Treść opublikowana przez kwiatus19
-
320d - coś stukneło i nie zapali
Wciąż nie wiadomo jaki to silnik :duh:
-
318d tuleje wachacza przód
Jak "ma być tanio i wytrzymale" to mogą być MEYLE, jak "ma być komfortowo" to LEMFORDER.
-
co zamontowac do grania w E90
1. Wywalić radio OE i wstawić jakąś przyzwoitą Alpinkę (można zrobić to dużo estetyczniej niż w e46) 2. W drzwi dedykowany Audio System z lekkim wytłumieniem. 3. Pod fotele EarthQuake SWS (niestety kosztują trochę) 4. Wzmacniacz do popchnięcia wooferów i audio jest :cool2:
-
330d Turing Zmiana na POLIFTINGOWY
Przy naprawie auta z cudzego OC, obowiązują jednolite przepisy. Jeżeli auto można przywrócić do stanu używalności to naprawiać możesz do kwoty, która nie przekroczy wartości 100% auta. Inna sprawa to wycena naprawy i to, co się tak naprawdę opłaca. Z tego co podejrzewam kolega wyszedł na tym dobrze, zrobił naprawę za free i jeszcze sie z części zostało. Zrobił by to w warsztacie, to w najlepszym razie było by tak samo (a bardzo możliwe, że gorzej) i kaski by nie zobaczył ani grosika :cool2:
-
320d - zawieszenie
Miałem okazje jednego dnia jechać zadbanym e46 z tulejami MEYLE i z oryginalnymi - bardzo odczuwalna różnica w komforcie. Jeżeli ma być ciszej to tylko olejowe LEMFORDER-y lub OE BMW.
-
3XX - Wadliwe zawieszenie tyłu... - jak to jest?
Mocowanie poprawiono w 2000r. Usterki dotyczą mocniejszych wersji silnikowych. Ja miałem 320i z 1998r i nic się nie działo. Jak auto było w miarę rozsądnie uzytkowane i ma 150KM i mniej to raczej nic nie powinno się dziać. Cena PB i ON jest podobna, spalanie NIE :cool2:
-
320d - zawieszenie
Tuleje przednich wahaczy wymieniałeś moze na MEYLE HD :mrgreen: jeżeli tak to masz odpowiedź :cool2:
-
320d świece, turbo, wtryski...
Kolego może się oburzysz, ale mimo iż masz potwierdzony przebieg w serwisie osobiście w niego nie wierzę. Ja przy ponad 200tyś przebiegu i starszym silniku (gorzej ocenianym) nie mam/miałem nawet 1/4 Twoich usterek, a przejechałem nim ponad 40 tyś km. Zapoznałem się z Twoim innym postem, w którym opisujesz także pewne fakty. Podsumujmy: - wycięte katalizatory - padnięte turbo (drugi raz, bo ponoć juz wymieniane) - problem z EGR - padnięte wtryski - "regenerowana" przepływka - padnietę wszystkie świece - maglownica i sprzęgło też ponoć do naprawy To są jest książkowy przykład zajechanego auta z przebiegiem ponad 200tyś. ale to tylko moja opinia. Co do uszkodzenia wtrysków, to zaczął bym od solidnej diagnostyki silnika, przetestował bym auto w czasie jazdy. Podejrzewam, ze część tych problemów i wydatków to skutek niewłaściwych fachowców. Ewentualnie kilka osób z forum może Ci pomóc w diagnozie auta.
-
318d-Zimny nierówno pracuje
Polecam najpierw sprawdzić szczelność dolotu powietrza i układu podciśnienia sterującego turbiną i egr. Prawdopodobnie to jest przyczyna spadków mocy.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Czytam i czytam i nadziwić się nie mogę wszyscy piszą ale mało kto o tym co trzeba. Gdzie autor tematu napisał że ma silnik 170KM. :duh: Moim zdaniem w grę wchodzi 320i M52b20 silnik, który nie łyka oleju, i jest trwałą jednostką. Jedyną kosztowną bolączką jest "grzechotnik" vanos. :mrgreen: Do autora postu - podaj dokładnie model auta lub uzupełnij profil, bo wiecznie będziesz powodował zamieszanie.
