Treść opublikowana przez darek K
-
3xx Sprężyny M-technik
Weitec 30/15 zblizone do M-technik przód 295mm tył 235mm
-
328i Sprężyny Sportowe o małym obniżeniu
Weitec 30/15 http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=weitec+bmw+e36
-
M3-samochód do jazdy na codzień-opinie
Do jazdy na codzień nadaje sie każde auto które przejedzie przez progi zwalniające
-
[e36] Zawieszenie do sedana
Podkładki pod spreżyny 22mm nr BMW 33 53 1 091 952
-
320i Jaka średnica rury dochodzącej do tłumika koncowego
60mm
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Jak odpalasz zimny silnik i odrazu węże są twarde to uszczelka głowicy
-
M52 Czy można zaślepić odmę
http://img809.imageshack.us/img809/9403/originalx.jpg Uploaded with ImageShack.us
-
Problem. Obciera o rant błotnika tył 205\60\15
Nawet na ET 34 nie obciera
-
323i czy jest jakas roznica wydechow
Nie ma żadnej różnicy
-
E316 1993r. bałagan z chłodnicą i systemem chlodzenia
O chlodnicę pytaj tu Maciej Ziółkowski 602-386-393 [email protected] http://www.czescidobmw.pl/index.php BEHR lub NISSENS Polecam ten sklep profesjonalna obsługa i bardzo dobry kontakt
-
316 czy po wymianie sworznia trzeba robić zbieżność?
Nieznam żadnej stacji w której sprawdzenie zbieżności jest za darmo Oczywiście sprawdzić nie zaszkodzi
-
316 czy po wymianie sworznia trzeba robić zbieżność?
Po wymianie sworzni wahacza niema potrzeby ustawiania geometri
-
316i m43 duże ciśnienie w układzie chłodzenia
Węże chłodnicy mają być tak twarde jak opona rowerowa napompowana do 2,0 bara tak jest w BMW,mi to wygląda na problem z odpowietrzeniem chłodnicy albo możliwe że coś z uszczelką pod głowicą
-
318ti uszczelka modułu olejowego M44
Tej uszczelki niczym się niesmaruje powinien wymienić jeszcze oring cześć nr.5 http://img864.imageshack.us/img864/8075/65266081.png Uploaded with ImageShack.us
-
316i-wymiana rozrządu
150zł za robocizne nie panikuj napewno nie przepłaciłeś
-
[E36] M40B18 Demontaż skrzyni biegów
Trzeba środkową część układu wydechowego zdemontować oczywiście wał napędowy wszystko odkręca się od spodu auta,będziesz potrzebował kluczy nasadowych typu TORX do odkręcenia skrzyni do wszystkich śrub dostaniesz sie od spodu http://img638.imageshack.us/img638/3120/88211342.jpg Uploaded with ImageShack.us
-
320i jaką skrzynię kupić?
Tak skrzynie w E36 od 316i do 325i są takie same
-
316i wymiana czujników położenia wału tragedia pomocy !!
A te czujniki byly nowe ORYGINALNE BMW czy made in CHINA
-
e36 325 wyciek plynu chlodniczego
To są zwykłe oringi kupisz w każdym sklepie,tak jak pisałem muszą byc minimalnie większe czyli grubsze
-
e36 325 wyciek plynu chlodniczego
Jak zbiorniczek jest cały nigdzie nie pęknięty to go wyciągnij i wymień na nowe oringi ale mimimalnie grubsze oringi posmaruj płynem do mycia naczyń i powinno sie wcisnąć bez problemu jak to niepomoże to tylko wymiana chłodnicy.Na niebiesko masz zaznaczony maksymalny poziom płynu na zimnym silniku http://img27.imageshack.us/img27/7079/1368805361.jpg Uploaded with ImageShack.us
-
e36 325 wyciek plynu chlodniczego
Oryginalny zbiorniczek nie będzie pasował do żadnego zamiennika
-
E36 320i Wymiana uszczelki pod deklem.
http://img801.imageshack.us/img801/4256/pic11p.jpg http://img825.imageshack.us/img825/9068/pic10o.jpg
-
Popychacze e36 325i m50.....wymiana.
A co z ciśnieniem oleju sprawdzałeś?
-
E36 318i Jakie numery przepływomiwrza
Jaki silnik był przekładany 1.8 M40 czy M43
-
3XX pytanie o szpere
Szpera czyli LSD (z ang. Limited Slip Differential) to po Polsku tzw. mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. mechanizm różnicowyNo ale dodam jeszcze trochę. Żeby zrozumieć działanie LSD musimy uświadomić sobie, co sie dzieje z kolami samochodu podczas skręcania. Otóż nietrudno sobie wyobrazić, że koła znajdujące się od wewnętrznej zakrętu będą poruszały się po mniejszym okręgu, niż koła znajdujące się po zewnętrznej. A przez to, koła wewnętrzne będą kręciły się wolniej od kół zewnętrznych. W tym momencie pojawia się pewien problem z kołami, które są napędzane prze silnik. Pomiędzy silnikiem, a kołami musi znaleźć się jakieś cudo, które będzie nam tak rozdzielało moment obrotowy, żeby koła kręciły się z różną prędkością. Dba o to tzw. mechanizm różnicowy czyli z brytolskiego - differential. Zwykły mechanizm różnicowy ma jednak pewną wadę - przekazuje większy moment obrotowy na to koło, które stawia mniejszy opór. Więc gdy w pewnym momencie podczas przyspieszania któreś z napędzanych kół oderwie się od nawierzchni, momentalnie cała para pójdzie właśnie w koło stawiające mniejszy opór, a więc w gwizdek. Bo koło znajdujące się w powietrzu nie napędzi naszej bryki. Ale problem nie dotyczy jedynie podskakujących kół. Jadąc szybko na zakręcie koła wewnętrzne są odciążone, a co za tym idzie stawiają mniejszy opór od kół zewnętrznych. A zwykły mechanizm różnicowy będzie kierował moment obrotowy właśnie na to koło. Spowoduje to brak siły napędowej oraz buksowanie wewnętrznego koła, podczas gdy zewnętrzne będzie jeszcze miało mnóstwo przyczepności. Czyli, nie przyśpieszamy, a auto pali gumę. A żeby tego było gorzej nawet nie chce wpadać w poślizg, bo auto trzyma się na zewnętrznym kole. No i po to właśnie wymyślono LSD. LSD stara się przekazywać moment obrotowy na oba napędzane koła niezależnie od warunków drogowych. Poprzednie zdanie jest olbrzymim uproszczeniem, bo do pewnego stopnia nawet LSD umożliwia napędzanym kołom kręcenie się z różnymi prędkościami. W przeciwnym wypadku cały czas jeździlibyśmy poślizgami - auto nie chciałoby skręcać. Teraz może kilka słów o tym co daje LSD: 1) auto łatwiej wpada w poślizg, ale jest jednocześnie bardziej przewidywalne 2) łatwiej wyjechać autem z trudnego terenu - unikamy sytuacji, że jedno koło stoi na śliskim i się kręci, a drugie na mniej śliskim i stoi w miejscu 3) auto lepiej przyspiesza - oba koła są w miare równomiernie napędzane. Jest to bardzo ważne na wybojach lub słabej nawierzchni. Jak sprawdzić czy mam LSD: 1) podnosimy napędzane koła do góry. Kręcimy jednym kołem. Gdy drugie koło kręci się w tą samą stronę mamy LSD. Gdy kręci się w przeciwną nie mamy LSD.