Treść opublikowana przez kwiatus19
-
Jaki mam silnik?
Kurcze nie wierzę ... :mrgreen: Wyłożę najprościej jak potrafię, jak nie załapiesz to lepiej juz nic nie pisz, bo się ośmieszasz. Wkleiłeś 2 tabelki, 2 jest o tyle precyzyjniejsza że podaje zakres dat montażu silnika, a nie jego początek. W niej właśnie widnieje zakres dat montażu silnika M52 w modelu 320Ci czyli 1998-2000r. 2000r to ostatni rok montażu silnika, ale ten rok ma 12 miesięcy i nie kończy się w styczniu !!! Silniki M52 można spotkać w 320i jeszcze w 2001r. Tu masz przykład: http://otomoto.pl/bmw-320-C14618034.html Pooglądaj inne ogłoszenia Coupe z 2000r i zobacz ile z nich ma silniki M52, kiedy je wyprodukowano w Sylwestra 1999 ?? A może w Nowy Rok 2000r. Bo przecież w styczniu juz były tylko wersje M54 :duh: Zastanów się jeszcze raz nad sobą. Pamiętaj tez, ze otrzymałeś ode mnie na początku kulturalną i rzeczową odpowiedź, sam zacząłeś wrzuty, nie mając zielonego pojęcia o czym piszesz.
-
dylemat odnosnie oleju i pytanie płukać czy nie
Shell Helix to bardzo dobry olej, jeśli nic się nie dzieje pozostał bym przy nim. A jak chcesz troche oczyścić silnik to zrób następna wymianę oleju po 8-10 tyś km. Potem już normalnie.
-
Jaki mam silnik?
... i przebijają numery, aby ten sam silnik był po rozkodowaniu VIN :cool2: Kolego masz M52 z 150 kucykami i wszystko. To co podajesz to daty WPROWADZENIA silników, ma sie to nijak do daty zakończenia montażu danego motoru. RealOem to 100% gwarancji rozkodowania wyposażenia daty produkcji i silnika. Sam wkleiłeś tabelkę gdzie masz jak wół napisane przy 320i/Ci M52TU lata 1998-2000r a to znaczy, że w 2000 roku tez montowano ten silnik. Tak bo ich vin najwięcej interesuje, silnik to część wymienna jak każda inna w samochodzie. Nie wiem czy załapałeś wszystko, skoro silnik 2.0 M52 pod maską i 2.0 M52 w VIN-ie to jak się ma do tego teoria, że ktos wyjął nowszy silnik M54 i wstawił M52 dla zarobku. Szczególnie w przypadku 2.0 jest to nielogiczny zabieg.
-
Jaki mam silnik?
Jak nauczysz się czytać i pisać ze zrozumieniem to może ta konwersacja będzie miała sens. Jeżeli silnik był produkowany w latach 1998-2000 to jak to rozumiesz?? że był to tylko rok 1999 ?? Montowano go w 1998r, w 1999r i w 2000r. Po 2000r to znaczy 2001r !!!! No a np: w czerwcu i lipcu 2000r produkowano tylko 320i Coupe z silnikiem M52TU 150KM. A w lutym produkowano auta z obiema jednostkami M54 i M52. Zastanów się co piszesz, a nie rzucasz się nie mając racji. Nie wymyślaj teorii spiskowych, tylko przyjmij do wiadomości ze masz 150KM pod maską.
-
Jaki mam silnik?
... i przebijają numery, aby ten sam silnik był po rozkodowaniu VIN :cool2: Kolego masz M52 z 150 kucykami i wszystko. To co podajesz to daty WPROWADZENIA silników, ma sie to nijak do daty zakończenia montażu danego motoru. RealOem to 100% gwarancji rozkodowania wyposażenia daty produkcji i silnika. Sam wkleiłeś tabelkę gdzie masz jak wół napisane przy 320i/Ci M52TU lata 1998-2000r a to znaczy, że w 2000 roku tez montowano ten silnik.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Ktoś spotkał się w salonie BMW z ofertą montażu LPG ?? A tak w ogóle skoro gaz jest takim samym paliwem jak każde inne to trzeba zmienić tytuł wątku z "diesel czy benzyna" na "diesel czy benzyna czy też benzyna z lpg". Zakładając koszty eksploatacji (nie paliwa) w silniku benzynowym na poziomie X to taki sam silnik benzynowy z LPG na pewno przysporzy wyższych wydatków właścicielowi.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Zwolennikiem gazu nie jestem ale też mam pytanie. Dlaczego w e46 cabrio a do liftingu także w coupe nie montowano silników diesla ? :P Bo były za głośne :mrgreen: I popyt byłby mniej więcej taki jak na 330i w touringu :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Dla jasności dla mnie osiągi auta to nie tylko osiągi od 0-100km/h, ale także przyśpieszenie od 80-120km/h. 320d (150KM) ma lepsze przyśpieszenie 80-120km/h od 325i, natomiast sprint do setki gorszy od 320i 170KM. Myślę że robiąc program na 170-175KM w 320d, można liczyć w najgorszym wypadku na podobne osiągi z 320i w sprincie do 100km/h i V-max, przyśpieszenie 80-120km/h będzie natomiast zbliżone dla 330i. Ja też nie bronię ślepo diesla ale to przyśpieszenie na 4 biegu właśnie jest bardzo istotnym argumentem dla osób jeżdżących długie trasy, bo pozwala dynamicznie wyprzedzać. Większość "konfrontacji" z innymi autami to tez raczej "podjeżdżanie" na trasie, gdzie nie ma startu od 0km/h, czy osiągania prędkości maksymalnych.
