Skocz do zawartości

bart 328

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bart 328

  1. Masz rację, są kapitalne, jeszcze w wersji competition z przelotkami. Podświetlane logo ///M robi wrażenie.Na pewno ich nie zamówisz, ale jestem ciekaw, czy podejdą bez większej rzeźby używane do zwykłej czwórki? W seriach E30, E36, E90, E92 bez problemu można było włożyć wnętrze z M3.
  2. Okrutnie uboga wersja, fotele podstawowe w materiale, kierownica (dobrze, że chociaż ma guziki).Brak ksenonu i partronica. Na plus ładny biały kolor.
  3. Widzisz, opony nie miały w ogóle związku ze szkodą, a sprawdzał, czy są homologowane do BMW, a nawet sprawdzał głębokość bieżnika! Też uważam, ze to bez sensu, ale tak jak wspomniałem, musiał to uwzględnić w swojej wycenie...więc tylko na spokojnie z uśmiechem oraz zdumieniem na twarzy oglądałem jego poczynania... :D
  4. Ja dorzucę swoje trzy grosze. Mając jeszcze F30 w xdrive stałem na parkingu mojej firmie pod wiatą, gdzie zawsze parkuję.W czasie dużego wiatru, rura aluminiowa ze zdemontowanej maszyny potoczyła się i oparła się o tylny zderzak mojego BMW. Kołnierz tej rury delikatnie, prawie niewidocznie, uszczerbił mi tylny dyfuzor M Performance (auto miało dokładnie cały kompletny pakiet M Performance). Zgłosiłem szkodę z ubezpieczenia firmy. Rzeczoznawca przyjechał i pomimo, że był tylko uszkodzony tylny dyfuzor w stopniu minimalnym, robił oględziny blisko godzinę. Sprawdzał,czy na pewno na całym aucie jest oryginalny lakier, szyby itp. Całe auto z zewnątrz i wewnątrz obfotografował itp.Pomimo, że auto parkowało w chwili zdarzenia, sprawdzał, czy opony są runflat z homologacją BMW i jaki mają bieżnik. Na pytanie właśnie, dlaczego tak skrupulatnie sprawdza ogumienie, skoro auto nie brało udziału w wypadku, powiedział, że to jego obowiązek i w kosztorysie do ubezpieczyciela musi zaznaczyć, że wszystko jest tak, jak producent zalecił. Ja wszystko miałem ok, auto krajowe, bezwypadkowe. Dostałem wycenę taką, ze bez problemu w ASO wymienili mi dyfuzor na kolejny nowy, a stary sprzedałem jeszcze za 3/4 ceny nowego. :D . Od kilku lat, jak wybudowałem dom na górce, kupuję BMW z xdrive i dla świętego spokoju, felgi jak i opony mam z homologacją BMW. Nie muszę się zastanawiać, czy to szkodzi napędowi, zawieszeniu, co z ubezpieczeniem..., chociaż moje pierwsze, prawie nowe BMW z xdrive, X3 E83, jeździło na czterech jednakowych szerokościach opon zimowych i letnich jakich zaleca BMW, (felgi letnie AEZ Antiqua przeznaczone tylko do BMW, zimowe ori BMW), ale były to zwykłe opony, nie runflaty z gwiazdką, dlatego,że zmieniałem felgi na większe, a auto miało fabrycznie zapas, lewarek itp. Przez prawie 6 lat nic w samochodzie nie padło. ASO było zachwycone stanem samochodu i nikt nie zwracał uwagi na to. Z ubezpieczycielem, nie miałem wtedy do czynienia.
  5. M5 klasa sama w sobie.Bez udawania niczego.
  6. Jak masz w kołach czujniki TPMS, to w komputerze resetujesz ciśnienie kół. Ruszasz i w czasie jazdy komputer zapamiętuje ciśnienie w każdym kole ciśnienie. To wszystko, nic nie trzeba więcej robić.
  7. Nie wyobrażam sobie ot tak wpłacać zaliczkę, bez auta, tylko na papierku. Za bardzo szanuję pieniądze, albo mam ich za mało, aby je ewentualnie tracić.
  8. Jakby nie patrzeć, ten Schnitzer jest kontrowersyjny :D .Ciekawe, czy oryginalne dokładki.
  9. Czarne plastikowe poszerzenia nadkola 4 szt. na błotniki w ASO kosztują coś koło tysiąca. Bez plastikowych kołków do ich mocowania.
  10. Mój kolega też zdecydował się na takie X3 M40i. Jako konkurencja, w grę wchodził tylko Macan, którego nawet bardziej wolał. Jednakże koszty zakupu i późniejszego serwisowania (chociaż robi około 20 tyś rocznie) zdecydowanie na plus X3. Jest analitykiem w dużej firmie i szczegółowo to liczył, kierując się rozumem, chociaż serce podpowiadało mu Porsche. Pochwal się zdjęciami, bo będziesz miał wspaniałe auto, którego pozytywnie zazdroszczę i licząc koszty, też pewnie wybrałbym X3, które dotrzymuje kroku Macanowi, za dużo jednak mniejsze pieniądze, jeżeli przy takich kwotach tak można mówić.
  11. Podpinałeś auto pod komputer?
