Treść opublikowana przez fomicz
-
Valtec zolty czy czerwony ???
Zolte sa 1Ω a czerwone 3Ω, w niktorych autach wymagane sa 1Ω ze wzgledu na czas wtrysku. Jezeli nie ma potrzeby stosowania zoltych stosuje sie czerwone. Poza tym sa jeszcze wtryskiwacze o zwiekzonej mocy na 1 cylinder, ale tez nie ma sensu ich stosowania jezeli nie ma takiej potrzeby!
-
wskaźnik poziomu gazu?
Dlaczego najlepiej? A po co mieszac dodatkowo w i tak skomplikowanym ukladzie zegarow E39?
-
naprawa OBC z allegro
W kilku miejsach jest opis jak usunac ta awarie, ale u mnie w pracy elektronik juz 2 razy do tego podchodzil i... nic nie wyszlo. Moze podchodzi do tego zbyt ostroznie!
-
ZMIANA OLEJU W E39 520i
1.Nie pisz wersalikami - oznacza to krzyk. 2.Oczywiscie rozsadna jest zmiana na yntetyk a najrozsadniejsza bylaby zmiana tego oleju jak najszybciej, najlepiej zaraz po zakupie auta - ja tak zrobilem. I po 6-7 tys. (puk, puk) nic sie nie dzieje.
-
Pytań kilka - 528i 1996r
Pierwsze co robie po kupnie samochodu z nieznana przeszloscia t wymieniam wszystkie plyny eksploatacyjne i kontroluje wszystkie podzespoly. Wmien plyn hamulcowy i sprawdz stan tarcz i klockow, w koncu chodzi o zycie Twoje, Twoich najblizszych i innych uczestnikow drogi!
-
spalanie na 6+
BTW: a pomyslales ze tzw. 'index predkosci' to nie tylko kwestia samej predkosci maksymalnej? Dlacego do E39 528i mimo predkosci maksymalnej ~240 zalecane na lato sa opony o indeksie W (do 270 km/h)?
-
wskaźnik poziomu gazu?
Mam STAGa i generalnie wskazania na diodach sa powtarzalne. STAG po wyczerpaniu gazu zapiszczy i automatycznie przechodzi na benzynie, wiec nie ma ryzyk, ze auto wykona cos dziwego ;)
-
komputer-elektronika
Stan licznika jest przynajmniej w 2 miejcach: w zegarach i w module LCM. Ob bezproblemowo mozna zmienic :(. Podobno mozna jeszcze odczytac 'ilosc impulsow silnika' i wg specjalnego przelicznika okreslic orientacyjny przebieg - tego nie mozna zmienic. W nowszych modelach st licznika zapamietywany jest rowniez w kluczyku i tu pewna ciekawostka. Mam wmienione chwilowo zegary, w ktorych jest przebieg ~40 tys. a kluczyk ciagkle pokazuje przebieg ~160 tys. W serwisie powiedzili, ze jezeli zmniejszy sie stan licznika to kluczyk nie przyjmie mniejszej wartosci, dopiero jak stan dojdzie do tego zapamietanego w kluczyku to kluczyk zacznie na nowo zapaietywac. Wg tej teorii zmiane stanu licznika dokonana przed sam sprzedaza byloby latwo wykryc!!!
-
montaz relingow E-39 touring
Ale jak to wylada z montazem? Wierci sie, wycina, zabezpiecza?
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
To nie jest to co u mnie. Mysle, ze moze to jakis problem z panelem sterujacym albo z sama dmuchawa, ktora nierownomiernie pracuje.
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
Ale nie dmucha mocno ze wszystkich otworow wentylacyjnyc, czy moze dmucha maksymalnie na nogi a na twarz tylko lekko?
