Treść opublikowana przez Yacek
-
Przegrzewanie się silników BMW - prawda czy plotka ?
Czyli jednak to nie tylko plotki :( Jednak nie jest to aż tak częsta systuacja bo nikt z kręgu moich znajomych właścicieli E36 z takim problemem się nie spotkał. Pytanie do Roberta: Jak najłatwiej sprawdzić, czy silnik nie był przegrzany i czym to grozi ? Czy w modelach E36 zdarza się to czesto i co sprawdzać aby temu zapobiec ?
-
Przegrzewanie się silników BMW - prawda czy plotka ?
Dlatego zapytałem na forum bo tu otrzymam najbardziej wiarygodne informacje.
-
Przegrzewanie się silników BMW - prawda czy plotka ?
W rozmowach ze znajomymi często przewija się temat przegrzewania się silników BMW i ogólnie słabej trwałości (mowa o E36). Czy ktoś z forum może to potwierdzić, ewentualnie temu zaprzeczyć ? Czy ktoś posiada E36 z przebiegiem np. blisko 300tys bez remontu ?
-
328 E36 pytanie.
Znalazłem w PL coś takiego: http://www.trader.pl/details,131,215496754110320052048023.asp z opisu niezła, ale ostatni wpis w ksiazce serwisowej z 1999r.
-
328 E36 pytanie.
Byłem na tej stronie, ale nie mogę znaleźć aktualnej oferty aut. Szukam już od pewnego czasu 328i , lecz na mobile.de 2 już "wykupili" zbyt długo się zastanawiałem.
-
Warto kupować BMW?? A może cos 4x4?
Fakt, napęd 4x4 jest lepszym rozwiązaniem jak naped na tył, ale gdybyście mieli wybór napęd na tył lub na przód to co byście wybrali ? Wczoraj znajomy miał wypadek BMW, , wpadł w poślizg na szczęście pasażerom nic się nie stało. Twierdzi, że auto było nie do opanowania ze wzgledu napędu na tył. Każdy mówi inaczej. Są tacy którzy twierdzą że tylni naped pozwala łatwiej wyjść z poslizgu, inni zaprzeczają. Jeżdziłem tylko autami z przednim napedem, więc nie wiem.
-
Lifting E36 - co było zmieniane
Kto pyta nie błądzi. Jestem na etapie kupowania auta na kilka lat, więc lepiej wiedzieć jak najwięcej przed zakupem.
-
Lifting E36 - co było zmieniane
Najbardziej zakręcona jest sprawa kierownic. Zauważyłem, że w rocznikach 1996-1997 wsystępujuą conajmniej 3 modele.
-
Żużycie tapicerki skórzanej
Czy skóra na fotelu kierowczy nie wydaje się Wam za bardzo pomarszczona ? http://tinyurl.com/8qmoh
-
Lifting E36 - co było zmieniane
Masz swietny kolor auta. To oryginalny lakier ? Jaką ma nazwę ?
-
E36 a felgi 17"
Na zdjęciach to coupe ma tylko dwa pasy z tyłu, czyżby coupe były 4 osobowe? Co to jest ten czarny element na środku tylnej kanapy ?
-
E36 a felgi 17"
Dzięki chłopaki. Dobrze, ze to seria. Dzisiaj dzwonię do właściciela co i jak z autem i moze wreszcie kupię.
-
E36 a felgi 17"
Czy do E36 wejdą felgi 17" bez zmian w nadkolach ? Czy to auto http://tinyurl.com/9d5v7 ma oryginalne nadkola, czy rozwalcowane ?
-
BMW 325i (tudzież 328) koszty eksploatacji
Ja również od pewnego czasu szukam 328i E36. Niedawno przepuściłem piękny okaz w PL :( Ktoś mnie uprzedził. Na mobile.de znalazłem 2 ciekawe: http://tinyurl.com/732xl http://tinyurl.com/8hfn2 Pierwsza bardziej mi się podoba ze względu na kolor ale o dziwo posiadając skóry nie posiada klimatyzacji (dzwoniłem do Niemca). Druga mniej mi się podoba ze względu na kolor skóry i lakieru. Być może na żywo to wygląda lepiej. Może ma ktoś E36 w tym kolorze i podeśle jakieś większe foto ?
