Treść opublikowana przez pluskwa9
-
m54b25 elastycznosc
witam mam e39 touring automat m54b25. wydaje mi sie ze slabo przyspiesza. czy ktos moglby zmierzyc przyspieszenie na 4 biegu 80-120km/h w automacie? u mnie wychodzi 13,5s, na trzecim niegu 8,5s.
-
pamiec fotela a kluczyk
posiadam od kilku dni x5 3.0i i mam problem z ustawieniem fotela. ustawiam sobie fotel, lusterka i kierownice, zapamietuje na 1. po zamknieciu i otwarciu drzwi z kluczyka fotel ustawia sie w inne polozenie. gdy wcisne 1, ustawia sie do mojej pozycji. czy da sie wykasowac pamiec fotela w kluczyku?
-
m52b28tu zanik zaplonu
zapomnialem napisac, przekladalem z innego samochodu, oryginal
-
m52b28tu zanik zaplonu
zazwyczaj na rozgrzanym silniku mam tak jakby zanik zaplonu, tzn. czy jade normalnie czy przyspieszam raz na jakis czas jest takie szarpniecie przez pol sekundy i znowu jest ok. na benzynie i na gazie jest to samo. nowe swiece, nowa odma i przewody, brak bledow na kompie, parametry w inpie w normie, przekladane cewki z innego samochodu dalej to samo, sprawdzona wiazka od cewek do ECU - wszystko OK.
-
M54 525i Test elastyczności
jak poprawila sie gora to zle zlozyles vanos. sprawdz w inpie polozenie walka rozrzadu na wolnych, jak jest w granicach 20-25 to ok, ale jak przesunales sie o zabek to bedzie inaczej
-
M54 525i Test elastyczności
podmien czujnik walka rozrzadu, nie bedzie na niego bledu a moze nie dzialac.
-
M54 525i Test elastyczności
takie dane masz w tabelce na koncu instrukcji obslugi e39. wg tego powinienes miec 8.4, tak samo jest w 2.8
-
E39 528 - szarpie przy niskich obrotach
lewe powietrze odma i przewody do odmy?
-
Kupno czujnika położenia wałka rozrządu - dylemat
w m50 na siemensie niestety nie dziala duzo zamiennikow, nawet bosch nie zawsze chodzi idealnie
-
Kupno czujnika położenia wałka rozrządu - dylemat
sam osobiscie wymienialem w swoich samochodach, czujnik ERA walu i walka w m52 i m50. dzialaja dlugo juz. wczesniej dalo sie kupic w Inter Carsie, teraz jest ciezko, ja znalazlem na ucando.pl
-
Kupno czujnika położenia wałka rozrządu - dylemat
ERA chodzi, sprawdzone kilkukrotnie
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
jakies pomysly jeszcze? dodam ze na wolnych czuc paliwo, czy to gaz czy benzyna, wiec napewno ma zla mieszanke, ale z jakiego powodu???
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
wymienilem jedna sonda bo sporadycznie wypadal blad na nia. spalanie nie spadlo, w miescie ponizej 22l gazu nie da sie zejsc. w trasie okolo 15l jadac do 120km/h.
-
Ukryte menu obc
jak wciskam prawy klawisz to wyswietla mi sie tylko check control ok
-
Ukryte menu obc
ale jak wchodze w ukryte menu to naciskam przycisk prawy i wlaczam stacyjke w pozycje 2, wtedy z automatu wyskakuje komunikat o temperaturze, jak mam drugi raz wejsc w menu, skoro jak powtarzam czynnosc powtornie wyswietla mi sie komunikat
-
Ukryte menu obc
Jak wlaczyc ukryte menu jak jest ponize 3st. Wchodzac do menu po chwili pojawia sie komunikat o temperaturze na zewnatrz, znika i juz menu nie ma.
-
m60 zmiana softu
czy jest mozliwosc zmiany softu w m60b30 na soft bez uzycia sond? wiem ze w m52 byly takie soft.
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
na gal pompa paliwa raczej nie ma wplywu
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
kupilem nowa przeplywke Pierburga. po podlaczeniu na wolnych chodzi dobrze, ale jak przyspieszam to powyzej 3-4tys obr zaczyna sie dlawic, nie chce jechac. zalozylem z powrotem swoja, spalanie w miescie 25l gazu. nie wiem co jest, gdzie szukac. sprawdzalem jezszcze spalanie chwilowe przy max bucie na 2 i trojce, dochodzi max do 64l/h. czy ktos moglby zobaczyc u siebie ta wartosc?
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
po odpieciu nie widze doraznych zmian, na wolnych pracuje tak samo, w jezdzie nie wyczuwam roznicy, musialbym chyba zobaczyc przy wiekszych predkosciach moze wtedy byloby wyczuwalne.
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
sondy w inpie chodza z opoznieniem, ciezko zobaczyc min i max zakres, ale widac ze pracuja, nie przekreczaja granicy. moze przeplywomierz? jakie sa wartosci na wolnych a jakie np przy obciazeniu, czy przy 3000obr/min na postoju?
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
Korekty w inpie przy srednim obciazeniu -41 bank1 i -10 bank2. Skad taka roznica?
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
kazdy silnik ma inne podcisnienie. mam m52b28 i tam mam 0,28.
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
moge kupic zegar, ale glowne pytanie jaka wartosc jest prawidlowa? mozliwe ze walki z prawej sa przyspieszone, bo jak zmienialem uszczelki pokryw zaworow to na oko bylo widac ze sa przesuniete. myslalem ze jest juz troche rozciagniety lancuch i tego nie da sie skorygowac.
-
e38 730i v8 bardzo wysokie spalanie
moze rozrzad jest przestawiony?? albo jeszcze lewe powietrze. najbardziej mnie ciekawi podcisnienie w kolektorze MAP 0.45 czy takie powinno byc czy mniejsze?