Skocz do zawartości

pluskwa9

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pluskwa9

  1. czujnik walka ERA nowy, ale podmienialem na dwa oryginaly siemensa (100% sprawne) i chodzi tak samo, po odpieciu jeszcze slabiej idzie a gdzies powyzej 3tys obr/min jest szarpniecie. na kompie wszystkie parametry sa ok, na wolnych przeplywka 9-10kg/h, sonda ladnie oscyluje, czujnik temepratury tez ok, w stagu podcisnienie 0.32-0,33, czasy wtrysku benzyny 3.4ms. czujnik polozenia przepustnicy - mam dwa. na pierwszym mozna ustawic wartosc przy zamknietej przepustnicy 0.34-0.44v, na drugiej 0.54-0.66v (mniej wiecej). przy wartosci najnizszej chodzi slabo ale bardzo ladnie bez szarpania. przy wartosci najwyzszej chodzi duzo lepiej ale wystepuja szarpania przy odpuszcaniu i ddowaniu gwaltownym gazu. kazdy test robiony po odpieciu akumulatora. czy ktos moze powiedziec jakie ma napiecie przy zamknietej przepustnicy?
  2. jak w temacie, slabo ciagnie na niskich (w sumie wogole nie czuc tych 150KM). zrobione: wymiana uszczelniaczy vanosa, nowy czujnik walka rozrzadu i walu korbowego, czujnik temperatury, sonda, przeplywka podmieniana to samo, brak lewego powietrza. swiece nowe (dziwne ze nie ma nalotu na swiecach, elektroda czysta goly metal).
  3. pluskwa9 odpowiedział(a) na pdasiek temat w E36
    mam taki sam silnik, na siemensie, u mnie stag podcisnienie pokazuje 0.31. wiec u ciebie na 100% ciagnie lewe powietrze. sprawdz uszczelki pod kolektorem (10min roboty). polaczenie krokowca z kolektorem, guma od przeplywomierza, uszczelnienie wtryskiwaczy benzyny a takze wejscia od wtryskiwaczy gazu.
  4. po wymianie uszczelek kolektora ssacego szarpania nie ma (jak narazie). stare uszczelki wygladaly ok, dopiero po dokladnym przyjrzeniu sie byly mikropekniecia, prawdopodobnie przez nie dostawalo sie lewe powietrze
  5. dwumasa nie miala luzow, sztywna byla. zrobilem juz z 500km i nic sie nie dotarlo. moze to wina sprzegla?(jakas wada fabryczna). myslalem ze SACHS to raczej dobra firma
  6. w e34 m50b20 z vanosem na siemensie przes wymiana sprzegla pracowal rowniotko bez drgan itp. po wymianie na nowe SACHSa silnik ma drgania w granicach 1000-1500obr/min. czy to na biegu jalowy, czy w czasie jazdy drgania przenosza sie na nadwozie.
  7. sa ok.
  8. pare dni temu zauwazylem ze nie dziala mi podswietlenie wnetrza (te tzw do czytania), oswietlenie zwykle z przodu i z tylu dziala jak nalezy, podswietlenie "do czytania" nie dziala zadne z czterech (przod i tyl), a napewno dzialalo wczesniej.
  9. termostat wymienilem raz, nie bylo efektu, wymienilem drugi raz (niedroga sprawa wiec chialem miec pewnosc). albo zajebsitego pecha i dwa termostaty trafily mi sie felerne, albo juz nie wiem co jest grane:/
  10. wskazowka stoi milimetr przed pionem. ale chodzi o to ze podlaczajac launcha wskazuje 76st i spada 74st potem sie podnosi do 76, czyli termostat otwiera sie w tym przedziale, a powiedzialem wczesniej ze termostat wymieniony na wahlera 92st. czyli czujnik zaniza minimum 10st
  11. zmierzylem dzisiaj wtyczke od czujnika, pokazuje rono 5v.
  12. zamiennik FAE. ale dziwne ze stary identycznie pokazywal i ten tez. wiec musi byc duuuzy zbieg okolicznosci ze zamiennik pokazuje identyczna wartosc jak stary
  13. nie podoba mi sie czujnik temperatury silnika. na rozgrzanym silniku pokazuje na kompie 75-76 i spada, czyli tak jakby termostat sie otwiera. dziewne jest to ze termostat jest nowy wahlera i czujnik tempereatury tez nowy. skoro czujnik zaniza o 10st mozliwe ze daje zla dawke paliwa i wtedy wystepuje szarpanie. pytanie tylko gdzie szukac przyczyny, skoro zaniza o 10st albo wiecej to jest wieksza opronosc na przewodach. nie chce mi sie rozbebeszac wiazki, moze ktos mial podobny przypadek? moze to komputer??
  14. u mnie czesc nr11 jakas nie podobna do tego na rysunku. jest jakby wcisnieta do srodka i nie wiem czy wogole da sie wyjac ja
  15. Piotr520 a sparwdzales oringi na wtryskiwaczach??
  16. w m50 czujnik temp powietrza jest w kolektorze wkrecony.
  17. ja mysle ze wina lezy po stronie lewego powietrza. tylko nie wiem jak je znalezc. psikalem plakiem ale nic nie dalo. bede chyba rozbieral kolektor i sprawdzal po koleji wszystkie uszczelki i oringi , bo tak patrze ze innego sposobu nie ma
  18. czujnik cieczy wymienilem wczesniej profilaktycznie, czujnik powietrza tez wymieniony bo stary byl uszkodzony.
  19. wymienilem czujnik walu i walka rozrzadu na oryginal siemensa. niby troszke lepiej, ale szarpanie dalej wystepuje.
  20. pierwsze wrazenie jakby szarpanie ustalo, ale z czasem znowu szarpanie wystepuje. moze jest troszke mniejsze.
  21. pluskwa9 odpowiedział(a) na krispo231 temat w E34
    czujnik walu korbowego
  22. ok, dzieki. nie bede bral do glowy tego
  23. witam co jakis czas pojawia mi sie blad nr 200- uszkodzona pamiec sterownika. jak go wykasuje to za jakis czas pojawi sie z powrotem. nie odczuwam aby samochod zle chodzil, usterki wszystkie wyeliminowalem i wydaje mi sie ze nic zlego nie dzieje sie z silnikiem. ale skoro wyskakuje taki blad to moze ktos mi podpowie co jest uszkodzone w sterowniku, na co bedzie wplywac te uszkodzenie??
  24. Po wymianie czujnika walu korbowego szarpanie zniknelo, ladnie wkreca sie na obroty teraz. Pojezdze zobacze czy oby napewno juz wszystko ok. Czujnik firmy ERA
  25. przejrzalem caly kolektor. jest otwor na silniczek krokowy, czujnik temperatury powietrza dolotowego i wyjscie na podcisnienie do regulatora paliwa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.