Treść opublikowana przez 330i
-
Zaprogramowanie kierunkowskazów
Poczytaj tutaj viewtopic.php?f=69&t=206810&p=1520569&hilit=ci36#p1520569
-
płyn do spryskiwaczy
MISZCZU, JESTEŚ WIELKI :mad2:
-
330Ci - szerokosc opon
Kiedyś miałem na feldze 8,5" założoną oponę 225/45. Dało radę, tyko wyglądało to, powiedzmy nie ładnie. Tutaj link do tabelki: szerokość opony a szerokość felgi. http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php Moim zdaniem nie ma sensu, bo zbyt dużej różnicy w jeździe po koleinach nie odczujesz. Taki, ot sobie kaprys.
-
lewarek zmiany biegów e46
Do 6-cio biegowej nie, na dodatek łożyska są nietypowe. Do 5-ki przynajmniej w benzynie tak.
-
Gradobicie
To były okolice Tychów i Mikołowa. Masakra była na maksa. Szwagrowi na samej masce ubezpieczyciel naliczył 150 wgniotów różnej wielkości. Plandeka to ochroni przed kurzem, a nie gradem.
-
opony 225/40/18
Przypomniało mi się. Miałem jeszcze styczność z jakimiś Dębicami i to była masakra. Zawieszenie w 100% sprawne, geometria ustawiana ze pięć razy a auto samo skręcało. Okazało się, że każda z 4 opon miała inny obwód. Różnice w obwodzie dochodziły do 1cm. Nie było dwóch identycznych. Wymieniłem wtedy na PIRELLI P6000 i auto zaczęło jeździć prosto. Do rodzimej produkcji się zraziłem i więcej nie kupię.
-
lewarek zmiany biegów e46
Jeśli to rzeczywiście skrzynia i masz 6 biegów to szykuj się na zakup używanej. Bo części do tych skrzyń nie kupisz, nawet łożyska są niedostępne. Po co pytasz jak znasz odpowiedź? Trafiłeś w sedno. Osobiście zaczął bym właśnie od wymiany wszystkich tulejek i gumek związanych z lewarkiem zamiany biegów, nie pomijając, nie wiem jak to się fachowo nazywa, takiego uchwytu zamocowanego na wybieraku skrzyni. Oj chłopie, mam wrażenie, że kupiłeś sobie skarbonę. Ilość przedstawianych przez Ciebie problemów pod różnymi nickami jest zatrważająca. Życzę wytrwałości w doprowadzaniu fury do "ideału".
-
opony 225/40/18
Auto kupiłem z BRIDGESTONE TURANZA ER030 (chyba) homologacja na BMW. Opony w rozmiarze 225/45R17. Bardzo fajne opony. Nie jestem w stanie powiedzieć nic złego o nich. Następnie wybór padł na BRIDGESTONE POTENZA RE050A w rozmiarze 225/45R17 i nie polecam - opony bardzo twarde i przy głębokości bieżnika około 6mm, przy wjechaniu na zakręcie w kałużę uciekały. Były również Continental CSC5 w rozmiarach 225/45R17 i 245/40R17 i tu prowadzenie było OK. Należy zwrócić jednak uwagę, że w nowych, bieżnik miał około 7,5mm. Moim zdaniem opona godna polecenia. Wadą jest stosunkowo szybie zużycie tylnych opon. Bez żadnych szaleństw po 2 latach na tyle zostało 5..5,5mm bieżnika, przód 6,5mm. Mam je do sprzedania razem z felgami. Aktualnie mam zakupione felgi 18 i poszedłem w YOKOHAMA ADVAN SPORT V105 w rozmiarach 225/40R18 i 255/35R18. Czekają na założenie na felgi. Opony mają dobre opinie, a i ceny w porównaniu do CSC5 lepsze. Niestety głębokość bieżnika tak jak w nowych CSC5 jedynie 7,5mm. Jak się nie sprawdzą, to wracam do Continentala. W innych autach miałem GOODYEAR EXCELLENCE (ząbkowały), PIRELLI P6000 i jakieś MICHELINY. Mój ranking nie patrząc na rozmiary to: 1. Continental CSC5 2. BRIDGESTONE ER030 3. MICHELIN 4. PIRELLI P6000 5. GOODYEAR EXCELLENCE (ząbkowanie) 6. BRIDGESTONE RE050A YOKOHAMA nie uwzględniam w rankingu, bo nie testowałem. Zobaczymy.
