Treść opublikowana przez fomicz
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
64 11 6 923 204- cena w serwisie 293 zl. Czy gdzies mozna dostac taniej?
-
zalozylem wtrysk w fazie cieklej
A niska temperatura gazu w fazie cieklej?
-
[ E39 ] Olstand motor prufen - czy moze byc przy za wysokim?
A czy jest mozeliwe, ze po dluzszej jezdzie 140-150 pojawi sie taki komunikat, a po spokojniejszej jezdzie nie?
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
Dzieki w jaki sposob znalezc to w czesciach zamiennych? Jak to nazwac?
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
Tylko trzeba wiedziec co i jak. Ja nawet nie wiem o czym do mnie piszesz, ale dzieki za sugestie!
-
Pi-Zet-jU - naprawa na orginalnych częściach BMW
fomicz odpowiedział(a) na Gerald temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneWg orzeczen Sadu Najwyzszego takie postepowanie jest prawidlowe, jezeli zamienniki sa identyczne (np. lusterko ma takie samo funkcje) - w takim przypadku niewiele wywalczysz. Mozesz walczyc gdy zastosuja ceny netto lub tzw. amortyzacje.
- [e39] język komputera
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
Jak takie cos zdiagnozowac? Czy jakis interface z Carsoftem moze to zdiagnozowac?
-
[ E39 ] Olstand motor prufen - czy moze byc przy za wysokim?
Przed wymiana oleju nigdy to sie nie zdarzalo. Teraz zdarza sie po zakonczeniu jazdy i wylaczeniu silnika.
-
[e39] język komputera
A mozesz podac namiar gdzie kupiles?
-
[ E39 ] Olstand motor prufen - czy moze byc przy za wysokim?
Czy komunikat moze pojawic sie, przy stanie zbyt wysokim oleju? Czy wlasiciwy poziom oleju na miarce to srodek pomiedzy znacznikami w odleglosci 1 cm czy znaczniki sa jakies 3-4 cm od siebie?
-
[ E39 ] Promblemy z klima/ogrzewaniem ?
Mam drobny problem z ukladem klimatyzacji/ogrzewania. Otorz, przy pogodzie takiej jak dzis musze ustawic temperature 25-26 st. aby zaczelo troche dmuchac cieplem, po pewnym czasie znowu czuje zimno. Podkrece o 1-2 stopnie i... dmucha cieplem a za jakis czas znowu zimne (srodkowe nawiewy). Nie wiem, gdzie szukac problemu? Cos zle steruje? Jakies klapki sie zacinaja? Jakies czujniki?
-
[e39] język komputera
A jaki masz zakupiony?
-
(e39) AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGóW E39 TDs
Widocznie jest skrzynia z tym tanszym olejem. W 5HP19 wchodzi max ~9 l oleju, ktorego ceny sa 60-90 zl/l + uszczelka + robota. Policz!
-
(e39) AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGóW E39 TDs
Przebieg zaden na silnik i skrzynie. Do automatu przyzwyczaisz sie i... albo pokochasz albo bedziesz obojetny. Po zakupie szykuj sie na jak najszybsza wymiane oleju w skrzyni biegow (500-1000 zl w zaloznosci od modelu skrzyni i rodzaju wymiany) ale trzeba to zrobic - bedzie spokoj na kolejne kilometry.
-
zalozylem wtrysk w fazie cieklej
To kolego niewiele wiesz o instalacjach gazowych. To, ze nazywa sie cos V generacja o niczym nie swiadczy. Vialle ta technologie stosuje juz od kilkunastu lat. Poszukaj i poczytaj! Wiele aut z tamtego okresu ma wtrysk ciekly Vialle (Lancia Kappa, Volvo) montowane byly przed wyjazdem auta z salonu. Oczywiscie nie jest to ciagle ta sama instalacja , rozne wtryski, pompy, elektronika, ale zawsze wtryskiwany byl w nich gaz ciekly. Pompa w zbiorniku, wszystko sterowane z ECU, nawet 'przewod z poworotem nadmiarowej ilosci gazu'. Ale koszt takiej instalki kilka lat temu i chyba rowniez dzis cos kolo 10 tys. zl.
-
zalozylem wtrysk w fazie cieklej
Nie wiem jak JTG ale Vielle robi takie instalacje od 12 lat. W Kappie mialem taka instalke- totalnie bezoblsugowa. Do 220 kkm bez problemow pozniej regeneracja pompy i drobne problemy elektryczne.
-
radość z jazdy ?
Rzeczywiscie jest sie czym chwalic! :mad2:
-
Przegląd w ASO
ASO: 5HP19 - wymiana statyczna 1200-1300 zl. Serwis ASB 600-700 zl.
-
Błąd w komputerze po montażu Xenonów
Tak mam komputer z komunikatami na zegarach!
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej, proszę o pomoc.
To akurat nie jest najlepszy argument - taki olej moze sie przydac podczas naprawy czy w przypadku gdy sa wycieki! Ps.Sam szykuje sie do wymiany oleju w ASB ;)
-
[Elektronika] Problem z wyświetlaczem pod zegarami
Generalnie wszystko dziala bo ja podmienilem licznik, oczywiscie musi byc identyczny z posiadanym. 1.Licznik pokazuje dane z samochodu z ktorego zostal wymontowany i jego przebieg! 2.Ja mam automat a licznik jest od manuala i mimo, ze ma sprawny wyswietlacz od skrzyni biegow (w testach sie swieci) to... nic nie pokazuje. Najlepiej chyba zrobic taki myk: 1.kupic inne zegary 2.podjechac do serwisu, ktory jest w stanie zaprogramowac zegary a tam zgrac eprom ze stareych zegarow, wyjac stare wlozyc nowe i wgrac eprom do nowych zegarow. Niestety nie wiem gdzie taki serwis poza ASO znalezc. Z tego co widzialem na demowce to program BMWScan136 ma taka opcje do modulu IKE - Instrument Cluster Elektronic (czyta eprom, zapisuje d pliku, czyta z pliku i zapisuje d zegarow!).
-
Gdzie kupiliście swoje BMW?
Ja kupilem z prywatnych rak w Polsce, w niemczech auto jezdzilo w jakies firmie w Hamburgu, ale chyba robilo za auto rodzinne, bo ma zespolone foteliki dzieciece na tylnych siedzeniach. Na dzien dzisiejszy jestem w 100% zadowolony z zakupu!!!
-
[Elektronika] Problem z wyświetlaczem pod zegarami
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie dochodzi jeszcze koszt zaprogramowania zegarow, ale krotka wymiane na czas naprawy powinno dzialac.
-
[Elektronika] Problem z wyświetlaczem pod zegarami
Ja? Myslalem, ze masz gdzies warsztat, ktory to zrobi w cenie nizszej niz 300 A kto mowil o darmowym wykonaniu? Za darmo to mozna sprobowac samemu a pozniej kupic drugie zegary ;)