Treść opublikowana przez Yacek
-
Audi A5 3.0 TDI - jaka odpowiedź BMW ?
Jednak jest dobry konkurent ze strony BMW - 335D. Osiągi 0-100 podobne, a moment sporo wyższy. Zmyliła mnie nazwa 335 - myslalem, że to 3,5 litra a okazuje się, że to 3l. BMW 335d: http://www.bmw.pl/produkty/samochody/Seria_3/Modele_BMW_serii_3/BMW_serii_3_Coupe/Dane_i_fakty/Silniki_i_uklad_jezdny/Dane_techniczne.html Audi A5 3.0 TDI Quattro http://www.audi.pl/modele/a5/a5/dane-techniczne
-
Audi A5 3.0 TDI - jaka odpowiedź BMW ?
Dzisiaj miałem przyjemność jechać Audi A5 3.0 TDI 240KM 5,9s do 100 500Nm. Auto niesamowicie przyśpiesza, dużo lepiej niż 330D , dopiero 335d jest porównywalne. Nie jestem zwolennikiem Audi i wolę BMW ale ten silnik naprawdę rewelacja i do tego quattro.
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Widziałem nawet foto-opis na którejś z zachodnich stron odnosnie naprawy. Z tego co pamiętam to wyrywało się z podłogi i tam były wspawywane blachy wzmacniające.
-
Czasem nie zapala po krótkim postoju
Podnoszę temat, może ktoś pomoże.
-
Czasem nie zapala po krótkim postoju
Posiadam E36 328i M52B28 i autko sprawuje się świetnie lecz ma jeden mały mankament, który uwidacznia się bardzo rzadko ale jednak.Czasem jeśli zapalę po dłuższym postoju (np. po nocy) auto i pojadę jakieś kilka kilometrów, zgaszę silnik na kilkanaście minut to mam problem z zapaleniem. Zapalam dopiero za którymś razem z rzedu. Po zapaleniu praca silnika jest od razu równa. Wkrótce mam zamiar sprzedać auto i chciałbym aby przyszły własciel miał wszystko super, więc chcialbym ten problem wyeliminować. Mam nową pompe paliwa, nowe filtry, swiece, na komputerze zero błędów. Moje podejrzenia to: 1. Regulator ciśnienia paliwa zalewa kolektor (ale wtedy chyba po zapaleniu nie byłoby od razu równej pracy). 2. Akumulator słabnie (elektryk mierzył i niby OK). Macie jakieś inne pomysły ?
-
Sprawdzenie bezwypadkowości auta - mozliwe ?
Właśnie ten kolor po głębszym zastanowieniu (a szczegolnie mojej dziewczyny) mnie zniechęcił, ale jeszcze raz dziekuję za obejrzenie autka i na pewno jak bedę w okolicy to stawiam dobre piwo :) Ten kolor to orient-blau metalic.
-
Sprawdzenie bezwypadkowości auta - mozliwe ?
Polemizowałbym. Często podłuznica jest wygięta w połowie długosci i wtedy blacharz przecina ją z jednej strony aby osłabić, naprostowuje, potem spawa, kładzie lakier, wkłada silnik i niestety nie widać nic gołym okiem. Mam znajomego blacharza i widziałem już sporo. Ja również tak bym zrobił i chyba nic więcej niestety nie da się zrobić.
-
Sprawdzenie bezwypadkowości auta - mozliwe ?
Nie twierdzę, że się wyjątkowo znam ale jako takie oko mam:) Dlatego się właśnie bardziej obawiam bo widziałem pewne auta przed i po naprawie.
-
Sprawdzenie bezwypadkowości auta - mozliwe ?
Widziałem kilka aut z ćwiartkami i nie było żadnych śladów napraw, nawet szczeliny idealne a były m.in robione podłużnice. Naprawdę dobry blacharz potrafi zdziałać cuda.
-
Sprawdzenie bezwypadkowości auta - mozliwe ?
Widziałem auta po ogromnych dzwonach, złożone z kilku ćwiartek i zrobione tak, że nie ma żadnego śladu i to w podrzędnych warsztatach.
-
Sprawdzenie bezwypadkowości auta - mozliwe ?
Czy istnieje jeszcze sposób aby 100% sprawdzic czy auto jest bezwypadkowe ? Podobno czujnik grubości lakieru łatwo oszukać dodając do szpachli paste z opilkami metalu. Dobry blacharz potrafi tak naprawic auto nawet po duzej stłuczce, ze nie ma śladu. Aktualnie poszukuję E46 i mam sporo obaw aby nie wpakować się w jakiegoś zlepka.
-
kolektor od 325 do 328
Można coś blizej ? Kto to taki ?
-
Regulator ciśnienia paliwa - jak wymienic M52B28 ?
