Treść opublikowana przez matimisztal
-
330d M57N (nowy typ) problem z modułem świec żarowych
Jak zapala i nie kopci oraz przez piewsze sekundy po uruchomieniu pracuje równo to nie masz się czym przejmować.
-
330d M57N (nowy typ) problem z modułem świec żarowych
Kolego matimisztal czy myslisz ze ten sterownik moze tez byc w jakims sensie odpowiedzilalny za sterownie badz uruchamianie pre heating a aucie?? Tak mi się wydaję że sterownik steruje tym kiedy i na jak długo mają się włączyć świece.
-
330d M57N (nowy typ) problem z modułem świec żarowych
Bezpiecznik F104 występuje tylko w autach przed liftem i ze starym modułem świec. A tu jest mowa o nowym typie.
-
POMOCY -E61 525d - skoki obrotomierza
Za nierówną pracę silnika są odpowiedzialne dawki paliwa wtryskiwane do cylindra. Komputer na bieżąco kontroluje obroty silnika. I tak: Jeśli któryś wtryskiwacz poda zbyt dużą dawkę paliwa (bo leje) to pozostałe muszą dawkę zmniejszyć. i na odwrót. Tak więc jeżeli nie macie błędów zapisanych w pamięci to po pierwsze sprawdźcie korekcje na wtryskach np. w programie INPA. Korekcje nie mogą być większe jak od -3 do +3. Wskazania powyżej -2 do +2 mogą być już niepokojące. Za nierówną pracę mogą być odpowiedzialne również inne rzeczy ale od czegoś należy zacząć. Jeżeli falowanie jest tylko na zimnym to problemem może być stary akumulator. Niektóre BMW posiadają elektryczy podgrzewacz płynu w chłodnicy (taka grzała dużej mocy). Podgrzewacz ten załącza się tylko w odpowiednich warunkach. I tak: Jeżli samochód ma kiepski akumulator a podgrzewacz pobiera duże ilości prądu to napięcie na aku spada. Jeżeli spadnie zbyt dużo to podgrzewacz płynu się wyłącza a napięcie wzrasta. Jak wzrośnie to podgrzewacz znowu się załączy i tak w kółko na wolnych obrotach. Można spróbować go odłączyć i zobaczyć czy coś się zmieniło.
-
BMW , E39, 530 D, nie odpala gdy jest nagrzany silnik
Kolego masz problem ze wstępną pompą paliwa. pompa wstępna powinna dawać ciśnienie ok 4 bar. Jeśli jest mniej to musisz ją wymienić. Wskazanie ciśnienie w przypadku twojego silnika można sprawdzić w Inpie. Nie wiem jak w e39 ale w e46 ta pompa jest pod autem na wysokości fotela kierowcy obudowana plastikami.
-
320d 2003 150bhp problem z rozruchem
Wtryski można oddać do regeneracji. ale uważaj na oferty z allegro. jak już do wyślij do boscha do niemiec. Tak przynajmniej piszą koledzy na forum.
-
320d Problem z pompą wody
to zależy czy to koło pasowe odpadło ci z kawałkiem ośki pompy wody (wada materiałowa), czy tylko się odkręciło.
-
330d M57N (nowy typ) problem z modułem świec żarowych
Na pewno masz walnięty sterownik świec żarowych skoro wszystkie świece ci iskrzą po przyłożeniu napięcia. Moduł świec przymocowany jest do bloku silnika pod kolektorem dolotowym obok rozrusznika (dokładnie pod krućcem przyłączeniowym płynu chłodzącego wychodzącego z bloku). Moduł to taka czarna kwadratowa puszka.
-
POMOCY -E61 525d - skoki obrotomierza
sprawdźcie korekcje na wtryskach. a czy objaw falowania wystpuje tylko na zimnym czy po rozgrzaniu też?
-
320d - nierówno kręci rozrusznik
oddaj rozrusznik do regeneracji. Zużyte masz szczotki i, lub tuleje wirnika.
-
E46 bak 63 litry?
Weźcie też pod uwagę ukształtowanie terenu. Wystarczy mały spadek w kierunku wlewu i już wejdzie mniej bo po drugiej stronie zbiornika wytworzy się poduszka powietrzna. Jak będzie nachylenie w drugą strone to wejdzie więcej. Albo delikatnie z górki i pod górkę? Skąd macie pewność że podłoże na stacji benzynowej jest dobrze wypoziomowane? Gołym okiem się tego nie dostrzeże.
-
318i jakiej firmy wahacze i tuleje
Ja też polecam Meyle HD. Podobno wahacze są wzmocnione. Ostatnio zmieniłem tuleje wahacza z przodu i wybrałem Meyle HD. Ludzie chwalą sobie na forum, a poza tym troszkę tańsze jak Lemforder.
