Treść opublikowana przez yaz
-
e39 523i domi500
Czyta, czyta. Gratulacje nabytku i powodzenia w pracach. Rozumiem, że tematy związane z eksploatacją również bierzesz na warsztat? Mam na myśli wymianę płynów, filtrów, świec, etc.
-
E39 530i wyciek oleju pod maska
Sprawdziłeś uszczelkę podstawy filtra? Ew może wypchnęło Ci olej przez obudowę filtra.
-
e39 530d touring - wymiana poduszek na sprężyny
A nie rozważałeś zakupu zamienników poduszek? Komplet można dostać za ca. 100EUR.
-
Problem w lewym powietrzem ? M54B30
Najlepiej i najszybciej zdiagnozować nieszczelność tak jak temsky740 napisał. W tym silniku jest sporo miejsc, którymi może on ciągnąć lewe powietrze. m54 ma zaślepione 3 króćce na kolektorze, odma ma jeden króciec równiez zaślepiony. Pytanie czy przy wymianie uszczelki pokrywy nowa dostała silikon w odpowiednie miejsca. Między przepływką a przepustnicą są dwie "rurki" gumowe. Może druga też jest dziurawa. Lewe powietrze może pojawić się nawet przy oringu rurki bagnetu oleju.
-
e39 - 523i błędy inpa
Od lewego powietrza wywala błędy 202, 203, 227 i 228. Wypadanie zapłonu może być pochodną powyższych. Przerabiane na własnym aucie.
-
e39 - 523i błędy inpa
Silnik łapie lewe powietrze odmą, uszczelką pod deklem zaworów, gumami dolotu i czym tam jeszcze może.
-
e39 tylna szyba tylko sie otwiera
Sprawdź w takim razie czy nie ma gdzieś zwarcia np. na przewodach silnika szyby lub na tych dochodzących bezpośrednio do przełącznika.
-
e39 tylna szyba tylko sie otwiera
O jakim aucie mowa, miesiąc, rok produkcji?
-
Powolny wzrost Temperatury 530i
Coś rzeczywiście za wolno łapie temperaturę. Coś było dłubane przy układzie chłodzenia ostatnio? Poziom płynu jest jak powinien? Czy po nagrzaniu wszystkie węże są ciepłe, czy dolna część chłodnicy jest ciepła? Pompa wody nie ma luzów, nie jest zatarta?
-
Elektrycznie regulowana kolumna kierownicy
Owszem, ale można osiągnąć cel również bez niego. Wystarczy chwilę spędzić nad schematami i jest to do zrobienia. Wymaga większego wysiłku ale się da.
-
Elektrycznie regulowana kolumna kierownicy
Żeby działała czyli przesuwała się góra, dół, przód, tył nie potrzebna jest pamięć foteli. Potrzebne jest zasilanie i będzie śmigać.
-
[e39] filtr paliwa m54b30
- [E39] gniazdo zapalniczki
Patrząc na schematy, zasilanie jest cały czas. Przewód plusowy dochodzi do gniazda bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników, zabezpieczony 30A bezpiecznikiem. Nie ma żadnego odcięcia po drodze.- Elektryczna roleta
Przewód żółty wychodzi z pinu14 panelu sterowania i wchodzi na pin1 wtyczki silnika rolety. Przewód biały wychodzi z pinu15 panelu sterowania i wchodzi na pin3 wtyczki silnika rolety.- BMW 520iA E39 by CORN
Widzi mi się. Lubię seryjne egzemplarze. Jedna rzecz psuje mi krajobraz, tylne lampy. Na twoim miejscu wymieniłbym je na ori z pomarańczowym kierunkiem.- Wyrzucenie NIVO a poziomowanie Xenonów
To działa w dwie strony. Zastępując miechy NIVO sprężynami uzyskałeś tylko jedno położenie tylnej osi. To ma wpływ na zakres poziomowania xenonów. Czujnik poziomowania na tylnej osi nie zmienia swojego położenia i wysyła adekwatną informację do sterownika poziomowania. Stąd, jak sam napisałeś, niewielki zakres ruchu xenonów podczas ich ustawiania po załączeniu świateł. Teoretycznie można to oszukać, bawiąc się zmianą położenia prawego czujnika poziomowania na tylnej osi tak aby uzyskać prawidłowe, finalne położenie świecenia xenonów.- 530iA w/g yazg.o.t.
