Treść opublikowana przez pluskwa9
-
m50b20 vanos slaby na niskich obrotach
czujnik walka ERA nowy, ale podmienialem na dwa oryginaly siemensa (100% sprawne) i chodzi tak samo, po odpieciu jeszcze slabiej idzie a gdzies powyzej 3tys obr/min jest szarpniecie. na kompie wszystkie parametry sa ok, na wolnych przeplywka 9-10kg/h, sonda ladnie oscyluje, czujnik temepratury tez ok, w stagu podcisnienie 0.32-0,33, czasy wtrysku benzyny 3.4ms. czujnik polozenia przepustnicy - mam dwa. na pierwszym mozna ustawic wartosc przy zamknietej przepustnicy 0.34-0.44v, na drugiej 0.54-0.66v (mniej wiecej). przy wartosci najnizszej chodzi slabo ale bardzo ladnie bez szarpania. przy wartosci najwyzszej chodzi duzo lepiej ale wystepuja szarpania przy odpuszcaniu i ddowaniu gwaltownym gazu. kazdy test robiony po odpieciu akumulatora. czy ktos moze powiedziec jakie ma napiecie przy zamknietej przepustnicy?
-
m50b20 vanos slaby na niskich obrotach
jak w temacie, slabo ciagnie na niskich (w sumie wogole nie czuc tych 150KM). zrobione: wymiana uszczelniaczy vanosa, nowy czujnik walka rozrzadu i walu korbowego, czujnik temperatury, sonda, przeplywka podmieniana to samo, brak lewego powietrza. swiece nowe (dziwne ze nie ma nalotu na swiecach, elektroda czysta goly metal).
-
(m50) falowanie obrotów
mam taki sam silnik, na siemensie, u mnie stag podcisnienie pokazuje 0.31. wiec u ciebie na 100% ciagnie lewe powietrze. sprawdz uszczelki pod kolektorem (10min roboty). polaczenie krokowca z kolektorem, guma od przeplywomierza, uszczelnienie wtryskiwaczy benzyny a takze wejscia od wtryskiwaczy gazu.
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
po wymianie uszczelek kolektora ssacego szarpania nie ma (jak narazie). stare uszczelki wygladaly ok, dopiero po dokladnym przyjrzeniu sie byly mikropekniecia, prawdopodobnie przez nie dostawalo sie lewe powietrze
-
drgania po wymianie sprzegla m50
dwumasa nie miala luzow, sztywna byla. zrobilem juz z 500km i nic sie nie dotarlo. moze to wina sprzegla?(jakas wada fabryczna). myslalem ze SACHS to raczej dobra firma
-
drgania po wymianie sprzegla m50
w e34 m50b20 z vanosem na siemensie przes wymiana sprzegla pracowal rowniotko bez drgan itp. po wymianie na nowe SACHSa silnik ma drgania w granicach 1000-1500obr/min. czy to na biegu jalowy, czy w czasie jazdy drgania przenosza sie na nadwozie.
-
podswietlenie wnetrza nagle nie dziala
sa ok.
-
podswietlenie wnetrza nagle nie dziala
pare dni temu zauwazylem ze nie dziala mi podswietlenie wnetrza (te tzw do czytania), oswietlenie zwykle z przodu i z tylu dziala jak nalezy, podswietlenie "do czytania" nie dziala zadne z czterech (przod i tyl), a napewno dzialalo wczesniej.
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
termostat wymienilem raz, nie bylo efektu, wymienilem drugi raz (niedroga sprawa wiec chialem miec pewnosc). albo zajebsitego pecha i dwa termostaty trafily mi sie felerne, albo juz nie wiem co jest grane:/
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
wskazowka stoi milimetr przed pionem. ale chodzi o to ze podlaczajac launcha wskazuje 76st i spada 74st potem sie podnosi do 76, czyli termostat otwiera sie w tym przedziale, a powiedzialem wczesniej ze termostat wymieniony na wahlera 92st. czyli czujnik zaniza minimum 10st
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
zmierzylem dzisiaj wtyczke od czujnika, pokazuje rono 5v.
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
zamiennik FAE. ale dziwne ze stary identycznie pokazywal i ten tez. wiec musi byc duuuzy zbieg okolicznosci ze zamiennik pokazuje identyczna wartosc jak stary
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
nie podoba mi sie czujnik temperatury silnika. na rozgrzanym silniku pokazuje na kompie 75-76 i spada, czyli tak jakby termostat sie otwiera. dziewne jest to ze termostat jest nowy wahlera i czujnik tempereatury tez nowy. skoro czujnik zaniza o 10st mozliwe ze daje zla dawke paliwa i wtedy wystepuje szarpanie. pytanie tylko gdzie szukac przyczyny, skoro zaniza o 10st albo wiecej to jest wieksza opronosc na przewodach. nie chce mi sie rozbebeszac wiazki, moze ktos mial podobny przypadek? moze to komputer??
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
u mnie czesc nr11 jakas nie podobna do tego na rysunku. jest jakby wcisnieta do srodka i nie wiem czy wogole da sie wyjac ja
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
Piotr520 a sparwdzales oringi na wtryskiwaczach??
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
w m50 czujnik temp powietrza jest w kolektorze wkrecony.
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
ja mysle ze wina lezy po stronie lewego powietrza. tylko nie wiem jak je znalezc. psikalem plakiem ale nic nie dalo. bede chyba rozbieral kolektor i sprawdzal po koleji wszystkie uszczelki i oringi , bo tak patrze ze innego sposobu nie ma
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
czujnik cieczy wymienilem wczesniej profilaktycznie, czujnik powietrza tez wymieniony bo stary byl uszkodzony.
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
wymienilem czujnik walu i walka rozrzadu na oryginal siemensa. niby troszke lepiej, ale szarpanie dalej wystepuje.
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
pierwsze wrazenie jakby szarpanie ustalo, ale z czasem znowu szarpanie wystepuje. moze jest troszke mniejsze.
-
problem z obrotami m50
czujnik walu korbowego
-
m50 blad 200 uszkodzony sterownik
ok, dzieki. nie bede bral do glowy tego
-
m50 blad 200 uszkodzony sterownik
witam co jakis czas pojawia mi sie blad nr 200- uszkodzona pamiec sterownika. jak go wykasuje to za jakis czas pojawi sie z powrotem. nie odczuwam aby samochod zle chodzil, usterki wszystkie wyeliminowalem i wydaje mi sie ze nic zlego nie dzieje sie z silnikiem. ale skoro wyskakuje taki blad to moze ktos mi podpowie co jest uszkodzone w sterowniku, na co bedzie wplywac te uszkodzenie??
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
Po wymianie czujnika walu korbowego szarpanie zniknelo, ladnie wkreca sie na obroty teraz. Pojezdze zobacze czy oby napewno juz wszystko ok. Czujnik firmy ERA
-
m50b20 vanos szarpie 1800-2000obr/min
przejrzalem caly kolektor. jest otwor na silniczek krokowy, czujnik temperatury powietrza dolotowego i wyjscie na podcisnienie do regulatora paliwa.