Treść opublikowana przez Kamil Jasinski
-
528 kombi benzyna
witam moze najpierw odpowietrz uklad chlodzenia :D
-
e39 523i benzyna 1997 pytanie o gaz i inne rzeczy (mróz)
no w sumie masz racje ze visco caly czas pracuje i robi podmuch,zobacze tak jak piszesz 10-15 niech pochodzi na wolnych zobaczymy.dzieki :D
-
e39 523i benzyna 1997 pytanie o gaz i inne rzeczy (mróz)
nie mam oslony pod silnik ale na zegarach patrzylem to wskazowka stoi w pionie a na gazie nie chodzil.Problem jak narazie pojawia sie przy miedzy -15 a -20 stopni na zewnatrz bo wczesniej idealnie przelaczal.Wiem ze jescze mozna jakos inaczej sprawdzic temperature na zegarach ale nie pamietam tej kombinacji na zaplonie pzrytrzymac chyba do kasowania kilometrow.
-
e39 523i benzyna 1997 pytanie o gaz i inne rzeczy (mróz)
Witam i zima daje nam popalic,niestety dzisiaj o 6 rano odpalalem furke (stoi pod chmurka).I co odpalilem a tu zonk zegary nie dzialaja tylko podswietlenie dziala druga sprawa to gaz po okolo 10kilometrach po miescie przelaczyl mi sie na gaz a 90 stopni juz dawno mialem na zegarach po okolo 3 kilometrach.Mam sekwencje BRC dzwonilem do gazownika stwierdzil ze przy wtryskach od gazu jest jakis czujnik i on jest schladzany pedem wiatru.Zegary zaczely dzialac :P .Wy tez tak macie u siebie?
-
523i płyn chłodniczy.
witam U mnie tez bylo podobnie co u kolegi Ambience :D to znaczy po wymianie termostatu musialem wymienic obejmy od wezy do chlodnicy potem poszedl kruciec od gazu i to by bylo na tyle pozdr :D
-
BMW E39 520i(170KM) czy E46 320i(170KM) Opinie co do wyboru.
tak jak koledzy pisza za te pieniadze nie kupisz E39 lub E46 z roku 2000 lub 2001.Teraz co wybrac o to jest pytanie.Ja mam E39 523i 170km 1x vanosie moj kolega ma E46 323i 170 km na 2x vanosie w manual powiem tak utzrymanie w podobnych kosztach nie wiem co bym wybral E39 ma swoj urok i E46.E39 wnetrze troche pachnie limuzyna a E46 swiezej taka sportowa furka.Na pewno kolega (E46)moj w tyle mnie zostawia niestety :norty:.Masz rodzine jak tak to bierz E39 jak kawaler to E46 :D
-
układ chłodzenia
moze uklad zapowietrzony? odpowietrzales?
-
Wentylator klimatyzacji Da sie naprawić ???
aha szkoda :cry: ze nie moge pomoc
-
Wentylator klimatyzacji Da sie naprawić ???
Witam Ja mialem identyczny problem tylko ze moj wentylator byl od nowosci wyjelismy z kolega bo wogole nie chcial wystartowac nawet z moja pomoca po wymianie rezystorow ruszal ale z pomoca moja,musilem zakrecic wentylatorem,to wyjelismy ponownie rozebralismy go do silniczka okazalo sie ze 2 magnesy sie odkleily i zatrzymywaly silniczek.Skleilem te 2 magnesy i niestety wentylator dalej nie krecil kupilem nowy zamiennik za 600zl a tamten sprzedalem na czesci.A ty za kazdym razem nowy kupowales wentylator?tu masz 2 stronki moze cos pomoga http://oporniki.bbs.pl/ http://www.bmwauto.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=37723&sid=f4109289beefb37f64368a6b006703ea :cool2:
-
problem z ogrzewaniem e39 523i
Witam Nie wiem moze sproboj na zimnym silniku odpowietrzyc jak tak zawsze robie ustaw dmuchawe na 32 stopnie na maksa nadmuch odkrec odpowietrznik od termostatu lej plyn chlodniczy do chlodnicy patrz czy nie ma babelkow i ta sama czynnosc zrob z odpowietrznikiem na chlodnicy :cool2:
-
Jak sprawdzic wiskoze
witam Ja kupilem zamiennik firmy Hart za 200 zl chyba 2 lata jezdze i temperatura trzyma pion w korkach w upalne dni. :D
-
Jak sprawdzic wiskoze
witam Powiem tak u mnie jak odpale silnik w tych temperaturach co sa teraz to tylo slychac visco jak rusze przez chwile je slysze.Latem to caly czas jest zalaczone jak ruszam z pod swiatel to jak silnik odrzutowy slychac :D
-
falujące obroty- m52b28, tiptronic
witam sprawdz odme
-
E39 528i - Kilka pytań, filmik
fajne masz fele podobaja mi sie :cool2:
-
czujniki cofania i swiatlo wtecznego
Witam ja mialem podobny problem nie dzialaly mi swiatla wsteczne po wrzuceniu biegu wstecznego gdyz wymienialem zegary musialem kilka razy odlaczalem klemy i kostki od zegarow.Po jakis czasie przeszlo i nie powraca problem :D
-
Dolanie płynu chłodniczego
dolewaj tylko na zimnym silniku na cieplym nie dolewaj bo zapowietrzysz uklad :D
-
zlamana klamka
Witam Ja tez mialem przygode z klamka wewnetrzna od strony kierowcy pekla ale wina byla linki bo wypadla z klamki. :D
-
BMW e39 523. problem z obrotami.
