Treść opublikowana przez guzior2
-
Czujnik położenia wałka rozrządu.
Jeśli ten czujnik jest zepsuty to może występować spadek mocy, podwyższone spalanie, mogą też wystąpić problemy z uruchomieniem ciepłego silnika i być może te drgania silnika które odczuwasz, koszt czujnika w ASO BMW to 400 zł ale czasem się też zdarza że czujnik jest dobry a błąd wyskakuje przez wtyczkę która jest podłączona do niego.
-
Który olej z rodziny VALVOLINE zalać do diesla?
Kolego 5W smaruje bardzo dobrze jesli temperatura na zewnatrz jest max -35 stopni a jesli jest niższa np -40 to wtedy dopiero lepszy jest 0W.
-
Który olej z rodziny VALVOLINE zalać do diesla?
Na oficjalnej stronie Valvoline możesz dobrać olej do swojego samochodu: http://www.valvoline.pl/s,11,dobierz_olej_valvoline.html
-
chip - godula czy masters?
Obydwie firmy są podobno bardzo dobre ale 35-letnie doświadczenie i zamiłowanie do motoryzacji Pana Andrzeja Goduli mówi samo za siebie. http://www.godula.pl/index1.php?page=ofirmie
-
DPF do konca 600 km.... Co dalej???
Ja po kupnie samochodu mam zamiar pozbyć się DPF-a dlatego że 95 % jeżdżę po mieście i nie mam zamiaru co 200-300 km. jezdzić po autostradzie żeby się wypalił.
-
DPF do konca 600 km.... Co dalej???
Nie kupuj takiego uniwersalnego skanera do wielu marek tylko kup sobie profesjonalny inter face diagnostyczny tylko do BMW i Mini, zapłacisz mniej a będziesz mógł robić prawie wszystko co może serwis ASO BMW. Taki fejs możesz kupić u kolegi nerwus który jest administratorem działu "diagnoza komputerowa" viewforum.php?f=48
-
e90 325d 2007r - usunięcie DPF-a i chiptuning - porada
Nie pytałem o sam program ale pewnie cena zależy od poj. silnika, od rocznika i czy klient jest z zewnątrz czy z forum, wiele osób z forum chipowało u G-CS-a swoje BMW i są zadowoleni dlatego decyduje się zrobić to u kogoś kto ma doświadczenie z tą marką. http://www.gcstuning.pl/index.html
-
DPF do konca 600 km.... Co dalej???
To jest tylko licznik który możesz sobie sam wyzerować, jeśli nie masz żadnych objawów zapchanego DPF-a i nie zaświeciła ci się kontrolka to narazie nic nie rób.
-
e90 325d 2007r - usunięcie DPF-a i chiptuning - porada
Ostatnio pytałem kolegę z forum G-CS który się tym zajmuje i dla forumowicza za usuniecie DPF-a 1300 zł a razem z chipem 1800 zł, pod koniec marca gdy kupię auto wybieram się do niego na taki zabieg :cool2:
-
e46 rozkodowanie nr VIN
guzior2 odpowiedział(a) na kenzi temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażviewtopic.php?f=19&t=127871&hilit=vin&start=2070
-
problem z odpalaniem
Popraw temat. Gdyby pompa padała to byś miał problemy z odpaleniem na zimnym i na ciepłym silniku, podjedz na dobrego kompa i sprawdz czy są jakies błędy + sprawdzenie silnika pod obciążeniem podczas jazdy, może to jakiś czujnik juz pada np. wału korbowego.
-
końcówka Tłumnika e90 318d
Kolego nie PDF bo to są czujniki cofania tylko DPF PDF to rodzaj plików :D PDC to czujniki cofania :wink: No tak już sam zacząłem bzdury wypisywać :oops:
-
końcówka Tłumnika e90 318d
Kolego nie PDF bo to są czujniki cofania tylko DPF i napewno miałeś lub masz filtr cząstek stałych (DPF) ponieważ masz auto z 2007 r. i musiał on spełniać normy euro 4 bo inaczej nie został by dopuszczony do ruchu. Filta DPF nie wymienia się razem z olejem :duh: Radze dowiedzieć się co to takiego filtr cząstek stałych (DPF) http://www.godula.pl/index1.php?page=article&kat=art&option=det&artid=54
-
BMW 118d Piastów - nr rej: 2DD-B25 nr VIN:WBAUD71090PY84697
guzior2 odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPodzwoń po kilku ASO w Polsce i ci powiedzą jaki przebieg miało autko przy ostatniej wizycie w serwisie.
-
Odma?????????
Plastikowy separator był już w E46 czyli u Ciebie na 100% jest.
-
końcówka Tłumnika e90 318d
Kolego jeśli auto posiada filtr DPF (a Twój posiada ) to końcówka wydechu jest prosta.
-
330d - kopci bierze olej brak mocy
A wymieniałeś kiedykolwiek odmę (separator oleju) ?
- 330d - Paliwo zalane w dieslu
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam. Proszę o rozkodowanie vin : CP56901 Dzięki.
-
Tryb transportu - nie działa iDrive i wiele innych funkcji
Jeśli roczny akumulator padł tzn. że masz niewłaściwe ładowanie albo jakiś pobór na postoju. Gdy rok temu zmieniłeś akumulator robiłeś jego adaptacje ? Wydaje mi się że funkcje nie działają przez zbyt słabe napięcie, naładuj aku prostownikiem i sprawdz.
-
Co dokładnie jest ten DPF
A dlaczego w modelu z 2005 roku nie ma DPF-a skoro już był montowany w 2004 r ?
-
320d - Chwilowe spadki mocy
Wiele osób z forum kupiło te zaworki z allegro i są zadowoleni a tak poza tym to normalne że tak powie bo możliwe że dzięki temu kupisz u niego. Czyli wychodzi na to że w Inter cars jest drożej niż w ASO BMW bo tu kosztuje 340 zł :)
-
[E60] Grubosc powloki lakieru...
A jaka była by grubość lakieru gdyby była szpachla ?
-
320d - Chwilowe spadki mocy
Nie pamiętam bo to było w 2008 r. i odrazu pojechałem z tym problemem do ASO BMW ale objawy tak jak opisałeś identyczne, spadek mocy był ogromny i nagły i tak samo nagle moc odzyskiwał.
-
BMW e46 coupe 2.0D 2004 rok pomoc przy zakupie!!!
Z tego co pamiętam to w modelach po lifcie check engine świeci się do czasu aż silnik zostanie uruchomiony.