Czy ktos sie orientuje jak wymienic regulator cisnienia paliwa w E36 328i ? Duzo z tym zachodu? Czasem autko po krótkim postoju nie chce zapalić i muszę odczekać minutę, dwie. Zbytnio mi to nie przeszkadza, ale sprzedaję samochód i chcę aby przyszły nabywca miał wszystko super.
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Czytałem kiedyś na forum, że E46 do rocznika 2001 lub 2002 miały słabe mocowanie mostu do płyty podłogowej, była nawet instrukcja ze zdjęciami jak to naprawić (wspawywanie blach). Szukam E46 328 lub 330 w benzynie i chciałbym uniknąć ewentualnych problemów. Zorientowanych w temacie proszę o informacje.
-
Po jakim czasie można sprzedać auto od momentu kupna???
Obowiązuje równe pół roku licząc miesiącami (np. kupno w 10 stycznia - sprzedaż 11 czerwca) czy z zaokrągleniem np. do początku następnego miesiąca (np. kupno 10 stycznia, sprzedaż 1 lipca) ?
-
podatek za kupno samochodu
Jaki jest termin zapłaty od daty umowy ?
-
proszę użytkowników o opinie na temat e36 328i :)
Pierwsza przejażdżka bez większych wrażeń, nawet miałem wrażenie, ze Calibra lepiej się zbierała ze startu. Jednak stoper zweryfikował rzeczywistość:) Po prostu auto ma lepszą przyczepność przy starcie i lepsze wytłumienie więc nie czuć tak przyspieszenia jak w Calibrze. Ogólnie auto bardzo elastyczne i dynamiczne i jakościowo lepiej wykonane niż Calibra.
-
proszę użytkowników o opinie na temat e36 328i :)
Calibra z moterem C20XE to bardzo udane auto. Miałem taką przed E36 328i i nie mogę złego słowa powiedzieć. Silnik był jednym z lepszych silników benzynowych w tamtych czasach.
-
proszę użytkowników o opinie na temat e36 328i :)
nie chcę Cię martwić, ale spodziewaj się raczej 210 - 220 KM maksymalnie.
-
proszę użytkowników o opinie na temat e36 328i :)
Twoja historia przypomina mi moją. Również jeździłem Calibrą 16V C20XE - bylem bardzo zadowolony z tego samochodu - małe spalanie, niezłe osiągi. później kupiłem prawie nową Mazdę 3 1,6 benzyna. Jednak zawsze chciałem mieć E36 z mocnym silnikiem i pół roku temu znalazłem takie autko, całkiem seryjne bez dodatków, żadnego tuningu. Mimo, ze auto jest 10 lat starsze od mojej Mazdy to frajda z jazdy jest niesamowita a dźwięk silnika zawsze przywołuje usmiech na mojej twarzy. Polecam e36 z silnikiem m52b28 - fantastyczne auto.
-
e36 323i vs 325TDS spalanie ??
Zdaję sobie sprawę, że ciężko zrozumieć posiadaczom silników 1,6 i 1,8, że silniki R6 mogą palić mniej. Najlepiej zapytać kogoś kto miał lub aktualnie posiada małe silniki 4 cylindrowe i wieksze 6 cylindrowe z serii M52. Ja jestem bardzo zadowolony ze spalania mojego M52B28 :)
-
330i czy 328i
Prawdopodobnie na wiosnę będę zmieniał auto. Rozważam głównie BMW i tutaj mam dylemat pomiędzy E46 328i i E46 330i. Najchętniej kupiłbym 330i lecz przeglądając ogłoszenia zauważyłem, że mało tych aut na rynku. W związku z tym mam obawy co do dostępności i cen części do tego silnika. Chciałbym jednak mieć najmocniejszy seryjny silnik w serii (nie liczę M bo to już nie seria:)). Obecnie mam E36 328i i jestem bardzo zadowolony, ze kupiłem najmocniejszy silnik. Auto sprawuje się super i spalanie mnie pozytywnie zaskoczyło. Nie mogę znaleźć danych odnośnie ilości wyprodukowanych sztuk E46 330i. Co radzicie ? Kupić E46 328i i cieszyć się dużą dostępnością części zamiennych czy kupić 330i i cieszyć się mocniejszą wersją licząc na bezawaryjność ?
-
jak sprawdzic moc itp nie jadac na hamownie??
Co do ilości KM to ciężko sprawdzić ale mozna w prosty sposób orientacyjnie ocenić czy auto ma mniej wiecej tyle co w danych fabrycznych. Ściągnij tabelę z danymi technicznymi : http://www.bmw-klub.pl/n/samochody/baza/dane.zip nastepnie sprawdź orientacyjnie ze stoperem przyśpieszenie od 0 do 100 km/h i elastyczność na 4 biegu od 60 do 100 km/h Jeżeli wyniki będą zbliżone do fabrycznych to moc również.
-
po rozgrzaniu silnik pada
W spalaniu na pewno jest różnica :)
-
M52B28 i zmiana komputera na nowszy
Jednak mam immo, nie zauważyłem małej kostki w narozniku.