Skocz do zawartości

pluskwa9

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pluskwa9

  1. ale tam nic nie ma jest poprostu scianka
  2. dziwne ale u mnie element 11 nie wystepuje
  3. odswiezam wymienilem juz dwa przeplywomierze, druga sonde, lewego powietrza nie ma (mam staga i wartosc MAP ok.0.33-0.34), psikalem wszedzie gdzie sie dalo plakiem i nie ma zadnej reakcji. czujnik tps wyregulowany, cewki podmienione na inne, fajki nowe, swiece ustawiona przerwa 0,7mm. nic mi nie przychodzi do glowy. ewentualnie moze ktos mial podobnie przy padajacym vanosie??
  4. jest ustawienie typu 1-2mm i w zaleznosci od ustawienia i skasowaniu adaptacji samochod wyraznie inaczej reaguje na gaz.
  5. witam czy ktos moglby zmierzyc u siebie jaka wartosc napiecia ma czujnik tps przy zamknietej przepustnicy. silnik m50b20 vanos. nie wiem jak u siebie ustawic, jak ustawie na 0,53v to samochod szarpie przy odpuszczaniu gazu, jak ustawie na 0,66v silnik nie szarpie, ekonomizer pokazuje mniejsze wartosci przy jednostajnej jezdzie, ale wydaje sie byc slabszy.
  6. pluskwa9 opublikował(a) temat w E34
    witam czy ktos mial do czynienia z cewkami do m50 firmy HART?? nowe kosztują 70zł/szt, 110zl/szt NGK lub BREMI, wiec przy komplecie 240zl roznicy. jezeli ktos posiadal cewki HART niech napisze czy warto, czy dobrze sie sprawuja?? czy ktos by mogl zmierzyc u siebie rezystancje na cewkach miedzy pinami 1 a 3 i podac mi ja??
  7. najbardziej czuc jak jade jednostajnie a obroty silnika mniej wiecej sa na poziomie 1800-2000. wystepuje to na kazdym biegu, na 5tce juz jest mniej odczuwalne, mozna powiedziec ze nie czuc juz. na jalowym jak przygazuje to przy tych obrotach czuc drzenie silnika.
  8. jak w temacie, mniej wiecej w tym zakresie szarpie samochodem. niezaleznie czy zimny czy cieply, czy na benzynie czy na gazie (stag 300). nowe swiece, cewki ok, fajki nowe, sonda druga sprawna, przeplywomierz drugi sprawny
  9. dzisiaj wymienilem na nastepny nowy termostat Wahlera i dalej to samo
  10. witam jak w temacie, wymienilem termostat na wahlera 92st, wskazowka na zegarach stoi minimalnie ponizej pionu (o grubisc wskazowki). Na komputerze pokazuje max 80st, wiecej nie da sie zagrzac. wymienilem tez czujnik temperatury do sterownika, to samo. czy wina jest po stronie termostatu?? gdzie jeszcze szukac przyczynu bo juz nie wiem
  11. Pasjonaci odcinek 2
  12. pasjonaci sa w ipla, tylko nie wiem ktory to odcinek z e32. a gdzie mozna znalezc v-max??
  13. pluskwa9 opublikował(a) temat w E32
    czy ktos wie w ktorym odcinku pasjonatow bylo porownanie e32 z bodajze e65??
  14. dlaczego dluzej grzal, termostat zamiast otworzyc sie przy 80 stopniach otworzy sie przy 88, wiec silnik bedzie mial wieksza temperature, w dodatku parownik zabiera troche ciepla wiec mysle ze wyjdzie na lepiej wyzsza yemperatura otwarcia.
  15. jeszcze pytanie, czy mozna wlozyc termostat na 88cel, bo wg katalogu jest 80cel