  12. Dokładnie, masz super te 19", a kompletne koła na zimę to wygoda, a większy profil opon zmniejsza ryzyko uszkodzenia felgi, a i same opony są tańsze. A propo jeszcze wulkanizatorów. Mój zawsze kładzie śruby na metalowej miseczce przytwierdzonej do podnośnika (4 miseczki - do każdego koła).W życiu nie widziałem, aby pracownicy (jest ich 3 od kilku lat) kopali w koło :duh: .W środku zawsze idealny porządek, każda felga przed założeniem jest myta w maszynie. Warsztat znam od kilkunastu lat i mam pełne zaufanie do nich, i wiedzą, że jestem pedantem motoryzacyjnym.
  13. Zmiany i plany na duży plus. Kolorystyka super. Ciekaw :cool2: ta hydrografika. Jak zamontujesz kierownicę, porób więcej zdjęć środka, bo jestem ciekawy tych listew. Gratulacje,ładne auto robione ze smakiem.
  14. W Bielsku, tam, gdzie ja ustawiam geometrię, przyrząd montują na przyssawki na środek felgi, ograniczając właśnie rysy na rantach felgi, gdzie mechanicznie dopasowują przyrząd do felgi. trudno, będziesz musiał zrobić pędzelkiem małą zaprawkę. Człowiek uważa i naprawdę można się wkurzyć, na takie otarcie spowodowane pośpiechem innych. :duh:
  15. można ale chyba nie za 60k. ja znalazłem za grubo ponad 100 i jest mega... X5 do kompletu z F32, czy jednak czwóreczkę sprzedałeś, jeśli można wiedzieć? Bo ja sam sprzedałem swoje F30 M performance i kupiłem X3 F25 LCI (myślałem nad X5 E70, ewentualnie X6 E71, ale miałem przed trójką X3 E83, dlatego padła decyzja na świeżą X3) :D
  16. radzio 76, klucza dynamometrycznego nie mam. Po wymianie opon, przy okazji podjeżdżam do wspomnianego zaprzyjaźnionego wulkanizatora i nawet nie gasząc auta , za pomocą jego klucza dokręcam sobie śruby. Mobilna wulkanizacja jest coraz popularniejsza, podejrzewam, że na Śląsku w Katowicach już pewnie działa, bo w Bielsku nie słyszałem, aby była. Na lato mam taki sam komplet mieszanych felg 19" jak Ty, z oponami Pirelli, na zimę mam ori felgi BMW 17" z też Pirelii i jest ok. Oba komplety runflaty z homologacją BMW, felgi z czujnikami TPMS.
  17. Ładne auto w nietuzinkowym kolorze. Zdjęcia w fajnym plenerze. Gdzie robione?
  18. Nie, nie można było. Tak samo w pozostałych BMW serii X, bez względu na wiek.
  19. Ja mam podnośnik typu żaba kupiony w Norauto, do tego kliny pod koła, dodatkowa guma, aby nie ranić mocowań auta i porządny klucz typu krzyż do kół. Wszystko tam kupione, guma w Juli i doskonale mi się sprawdza od kilku sezonów. Od zaprzyjaźnionego wulkanizatora dostałem glinkę, aby oznaczać felgi itp. i worki na koła. Umawiać się, przewozić koła, szkoda czasu. W domu zawsze sobie po sezonie dokładnie czyszczę felgi i raz za czas na spokojnie tylko zawożę do wulkanizatora celem przeważenia, jak nie ma sezonu.
  20. Jeżeli masz 4 jednakowe felgi i do tego 4 jednakowe opony, to xdrive nie będzie cierpieć, bez względu na et i szerokość felgi, bo średnica koła jest taka sama przecież.I tyle w temacie.Najwyżej felga będzie bardziej lub mniej schowana w nadkolu.
  21. Oczywiście, bez problemu dobierzesz rozmiar pasujący do twojego bagażnika. Na allegro, czy aliexpress pełno tego. Mój wujek do X3 kupił z ali i jakość więcej, niż przyzwoita, a cena śmiech na sali.
  22. Bardzo fajne graty.Ja też, nieważne, do jakiego samochodu, mojego, czy żonki, zawsze zakładam aluminiowe nakładki na pedały i jak nie ma, to też podstopnice. W BMW M performance. Podsumowując, fajnie zmieniłeś samochód. Niby typowo, bo M pakiet, ale różnica ogromna, liczniki, splittery, lusterka, a teraz nakładki na pedały i kompletacja wewnętrznego M pakietu. Gratulacje :cool2:
  23. Nic dodać, nic ująć w temacie zimy. Piękna, zadbana E90, a to najważniejsze!
  24. Lub jak jesteś na jakimś wakacyjnym wyjeździe i robiąc zdjęcia "mimochodem" :mrgreen: :mrgreen: czasami na niektórych z nich znajduje się twoje auto :mrgreen:
  25. Dokładnie.Ja mam felgi 19" M pakiet i fabrycznie są to mieszane felgi i opony też takie mam (bo muszą być mieszane), zgodnie z naklejką. Zimówki już mam cztery jednakowe felgi ori BMW 17'" i opony 225/60/17.Wygląd do d...ale w zimie nie o to chodzi. :D Generalnie, dla bezpieczeństwa xDrive trzymam się oryginalnych felg, rozmiarów opon i opon z homologacją BMW (gwiazdką). Na twoim miejscu bezwzględnie założyłbym do tych 19" mieszany komplet zimówek, lub w ich cenie kupił 4 szt. jednakowych ori felg 17" (pełno ich na allegro) i nowe opony do tego. (chyba, że przy twoim silniku felgi tylko od 18 cali pasują). Niewiele więcej byś dołożył, a zawsze masz dwa komplety kół.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.