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
NIestety 'jez' wymieniony i brak efektu. Czy moze to byc spowodowane czescia, ktora opisuje tu: Co to za czesc E39 Ps. Sprzedam nowego 'jeza' z paragonem za 250 zl + wysylka, lub sprawnego z mojego auta za 140 + wysylka. NIestety 'jez' wymieniony i brak efektu. Czy moze to byc spowodowane czescia, ktora opisuje tu: Co to za czesc E39 Na 95% problem powoduje ten sterowniczek odpowiadajacy za sterowanie kanalami powietrznymi. Jak znajde zprawny i zamontuje to potwierdze- moj jest na pewno zepsuty. Dodane Czesc juz wymieniona, musze teraz chwile pojezdzic autem aby zaobserwowac prace klimatyzacji. Dam znac jakie wrazenia!
-
Automatyczny włącznik świateł
Na Czerniakowskiej powiedzili mi, ze to bedzie w cenie podpiecia pod kompa - 250 zl- ale to bylo prawie 2 miesiace temu.
-
Automatyczny włącznik świateł
To sa nasze polskie paranoje. Przeciez to tak naprawde 5 min. pracy!
-
Automatyczny włącznik świateł
A BMW Scan nie ma tej funkcji?
-
Szyber a klima???
Oba elementy dokladane na zamowienie, wiec mozna bylo sobie brac co sie chce!
-
Znów CB radio
Alan - szumofon. Hustler dosc dobra ale podatna na wiloc - najlepiej od razu zapezpieczyc jakims silikonem.
-
[ E39 ] co to za czesc
Numery Valeo 076501871201 oraz 69026999 505d. Niestety ni jak nie idzie dopasowac tego do czesci BMW. A tu jest ich kilka podobnych: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/81398_p.png http://bmwfans.info/original/E39/Lim/528i-M52/ECE/L/M/1999/06/mg-64/ill-64_0681/ Czy na pewno ten przy nogach pasazera to jest Actuator for fresh air flap?
-
[ E39 ] co to za czesc
To moze byc to. Dziekuje, spisze dokladnie numery i zobacze, bo tych 'ACTUATOR' ow jest kilka ;)
-
[ E39 ] co to za czesc
Przymierzajac sie d wymiany 'jeza' zdjalem oslone tunelu od strony pasazera i.. zauwazylem taki element, ktory mial odczepiana 'gorna czesc' ta jak wystaje te metlowe styki. Zdjecie zrobilem telefonem i jakosc jest dosc kiepska, ale czy ktos moze wie co to jest? Odczepiona czesc co prawda wcisnalem na swoje miejsce ale podejrzewam, ze moze byc nie do konca sprawna. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//lanciapolska.org/tomek/czescbmw.jpg
-
[ E39 ] przednie swiatla o co chodzi?
Mam E39 z 11.1999- nie mam ksenonow, jednak zauwazylem wczoraj taki objaw. Stalem przed sciana i po zapaleniu samochodu i swiatel zauwazylem, ze slup swiatla podniosl sie. Czy to zwiazane bylo ze swiatlami czy zawieszeniem NIVO (tu chyba raczej by sie obnizyl). Czy jest mozliwe, ze mam jakis system samopoziomowania sie swiatel?
-
[ E39 ] Olstand motor prufen - czy moze byc przy za wysokim?
Natychiast po zarzymaniu i zgaszeniu auta podaje komunikat - czy wiec zdazy olej splynac z silnika? NIEMOZLIWE! Ps.Dzieki za pocieszenie. Co do stanu oleju - sprobue go jakos upuscic.
-
Czemu 528 jest dwa razy mniej niż 530D?
Ja mysle, ze diesle z tego samego rocznika beda mialy z zalozenia wieksze przebiegi, wiec co za tym idzie zaczynaja siadac inne elementy samochowu oraz nastepuje 'umyslowe zmeczenie' polegajace na osiagnieciu pewnego przebiegu, przy ktorym nastepuje obawa uzytkowania auta ;). Poza tym desl sa pewnie czescie kupowane za granica z zalozeniem, ze latwiej je bedie odsrzedac (polsi syndrom diesla ) ;)
-
[ E39 ] Olstand motor prufen - czy moze byc przy za wysokim?
%5B640%3A437%5Dhttp%3A//lanciapolska.nazwa.pl/tomek/bagnet.jpg Tak wyglada miarka oleju.
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
Interesuja mnie tylko nowe, bo z elektronika uzywana to moze byc kasa w bloto!