rozbierz wszystko posprawdzaj moze gdzie jakis przewod zapomniales wpiac albo gdzies lewe powietrze ciagnie ja tez z tym walczylem,swiece cewki sprawdzalem pzrepustnice i dopiero kolega z forum mi pwoedzial o tej odmie i poejchalem do mechaniora ktory betami sie zajmuje i zdiadnozowal.Nie wiem czy na kompie nie wyjdzie ze bierze lewe powietrze z tego co pamietam ze chyba tak.
-
BMW e39 523. problem z obrotami.
nie nie wyjdzie na kompie ja mialem objawy ze na benzynie i na gazie mial strasznie niskie obroty prawie gasl,ciezko odpalal jak pojechalem do mechanika to pryskal mi talkim preparatem po kolektorze (szukal czy nie bierze lewego powietrza) no i znalazl ze odma mialem zapchana. :norty:Jescze jedna mysl mi przyszla do glowy sprawdz sobie przepustnice. :cool2:
-
BMW e39 523. problem z obrotami.
witam jak kolektor ssacy byl sciagany to moze od odmy weze gdzies uszkodziliscie albo sama odma do wymiany.
-
[e39] Lampy tylne upgrade
KRYS 32 ja mam takie same kolego lampy jak ty i uwazam ze niezle wygladaja jak za ta cene :cool2:
-
BMW E39 523i ! Proszę o pomoc.
witam Tak jak napisal kolega Ambience gazownik niech podlaczy ci Basie pod kompa i zdiagnozuje co jest grane :P
-
E39 528i - Kilka pytań, filmik
Witam pare problemow masz w tej Basi 1.Co do obrotow to na gazie tak masz czy na benzynie? nie powinno tak byc u mnie powodem falowania obrotow byla odma tylko ze u mnie caly czas falowal na obrotach. 2.Z gazem masz cos nie tak dlatego ze kontrolka miga jak jedzies na benzynie jak sie swieci caly czas to powinienes miec na gazie,jedz na kompa od gazu. 3.nie wiem jak ci poradzic z tym problemem cos z wentylatorem masz nie powinno tak byc 4.nie powinno 5.nie powinno tak byc 7. mam niestandardowe radio nie pomoge ci w tym 8.musi byc zapalniczka :duh: 9.glosniki masz 2 w dzwiach przednich,jeden glosnik na dole a drugi masz obok lusterek bocznych . 10.Dziwna ta kierownica nie powinno tak byc to jest Bmw moze mial dzwona i poducha wywalila? Musisz Basie doprowadzic do stanu nie przejmuj sie ja tez tak mialem tu nie bylo plasticzku tu cos sie nie domykalo tam cos polamane,niestety moje to bylo pierwsze Bmw nie znalem sie.Ale teraz moge powiedziec ze nic jej nie brakuje no mpaka zakladam w kwietniu bo ten stary zderzak nie ma halogenow to znaczy urwane zaczepy :cry: ktos ukradl halogeny.Pozdrawiam :D
-
Życzenia na NOWY ROK 2012
Wszystkiego dobrego w nowym roku zdrowia milosci i szczescia :D
-
e39 vs e46 planowany zakup prosze o pomoc! :)
Mi bardzo sie podobaja E46 w coupe kurde sam bym sobie co stakiego stzrelil ale niestety planuje dzieciaka i kurde ciznko bedzie. :D A po za tym w Basie tyle kasy wladowalem szkoda bedzie spzredac nikt mi nie odda za to, a kasy za wiele nie wezme za ten rocznik :mrgreen: