Treść opublikowana przez DjAquaz
-
e36 323i Wybija jedynke ale nie zawsze
hej koledzy. Zakupiłem sobie niedawno srebrne 323i no i jak wbije jedynke z postoju to leci lewarek i czuć że się bieg wbija a kiedy ruszam to ją wybija ,ale jak redukuje np przed skrzyżowaniem z 2 na 1 to nie wybija jak ruszam. Dlaczemu? Czy wina leży po stronie sprzęgła?
-
BMW e36 1.8 i Podczas jazdy zamula i przestaje
No to wymień czujnik ,może ma przebicia
-
felgi 17 balon 45 mm
wiesz po jednej ze stron na słupku masz naklejke jakie rozmaiary wchodzą do e36 :D
-
318 ti kluczyk
Jak dla mnie to sensu nie ma,bo jakby bateria już siadła to co żeby ją wymienić musisz programować od nowa kluczyk??? Bezsens
-
323i coupe glosne stuki w przednim zawieszeniu- coz to moze?
Tak sam to takimi zrobiłem Wyjmij cały amor,no bo tak to trza zrobić. Odkręć 3 nakrętki przy kielichu,i śruby na dole. Naciśnij mocno nogą by odchylić wahacz, na pewno da radę wyjąc cały amor sprawdzone. Chwyć za tą część . u góry powinna się swobodnie obracać,jak nie to znakiem tego że jest zatarta i jest do wymiany
-
323i coupe glosne stuki w przednim zawieszeniu- coz to moze?
Część nr 11 z 1 linku ma łożysko i ono jest zatarte stąd te skrzypienia.Aby dostać sie tam należy mieć ściągacz do sprężyn,wtedy odkręcasz nakrętkę inaczej urwie ci rękę jak odbije !!
-
[328] Stuki w silniku - co to za dźwięk ( film )
Obstawiam 2 rzeczy : - Vanos ma luz na łożysku - Ciężko to mi wytłumaczyć ale miałem podobny odgłos dochodzący z prawej strony silnika.Zalałem preparat 44k do bęzyny- czyści układ paliwowy i rozpuszcza nagar na zaworach.Naprawdę działa. Rezultat jak ręką odjął :cool2:
-
[E36) Warsztaty nie mają pomysłow jak to naprawić M52 Swap:(
No ok powiadasz że silnik z e39....a ile vanosów ma? 1 czy 2? Skoro ews 3 to podejrzewam że 2 vanosy ,ale to moje domysły, ty założyłeś z 728 gdzie były pojedyncze vanosy
-
323i coupe glosne stuki w przednim zawieszeniu- coz to moze?
szczerze na złomie sobie załatwiłem,ale gwarantuje że to to. Musisz odkręcić nakrętkę górną i całe łożysko ściągnąć ze sprężyny,i założyć nowe.
-
323i coupe glosne stuki w przednim zawieszeniu- coz to moze?
Prawdopodobnie masz zatarte łożysko mc persona :D Miałem z tym do czynienia
-
M50/M52 na gorącym silniku zapala się kontrolka oleju
I jak? Zdiagnozowałeś coś ? ?
-
Błędy silnika bmw z3 2.8
Widzisz w M52 w e36 jest pojedynczy vanos i Selenoid Valve to właśnie ten jakby elektromagnes który puszcza olej do vanosa by sie przestawił,ale u ciebie pisze że jakiś SECONDARY AIR i nie wiem oco kaman, w każdym badź razie po sprawdzeniu tej strony napewno nie VANOS,ale coś z dolotem powietrza Szukając po googlach znalazłem taki cosik sprawdź :D http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBYQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.bimmerboard.com%2Fmembers%2Fambishop%2Foriginal%2FSES_test_proceedure.pdf&rct=j&q=Solenoid%20valve%2Csecondary%20air%20B1214_M0SLV%20bmw%20fault&ei=uV6hTY3UGYS7hAea5uSPBQ&usg=AFQjCNGuKqk382T89p-N_kt3DTRRIgkiXQ&cad=rja Strona 37 :cool2:
-
Błędy silnika bmw z3 2.8
Solenoid valve,secondary air B1214_M0SLV - To będzie elektromagnes od Vanosa- chyba ??? Signal,ox sensor after cat conv. bank 1 max value exceeded - Przekroczona maxymalna wartość na sondzie na cyl 1-3 Signal ox sensor after cat ,no signal - brak sygnału odczytu sondy za katalizatorem Activation ox-sensor heaterafter cat conv,bank 1 wygląda że grzałka nie działa na sondzie banku 1szego te 3 błędy sondy prawdopodobnie oznaczaja że masz walniętą sonde banku 1 czyli na cyl 1-3.
-
316i. Wyskakuje 2
Hej koledzy podepne się pod temat. U mnie wyskakuje 1ka, wbijasz i jest git ale wywala ją i muszę z 2ki ruszać a wiadomo co wtedy ze sprzęgłem sie dzieje.Co może być przyczyną? Zaznaczam 1ka wskakuje jak należy...ale notorycznie ją wybija
-
Swap m40 1.6 na m43 1.6
Kolego...Skoro masz oby dwa kompy to czemu nie sprubujesz wpiąć M40 w wiązke M43, EWS to oddzielny moduł który jest za schowkiem a nie w ECU ,oczywiście łączy się z ECU ale jeżeli np podepniesz ECU originalni bez EWS pod wiązkę z EWS to i tak odpali bo nie potrzebuje sygnału z tamtąd. A skąd pewność że w tym silniku co masz M43 masz EWS??? Ja kumplowi wymieniałem ECU bo mu zalało i nie miał żadnego EWS w M43,wiem że późniejsze modele miały,zkontaktuj się ze sprzedawcą tego silnika i się dowiedz czy miał immo jak nie to masz po kłopocie
-
M50/M52 na gorącym silniku zapala się kontrolka oleju
no to może już pompa siada albo jest taki zaworek od powrotu oleju co by się nie cofał.Może się zawiesił...ciężko powiedzieć
-
318tds problem z dachem openair
tylko 1.78cm :D
-
318tds problem z dachem openair
Może tu coś znajdziesz :) http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3984.m570.l1313&_nkw=sunroof+motor+e36&_sacat=See-All-Categories A tu same z Ameryki : http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=sunroof+motor+e36&_sacat=See-All-Categories
-
Spory problem
Masz do wymiany czujnik wału korbowego :cool2:
-
ustawienie zbieżności E36 316
A czy po prostu słyszałeś że właśnie jak miałeś wybite to na każdej nierówności było słychać pukanie?? źle chyba napisałem ,czy na zbieżność mają wpływ swożnie przy moście na wahaczach poprzecznym dolnym i górnym
-
ustawienie zbieżności E36 316
A czy na trakcje maja duży wpływ wewnętrzne gumy przy moście???
-
e36 325i-cewki z M52 do M50-czym się różnią oprócz mocowania
Jedynie różnią sie rozstawem śrub mocujących
-
ustawienie zbieżności E36 316
hej koledzy,czy isnieje możliwość ustawienia zbieżności samemu na tylnych wahaczach??? Na jakiej podstawie ustawiana jest tylnia oś??? Muszę ustawić bo mi auto pływa po drodze a tuleje są właśnie wymienione na wahaczach i przy dodaniu gazu auto mi ucieka jak puszczę to leci w drugą strone
-
318i proszę o pomoc w zidentyfikowaniu czujników (zdjęcia)
Czujnik położenia kąta przepustnicy
-
325i gotuje sie woda, chce wyrzucic z chlodnicy
więc oto chodzi że masz wadliwy termostat i nie spekuluj i go wymień,i odpowietrz należycie układ.Najlepiej stań lekko pod górkę żeby powietrze miało jeszcze łatwiej uciec z chłodnicy. Jak wydaje ci się że już masz ok odpowietrzone to się przewieść przegoń ją lekko i jak staniesz znów to odkręć odpowietrznik i korek ale ostrożnie , i dolej na maxa płynu ,podnieść obroty i obserwuj czy z małego odpowietrznika przy chłodnicy,jeszcze leci powietrze czy czysty płyn,zakręć koreczek ,i tak ma być odpowietrzone :cool2: