Treść opublikowana przez kwiatus19
-
E46 Touring montaż wzmacniacza i subwoofera
Kolego wybierasz wzmacniacz Magnat Classic 240, a co kolwiek o nim czytałeś ?? Chyba nie bo wiedział byś, ze posiada on wejścia tzw "wysokiego poziomu" a co za tym idzie żaden konwerter nie jest Ci potrzebny. (No chyba, że kupujesz/kupiłeś inny :? ) Co do Twojego zapytania. Zapytałeś, sugerując swoje typy i odrzucasz wszelkie inne sugestie. Druga sprawa to porównanie zakupu e46 330ix do e90 330ix. Idąc tym tokiem myślenia, to po co kupować 330ix jak za kilka/kilkanascie tyś złotych mniej można miec 316i. Tez BMW, też jeździ. Twoje decyzje w temacie audio są właśnie tego typu. Nik nie każe Ci kupować gołego głośnika za 999zł (e90 :cool2: ). Dołożył byś do audio 200-300zł i miałbyś juz coś przyzwoitego, a tak wydasz kasę na "bum, bum, bum" nie na bas. Ja jakieś 1,5 roku temu zakupiłem blizniaczy głośnik jak kolega zielo (tylko 8"), włożyłem go w skrzynkę wielkości przeciętnego "pudełka po butach" i łupie jak zły, a widzący to słuchacze nie mogą się nadziwić, że taki basik generuje "pudełko po butach" a nie "skrzynka do jabłek" z media markt :mrgreen:
-
330xd wymiana żarówki przeciwmgielnej
Ty i Twoje 320d z 2002r to nie jedyny diesel na tym forum. Napisz o tej BZDURZE posiadaczom silników M47 (318d) i M57 (330d) w e46 z lat 2001-2003. Jeżeli w 320d M47N nie ma tego problemu (nie zaglądałem pod maskę tego modelu) wystarczy dać taką informację, a nie posądzać kogoś kto podał konkretne info o pisanie bzdur.
-
318d/2004/m47n Osłona pod silnik
Te 2 osłony można stosować chyba wymiennie, więc jeżeli nie posiadasz, żadnej to albo zakładaj aluminiową i krótki plastik z przodu, albo "trójkątny stelarz" + długa osłona na całość. Ja u siebie w 318d z 2002r mam aluminiową.
-
320d zimny start CR 150 KM
Proponuję zacząć od akumulatora :cool2:
-
320d- świece
Taki stan rzeczy dobrze na silnik nie wpływa. Grzanie dwiema świecami, ułatwi rozruch, ale będzie powodowało nierównomierną pracę silnika. Jeździć z tym można, ale raczej tymczasowo. Kilka drobnych szczegółów połączonych razem, może spowodować poważną awarię silnika. Panuje na przykład opinia (wg mnie mylna), ze w M47(N) lubi pęknąć wał korbowy, owszem słyszałem o takich usterkach. Wystarczy jednak nie do końca sprawne koło dwumasowe + tłumik drgań i 1 czy 2 zimy częstego odpalania na mrozach, z nie sprawnym grzaniem świec (telepanie silnika) aby pęknięcie wału było realne w nawet najlepszym silniku diesla. Oczywiście nie chce snuć teorii, ze świece powodują pekanie wałów :mrgreen: Jako najważniejszy powód, wystarczy fakt, że ma się komfort że w silniku wszystko jest tak jak z fabryki wyszło a silnik pali bez problemów, przy 20 stopniach mrozu.
-
320 D jaki olej przy prebiegu 188tys
Jedyna sensowna odpowiedź to jak już wyżej zostało napisane PEŁNY SYNTETYK. Olej powinien spełniać normy producenta silnika i być kupiony z pewnego zródła, marka to już drugorzędna sprawa.
-
Tragedia Felgi Pomocy
Nie ma felg 14" do e46 !!! Minimum to 15" i to nie do wszystkich modeli da się założyć. Druga sprawa, to za 250-280zł/szt. spokojnie kupisz przyzwoite 16" opony więc, 14" za 400zł to kosmos.
-
BMW 550i e60, VIN: WBANW53558CT51874 - ŁOMŻA - OSTRZEGAM
kwiatus19 odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWszystkim tym, którzy twierdzą, że ktoś popada w paranoję, radzę postawić się w sytuacji kiedy samemu ma się na wydanie 100.000 zł na zakup auta. Teraz auto powyżej 10tyś jest ogladane z miernikiem lakieru :mrgreen: Cena atrakcyjna, więc należało się spodziewać się jakiegoś "ale". Jednak uszkodzenia, które auto miało nie kwalifikują się do pominięcia jako mało istotne. Są bardzo istotne. Ta zmiana jak i inne została najprawdopodobniej spowodowana "dawcą". Elektryka od temperatury musiała dostać po du.. i żeby wszystko działało trzeba było wrzucić trochę więcej bebechów niż tylko te uszkodzone :cool2: W takich wypowiedziach wychodzi właśnie prawdziwa natura człowieka, cwaniactwo typowe dla handlarza, kaliber aut trochę większy, podwórko trochę ładniejsze, ale to wciąż zwykły "Auto Handel", jak nie wypicujesz to nie zarobisz.
-
330xd wymiana żarówki przeciwmgielnej
W e46 po lifcie są wyjmowane kratki !!! http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/e/146.png odpowiednio nr: 5, 6, 7. Jedyny problem to kanał powietrza chłodnicy paliwa w dieslach. Prawą żarówkę wymieniamy bezproblemowo, wyciągając KRATKĘ w zderzaku. Przekręcamy gniazdo żarówki w osi i wyciągamy żarówkę z gniazdem "na kablu" na zewnątrz zderzaka. Spokojnie wychodzi bo przewód jest dość długi, tak, ze wypięcie/wpięcie żarówki robi się bezproblemowo, mając wszystko na wierzchu. Teraz druga strona, gdzie sposób nie zawsze się sprawdza. W dieslu mamy wykorzystane dwa "pola" w kratce, jedno to wlot powietrza do chłodzenia tarcz hamulcowych, druga to wspominany już kanał powietrza chłodniczki paliwa. Z tej strony (lewej) żarówkę wymienić można od góry, spod maski. Dojście jest ciasne, ale można spokojnie dostać się do halogenu. Dla polepszenia dostępu polecam wypiąć żarówkę światła drogowego (długiego). W benzynie problem nie występuje, ponieważ kanału tego nie ma. Kolego dukegs dla Twojej informacji, przed chwilą byłem przy aucie i oby dwie żarówki miałem w rękach. Kół nie odkręcałem , na kanał nie wjeżdżałem. Niestety okazało się, ze aparat ma padnięta baterię, bo dołączył bym fotki. Nie pisz więc bzdur, ze kratek nie ma.
-
330xd wymiana żarówki przeciwmgielnej
Nie pamiętam czy zmieniałem w swojej poprzednie (przed liftowej) e46 żarówkę. Ale analogicznie do wersji po lifcie starsze modele też mają "małe" kratki zdejmowane. Więc jestem ciekaw po co jest takie rozwiązanie ?? Dla jasności nie chcę się w tym momencie z nikim spierać o to kto ma racje, jestem po prostu ciekawy, jaki jest cel tego rozwiązania.
-
330xd wymiana żarówki przeciwmgielnej
Dla jasności, w e46 przed liftem wymiana żarówki halogenu wygląda podobnie. LUDZIE ... zafascynowani BMW za jego zaawansowanie techniczne i jakość. Nie dłubcie w zderzakach śrubokrętem , nie rozbierajcie połowy auta, nie zmieniajcie żarówki na kanale. To nie Renault :cool2:
-
330xd wymiana żarówki przeciwmgielnej
nie pisz bzdur :mad2: http://moto.allegro.pl/zderzak-bmw-3-e46-e-46-oryginalny-lift-01-05-i1287172611.html W tej aukcji widać, że kratka w zderzaku nie jest jednolita, po co inżynierowie w BMW wymyślili dokładane "małe" kratki ?? Żeby wypadały ?? Po za tym na zdjęciu zderzaka od wewnątrz widać też jak blisko otworu jest umiejscowiony halogen.
-
330xd wymiana żarówki przeciwmgielnej
:mad2: :mad2: :mad2: Wyciągasz "małą" kratkę ze zderzaka, po stronie halogenu, w którym chcesz wymienić żarówkę. Wkładasz ręke i lokalizujesz halogen, wypinasz żarówkę (można z podpiętą wtyczką). Przewód jest na tyle długi że dosięgnie do otworu w zderzaku i nie musisz wpinać żarówki po omacku. Żarówkę (z gniazdem) wyciąga się bodajże przez obrócenie o pewien kąt. Odradzam śrubokręty i podnośniki :mrgreen: :cool2:
-
318d - oslona pod silnik
Potrzebujesz czegoś takiego: http://allegro.pl/oryginalna-oslona-silnika-bmw-3-e46-i1317329638.html
-
opona 205/50/17 na feldze 7,5j ?
205 na 7.5" to trochę za mało , ostatnio montowałem na 8x17" oponę 225 i to jest najwęższa opona zalecana na tą felgę. Z kolei na 7" zaleca się 205 (oczywiście uogólniając temat profilu i średnicy felgi). Przy 7.5" wybrał bym 215, 205 tez chyba nie będzie tragedii, na ochronę felgi bym jednak nie liczył. Co do szerkości opon to juz kilka razy spotkałem sie z opinią o tym aby użytkować zimą opony takie same jak latem (zalecane przez producenta) Tu przykładowy artykuł: http://www.opony.com.pl/artykul/czy-wezsze-opony-na-zime-sa-lepsze/?id=18
-
320d wariuje elektronika po zmianie akumulatora
Górny bagaznik, to jak rozumiem szyba w klapie (tu kłania sie dokładny opis auta w temacie lub w profilu). Przypadkowe otwieranie szyby to na 99% wina uszkodzonych przewodów w gumowej wiązce między karoseria a klapą. Bardzo mozliwe, ze to ta usterka rozwaliła Ci akumulator. Dopóki jej nie usuniesz nie szukaj innych powodów problemów z elektryką w Twoim aucie. Jeżeli uporasz się z tylną klapą zrób diagnostykę sprzętem do BMW (INPA, DIS) , będziesz miał wtedy dokładny opis błędów. Co do samego licznika, to problemy z podświetleniem mogą być spowodowane czyjąś ingerencją w niego.
