Skocz do zawartości

Dwa radia w jednym aucie


roki863

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuje pomocy.Przerabiał ktoś może taki pomysł:

Mam w aucie oryginalne radio które dobrze komponuje się z deską niestety jego jakość jest fatalna i na dodatek Kasety.Mam teraz takie pytanie czy dało by się podłączyć nieoryginalne radio i np.schować je pod siedzeniem.Chodzi mi dokładniej o podlączenie samych wyjść głośnikowych z pioneera do wyść głosnikowych oryginalnego radia i zostawić też żeby grało oryginał.Niejasno to napisałem dlatego tak na szybko taki rysunek o co mi chodzi:

 

 

http://img17.imageshack.us/i/podlaczenienieorygianln.png/

 

Tylko podpiąć głośniki tzn wpiąć się w istniejącą instalacje,bo zasilanie podciągne sobie do nowego radia oddzielnie.

Czy to pujdzie?Nie będzie się nic dziać itp.A i to drugie nieoryginalne radio grało by tylko jak wyłącze oryginalne.

...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby taki zestaw miał jakiś sens, trzeba zastosować np: przekaźnik(i) sterowane z oryginalnego radia, które będą zwierały w trakcie pracy ORI radia, a po jego wyłączeniu będą załączały głośniki pod radio NIE ORI. Pozostaje jeszcze problem z sensownym zamontowaniem i sterowaniem nie oryginalnego radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na chłopski rozum:podolutowywać kable od nieoryginalnego radia do kabli oryginalnego i tyle.Reszte zasilania tj plus i minus do nieoryginalnego z zapalniczki.Radio umieścił bym w schowku i sterowanie pilotem,tylko czy nie popalą się radia.A radia nieoryginalnego tylko bym używał jak bym miał wyłączone oryginalne.
...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety system ktory chcesz zrobic zupelnie sie nie sprawdzi, bo w radiu nie sa wazne same koncowki bo i tak i tak osiagniesz z nich max 18w wiec orginalne radio ma tyle samo. Wazniejszy jest procesor kotry jest w nieorginalnym radiu i pozwala on duzo lepiej sterowac barwa dzieku. Przerabialem juz kilka takich bawarek tzn. dokladalem nieorginalne radio. np. Radio w schowku panel w popielnice, czy tez radio pod siedzeniem panel w podsufitce. Badz tez cale radio w schowku i do tego interfejs sterowania z kierownicy. Tylko takie rozwiazanie ma naprawde sens i znacznie poprawi Ci jakos muzyki w samochodzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym rozwiązaniem zostaje wywalenie fabrycznego i wstawienie nieoryginalnego?A masz może fotki jak wygląda np.z radiem w schowku
...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.