-
e46 330ci m54b30 Zachowanie się obrotów
Wygląda na to, że mechanik ogarnia temat. :cool2:
-
e46 330ci m54b30 Zachowanie się obrotów
Sprawdź czy to na pewno uszczelka miski olejowej. W tych silnikach zdecydowanie częściej puszcza uszczelka podstawy filtra oleju. Efekt jest taki, jakby z lewej strony uszczelka miski olejowej puszczała na całej długości.
-
Sprezyny obnizajace
Zobacz jeszcze eibach pro kit.
-
Sprezyny obnizajace
Mam u siebie EIBACH B12 PRO-KIT i jestem zadowolony. Polecam.
-
Felgi M pakiet Style 68 pomocy!!!
Na ori felgach jest napis lub znaczek BMW i 7 ostatnich cyfr numeru katalogowego. Tutaj link do oryginalnych felg, obejrzyj zdjęcia. http://allegro.pl/bmw-e36-e46-inne-felgi-alu-z-oponami-styling-68-i4047152752.html
-
Felgi M pakiet Style 68 pomocy!!!
Przykro mi to stwierdzić, ale jeżeli ET wynosi 40 i szerokość 8", to Twoje felgi nie są oryginalnymi felgami BMW. Dla tego masz kłopot ze znalezieniem. Ori styling 68 powinno mieć: przód: 7,5x17 ET41 z oponą 225/45R17 tył: 8,5x17 ET50 z oponą 245/40R17 Tutaj link do strony z felgami BMW http://felgenkatalog.auto-treff.com/
-
Sprzęgło i koło dwumasowe - kupować razem czy osobno?
Czytałem niepochlebne opinie, dlatego napisałem:
-
Sprzęgło i koło dwumasowe - kupować razem czy osobno?
Razem, czy osobno nie ma znaczenia. Byle nowe (nie regenerowane) i porządnej firmy.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Wrzuć to google, poszukaj na forum. Ogólnie :search: Nie ma sensu po raz kolejny opisywać tego zamego.
-
e46 330i M54 Silnik bierze olej
Ile jeździsz na Valvoline VR1 5W50 tzn., ile kilometrów przejechałeś.
-
e46 330cd 2005r jak dziala RDC????
Dzięki :handshake: Znając życie trochę to potrwa. :lol:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
O tym, że kultura pracy tej jednostki jest na bardzo wysokim poziomie nikt nie będzie tutaj chyba dyskutował. Co do osiągów, na pewno są ponad przeciętne. Są oczywiście jakieś ale. Podobno nie trzymają seryjnej mocy, nie mogę tego potwierdzić bo nigdy nie hamowałem auta. Na pewno lubią wypić trochę oleju, nawet 1l/1000km. Na szczęście takiego poziomu nie osiągnąłem. Spalania oleju na poziomie 1l/2000km..1l/10000km są normą i nie można tego jednoznacznie z niczym powiązać. Na pewno trzeba uważać na zawór DISA, bo jak się rozleci to jego części wpadają w kolektor dolotowy i mogą wpaść do cylindrów - konieczność kupienia nowego DISA lub zakup zestawu naprawczego w USA O zabawie z głowicą nie wspomnę. Na szczęście zdiagnozowane w porę i DISA wymieniona na nową. Może się przydarzyć o-ring zaworu DISA, którego nie można kupić w ASO, da się go kupić w sklepach z uszczelnieniami. Jestem na etapie zabawy z nim. Na pewno vanos lubi grzechotać - konieczność wymiany uszczelnień, również import z USA. ASO w ogóle sobie z tym nie poradziło w moim przypadku. Przechodziłem ten temat. Pomocni są koledzy z forum, którzy to