Skocz do zawartości

Yacek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Yacek

  1. Yacek odpowiedział(a) na Yacek temat w E36
    Myliłem się, nie wyjąłem jednak całego środka. Nie zauważyłem małej kostki immo. Jednak jest.
  2. Yacek odpowiedział(a) na Yacek temat w E36
    W moim aucie nie ma immo - co w takim wypadku - musze załozyć ?
  3. Z kilku źródeł (ale żadne 100% pewne) słyszałem że BMW E36 M52B28 po 1995r. miały nowszy komputer sterujący, w którym można monitować więcej parametrów. Czy dużo jest grzebania aby zamienić starszy komputer na nowszy ? Co jeszcze trzeba zrobić poza wymianą samego komputera ?
  4. To mnie teraz zaskoczyłeś. Czy znasz kogoś kto załozył jednoelektrodowe świece do silnika M52 ? Czy nie miało to wpływu na gorsze osiągi i spalanie ?
  5. Yacek odpowiedział(a) na Yacek temat w E36
    Chyba jednak nie mam immobilizera. Wyjąłem cały środek z kluczyka i odpaliłem silnik więc raczej nie ma immo.
  6. U mnie były oryginalne BMW właśnie NGK BKR6EK i chodziły OK, wymieniłem na nowe NGK ten sam model i lipa. Poszukam moze odpowiednika BOSCH.
  7. NGK zaleca BKR-6EK dlaczego sądzisz, że BKR6E będą OK ?
  8. Podnoszę temat gdyż u mnie również jest ten problem z wydajnością ciepłego nawiewu.
  9. Po wymianie świec na zalecane NGK BKR-6EK obroty mają małe spadki i strzela delikatnie w wydech.Próbowałem 2 komplety nowych swieć z różnych źródeł i z różnych serii- bez zmian.Na starych świecach również NGK BKR-6EK tyle, że z logiem BMW jest OK nic nie strzela. Wystarczy jednak, ze włożę choć jedną z nowych świec i zaczyna strzelać z wydechu w momencie spadu obrotów.Kupiłem również oryginalną nową cewkę w komplecie z fajką lecz również bez zmian. Zastanawiam się czy nie kupić tych droższych świec 3 elektrodowych. Czy ktoś z okolic Włocławka, Konina, Inowrocławia posiada inne niz NGK BKR-6EK świece w E36 lub E46 R6 i moglibyśmy się umówić na próbę tych świec w moim aucie ?
  10. Yacek odpowiedział(a) na Trancemorpher temat w E36
    Tak, to oryginał, ale w ASO kupisz złotówkę taniej :)
  11. Powoli się zastanawiam czy w przyszlym roku nie zmienić auta na E46. Szacuję orientacyjnie koszty utrzymania. Czy to prawda, ze sworzeń jest niewymienny w wachaczu? W takim razie ile kosztuje komplet ?
  12. Yacek opublikował(a) temat w E36
    Czy ta gałka jest faktycznie oryginalna ? Wydaje mi się, ze moja jest inna. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=270086299
  13. Jeżeli jadę powiedzmy 5 km prostą drogą nie ruszając gazem to wskazanie jest stałe.
  14. Czy ktoś z posiadaczy 328i mógłby sprawdzić ile mu pali jadąc prostą drogą 90km/h i 120 km/h ? u mnie przy 90 km/h pokazuje 6-6,5l a przy 120 i 130km/h 8l.
  15. Yacek odpowiedział(a) na Yacek temat w E36
    Autko chodzi wyśmienicie, ale podejrzewam, ze wkrótce przydałoby się wymienić sprzęgło, choć na razie nie jest to konieczne.
  16. Yacek odpowiedział(a) na farow temat w E36
    E36 328i pali naprawdę niewiele jak na ten silnik - to jest bardzo mocna strona M52B28. Trzeba również zwrócić uwagę, ze jeśli jeździ się nawet delikatnie 328i to efekt dynamiki jest podobny jak przy dość ostrej jeździe 316i, czy 318i. Tak więc relacja spalanie - osiągi w 328i jest super.
  17. Yacek odpowiedział(a) na Pablo-X temat w E36
    Przyjrzyj się dokładnie wydechowi bo 328i ma bardzo specyficzny. W rurce od wewnętrznej strony autka jest klapka i jeśli silnik pracuje na wolnych obrotach to jest ona zamknięta. Gratuluje zakupu 328i daje ogromną frajdę z jazdy:)
  18. Yacek odpowiedział(a) na Yacek temat w E36
    Podobno w oryginale właśnie jest SACHS, czy ktoś może to potwierdzić ? Pozdrawiam Jacek
  19. Zamierzam wkrótce wymienić sprzęgło w mojej E36 328i. Chciałbym kupić coś dobrego i niezbyt drogiego (w okolicach 500-700 zł). Czy ktoś z Was moze polecić coś sprawdzonego ?
  20. Yacek odpowiedział(a) na ups00 temat w E36
    Kolega miał głosniejsze uderzenie w 325i i po zrobieniu ponad 20tys. bez zmian.
  21. Yacek odpowiedział(a) na ups00 temat w E36
    u mnie też delikatnie to słychać ale trzeba sie wsłuchać, jesli cisza wokól.
  22. Yacek odpowiedział(a) na Pielo temat w E36
    Według tego co czytałem z takich wyścigów to minimalnie wygrywa E46 - tak też jest w katalogu E36 328i - 7,3s do 100km/h E46 328i - 7,0s do setki.
  23. Czujnik zmieniony - nie dało efektu. Chyba jestem przewrażliwiony, auto chodzi zbyt dobrze i czepiam sie szczegółów.
  24. Yacek odpowiedział(a) na farow temat w E36
    Co do spalania e36 328i to faktycznie mało kto wierzy dopóki sam się nie przekona. Przykładowo we wakacje trasa (taka na pół trasa bo co kilkanaście kilometrów skrzyżowania, zjazdy itp) 5 osób + klima spalanie 7,5L. W mieście max co mi się udało (świeżo po zakupie jak testowałem możliwosci auta) to 16l. Normalna jazda miejska 11-12l.
  25. Ja pisałem o nowej za 200 zł. Na Allegro są już nawet za 120 zł.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.