-
320d problemy z nagrzewaniem, spadaniem temperatury w trasie
wskazówka musi być idealnie w pionie. Jak nie to wymień termostat główny. Pewnie masz pęknięte mocowanie termostatu do obudowy (tzw. uszy - częsta wada). Ja ostatnio wymieniałem też u siebie najpierw egr a później główny bo podczas jazdy silnik był niedogrzany. Teraz wszystko jest super :cool2:
-
330cd zimny silnik szarpie przy odpalaniu
hopek3 a ty co papuga jesteś?
-
320d Poranne kopcenie
Kedas1 ty masz stary sterownik świec żarowych w skrzynce z komputerem obok serva. Poszukaj na forum, bo u ciebie można w łatwy sposób bez ściągania kolektora ssącego sprawdzić świece. Ale najpierw sprawdź bezpiecznik F104 do tego modułu w skrzynce z bezpiecznikami. Jeżeli jest dobry to ściągnij kostkę z modułu sterującego świecami żarowymi i przewodem podłączonym do + podpinając pod odpowiednie piny sprawdź czy świece będą pobierały napięcie. Wszystko masz opisane na forum. tylko poszukaj http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=97746
-
330cd zimny silnik szarpie przy odpalaniu
Podłącz do kompa i zobacz czy są jakieś błędy. Jeżeli to by były świece żarowe lub sterownik to by leciał niebieski dym a nie czarny. Może wtryski, może zawór EGR. Czarny dym oznacza że mieszanka paliwowo-powietrzna w cylindrze zawiera zbyt dużo paliwa w stosunku do tlenu.
-
330d wymiana rozrzadu,pompy wody
Rozrząd w e46 jest na łańcuchu - tego elementu się nie wymienia bez potrzeby. Pompa wody jest na pasku wieloklinowym i wymienia się jak cieknie bądź silnik się przegrzewa. :nienie: Jeżeli autem chcesz pojeździć jeszcze parę lat to lepiej inwestuj w oryginały lub zamienniki z wyższej półki.
-
320d 150km falujace obroty na biegu jalowym
Podłącz pod kompa i sprawdź korekcje na wtryskach. Ewentualnie może być problem z czujnikiem ciśnienia na szynie CR
-
320d Poranne kopcenie
Jeśli z rury leci niebieski dym i obroty falują tylko przez kilka sekund po odpaleniu to wydaje mi się że masz problem ze sterownikiem świec żarowych - częsty problem w e 46 po lifcie. Ten błąd nie zawsze wychodzi na kompie. Zacznij od sprawdzenia świec żarowych, jak nie to to pozostaje tylko sterownik. Widze że jesteś z bielawy, to napisz do mnie na priv bo czasem jestem na weekend w dzierżoniowie to mogę zerknąć na twoje autko.
-
320d Czas podgrzewania świec żarowych
Kolega jak auto ci pali na tzw. "dotyk", równo pracuje razaz po odpaleniu i nie kopci na niebiesko to wszystko jest ok. Kontrolka świeci się krótko, ale to nie oznacza, że świece przestają dostawać napięcie jak gaśnie kontrolka. U mnie też świeci ok 1s a mam ten sam sterownk (nowy typ). Także śpij spokojnie! :cool2:
-
BMW Road Map Europe HIGH 2010-1 DVD
To nie wina mapy tylko oprogramowania czytnika. U siebie też ostatnio to zauważyłem. Najważniejsze jest to, że jest nowa autostrada a4 zgorzelec-krzyżowa.
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
.
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
Hunter, jak masz nowy moduł to napięcie do niego idzie bezpośrednio od rozrusznika. Jak masz problem to sprawdź oporność każdej świecy (jeśłi nie chcesz wykręcać), albo najlepiej wykręć każdą i sprawdź jak się rozgrzewa. Uszkodzenie tych nowych modułów nie zawsze wychodzi na kompie. Jeśli nie świece to moduł. Nic więcej po drodze nie ma.
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
Ja mam taki sterownik w swoim silniku. I u mnie żadnego pstryka nie ma. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EX91&mospid=47672&btnr=12_1197&hg=12&fg=15
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
Pstryk jest tylko w M57 i M47. W silnikach M47N i M57N żadnego pstryka się nie usłyszy. W tych wypadkach nie ma żadnego przekaźnika w skrzynce koło serwa. Jest za to moduł elektroniczny mocowany koło rozrusznika, pod kolektorem dolotowym. Ten sam co w e60 i e90. Rozbierałem go ostatnio na części pierwsze (wymiana na nowy bo się zepsuł) i jest to ukłac scalony bez żadengo stycznika. Tylko kilka procesorów, tranzystorów i takie tam podobne rzeczy.