wymienią za chyba rozsądną cenę. Co jeszcze? Uszczelka pod podstawą filtra oleju. Lubi się rozciec, co często jest diagnozowane jako uszkodzenie uszczelki miski olejowej. Chyba tyle o M54. O zabawach z osprzętem silnika i skrzynią 6b też można by pisać. Co do ceny. W PL ceny są mocno zaniżone w stosunku do DE, ale to ogólna norma. Taki Polski cud - auto sprowadzane z DE w cenie dużo niższej niż w DE. Zakup w PL dobrej 330i w cenie z INFO EXPERT czy AUDATEX to szukanie igły w stogu siana. Z ciekawości możesz sobie sprawdzić na ile "eksperci" wyceniają te auta i jakie są rozbieżności w wycenach pomiędzy tymi dwoma programami. W przypadku mojego egzemplarza różnice dochodzą do 10kPLN - śmiech na sali, tacy eksperci. Czy warto? Nie odzyskasz nigdy pieniędzy za auto w dobrym stanie sprowadzone z DE. Czy kupił bym je jeszcze raz? Na pewno tak, daje radość z jazdy - bezcenne. Takie są moje doświadczenia w użytkowaniu 330i przez 8 lat i przejechanych ponad 150kkm. Ja widzisz różowo nie jest, ale katastrofą bym tego nie nazwał. Ot, użytkowanie 10-cio letniego auta. Dla czego nie zmieniam? Bo E9x nie przemawia do mnie wyglądem, no może coupe, a F30, no cóż, na razie mnie nie stać, a i motywacji brak. W F30 nie ma silników wolnossących i jedyny rozsądny model moim zdaniem to 335i. Wychodzę z założenia, że najlepszy do auta jest duży benzynowy silnik wolnossący. Co jest lepsze do dużego wolnossącego silnika benzynowego? Lepszy od niego jest tylko jeszcze większy benzynowy silnik wolnossący. :norty: Mimo wszystko polecam. :cool2:
-
e46 330cd 2005r jak dziala RDC????
Tak właściwie z czym masz problem. Do pewnego momentu montowane byłe cztery anteny w nadkolach, po jednej na każde koło i cztery czujniki po jednym w każdej feldze. Czujniki były przykręcane do felgi przy pomocy specjalnego zaworka. Od 06/2003 wg. informacji kolegi mr18 BMW zrezygnowało z anten i czujników (zaworki standardowe) i korzysta z modułu DSC. Pewnie badają prędkość obrotową kół na podstawie czujników ABS. Prawdę mówiąc miła informacja, bo jak opanuję NCS'a to spróbuję sobie to zakodować.
-
[M54B22] Oring zaworu DISA
Wg. informacji które znalazłem 325 i 330 mają takie same o-ringi.
-
[M54B22] Oring zaworu DISA
kolego jak te o-ringi rozmiar pasował bo muszę wymienić siebie Nie udało mi się wymienić tego o-ringa, niestety mam uszkodzoną jedną ze śrub przykręcającą DISA i muszę ją rozwiercić. Wg. informacji dostępnych na stronach amerykańskich będzie pasował.
-
e46 330cd 2005r jak dziala RDC????
U Ciebie nie ma anten i zaworki są standardowe. Anteny były w modelach przed 06/2003. Tutaj opis jak zakodować i dołożyć przycisk RDC. http://www.zhpmafia.com/forums/showthread.php?11072-OEM-TPMS-Retrofit-The-full-package-doityourself Jest tam też opis do czego służy przycisk RDC. Milej lektury. :D
-
e46 330cd 2005r jak dziala RDC????
W jaki sposób można sprawdzić czy da się zakodować RDC?