Treść opublikowana przez lobo.
-
Wysokie spalanie BMW 530 XI E61 POMOC !
koniecznie sprawdz przepływomierz i live data sond lambda bo faktycznie cos duzo Za spalanie najbardziej odpowiadają czujnik temperatury płynu chłodniczego czujnik temperatury powietrza zasysanego Ilośc powietrza (przepływomierz) niech kolega Ci sprawdzi ile pokazuje na wolnych ile na 2000 RPM i na 3500 RPM, kolega ma 330i silnik ten sam 258KM to porównamy . sondy na wolnych powinny oscylować od maxymalnej wartości do minimalnej sprawdz filtr powietrza, dolot (szczelność) ja mam co prawda 230KM ale tez xdrive i tyle to nawet gazu mi nie pali
-
instalacja LPG w m54, e46
dlaczego ty tego golda pakujesz? Są lepsze reduktory ja juz za sam fakt ze producent pisze bajki podając 360KM bym go skreślił
-
E92 lci lampy USA
No właśnie do tego celu ich potrzebuje ale nie będzie to wyglądać jak oryginał przynajmniej od środka ale diody napewno da się wymienić na "nasze"
-
E92 lci lampy USA
Numery lamp w klapę sa takie same dla wersji usa i europa więc mają swiatła przeciwmgielne. Sprzedaje lampy? ile chce za dwie w błotnik?
-
E92 BiXenon, Światła skrętne ze wstecznym biegiem?
Jak juz kupiłem to tak własnie było ze na wstecznym włączały sie oba te wewnętrzne światła w reflektorach, ale to chyba nie skretne sie nazywa tylko doświetlanie zakrętów a tym cornering to chyba halogeny sie jeszcze zapalają przyslij mi swoj plik z nfrm porównam z moim i bedzie wiadomo.
-
[e39] Kodowanie NCSem a wybor sterownika
dzienne halogeny w lcm kierunki chyba lcm albo gm3
-
E92 BiXenon, Światła skrętne ze wstecznym biegiem?
W module Cappl opcja naywa sie VA_CORNERINGLIGHT Jak masz idrive to masz opcje włączania i wyłączania.
-
[E39] FSW_PSW - KWS prośba
Zakoduj pustym plikiem man ssterownik powróci do domyślnych ustawień no chyba że do innych celów Ci potrzeby to na sobote moge załatwić.
-
obd, obdII
Gdy masz dwa to te w kabinie 16 pin w dwóch rzędach to obd2 służy tylko do komunikacji z silnikiem taki zunifikowany system żeby podstawowe rzeczy mozna było zrobic jednym komputerem we wszystkich markach. 20 pin tak jak kolega napisał reszta sterowników.
-
Gong temperatury i kluczyka
Mam problem z tymi dwoma opcjami moduł kombi CC_TEMPERATURWARNUNG nicht_aktiv CC_ZUENDSCHLUESSEL nicht_aktiv mam tak ustawione, ale jednak informacja i gong jest juz nawet włączałem je i też są :mad2: jak sie od nich uwolnić?
-
Zaprogramowanie składania lusterek. Czym i jak?
Opcja w module Frm Nfrm SPIEGEL_KOMFORT_EINKLAPP aktiv Musisz posiadać składnie lusterek z przycisku i faktycznie było juz kilka razy. (musiałem napisać bo zaraz bedą posty typu zakodowałem, ale się nie składają)
-
[E90]Czy można zakodować automatyczne opuszczanie lusterek?
Widzisz skoro miałeś lusterka składane i fotochrom to miałeś lin możliwe, że one juz w sobie maja zapamietywanie pozycji szkła, a lusterka bez lin wymagają do tego pamięci fotela. to by miało sens.
-
E92 podgrzwane fotele a NCS
musisz dodac do vo samochodu kod S494
-
E39 530d 2001 ncs kodowanie swiateł drl problem
ciekawa modyfikacja hehe swoją drogą miałem e39 po lifcie i xenon plus długie na halogenach bardzo dobrze świeciły więc nie rozumiem po co tyle zachodu.
-
[E90]Czy można zakodować automatyczne opuszczanie lusterek?
