Treść opublikowana przez Yacek
-
Spalanie 330Ci - Pytanie do posiadaczy tego modelu
Miałem poprzednio E36 328i, obecnie jestem świeżo po zakupie E46 330CI. Spalanie naprawdę bardzo podobne. Przy delikatnej jeździe na trasie z powodzeniem mozna zejść ponizej 8l. Co do spalania w mieście to się nie wypowiem bo mieszkam w małym miasteczku bez świateł i tu nie przekraczam 10l/100km.
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Nikt nie wie ? Mam na oku ciekawą E46 330CI, lecz tylko ten problem mnie powstrrzymuje. Jak to jest z tym mostem COUPE ?
-
ktory lepszy silnik BMW 320d 136KM czy Audi, VW 1,9TDI 131KM
Pomimo tego, że całym sercem jestem za BMW to w tym porównaniu wybrałbym jednak A4. Jeśli BMW to tylko mocna benzyna moim zdaniem. Audi ma sporo tańsze części na rynku wtórnym i nie tylko (np. turbiny, przepływomierze). Łatwiejsza jest diagnostyka na własnym podwórku (VAG), więcej mechaników ogarniających TDI. Takie są względy praktyczne. Jednak wygląd i prowadzenie przemawia na korzyść BMW. Obecnie również mam dylemat A4 B6 AWX/AVF czy BMW E46 330i i kupię to co znajdę pierwsze w satysfakcjonującym mnie stanie.
-
Zmiana z polsentyka na full - rady
Ja zmieniałem w swojej byłej E36 328i z półsyntetyka na full przy przebiegu 200 tys, przedtem jednak płukanie preparatem liqui molly. Nie było żadnych problemów.
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Czy na 100% problem nie dotyczył wersji coupe? Szukałem bardzo dużo w internecie i ta sprawa jest słabo nagłosniona - mało oficjalnych informacji na ten temat.
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Może wypowie się jakiś użytkownik E46 z mocnym motorem czy miał taki objaw u siebie i jak wygladała naprawa ?
-
Jazda zimą a systemy kontroli trakcji
Miałem niedawno E36 328i z ASC i zimą nie było tragedii, ale czasem wyjechać z zasnieżonego parkingu był problem. Jak wyglada sprawa systemów kontroli trakcji e E46 328i i 330i - czy te modele miały wszystkie seryjnie DSC ? Jak ten system sie sprawuje w praktyce i czy jest mocno awaryjny?
-
328i coupe przed liftingiem (1995r) - czy warto ?
Jaka waszym zdaniem jest uczciwa cena za auto w tym stanie, biorąc po uwagę, ze naprawa wyjdzie wyjdzie około 4 tys ?
-
328i coupe przed liftingiem (1995r) - czy warto ?
Tutaj fotki: %5B640%3A451%5Dhttp%3A//img223.imageshack.us/img223/8762/p1020808nc1.jpg %5B640%3A451%5Dhttp%3A//img257.imageshack.us/img257/5666/p1020829qu0.jpg
-
328i coupe przed liftingiem (1995r) - czy warto ?
Znalazłem dość zadbaną 328i coupe ale niestety 1995r, więc pewnie przed liftingiem. Co istotnego było zmienione podczas liftingu ? Z karoserii to na pewno grill a z osprzętu to nowszy komputer i live data.
-
328i bez kontroli trakcji ?
Autko sprzedane, więc temat nieaktualny. Gwoli wyjaśnienia dzwoniłem do kilku speców od BMW i koszt takiej operacji to od 2 tys do 3tys. Trzeba przeprogramować licznik i podobno kompa.
-
328i bez kontroli trakcji ?
Właśnie zapomniałem dodać - jest szpera. Czy założenie ASC jest możliwe i na jakie koszty trzeba się nastawić ?
-
328i bez kontroli trakcji ?
Znalazłem ciekawą 328CI lecz nie posiada kontroli trakcji, do tej pory byłem przekonany, że wszystkie 328 ją miały. Dużym problemem byłoby założenie kontroli trakcji ?
-
330i czy 328i
Zdaję sobie sprawę, że to nowszy model, ale podobno trochę przekomplikowany, np. 4 sondy lambda - czy to prawda ?
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Czy ktos zgłębiał temat i zna odpowiedź jakie roczniki były z ta wadą ?
-
330i czy 328i
Odgrzewam temat, licząc na nowe opinie.
-
330i - ile mocy da sie wyciągnąć bez dużych kosztów
E46 330i w serii jest dość mocna, lecz czy słyszeliście o jakiejś prostej przeróbce (nie zabójczo kosztownej) np. wydechu czy softu aby 330i zbliżyło się osiągami 0-100 do 6 sek ?
-
330d - podciśnienie
Nie wiem jaka turbina siedzi w 330D, ale w VW wskutek zbyt spokojnej jazdy zapiekały się łopatki w turbinie i grucha nie mogła udźwignąć.
-
bmw 320d vs audi a4
Audi A4 B6 ma kilka zalet, m.in napęd QUATTRO oraz udany silnik 1,9 TDI 131KM. Mnóstwo części zamiennych do tych silników, prosta diagnostyka za pomocą VAG i ogrom mechaników i tunerów znających te silniki od podszewki. Jednak wygląd E46 i przyjemność z jazdy na plus dla BMW.
-
330i vs 330d - koszty utrzymania
mógłbyś sprecyzować co masz na mysli ?
-
330i vs 330d - koszty utrzymania
Pytanie jak z tematu - jakie są koszty utrzymania E46 330D vs 330i. Pytanie mało precyzyjne - ale już wyjaśniam. Spalanie - wiadomo diesel spali duzo mniej. Ceny zawieszenia, elektryki, oświetlenia podobne (często identyczne). Diesel większe ryzyko awarii układu paliwowego (bardziej wrażliwy) oraz turbiny. Przejrzałem ceny regenerowanych turbin na Allegro i nie są dużo drozsze od turbin do TDI. Nie wiem jak się sprawuje CR I generacji (184KM) w porównaniu z nowszym (204KM). Czy każda 330D ma filtr cząstek stałych ? Jeśli tak to koszta wymiany pewnie dość wysokie. Jakie jeszcze drogie niespodzianki mogą spotkać E46 330D ?
-
tani interfejs + carsoft 6 - co można a czego się nie da ?
Czego nie można zrobić/sprawdzić tanim interfejsem z oprograniem carsoft w porównaniu z komputerem z ASO ? Posiadam do Golfa interfejs + soft VAG-COM i tam zrobię niedużo mniej niż w ASO.
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Trochę niebezpieczna sprawa jeśli to miałoby się zdarzyć podczas jazdy. Podobno dopiero w 2002r. poprawili ale jak poznać które auto jest "ulepszone" to nie wiem, może po VIN.
-
Jak to jest z tym zrywaniem mostu ?
Potrafi ktos wyjasnić sprawę dokładnie ? Od kiedy E46 były z poprawionym mocowaniem ? Chciałem kupić 1999-2001 ale ta sprawa mnie zniechęciła.
-
330i czy 328i
Odgrzewam starą dyskusję aby uściślić kilka spraw. Głównie dotyczy to eksploatacji E46 328i vs 330i. Oprócz silnika i większych tarcz czym się różnią mechanicznie?. Obiło mi się o uszy że 330i posiada aż 4 sondy lambda. Jakie jeszcze różnice ?