Witam. Jaki olej wlać do BMW 1.8i 92r. z przebiegiem ok. 240tys. Wystepuje w nim popularny problem klepiących zaworów. Oleju jest dużo, ale zrobione jest na nim ok 15tys. wiec czas na wymiane. Wydaje mi się ze zawory klepią bo olej jest przepracowany. Mam nadzieje ze po wlaniu nowego oleju troche ucichną. Czytałem juz parę tematów o olejach ale opinie są różne... chciałbym uzyskać bardziej sprecyzowana odpowiedź. Syntetyk ? półsyntetyk? mineralny ? Jaki polecacie ? Samochód sprowadzony z niemiec, wczesniej zalany był Castrolem 5W-40.