Zeby szkło lusterka sie opuszczało przy cofaniu potrzeba jest pamieć lusterek i foteli. Lin nie jest do tego potrzebny. jak kolega wczesniej wspominał sa dwa rodziaje lusterek 5 pin i 3 pin. 5 pin analogowe - 3przewody regulacja + 2przewody podgrzewanie) te lusterka nie mają składania ani fotochromu, ale moga mieć pamięć a za tem opuszczanie 3 pin lin-bus - przewody w nich występujące to plus minus i dane te maja wszystkie funkcje poprzedniego oraz składanie i mogą mieć fotochrom ( wkład ma plastykową obwódkę dookoła szkła oraz inna elektronika sterująca wewnątrz lusterka) Więc Opuszczanie nie jest bezpośrednio związane z rodzajem lusterka tylko z pamięcią fotela kierowcy, juz w e38 i e39 tak było.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
u mnie też jest (e92 2008) ale to chyba nie w nim sie włącza. jakos ostatnio czasu nie mam żeby posiedzieć z kompem @lysy Pewnie musiałbys zaktualizować zegary żeby właczyć te opcje.
-
Sekwencja 118i/120i '06r da radę?Jak spr.kod siln. poj. KW?
Prawda, do gazu wystarczy 30 stopni reduktor i 10 stopni gaz, Od softu 8.4 masz taka opcje ciepły start to przy temperaturze gazu 15 i redutkora 30 od razu startuje z gazu z pominięciem wtryskiwacznia benzyny wiec nawet tych kilku sekund nie potrzebuje polecam włączyć
-
E90 Światła do jazdy dziennej
@lysy zdaje sie w cappl właczysz obsługe drl z bc
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Ja robiłem jednemu własnie taka usługę ze po wymianie lamp xenon świecił 10 moze 15 sekund i się wyłączały zakodowałem do cas i do frm i działało normalnie.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
nie dodaliscie xenonu do wyposazenia na moje oko długie działają na stałe czy tylko blinka można zrobić ?
-
[e39] 530i Błąd 227, 228. Padam z sił, proszę o pomoc.
Przeczytałeś pirwszy post ? Na gazie samochód jeździ dobrze problem jest z instalacja paliwową samochodu Sondy leża tylko na benzynie na wolnych obrotach, po przełączeniu na lpg działają normalnie tak jak na benzynie podczas jazdy nie zwalajcie wszystkiego na instalacje gazową. Tu po skasowaniu adaptacji nie jest dobrze na benzynie i założyciel postu pyta co może być przyczyną. Z tego co mi wiadomo to ssanie lewego powietrza nie ustawało by po przełączeniu na lpg więc wymienianie sprawnej odmy za ok 300zł jest bezcelowe, lewe powietrze dostaje się inaczej niż przez przepustnicą, ale odma odpowietrza skrzynie korbową i wejście ma przed przepustnicą więc pojęcie lewego powietrza przy odmie jest niezasadne (kiedyś ta rurka szła pod samochód a teraz mamy ekologię i trzeba było to uszczelnić żeby się do atmosfery nic nie dostawało)
-
Wymiana butli LPG - czy tak sie da
butla LPG kosztuje max 300zł, polecam kupować tego samego producenta to otwory będą pasować. Jak wielozawór jest jeszcze na chodzie i nie zgniła rurka ssawka to można go przełożyć do nowego zbiornika i samemu to wymienić godzina roboty, a trudność porównywalna z wymianą klocków hamulcowych.
-
X5 3.0 benz pytanie o lpg
Stag 300 Isa2, Reduktor AC R01 do 250 KM (ten czerwony) wtryskiwacze HANA bedzie działac i silnik się nie zlansuje cokolwiek to znaczy. Można co prawda sterownik premium ale w tym modeli jest wolna transmisja danych poprzez obd wiec nie bedą zbyt szybko reagować, a dobrze ustawiony ( na korekcje) isa2 wystarczy. cena ok 3800zl w Białymstoku
-
Czy na automacie jest lepsze przyspieszenie niż na manualu?
To żart był z tym odpalaniem na pych silnika z wielopunktowym wtryskiem? Bo jeśli tak to słaby. Pytanie czemu nie odpalał nie podawał paliwa czy nie było iskry, a może kompresji i pchnięcie z tyłu naprawiło usterkę trochę mi tu star trekiem zalatuje. I kolejne pytanie czy to ze skrzynia byłą namualna miało zbawienny wpływ na uruchomienie silnika.
-
Jaki gaz do 530i 258KM E60
W progu od strony pasażera jest fajne miejsce na dwa redutkory ale AC r01 nie wejdą tylko dwa zavoli polecam do tego Stag premium i Hany. Co do tego spalania benzyny to nie wszyscy a własciwie Ci co nie maja takiego samochodu nie wiedza ze ten model ma już wysokowydajna elektryczna pompę wody którą steruje ecu i zaraz po odpaleniu tylko wymusza obieg przez co bardzo szybko osiąga 30 stopni gwarantujące przejscie na lpg w praktyce trwa to 300 metrów przy dodatnich temperaturach ok 600m zima Spalanie na kompie 16 to 19 lpg tyle od uzytkownika takiego zestawu.