Treść opublikowana przez fomicz
-
zawieszenie nivo
To jest oryginalny produkt BMW ;) innych nie ma ;)
-
czy mozliwe by tyle palil 523 ???
Dziekujemy za traktowanie nas jedna miara. Podaj moze srednia predkosc przy jakie Ci takie spalanie wychodzi. Jak chwile pojezdzisz w korkach, nawet w malym miescie to zobaczysz jakie moze byc spalanie. 16l/100 na komputerze to jest standard przy sredniej predkosci <30 km/h.
-
zawieszenie nivo
Tylko serwis, chociaz ja zaoszczedzilem pare zloty kupujac u goscia na Allegro (potargowalem sie ;): Nivo
-
Problem z automatyczna skrzynią biegów.
Troche zasmuca mnie podejscie Olczaka do problemu. Przeciez mieli Twoje auto na warsztacie i jezeli cos bylo nie tak to powinni juz stwierdzic wtedy a nie po wymianie oleju w skrzyni. Niestety ten warsztat ma najlepsza opinie :(. Na Twoim miejscu staralbym sie spotkac z Panem Olczakiem i uzyskac informacje dlaczego wymieniono olej, jezeli teraz zaleca sie inna naprawe!!!
-
[ E39 ] - ABS - czujnik z przodu, błąd po wymianie
A coz to?
-
Niestabilne prowadzenie, luzy ?
Kolego masz auto za ponad 40 kwalkow, wiec nei zaluj tych kilku stow na amorki - one bardzo wplywaja na poziom bezpieczenstwa prowadzenia sie auta.
-
Podwójne szyby (bardzo grube) co to jest?
Chyba chodzi o lepsze wygluszenie. Ja widzialem takie w E38 i auto nie bylo pancerne.
-
Kto naprawi wyswietlacz obc w Poznaniu
http://www.olejus1.webd.pl/E38/pixel_samemu.zip
-
[ E39 ] - ABS - czujnik z przodu, błąd po wymianie
Wymieniony niebieski na niebieski, oryginal Helli, wygladal identycznie jak stary.
-
[ E39 ] - ABS - czujnik z przodu, błąd po wymianie
Zapalila mi sie kontrolka ABS, diagnostyka przez elektromechanika - lewe przednie kolo - czujnik. Zakupilem nowy czujnik Helli, zostal zamontowany a blad caly czas wystepuje. Elektronik raczej wyklucza kable, gdyz w jego opinii uszkodzenie kabli w BMW jest malo prawdopodone. Moje pytanie: gdzie szukac przyczyny? Co sprawdzac, smarowac, kupowac ;) :?:
-
Zbliza sie termin wymiany plynów ustrojowych
http://www.e34.de/vin/ Wpisz ostatnie 7 znakow VIN i poda Ci kilka danych w tym i ilosc plynow.
-
Film "Beema" :)
Moja opinia jest taka: film denny, w polowie poszedlem spac.
-
carsoft 6.5 - w czym tkwi problem?
Wg mnie to wina PCMCIA, dla interface widocznie nie jest to prawdziwy COM. Mam to samo :( Te interfejsy dzialaja tylko z Carsoftem.
-
[E39] Wyświetlacz/Niepełna czcionka
A mozesz opisac ta metode?
-
"żółte" tablice rejestr.
fomicz odpowiedział(a) na tomel temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneDokladnei zolte mozesz kupic z TUV i bez, czerowne tylko z TUV i dluzszym okresem ubezpieczenia. Ps. moze ktos wydabedzie jakies pismo urzedowe dotyczace poruszania sie po Polsce na zoltych blachach?
-
vs [E39] Jakie są koszty ekploatacji?
Kolego, wszystko zalezy od wojego podejscia do auta i od egzemplarza jaki trafisz. Ja od marca wymienilem: Amorki tyl (niepotrzenie), Olej, Filtry, Swiece, paski, Opony, Felgi (15 na 16) Klocki przod + wymiana, Tarcze przod/tylk, Klocki tyl, fltr KN, Wymiana oleju w ASB, laczniki w tylym zawieszeniu, Poduchy zawieszenia NIVO, Plyn w ukladzie chlodzenia, czujnik ABSu przod i jeszcze walcze z pixelami w liczniku i przewodem w ukladzie wspomagania. Zalozylem rowniez instalacje gazowa i mimo, ze aut kupielm w miare tanio (27000) to aktualnie wlozylem w nie w sumie z zakupem 39 000 PLN. Ale mam tylko nadzieje, ze jak juz wszysto zrobie to pojezdze spokojnie 2-3 lata ;)
-
olej do skrzyni - rece opadaja :)
Moze jednak go pocisniesz i moze 'przyzna sie do pomylki' ;)
-
olej do skrzyni - rece opadaja :)
Masz kwity? Ja zdalbym sie na Olczaka, mimo wszystko ma wieksze doswiadczenie niz my wszyscy razem wzieci. W koncu komus trzeba zaufac, nie sadze, ze jakiekolwiek ASO byloby bardziej wiarygodne. A jak chodzi auto, skrzynia? Potestuj troche, daj jej popracowac.
-
KTóRY BEZPIECZNIEJSZY ???
E39 mialo test w euroncap wypadlo przyzwoicie. E38 niestety nie zrobili, a szkoda.
-
olej do skrzyni - rece opadaja :)
A spytales Olczaka dlaczego taki a nie inny wlali? Moze producent skrzyni zaleca inny olej niz BMW?
-
Roznica w spalaniu E39 (Touring) 528 a 530 (benzyna)?
Dla ulatwienia dyskusji, dane producenta (nie ma 528i) ale w przypadku 528iA Kombi to jest 16,6 l w miescie. Ogolnie wiadomo, ze sa to wartosci zbyt optymistyczne. http://kosmetyczki.net/tomek/spalaniebmw.jpg
-
Przednia szyba paróje
Prosba do jakiego moda, porawcie ten tytul, przeciez to jest makabra!!!
-
Weryfikacja książki serwisowej
A powiedz mi co to za pozycja Automatikoel? Przecez masz skrzynie manualna.
-
Weryfikacja książki serwisowej
Czyli wszystko zalezy od 'czlowieka'. Napisalem do serwisu, gdzie moje auto bylo kupione i do konca serwisowane z prosba o podanie mi historii serwisowej i na razie dostalem informacje, ze nie moga mi tego podac ze wzgedu na 'ochrone danych osobowych' (bzdura, wlascicielem byla firma a pozaty wlasciciele sa w briefie ;)). Teraz pojdzie mail, ze nie potrzebuje danych osobowych lecz wylacznie historii serwisowej.
-
Duże spalanie, w czym problem?
Nawiazujac do tematu, zobacz sobie co podaje producent, a zawsze to jest optymistyczniejsze niz rzeczywistosc dodaj 20-30% (jakosc polskiego gazu) i wychodzi prawie 16 l w miescie. Mojego 528i nie ma w tej instrukcji ale w domku patrzylem i w automacie mam zuzycie 16,6l co daje mi 20 l gazu i auto mniej-wiecej tyle spala ;), w trasie wychodzi mi 13-14, czasami wiecej, ale mam dosc agresywny styl jazdy. http://kosmetyczki.net/tomek/spalaniebmw.jpg