  16. gaz teraz jest sekwencyjny wiec strzalow nie powinno byc, ale podejrzewam ze kiedys byl I generacji i byly strzaly, gumaidaca do przeplywki jest z lekka porwana co do obrotow to silnik nie faluje, ale czuj wypadanie zaplonow, jakby czasami ktorys cylinder nie chodzil. przeplywke z "goracym drutem" nie da sie wlozyc, musi byc inne sterownie jej, np zalaczyc grzanie druta i przeliczyc ile powietrza jest pobierane poprzez schlodzenie tego druta powietrzem. slyszalem ze te silniki wymagaja czestych regulacji zaworow, co ile mniej wiecej trzeba regulowac?? czy ktos zalewal do tego silnika ceramizer??
  17. witam pare dni temu zakupilem e32 w dosc ladnym stanie z gazem stag, nie znam jeszcze silnika m30, wiec doradzcie od czego zaczac przeglad. Na wolnych obrotach kuleje z lekka, w przyspieszeniu ma zaniki mocy, od dolu jakby ciagnie normalnie potem jest slabiej i ma takie skoki w mocy. przeplywke ogladalem jest poklejona cala, czyli byla rozbierana, na kompie blad sondy, ale sonda ladnie oscyluje, po wykasowaniu blad sie nie pojawil. do tej pory zrobilem: - wyczyscilem przeplywke, przepustnice, - nowa kopulka i palec z tego co zdazylem zmierzyc to spalanie 20l/100km gazu w trybie 60%miasto, 40% trasa
  18. pytam sie was na forum, bo przejarzalem juz wszystko i nie mam pojecia czemu duzo pali. nowe swiece, fajki, drugie cewki, druga przeplywka, sonda oryginalna bosha nowa z wtyczka, cisnienie na listwie paliwowej 3bar, sprezanie wszystkie cylindry ok. 12.5 jest to e36 w automacie, spalanie w miescie 20l przy spokojnej jezdzie, w trasie 11.5l gazu, benzyny okolo 1,5l mniej
  19. witam mam problem tego typu, posiadam instalacje stag 300 i wg wskazan acgas podcisnienie w kolektorze ssacym na wolnych obrotach oscyluje ok. 0,50-0,52. kazdy gazownik mowi ze powinno miec ok. 0,35, a skoro jest 0,50 to ciagnie lewe powietrze. samochod duzo pali, ale nie moge zlokalizowac lewego powietrza. uszczelki pod kolektorem sa nowe, krokowiec wyczyszczony, nowe przewody odmy, guma od przeplywki dobra. nie mam pojecia gdzie szukac i jak szukac. pryskalem plakiem wszedzie tam gdzie moze ciagnac lewe powietrze i zero reakcji.
  20. spalanie inaczej sie liczy, skoro zrobiles na 19l 169km to spalanie wynosi 19/1,67=11.3
  21. gaz nie jest taki zły, ale musi to być dobra instalacja i z głową zamontowana, niestety większość instalacji tak jak kolega wyżej napisał to druciarstwo. Jeżeli gaśnie na benzynie to może być wiele rzeczy, albo jakaś błachostka, albo też cos poważniejszego i kosztownego. Wszystko zależy od tego jaka cena za ten samochód. pewnie jest atrakcyjna jeżeli się tak na te bmw napaliłeś.
  22. obroty nie faluja, trzyma 700obr/min, mozna powiedziec ze minimalnie kuleje.
  23. wyciagnalem kolektor, posprawdzalem wszystkie przewody, dalem nowe uszczelki i oringi. po zlozeniu dalej jest taka sama wartosc. na trasie pali mi teraz ok. 12l. sa to duze wartosci dlatego nie wierze ze powinna normalnie palic tyle.
  24. wartrosci map i czasy wtrysku byly sparwdzane na P, czyli bez obciązenia.
  25. to czy to mozliwe ze ten silnik z automatem w miescie moze palic 20l gazu przy spokojno-normalnej jezdzie, bez przyciskania?? sonda nowa bosh z wtyczka oryg., przeplywka druga uzywka, swiece nowe, fajki tez. nie wiem gdzie szukac przyczyny, na kompie nie ma zadnych bledow.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.