Treść opublikowana przez KRIS85
-
Problem z kupnem
lepiej za 15k mieć e36 zadbane i sprawdzone niż za 16k e46 bo to bedzie raczej lekko rozjechana skarbonka...
-
zawory BMWe30
a jak wieksza to znaczy ze pierscienie tez?
-
zawory BMWe30
A nie znam tej metody i nie za bardzo wiem jak ma to wykazać czy zawory są wypalone??
-
dlawienie, zmulenie na benzynie
Ale jak na gazie chodzi jak rakieta to bym zastanawiał się nad pompą paliwa, lub samymi wtryskiwaczami. Być może są przytartę i niestety nie dają paliwa jak należy. Warto sprawdzić też regulator ciśnienia paliwa.
-
zawory BMWe30
Pewnie jeździ na gazie już od dłuższego czasu. Częsta przypadłość jeśli gaz nie jest wyregulowany. Najlepiej zdjąć głowicę, bo mierzenia ciśnienia nie musi od razu oznaczać wypalonych zaworów a np. zużyte pierścienie.
-
problemy z lpg
wyczyść silnik krokowy. Sprawdź przewody podciśnien i ta gume od zasilania powietrza bo być może ciągnie gdzieś lewe powietrze.
-
regulacha pompy wtryskowej
Nowe ale to nie znaczy że nie mogły nawalić. Ostatnio sprzedawałem taksiarzowi to fiata Cromy 1.9td (stara croma) końcówki thm. Dosyć dobra firma i nie ma za dużo reklamacji na to i są o połowę tańsze o koncówek Boscha. Niestety przejechały ok 500km i trzy z nich zaczeły lać.
-
Problem z obrotami silnik m40 1.6
podłączyłeś wszystkie przewody podciśnie w te same miejsca?? Ważne są przewody co idą z silnika krokowego do gumu od zasilania, tego pomiedzy filtrem a przepustnicą? Mozę on jest nieszczelny???
-
jak podnisc moc w 318is
Stare dobre porzekadło głosi że nic nie zastąpi pojemności skokowej. Więc jeśli chcesz poczuć przyrost mocy i momentu to szykuj kasę na swap
-
hałasujący most
sprawdz stan oleju w moście, może jest go zbyt mało. Najlepiej do wymienić ten olej na nowy. Ale jak już wyje to już raczej lipa i nic z nim nie zrobisz. Mi też wył. Wymieniłem na inny, jest ciszej ale nie calkiem, wiec teraz temat olałem i tak jeżdze heheheh.
-
318i temperatura silnika na niebieskiej
a i jeszcze jedno. Nie siadają od razu termostaty, ale puki jest ciepło to sie na zwraca na to uwagi. Dopiero gdy d..a marznie zaczyna się myśleć, że coś nie tak...
-
318i temperatura silnika na niebieskiej
A co ty piszesz a zasłanianiu kratki wlotu powietrza??? Przecież to nie polonez!!!! Ja mam stare e30 z silnikiem m40. Wstaję o szóstej rano, było -14 stopni. Odpalam samochód i chodzi minutkę czyszcząc szybki ze śniegu. Po minucie ruszam. Jadę ok 1km gdy czuję ze na przednią szybę leci już lekko ciepławe powietrze. Wtedy przełączam mą bawarkę na gaz. Po dwóch następnych km mam wskaźnik na granicy niebieskiej kreski i pola cetralnego. Gdy mija kolejny kilometr to już mam wskaźnik w sektorze środkowym. Razem przejechałem 4km. Wiec kolego nie pisz ze nowsza o dwie generacje trójka bedzie grzała się wolniej po bajki opowiadasz. Nie mam żadnych przesłon i tym podobnych wynalazków. Nawet nie mam osłony pod silnikiem. Mam gaz i wchodzi mi litr więcej niż nominalnie. Ale sprawny termostat musi być. Niestety to podstawa.
-
318i temperatura silnika na niebieskiej
Jak kolega jedzie 30 km do pracy i mu się nie zagrzewa to chyba normalne ze siadł termostat. Znasz lepszy powód????????
-
318i M40 nie wkręca się na obroty
ale nikt nie wie o co chodzi dokładnie. Odcięcie palia przy uchylonej do połowy przepustnicy nie jadąc a stojąc i tak sobie gazując jest czymś normalnym. Silnik nie jest obciążony niczym i dlatego się tak ochoczo wkręce. Niestety w trakcie jazdy nie jest tak różowo i trzeba gnieść do końca. Jeśli o to tobie nie chodzi to proszę wyjaśnij to dokładnie.
-
318i temperatura silnika na niebieskiej
Jeśli chodzi o zamienniki to polecam Wahler, vernet lub GAtes. Według rocznika w opisie to masz silnik m43b19 i ten termostat jest z całą obudową i verneta kosztuje ok 250pln. Być może są dostępne wkłady z hińskiej firmy 4max, ale ja osobiście nie polecam. Popytaj dalej na forum, być może ktoś przerabiał już ten temat.
-
318i temperatura silnika na niebieskiej
Popieram, wina termostatu. Kupić i wymienić.
-
Jakie spręzyny na tył do E30 sedana??