-
318d pomoc w sprawie kupna
Co do 318d to auto jeździ całkiem przyzwoicie jak na swoje 116KM. Odradzał bym go wtedy kiedy dużo jeździ się w 3-4 osoby, bo wtedy czuć trochę braki mocy przy wyprzedzaniu. Spalanie małe, jakie pisał nie będę bo to grząski temat :mrgreen: Silnik nie wysilony, można mu spokojnie dorzucić 15-20 KM bez skutków ubocznych.
-
320d zdejmowanie listewek nad drzwiami. Trzeba uszczelniac??
Trzeba uszczelnić, bo potem pojawia się temat "coś szumi i gwiżdże". Dodatkowo może tamtędy podciekać zbyt dużo wody, która może potem przedostawać się gdzieś do kabiny. Podkleić można za pomocą taśmy dwustronnej do listew samochodowych (np: APP). Trzeba tylko pobawić się nożyczkami, bo tak wąskiej taśmy jak jest przy listwach w e46 nie widziałem.
-
320Ci Problem z czujnikiem DSC
Czujnik skrętu daje pierwsze oznaki swojego końca własnie błędami. Oczywiście istnieje zawsze jakiś cień podejrzeń instalacji. Kalibracja niby pomaga, jednak nie jest to rozwiązanie problemu. Ja miałem poprzedniej zimy jednorazową przygodę z tym właśnie błędem i kontrolkami. Podejrzewam, że niskie temperatury mogły mieć wpływ na działanie czujnika. Jak na złość niskie temperatury/zima/śnieg to okres kiedy DSC jest dość przydatne :norty: Na 100% usterka DSC nie może unieruchomić auta, szwankować musi element odpowiedzialny za pracę silnika, z którego korzysta także DSC. Być może masz zwarcie gdzieś w instalacji lub zły styk w jakimś złączu. Dokładna diagnostyka powinna dać odpowiedź.
-
Montaz sterowania radiem w kierownicy
Piszesz trochę niejasno. Najlepiej wymienić kierownicę na taką samą jaką masz, bo poduszka zostaje ta sama. Jeśli posiadasz taką kierownicę jak w aukcji to oczywiście możesz sobie taką sprawić. Do tego trzeba zmienić moduł przełączników zespolonych, i tu trzeba dobrze poszukać, bo jest ich wg realoem kilka rodzajów. Musisz sprawdzić po nr jaki masz zamontowany i znaleźć wersję podobną + obsługa sterowania. Instalacji raczej nie trzeba przerabiać bo sterowanie śmiga na magistrali danych (CAN, LIN czy jeszcze co innego). Zawsze możesz zadzwonić do ASO i ściemnić ze chcesz zrobić u nich taki zabieg, co będzie wymieniane i za ile :wink: Na allegro i tu na forum można znaleźć kilka osób zajmujących się przeróbkami aut z USA, nawigacjami itp (oczywiście BMW). Zapytaj ile kosztowało by programowanie (+ ewentualnie montaż) i upewnij się co potrzeba do takiego zabiegu. Ja mam pewność tego, że to co napisałem wystarczy w 99%. Jak bym zamontował coś takiego sam miałbym 100% :cool2:
-
Dwa radia w jednym aucie
Aby taki zestaw miał jakiś sens, trzeba zastosować np: przekaźnik(i) sterowane z oryginalnego radia, które będą zwierały w trakcie pracy ORI radia, a po jego wyłączeniu będą załączały głośniki pod radio NIE ORI. Pozostaje jeszcze problem z sensownym zamontowaniem i sterowaniem nie oryginalnego radia.
-
Montaz sterowania radiem w kierownicy
Temat się pojawił i za razem skończył bez podania konkretów :cool2: Kierownica (standartowa) e90 z przyciskami to koszt 250-300zł, przełączniki zespolone pod kierownicę 200zł + kodowanie tego wszystkiego (spokojnie zrobi to ktoś z forum za 100-200zł) Koszt rzędu 600-700zł za udogodnienie w aucie wartym 50-60 tyś to chyba nie "duuużoo" tylko kwota do przełknięcia.
-
320d szarpanie na biegu
Skoro ubywa Ci oleju i czujesz frytki w aucie sprawdź dokładnie szczelność silnika, turbiny, odmę. Ja też używam EDGE-a 5W30 i żadnych dolewek robić nie muszę.
-
320d pojedyńcze puknięcie z tył auta [skrzynia, dyfer,...]
Wzmocniono płytę podłogową w miejscach mocowania dyfra i wszytko.
-
330i lpg??
Kolego "koziolekkamil" montuj gaz i nie przejmuj się opiniami "szlachty". Opinie na necie znajdziesz pewnie rozbieżne, 99% zadowolenia to instalacja dobrej firmy i solidny warsztat, który ją założy.