni i jest wyprodukowany na bazie HC przez co szybciej straci swoje parametry i będzie mniej wytrzymały termicznie ale to wciąż dobry olej.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
A różnie, Teraz jest XL-III a u żony w samochodzie MST.
-
[E61, M47, 520D, 163hp] problem ze startem przy niskich temp
Chyba nie bardzo orientujesz się jak to wszystko funkcjonuje. DPF w sprawnym samochodzie wypala się automatycznie co kilkaset km bo jeśli by to nie nastąpiło to filtr się zapcha i auto straci moc i przestanie jeździć ale aby wypalanie się uruchamiało automatycznie to muszą być spełnione odpowiednie warunki do tego takie jak np. minimum 10 litrów paliwa w baku, temperatura cieczy chłodzącej minimum 75 stopni i kilka innych. U ciebie temp. cieczy to 50 stopni podczas jazdy dlatego procedura wypalania się nie uruchomi i masz problemy gotowe, wielce prawdopodobne że to zabiło twój poprzedni filtr dpf i jeśli tego nie naprawisz to za chwilę nowy będzie do wymiany.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
MST ma troszkę lepsze właściwości myjące i temperaturę zapłonu, XL-III ma trochę lepszy indeks lepkości, temperaturę płynięcia. http://i68.tinypic.com/35n0zug.jpg
-
545i e60; zmiana profilu opony; przód: 40na45, tył: 35na40?
Ryzyko jest że będzie opona ocierała np. podczas skrętu ale nie jestem pewny, musiał byś to pomierzyć.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Obydwa są bardzo dobre i posiadają specyfikację LL04, tak że który nie wybierzesz będzie ok.
-
[E61, M47, 520D, 163hp] problem ze startem przy niskich temp
Jeśli temperaturę masz 50 stopni to nie uruchomi się procedura wypalania DPF-a i możesz być pewny że filtr się zapcha jeśli już nie jest. Podłącz Carly i sprawdź jakie jest ciśnienie przed filtrem. Oczywiście termostaty do wymiany.
-
moment dokręcania kół bmw f10
W tych tabelach mają stare dane na temat modelu E39 przy których faktycznie było 120NM, F10/11 powinno być 140NM https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520d-lim/repair-manuals/36-wheels-with-tyres/36-10-wheels/5HVQIpB
-
opony zimowe bmw 520 xd
Dla G31 również homologowane opony to 225/55 R17
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Nie jest normalne bo temp. spalin to jakiś kosmos i 70g sadzy to filtr zapchany ale pomiar sadzy może być błędny przez zepsuty czujnik temperatury spalin, przynajmniej u mnie tak było w silniku B47, miałem błąd czujnika temp. spalin i pokazywał głupoty przez co sadza cały czas była u mnie na poziomie 60g, był to oczywiście błędny odczyt, po wymianie czujnika wszystkie parametry wróciły do normy.
-
Wymiana kół G30
W dokumentacji technicznej BMW jest informacja że koła do G30 dokręca się momentem 140NM
-
moment dokręcania kół bmw f10
Dla F10 producent zaleca 140NM
-
Wymiana kół G30
Pewnie będziesz musiał zrobić reset systemu RDC i tyle.
-
Parametry DPF
Wychodzi na to że reset zrobił ten warsztat do którego oddałeś samochód rok temu i komunikat który w tedy się pojawił związany był z magicznym przebiegiem 250 kkm który jest ustawiony fabrycznie przez BMW.
-
opony zimowe bmw 520 xd
Jeśli wszystkie 4 będą takie same to będzie ok. ale ten rozmiar posiada homologacje dla E60/61, natomiast jeśli masz F10/11 to powinny być 225/55 R17
-
Parametry DPF
Nie jest możliwe dlatego albo ktoś wymienił dpf + reset albo bardziej prawdopodobne że ktoś zrobił tylko reset bez fizycznej wymiany.
-
BMW f11 błąd odczytu ciśnienia w oponach
Po vinie sprawdź np. tu: https://czescidobmw.pl
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
5w30 będzie lepszym wyborem do tego silnika tak że możesz spokojnie zalać ale z specyfikacją LL04.
-
Czujnik cisnienia w oponach
Siema. Po zmianie opon czujnik RDC pokazał mi ciśnienie 2.8 w prawym kole i 2.5 w lewym, kiedy sprawdziłem fizycznie to 2.8 było w lewym kole a 2.5 w prawym i nie wiem jak mam to rozumieć ? Czy każdy czujnik musi wrócić na tą samą stronę gdzie był przed demontażem koła ?