Skocz do zawartości

darek K

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez darek K

  1. darek K odpowiedział(a) na mk2 temat w E36
    Weitec 30/15 zblizone do M-technik przód 295mm tył 235mm
  2. Weitec 30/15 http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=weitec+bmw+e36
  3. Do jazdy na codzień nadaje sie każde auto które przejedzie przez progi zwalniające
  4. darek K odpowiedział(a) na RemuSkm temat w E36
    Podkładki pod spreżyny 22mm nr BMW 33 53 1 091 952
  5. Jak odpalasz zimny silnik i odrazu węże są twarde to uszczelka głowicy
  6. darek K odpowiedział(a) na DjAquaz temat w E36
    http://img809.imageshack.us/img809/9403/originalx.jpg Uploaded with ImageShack.us
  7. Nawet na ET 34 nie obciera
  8. Nie ma żadnej różnicy
  9. O chlodnicę pytaj tu Maciej Ziółkowski 602-386-393 [email protected] http://www.czescidobmw.pl/index.php BEHR lub NISSENS Polecam ten sklep profesjonalna obsługa i bardzo dobry kontakt
  10. Nieznam żadnej stacji w której sprawdzenie zbieżności jest za darmo Oczywiście sprawdzić nie zaszkodzi
  11. Po wymianie sworzni wahacza niema potrzeby ustawiania geometri
  12. Węże chłodnicy mają być tak twarde jak opona rowerowa napompowana do 2,0 bara tak jest w BMW,mi to wygląda na problem z odpowietrzeniem chłodnicy albo możliwe że coś z uszczelką pod głowicą
  13. Tej uszczelki niczym się niesmaruje powinien wymienić jeszcze oring cześć nr.5 http://img864.imageshack.us/img864/8075/65266081.png Uploaded with ImageShack.us
  14. darek K odpowiedział(a) na Konrado316 temat w E36
    150zł za robocizne nie panikuj napewno nie przepłaciłeś
  15. Trzeba środkową część układu wydechowego zdemontować oczywiście wał napędowy wszystko odkręca się od spodu auta,będziesz potrzebował kluczy nasadowych typu TORX do odkręcenia skrzyni do wszystkich śrub dostaniesz sie od spodu http://img638.imageshack.us/img638/3120/88211342.jpg Uploaded with ImageShack.us
  16. darek K odpowiedział(a) na Piotr_12 temat w E36
    Tak skrzynie w E36 od 316i do 325i są takie same
  17. A te czujniki byly nowe ORYGINALNE BMW czy made in CHINA
  18. darek K odpowiedział(a) na max619 temat w E36
    To są zwykłe oringi kupisz w każdym sklepie,tak jak pisałem muszą byc minimalnie większe czyli grubsze
  19. darek K odpowiedział(a) na max619 temat w E36
    Jak zbiorniczek jest cały nigdzie nie pęknięty to go wyciągnij i wymień na nowe oringi ale mimimalnie grubsze oringi posmaruj płynem do mycia naczyń i powinno sie wcisnąć bez problemu jak to niepomoże to tylko wymiana chłodnicy.Na niebiesko masz zaznaczony maksymalny poziom płynu na zimnym silniku http://img27.imageshack.us/img27/7079/1368805361.jpg Uploaded with ImageShack.us
  20. darek K odpowiedział(a) na max619 temat w E36
    Oryginalny zbiorniczek nie będzie pasował do żadnego zamiennika
  21. http://img801.imageshack.us/img801/4256/pic11p.jpg http://img825.imageshack.us/img825/9068/pic10o.jpg
  22. A co z ciśnieniem oleju sprawdzałeś?
  23. Jaki silnik był przekładany 1.8 M40 czy M43
  24. darek K odpowiedział(a) na neo386 temat w E36
    Szpera czyli LSD (z ang. Limited Slip Differential) to po Polsku tzw. mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. mechanizm różnicowyNo ale dodam jeszcze trochę. Żeby zrozumieć działanie LSD musimy uświadomić sobie, co sie dzieje z kolami samochodu podczas skręcania. Otóż nietrudno sobie wyobrazić, że koła znajdujące się od wewnętrznej zakrętu będą poruszały się po mniejszym okręgu, niż koła znajdujące się po zewnętrznej. A przez to, koła wewnętrzne będą kręciły się wolniej od kół zewnętrznych. W tym momencie pojawia się pewien problem z kołami, które są napędzane prze silnik. Pomiędzy silnikiem, a kołami musi znaleźć się jakieś cudo, które będzie nam tak rozdzielało moment obrotowy, żeby koła kręciły się z różną prędkością. Dba o to tzw. mechanizm różnicowy czyli z brytolskiego - differential. Zwykły mechanizm różnicowy ma jednak pewną wadę - przekazuje większy moment obrotowy na to koło, które stawia mniejszy opór. Więc gdy w pewnym momencie podczas przyspieszania któreś z napędzanych kół oderwie się od nawierzchni, momentalnie cała para pójdzie właśnie w koło stawiające mniejszy opór, a więc w gwizdek. Bo koło znajdujące się w powietrzu nie napędzi naszej bryki. Ale problem nie dotyczy jedynie podskakujących kół. Jadąc szybko na zakręcie koła wewnętrzne są odciążone, a co za tym idzie stawiają mniejszy opór od kół zewnętrznych. A zwykły mechanizm różnicowy będzie kierował moment obrotowy właśnie na to koło. Spowoduje to brak siły napędowej oraz buksowanie wewnętrznego koła, podczas gdy zewnętrzne będzie jeszcze miało mnóstwo przyczepności. Czyli, nie przyśpieszamy, a auto pali gumę. A żeby tego było gorzej nawet nie chce wpadać w poślizg, bo auto trzyma się na zewnętrznym kole. No i po to właśnie wymyślono LSD. LSD stara się przekazywać moment obrotowy na oba napędzane koła niezależnie od warunków drogowych. Poprzednie zdanie jest olbrzymim uproszczeniem, bo do pewnego stopnia nawet LSD umożliwia napędzanym kołom kręcenie się z różnymi prędkościami. W przeciwnym wypadku cały czas jeździlibyśmy poślizgami - auto nie chciałoby skręcać. Teraz może kilka słów o tym co daje LSD: 1) auto łatwiej wpada w poślizg, ale jest jednocześnie bardziej przewidywalne 2) łatwiej wyjechać autem z trudnego terenu - unikamy sytuacji, że jedno koło stoi na śliskim i się kręci, a drugie na mniej śliskim i stoi w miejscu 3) auto lepiej przyspiesza - oba koła są w miare równomiernie napędzane. Jest to bardzo ważne na wybojach lub słabej nawierzchni. Jak sprawdzić czy mam LSD: 1) podnosimy napędzane koła do góry. Kręcimy jednym kołem. Gdy drugie koło kręci się w tą samą stronę mamy LSD. Gdy kręci się w przeciwną nie mamy LSD.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.