To są regenerowane klosze. Cudów nie oczekiwałem ale różnica jest kolosalna po odnowieniu lamp. Teraz muszę dokupić żarniki, bo obecne są raczej na końcu swojej służby, zapewne są jeszcze fabryczne. Tempo prac spadło, ponieważ na szczęście auto wymaga mniej uwagi. Po wymianie tulei wahaczy górnych było ok, ale po jakimś czasie zaczęły się drgania zarówno przy delikatnym hamowaniu jak i podczas jazdy w granicy 110-120kmh. Nie pozostało mi nic innego jak wymienić przednie tarcze i klocki. Zamontowałem zestaw Zimmermann'a i drgania przy hamowaniu ustały. Te przy wyższej prędkości jednak nie, więc założyłem koła zimowe i okazało się, że letnie 19" powodowały problem. Przy okazji zmiany kół mała group session z moją drugą zabawką. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic726/v2016091618103422254464.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic453/v2016091618103436962575.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic128/v2016091618103526146753.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic190/v2016091618103549356804.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic292/v2016091618140188507136.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic636/v2016091618140160503079.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic766/v2016091618140268610078.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic719/v2016091618140219315809.jpg- Wyrzucenie NIVO a poziomowanie Xenonów
Czujniki poziomowania xenonów (te po prawej stronie auta) dają sygnały również do sterownika NIVO. Jeżeli zastąpiłeś miechy sprężynami to sytuacja, którą opisujesz może być jak najbardziej pochodną tej modyfikacji. Możesz ustawić xenony w prawidłowej pozycji kręcąc ich regulatorami, jeżeli na regulatorach jest jeszcze zasięg. INPĄ możesz zablokować NIVO, ale nie wiem czy to wyeliminuje wyświetlany błąd.- Wymiana amortyzatorów M Sports
Ja mam u siebie również zawieszenie M i wymieniałem przednie amorki. Bez problemu dostałem Sachsa do tego typu zawieszenia, dokładnie to co było fabrycznie zamontowane. Nr Sachs do zawieszenia M to 556834, natomiast Sachs do zwykłego zawiasu to 556832. Różnica w cenie między ww to jakieś 200pln/szt.- Wymiana amortyzatorów M Sports
Nie chcę tu robić OT, ale... podejść podejdą tylko czy będzie to miało głębszy sens? Wątpię. Skok amora zwykłego jest zupełnie inny niż tego do zawieszenia M. Jeżeli zestawimy zwykłe amory ze sprężyną z zawieszenia M to może się okazać, że za niedługi czas trzeba będzie powtórzyć operację wymiany.- Usunięcie znaczka 525tds na klapie bagażnika - kilka pytań
Możesz również podgrzać znaczek np. suszarką. Odejdzie bez problemu podważając plastikową raklą albo innym elementem z tworzywa.- [E39 528i] Kontrolka poduszek powietrznych
Błąd 240 dotyczy uszkodzonego sterownika poduszek. Trzeba go wymienić i najpewniej nowy zakodować. Bez tego nie da rady skasować błędu poduszki.- E39 520i, Brak ładowania akumulatora po wymianie alternatora
A akumulator masz dobry? Mnie to wygląda na zwarcie między celami aku. Zakładam, że nowy alternator = nowy regulator napięcia, więc to można wykluczyć. Zmierz napięcie ładowania bezpośrednio na wyjściu z alternatora. Te testy na OBC to bardziej dla bajeru jest. Stary alternator był testowany "na stole"?- [E39 528i] Która wtyczka od czego - kolektor ssący
W aucie nie sprawdziłem. Mam polifta, inny silnik i nie wiem czy wiązki, a tym bardziej kolory ich przewodów są takie same jak np. w twoim aucie. Z pamięcią u mnie nie najgorzej, ale nie na tyle dobrze, żebym pamiętał schematy elektryczne :mrgreen: Są one ogólnodostępne w necie.- [E39 528i] Która wtyczka od czego - kolektor ssący
Do zaworu odpowietrzającego wpinana jest wtyczka z kolorami przewodów -czerwono/biały -brązowy Do czujnika temperatury zasysanego powietrza wpinana jest wtyczka z kolorami przewodów -szary -szaro/brązowy - [E39] gniazdo zapalniczki
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.