-
320d-Czy to pompa wtryskowa?
Regeneracja pompy to max. 2000, za co te 1500 ?? za wymianę ?? :duh: Wtrysk sterujący nie jest nieodzowny do poprawnej pracy silnika, moim zdaniem niekoniecznie musisz mieć pompę uszkodzoną. Pojedź do innego mechanika, porównaj diagnozę !! no i oczywiście CENY.
-
E46 320 Ci Nie wystrzeliły poduszki
Nie ma szans aby przy takim uszkodzeniu (foto) nie wystrzeliła poduszka powietrzna kierowcy. Najprawdopodobniej, auto miało przygodę. Sprawdź auto pod kompem a potem skontroluj poduszki. Najlepiej ASO lub konkretny warsztat bo jeżeli chcesz dochodzić swojego będziesz miał odczyt błędów + FV za usługę. Dłubiąc najpierw w poduchach zawsze będzie podejrzenie że np: coś się odepnie i wyskoczy "świeży" błąd. Przy kontroli poduszek trzeba pamiętać, ze są magicy ładnie składający poduchę i pod nią maskujący opornik, wtedy zerkając pobieżnie wydaje się ze poducha jest.
-
320d - awaryjność na tle opla??
skąd masz takie info ?? Na forum jest na pewno kilkuset użytkowników aut z silnikiem m47, znajdź 50 po regeneracji pompy. Nawet jak znajdziesz, to co to znaczy że np: 50 na 300 regenerowało pompę w 10-12 letnich autach, z przebiegami pewnie "300 tyś +' Porównujecie opla 2007-> z e46 ?? Normalne, że opel może mieć lepszą opinię, bo młodszy, ale sam fakt porównywania aut wiekowo odległych o kilka lat i segment wyżej mówi sam za siebie.
-
320d - awaryjność na tle opla??
Alfa Romeo od długiego już czasu jest własnością koncernu Fiata. Fiat tłucze swoje tanie autka i zarabia pieniądze, a z Alfą jest różnie. Może i Alfa brała udział w konstruowaniu silnika CR, ale tylko dlatego, że FIAT tak chciał i dał pieniążki :mrgreen: Dopóki Alfa będzie miała wspólne podzespoły z Fiatem dopóty będzie to awaryjne i nietrwałe auto. Co do Opla, jak i innych marek "ekonomicznych" sam mam czasem chwilę zadumy nad zmianą na auto młodsze w cenie starszego BMW. Wszystko wygląda ładnie na zdjęciach, przejedziesz się takim Oplem 2007-2008r a tu okazuje się że skrzypi tu i tam, wszędzie plastik, a auto prowadzi się przeciętnie. Sprawa prosta, jeżeli ma to być "narzędzie" do pracy czy zwykłego przemieszczania można brać, jeżeli oczekuje się czegoś więcej od samochodu to do wyboru jest kilka marek, ale wszystkie niestety należą do droższych.
-
320d wyciszanie pracy silnika
Radzę przestać się zastanawiać, chyba że chcesz aby zamiast silnika telepało całym autem.
-
330xd jaki wybrać? 184KM czy 204KM?
Zauważ, że jedynym twierdzącym że 330xd nie jedzie jest jakub człowiek, który nie ma za grosz obiektywizmu jeżeli chodzi diesla.A 330xd pewnie nawet nie jeździł, bo to dla niego wstyd. A ten tekst jest tego najlepszym przykładem, wynika z niego mniej więcej: benzyna jest zawsze najlepsza, a diesel z taką samą trakcją jak 330ix jest 2x gorszy od normalnego diesla. Dodatkowo benzyna z x-em pali tyle samo a diesel pali dużo więcej :mrgreen: Szukaj zadbanego auta a nie powinieneś mieć z nim większych problemów, pamiętaj , że zawsze możesz parę koników dorzucić chip-em, gdyby Cię 316i mijały :mrgreen: jak piszą co niektórzy. :cool2:
-
320d - Dużo pali ???
