Treść opublikowana przez fomicz
-
bremsbelag prufen i czerwona kontrolka z wykrzyknikiem
Dokladnie, albo ktos uszkodzil kabel czujnika/czujnik, albo zuzyly Ci sie klocki hamulcowe.
-
czerwona kropka
Rowniez jezeli zegary sa nieoryginalne i nieprzeprogramowane.
-
jakie łaczniki wybrać!!!
Niekoniecznie, u nas jest polska fabryka tej firmy: http://www.vorwerk-autotec.de Ale normy jakosciowe sa oczywiscie narzucane przez BMW ;)
-
jakie łaczniki wybrać!!!
To dlaczego elementy zawieszania do X5, A4 i innych aut koncernow niemieckich sa rowniez produkowane w fabryce w polsce.
-
Gongi komputera.
Sprawdz czy w tescie 1 masz ten sam VIN co w DR, jezeli nie to do odblokowania uzyj tego co masz w zegarach!
-
Gongi komputera.
Ktorys z testow zegarow ma gong on/off, ale nigdy nie probowalem tego ustawic.
-
TIPTRONIC
Mozna samodzielnie zmieniac biegi +/-. Poza tym poprzednie automaty mialy 4 biegi, tiptronic ma 5 biegow. Ale wydaje mi sie, ze 520 jest troche za slabo do automtycznej skrzyni. Tego silnika radze szukac z manualem.
-
Odszkodowanie samopomoc
fomicz odpowiedział(a) na wysoki_22 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjne13 tys. nie wyciagniesz, ale wez wycene niezaleznego rzeczoznawcy i odoluj sie. Najpierw do HDI pozniej do Rzecznika Praw Ubezpieczonych. Oczywiscie mozesz to zroic bezgotowkowo w BMW.
-
Carsoft 6.5
No wlasnie?
-
Telefon w samochodzie
Telefony dzialaja niezalzenie od sieci. Byc moze sa rozne rodzaje kart SIM, ale to juz inna historia. Co do doladowan, to przeciez mozna to zrobic zdalnie z internetu, wiec nie potrzebujesz do tego uzywac telefonu w samochodzie.
-
zegary z anglika???
Km/mile to mozna przedstawic przez zlacze diagnostyczne podobnie jak jezyk i C/F.
-
Telefon w samochodzie
Z tego co pamietam to chipem do gory, a naciecie pasuje tylko w jeden sposob.
-
Telefon w samochodzie
Jezeli masz karte w 'telefonie' to po prostu odpowiednio ja wloz. U mnie czasami cos nie lapie, wyjmuje karte, wkladam ponownie i juz dziaka,
-
Zakup BMW 530d, pare pytań
Jak bedziesz mial szczescie i auto bylo serwisowane to tak. ale ja bylem osobiscie w BMW i mieli jakis problem, a przez telefon w jedym serwisie powiedzieli mi, ze takich informacji mi nie udziela! Chyba, ze jakis forumowicz pracuje w serwisie i zrobi taka przysluge!
-
Jakie CB-RADIO wybrać i gdzie je zamontować proszę o radę
Z nowych radyjek w przystepnych cenach: Jezeli dostaniesz to Uniden 520XL dalej President Johnny, Walker, Tylor. Z uzywanych starych radyjek: President Herbert, Alan 28. Antena najlepiej na stale na srodku dachu ale jak masz sedana to polecam President Indiana w tylny blotniku - atena, ktora nie wyglada jak antena CB i spisuje sie bardzo przyzwoicie.
-
Jak to jest w końcu z wypłatami VAT za szkodę OC ????
No t wniose: powinni wyplacac brutto ale PZU wyplaca netto - nic na to nie porwadzisz. 'Kwota brutto' juz od dlugiego czasu jest po wyroku SN ale w naszym kraju nie ma prawa precedensowego i niektore firmy ubezpieczeniowe na tym bazuja. netto/brutto nie bedzie takie wazne jak zobaczysz wycene: np. cena zamiennika i 50% amortyzacji czy cena roboczogodziny usredniona dla danego rejonu!
-
Jak to jest w końcu z wypłatami VAT za szkodę OC ????
Powinni z VAT a niektorzy wyplacaja bez VA, powinni bez amortyzacji a wyplacaja z amortyzacja. Jezeli nie odpowiada Ci wysokosc odszkodowania to odwolanie a pozniej sad.
-
POMOCY chce założyć gaz
Temat alkoway kilka razy dziennie. Ja polece STAG-300 z wtryskami Valtec, mam i jezdze. Co do warsztatu polecana firma to EGP ale nie wiem czy instluja STAGI, na pewno robia tam KME.
-
Pobiera benzyna na LPG ??
Podjedz na zwykla diagnostyke spalin i bedzie to widac. Odpal na benzynie, zobacz jaki sklad - przelacz na gaz i zobacz jak to wyglada. Zdemuj po kolei kable WN ze swiec lub odpinaj cewki i zobacz czy jest jakas roznica. Jezeli podaje benzyne, to silnik powinien chodzic gorzej.
-
Szybka informacja na temat gazu
5 generacja to powinie byc juz wtrysk ciekly, ale nie sadze, zeby komus to sie oplacalo. Dobre instalacje wtrysku sekwencyjnego obsluza kazde auto. Polskie STAGI sa aktualnie mocno polecane i maja bardzo dobre opinie.
-
Szybka informacja na temat gazu
A lyzka na to... Fizyka sie klania prosze szanownego kolegi. W kazdej instlacji zuzycuie LPG bedzie min. 20% wieksze. Ja mialem w poprzednim aucie wtrysk ciekly Vialle, ktory mial nawet powrot do ziornika nadmiaru gazu i... tez palilo 20% wiecej niz benzyny, a jak trafisz kiepski gaz to i wiecej :(.
-
Czujnik cofania
Wg mnie to sygnaliuje problem z tylnymi swiatalami - mialem to samo. Nie swieci jakas zarowka z tylu, sprawdz dokladnie!
-
Chip tiuning vs automatyczna skrzynia biegów
Jak zwiekszysz moc a co za tym idzie moment to skrzyni moze tego nie wytrzymac. Przy automatach nie zaleca sie chipowania.
-
Jaką Instalacje Gazową zastosować do e32 3.0 R6 automat ??
Tylko wtrysk, chociazby polskiego STAGA-300. W Twoim przypadku koszt powinien byc ~3000-3200 PLN.
-
czy zadałem tak idiotyczne pytanie? zadam je jeszcze raz
W zaleznosci od rodzaju skrzyni i uzytego leju. Przy oleju LongLife wymiana co ok. 100 tys. km.