A jak wygląda średnica gniazda sprężyny. Wiem że w e30 są dwa lub trzy rodzaje tych średnic. Jak wymieniałem w moim e30 ori sprężyny mtechnic na standardowe to zauważyłem ze te stantardowe miały większą średnicę niż te ori mtechnic. Mimo to zamontowałem je. Niestety zaminnik był niskiej jakości i dalej mi siedzi. heheh
-
[320i] Kolejność przewodów zapłonowych
no to musisz przekładać kabel po kablu i wpinać je w te same miejsca co na starej. Ja robiłem tak ze kopułkę odpinałem z kablami i kładłem obok w tej samej pozycji jak na aparacie. Montowałem nowa kopułkę i przekładałem kabel po kablu w tych samych miejscach co na staręj. Raczej nie ma możliwości żeby się pomylić. Przynajmniej ja się nie pomylilem. Powodzonka
-
Luzy na kierownicy
Masz wspomaganie? Poszukaj używek. Ja znalazłem i tanio za 14o pln w dobrym stanie.
-
regulacha pompy wtryskowej
W Mysłowicach są dwa warsztaty koło giełdy, które zajmują się bmw, a że mieszkasz niedaleko (sądze po danych w opisie) możesz do nich podjechać. Czy są dobre? Tego nie wiem, bo ja z reguły sam robię przy mojej bawarce. Jak dymi przy zimnym na biało to był obstawiał źle wyregulowaną pompę wtryskową. Znaki na kołach się pokrywają??
-
regulacha pompy wtryskowej
a dobrze ustawiłeś pompę wtryskową?? często starczy by była przestawiona o jeden ząb żeby nie silnik n ie jechał jak ma. Często też jest to wina wtryskiwacza sterującego. Turbo dmucha, ale czy dmucha odpowiednim ciśnieniem?? I jeszcze pytanie o to jak samochód dymi??? Może jakiś przewód spadł od turbo i ciśnienie gdzieś ucieka?
-
330i www.realoem.com - problem z rozszyfrowaniem opisów
tecdoc jest programem który został opracowany przez zachodnich producentów części zamiennych (m.in febi, swag, ina luk sachs i wiele innych) do dobory części i szukaniu ich poprzez numery oryginału. I takie katalogi jak internetowy z Inter Carsu czy Foty są oparte na tym właśnie programie. Niestety taki program kosztuje. Ja pracuje w sklepie i mój dostawca (motoprofil w katowicach) ma swój katalog oparty na tym tecdocu. I gdy sprawdziłem jeden nr oe tego czujnika, pokazało mi ze ten czujnik produkuje kilku producentów oraz że ten czujnik jest taki sam dla trzech nr oe. (m.in te dwa które są w realoem). Bardzo się przydaje taki program. Gdyby nie to że tan program kosztuje kilka stówek to cały program miał, a tak korzystam na katalogach dostawców. Ale zawsze to coś.... Ten numre mh..... tego niestety nie wiem co może znaczyć. Jest to być może jakaś informacja serwisowa.
-
330i www.realoem.com - problem z rozszyfrowaniem opisów
w TECDOC oba numery się zamieniają, i jak poszukasz po jednym czy drugim to i tak wyjdzie jeden czujnik. 23799 to indeks febiego. Czujnik z febiego czy meyla kosztuje ok 130 pln. lub jakaś hińszczyzna to ok 50 pln. Często się zdarza ze z jakiegoś powodu producent zmienia numer czujnika, mimo ze jest to nadal ten sam czujnik.
-
Problem z odpaleniem BMW E36 1,8 115km 1992rok
oj kolego. Ja mam gaz i nie narzekam. Na ponad 50 tysięcy to moim kosztem związanym z gazem to wymiana reduktora (200) częstsza wymiana świec, dwa razu kopułka i palec, raz komplet przewodów. Okresowa regulacja i czyszczenie filtra gazu. wydałem na to może 2-2,5 tysiąca a na tym dystansie zaoszczędziłem ponad 8 tysięcy pln. 8 minus 2,5 a niech bedzie nawet 3 to i tak mam 5 tysięcy. Ale instalacja musi byc założona przez dobry warsztat a nie przez patasi w garażu. Mam na liczniku blisko 300 tysięcy i czuć że jest samochód trochę słabszy jak wersje bez gazu, ale mimo to swoją e30 190km/h osiągam bez wiekszego problemu, co na wiek konstrukcji i przebieg jest wynikiem dobrym.
-
Problem z odpaleniem BMW E36 1,8 115km 1992rok
Jak tą klapkę tobie w środku popsuło, to już lipa. Niestety bedzie problem z odpaleniem samochodu. Bez przepływki bedzie chodził, ale nierówno i bez mocy, jak by chodził na 2 garach. Niestety musisz poszukać nowego przepływomierza (używki chodzą miedzy 100 a 200pln). Ale pamiętaj że może być też co innego. Wszystko zależy jak mocny był to wybuch gazu. Mogło rozerwać gumę miedzy przepustnicą a przepływomierzem, ciśnienie mogło ujść też do silnika krokowego i jego też uszkodzić. Wybuch gazu zresztą też musiał mieć przyczynę. Wiec na dzień dobry by wypadało sprawdzić i wymienić kopułkę, palce, świece i ewentualnie wydać trochę kasy (ja coś koło 350pln jeśli dobrze pamiętam) na przewody zapłonowe. p.s. Kopułkęi palec jeśli masz silnik m40...