-
Lifting E36 - co było zmieniane
Zorientowałem się, że ostatni lifting E36 przechodziły w 1997r., choć niektóre modele z końca 1996r. już miały te zmiany. Czy ktoś się orientuje dokładnie od którego miesiąca 1996r. miał miejsce lifting ? Czy zmieniane były tylko zderzaki, nadkola i grill czy coś jeszcze ? Czy zmiany są mocno widoczne ? Nie wiem czy koniecznie szukac modelu po liftingu czy może coś starszego rocznikowo w lepszym stanie.
-
E36 Coupe a Sedan - jakie różnice?
Czym się różnią te dwa auta oprócz sylwetki ? Czy płyta podłogowa, silnik i zawias jest identyczny ?
-
Instalacja gazowa a spadek mocy na benzynie
Masakra ! Pociesza mnie fakt, że po wyjęciu instalki powróciły parametry nominalne, więc jest możliwe przywrócenie stanu pierwotnego.
-
Instalacja gazowa a spadek mocy na benzynie
Doczytałem, że to wina głównie zwężki. Czy nie ma problemu z wyjęciem instalacji gazowej ? Znalazłem ciekawą 323i, ale niestety z gazem z komputerem (nie sekwencja). Auto przejeździło na gazie około 5 tys km, więc chyba za dużo nie zaszkodziła. Jeśli się zdecyduję na ten samochód, będę chciał wyjąć tą instalkę. Rozumiem, że wtedy osiągi powrócą do normy? Czy ktos przerabiał już deinstalację gazu ?
-
Instalacja gazowa a spadek mocy na benzynie
Dlaczego często po założeniu instalacji gazowej auto jest słabsze również na benzynie ?
-
BMW ze skórą czy welur ?
Szukam 328i i nie jestem zdecydowany czy brać ze skórzaną tapicerką czy z welurem. Moim zdaniem plusy weluru to mniej widoczne zużycie, łatwiejsze utrzymanie, nie nagrzewa się, lepsze oddychania dla ciała. Plusy skórzanej tapicerki to przede wszystkim wygląd. Będę wdzięczny za każdą opinię.
-
Ubezpieczenie AC
Yacek odpowiedział(a) na Kyokushin temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneCzy ktoś się orientuje ile kosztuje OC i AC 328i z 1996 r w PZU ? Właściciel bez żadnych zniżek, wiek 26 lat.
-
Żużycie tapicerki skórzanej
Jaki przebieg dalibyście temu autu: http://jacek.klasy.ws/moodle/bmw.jpg moim zdaniem skóra na fotelu wskazuje, że ponad 200tys., facet twierdzi, że 130tys. Auto BMW serii 3 1996r.
-
BMW z Niemiec
Skoro handlarze sprzedają to oczywiste, że kupują taniej a sprzedają drożej w PL. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że oni często przywożą na raz kilka aut, mają swoje lawety i układy w niektórych komisach. Najbardziej opłaca się kupić lekko stukniete auto, wtedy cena dużo spada a wystarczy włożyć w auto jakieś 1000 - 1500 zł i wszystko gra.
-
Skąd $$ na auto
Moim zdaniem wiele zależy od auta. Kiedy dwa lata temu kupowałem Calibrę 16V z 1992r. miałem podobne obawy, czy dam radę to auto utrzymać. Dużo ludzi mi odradzało, ze lepiej kupic jakieś małe, nowsze autko. Długo nad tym myślałem i jednak zdecydowałem się ją kupić. Jeżeli miałem kupować coś nie przyniesie mi radości z jazdy to wolałem nie mieć wcale auta. Calibrą jeżdżę już ponad 2 lata i mimo dużego przebiegu i swojego wieku sprawuje się niemal bezawaryjnie. Praktycznie koszty to jedynie benzyna + płyny, klocki, wymieniłem też końcówki drążków i łożysko oporowe. Jeśli ktoś dobrze trafi będzie zadowolony. Obecnie zmieniam auto na coś nowszego i jeśli wszystko dobrze pójdzie dobrze wkrótce będę miał E36 328i z 1996r., jeśli nie będę szukał dalej zadbanej 328i lub 325i, ewentualnie Audi A4 TDI.