Tak z własnych ostatnich doświadczeń, przyjrzał bym się też temperaturze silnika. Niesprawne termostaty = niedogrzany silnik co w krótkich trasach może dać spalanie wyższe o 1-2l.
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
Kolego kojak_ct rezonans to niszcząca siła. Nie szukając daleko, wydech w e46 320d po wymianie oryginalnego łacznika elastycznego na plecionkę strasznie wibruje. Często doprowadza to do pęknięcia rury wydechowej, nie puszczają spawy przy tłumikach tylko pęka lita rura. Układ wydechowy w BMW to solidny kawałek rury, a takie niepozorne drgania mają takie skutki.
-
330d "szorowanie brzuchem" po nawierzchni
na 99% zachaczyłeś poprzecznych wzmocniem (wzmocnieniami) nr 4 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/diagrams/r/z/303.png
-
330d Piszczy nawiew
Radość skończy się jak się cała konstrukcja "utrzęsie" i ułoży, piszczenie wróci. JA w poprzedniej e46 walczyłem tym, silnik razem z łopatkami był traktowany olejem, z każdej strony sukcesywnie przez 2 godziny i .... po 2-3 dniach temat wrócił. Brak piszczenia to na ogół wynik innego ułożenia dmuchawy po złożeniu. Mnie pomogło przeszlifowanie łopatek wirnika, o 0,5-1,0 mm.
-
problem z nagłosniem
Proponował bym najpierw zapoznać się z regulaminem i działami forum. Do tematów audio jest osobny dział, tam trzeba pytać, z zachowaniem minimum zasad ortografii.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Chyba wg użytkowników 318i, 323i, 325i itd. Ja miałem 320i i nie narzekam, tematu spalania nie poruszam bo wywody prowadzące do 320i=330i w spalaniu są śmieszne. Co do samych BMW bez klimy, to trzeba wyjaśnić, że ciężko znaleźć model bez klimy, choć są. A "pokrętła" nie oznaczają braku klimy tylko w 90-95% przypadków klimatyzację manualną. A porównywanie silników w e39 - e46 nie ma sensu bo w podobnych rocznikach są one takie same. e39 nie powinno być tańsze od e46 z tego samego rocznika, bo to w końcu wyższa klasa. Okazji nie ma, są tylko dobrze cofnięte liczniki lub dobrze wstawione ćwiartki :cool2: Szukając aut z przedziału cenowego jak to w ogłoszeniu, to nic ciekawego nie znajdziesz z 2000r :nienie:
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
Kupuj silnik, bez osprzętu i wymieniaj, najlepiej z auta, które jeszcze jeździć, lub można je odpalić. Robienie remontu, to kosztowna loteria, mechaników wielu, fachowców jak na lekarstwo.
-
E46 Touring montaż wzmacniacza i subwoofera
Ja polecić mogę Ci w ciemno: http://allegro.pl/powerbass-usa-nie-jbl-magnat-infinity-hertz-i1361208606.html A sam wzmacniacz i jego wejście HI jeżeli nie znajdziesz dokumentacji w necie trzeba będzie otworzyć i sprawdzić "naocznie".
-
320d - pekniety wał korbowy ,dwumasa
Skoro brałeś co jest, to na pewno stanu technicznego zbyt mocno nie analizowałeś - a zaniedbane, wyeksploatowane auto = koszty w każdym wypadku. Trzeba było więc sprzedać diesla w cenie promocyjnej i kupić benzynę Olej zalecany to pełny syntetyk, oszczędność na oleju poprzedniego właściciela nie wróży sumiennego serwisowania auta. Tym bardziej potwierdza się teoria, że auto było w złym stanie technicznym Dla jasności, przyczyną pękania wału nie jest dwumasa, a całkowicie zniszczona dwumasa