Skocz do zawartości

pluskwa9

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pluskwa9

  1. pluskwa9 opublikował(a) temat w E39
    witam mam e39 touring automat m54b25. wydaje mi sie ze slabo przyspiesza. czy ktos moglby zmierzyc przyspieszenie na 4 biegu 80-120km/h w automacie? u mnie wychodzi 13,5s, na trzecim niegu 8,5s.
  2. pluskwa9 opublikował(a) temat w X5 (E53)
    posiadam od kilku dni x5 3.0i i mam problem z ustawieniem fotela. ustawiam sobie fotel, lusterka i kierownice, zapamietuje na 1. po zamknieciu i otwarciu drzwi z kluczyka fotel ustawia sie w inne polozenie. gdy wcisne 1, ustawia sie do mojej pozycji. czy da sie wykasowac pamiec fotela w kluczyku?
  3. pluskwa9 odpowiedział(a) na pluskwa9 temat w E39
    zapomnialem napisac, przekladalem z innego samochodu, oryginal
  4. pluskwa9 opublikował(a) temat w E39
    zazwyczaj na rozgrzanym silniku mam tak jakby zanik zaplonu, tzn. czy jade normalnie czy przyspieszam raz na jakis czas jest takie szarpniecie przez pol sekundy i znowu jest ok. na benzynie i na gazie jest to samo. nowe swiece, nowa odma i przewody, brak bledow na kompie, parametry w inpie w normie, przekladane cewki z innego samochodu dalej to samo, sprawdzona wiazka od cewek do ECU - wszystko OK.
  5. pluskwa9 odpowiedział(a) na Damian1911 temat w E39
    jak poprawila sie gora to zle zlozyles vanos. sprawdz w inpie polozenie walka rozrzadu na wolnych, jak jest w granicach 20-25 to ok, ale jak przesunales sie o zabek to bedzie inaczej
  6. pluskwa9 odpowiedział(a) na Damian1911 temat w E39
    podmien czujnik walka rozrzadu, nie bedzie na niego bledu a moze nie dzialac.
  7. pluskwa9 odpowiedział(a) na Damian1911 temat w E39
    takie dane masz w tabelce na koncu instrukcji obslugi e39. wg tego powinienes miec 8.4, tak samo jest w 2.8
  8. lewe powietrze odma i przewody do odmy?
  9. w m50 na siemensie niestety nie dziala duzo zamiennikow, nawet bosch nie zawsze chodzi idealnie
  10. sam osobiscie wymienialem w swoich samochodach, czujnik ERA walu i walka w m52 i m50. dzialaja dlugo juz. wczesniej dalo sie kupic w Inter Carsie, teraz jest ciezko, ja znalazlem na ucando.pl
  11. ERA chodzi, sprawdzone kilkukrotnie
  12. jakies pomysly jeszcze? dodam ze na wolnych czuc paliwo, czy to gaz czy benzyna, wiec napewno ma zla mieszanke, ale z jakiego powodu???
  13. wymienilem jedna sonda bo sporadycznie wypadal blad na nia. spalanie nie spadlo, w miescie ponizej 22l gazu nie da sie zejsc. w trasie okolo 15l jadac do 120km/h.
  14. pluskwa9 odpowiedział(a) na pluskwa9 temat w E39
    jak wciskam prawy klawisz to wyswietla mi sie tylko check control ok
  15. pluskwa9 odpowiedział(a) na pluskwa9 temat w E39
    ale jak wchodze w ukryte menu to naciskam przycisk prawy i wlaczam stacyjke w pozycje 2, wtedy z automatu wyskakuje komunikat o temperaturze, jak mam drugi raz wejsc w menu, skoro jak powtarzam czynnosc powtornie wyswietla mi sie komunikat
  16. pluskwa9 opublikował(a) temat w E39
    Jak wlaczyc ukryte menu jak jest ponize 3st. Wchodzac do menu po chwili pojawia sie komunikat o temperaturze na zewnatrz, znika i juz menu nie ma.
  17. pluskwa9 opublikował(a) temat w E38
    czy jest mozliwosc zmiany softu w m60b30 na soft bez uzycia sond? wiem ze w m52 byly takie soft.
  18. na gal pompa paliwa raczej nie ma wplywu
  19. kupilem nowa przeplywke Pierburga. po podlaczeniu na wolnych chodzi dobrze, ale jak przyspieszam to powyzej 3-4tys obr zaczyna sie dlawic, nie chce jechac. zalozylem z powrotem swoja, spalanie w miescie 25l gazu. nie wiem co jest, gdzie szukac. sprawdzalem jezszcze spalanie chwilowe przy max bucie na 2 i trojce, dochodzi max do 64l/h. czy ktos moglby zobaczyc u siebie ta wartosc?
  20. po odpieciu nie widze doraznych zmian, na wolnych pracuje tak samo, w jezdzie nie wyczuwam roznicy, musialbym chyba zobaczyc przy wiekszych predkosciach moze wtedy byloby wyczuwalne.
  21. sondy w inpie chodza z opoznieniem, ciezko zobaczyc min i max zakres, ale widac ze pracuja, nie przekreczaja granicy. moze przeplywomierz? jakie sa wartosci na wolnych a jakie np przy obciazeniu, czy przy 3000obr/min na postoju?
  22. Korekty w inpie przy srednim obciazeniu -41 bank1 i -10 bank2. Skad taka roznica?
  23. kazdy silnik ma inne podcisnienie. mam m52b28 i tam mam 0,28.
  24. moge kupic zegar, ale glowne pytanie jaka wartosc jest prawidlowa? mozliwe ze walki z prawej sa przyspieszone, bo jak zmienialem uszczelki pokryw zaworow to na oko bylo widac ze sa przesuniete. myslalem ze jest juz troche rozciagniety lancuch i tego nie da sie skorygowac.
  25. moze rozrzad jest przestawiony?? albo jeszcze lewe powietrze. najbardziej mnie ciekawi podcisnienie w kolektorze MAP 0.45 czy takie powinno byc czy mniejsze?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.