-
330D zatarty silnik
Ojciec, żona, siostra, ja od 3-4 lat jeździmy na Castrolu, produkty od Magnatec 10W40 do EDGE 0W40. Auta to Peugeot, Renault, Mercedes, Honda, 2x BMW. Nigdy nie miałem złego doświadczenia z tym olejem. Polecam jazdę z głową a nie szukanie przyczyn zatarcia silnika w słabym oleju.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Porównuj najmocniejsze silniki 4 cylindrowe On/Pb a nie skrajne jednostki. A pieniądze na ewentualną niezawodną instalacje LPG, o której była też mowa można w 320d przeznaczyć na podniesienie mocy o 20-30KM a wtedy to trzeba juz 325i minimum aby się z takim "badziewnym" dieslem mierzyć. A jak wystarcza moc fabryczna to zawsze pieniądze zamiast wydać na chipsa można odłożyć w skarpetę na turbo :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
To jest akurat temat na inna burzliwą dyskusję - "Przebieg - cofany czy nie" :mrgreen:
-
BMW 1,3,5,7 Jak sprawdzić auto przed zakupem
Ja zaczynałbym test BMW od punktu 6.4 :cool2:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Moje 318d spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Ty tak piszesz żeby pisać czy masz jakieś własne doświadczenia ?? Jakiś kolega taksiarz daje Ci gwarancje na dobry sekwencyjny gaz - no fakt argument 100tyś km rocznie przez 4 lata bezawaryjnie :mrgreen: rozumiem, ze przez 400tyś km gaz jak nowy :mrgreen: :mrgreen: ochłoń i wymyśl coś bardziej realnego :duh: Moje 318d też od ponad roku u mnie i non stop pod chmurką pół zimy paliłem na 1 sprawnej świecy, kręcił 3-5 sekund, po wymianie w największe mrozy palił "na dotyk". Jak wybierzesz 4 cylindrową benzynę w e46 to musisz pogodzić się z wąchaniem dymku z diesla :cool2: Zapomniałeś o wtryskach i dwumasie.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Tylko najbardziej aktywni w tym wątku "benzynowcy" to posiadacze 330Ci a takie auto kupuje się raczej z innych powodów niż np: touringa. Rzadko takie auto kupuje sie do pracy czy jako rodzinny środek transportu, a tym samym na ogół jeździ sie nim mniej. - Zrozumiałeś ?? Jak ja robiłbym tyle tez miałbym mocna benzynę. Mógł bys być trochę bardziej oryginalny, bo dzis ten tekst słyszałem juz ze 3 razy w wiadomościach :cool2:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Kolego Bax ty Ty właśnie wymyślasz ideologie przekonując wszytki posiadaczy UŻYTKOWYCH aut typu sedan czy touring do tego, ze najlepsza jest benzyna a już szczytem ideału jest 3.0i R6, czyli silnik jaki masz w swoim MAŁO JEŻDŻONYM coupe. Dla Ciebie te "pseudo" oszczędności to jedyny i wątpliwy powód wyboru diesla. Dla innych jeżdżących dużo i mających na głowie dom i rodzinę to PODSTAWOWY argument w wyborze auta. Musisz zrozumieć, że posiadanie auta to nie tylko parkowanie na podjeździe, wyjazd 2km do sklepu i niedzielne wożenie tyłka po okolicy. Niektórzy jeżdżą dużo i jak Ty byś musiał też robić np; 35 tys km rocznie to tez miałbyś diesla albo po cichu założoną instalację w obecnej 330Ci :cool2: Tak OT to właśnie pomagam siostrze (nie pierwszy raz) w zakupie nowego auta, zmiana następuje z niemieckiego SUV-a 5.0l V8 Pb z ~300KM pod maską na japońską limuzynkę 3.5l V6 z ~300KM. Zawsze staram się jej znaleźć ciekawe auto z ciekawym silnikiem i na 90% szukam benzyn. Dlaczego szukam benzyn ?? Bo są to silniki bardziej "kobieto odporne" i przy NIEDUŻYCH przebiegach koszt paliwa + eksploatacja są nieistotnym elementem w wyborze auta, a wtedy wolnossąca benzyna jest rozsądniejszym wyborem. Pisze to po to ze może jakiś benzynowy fanatyk zrozumie, że niektórzy piszą właśnie o faktach, popartych własnym doświadczeniem.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
żeby tylko - zatankowane pod korek 320d zawsze pokazuje na kompie zasięg >1000km :mrgreen: Ja należę do obiektywnych traktorzystów z ciężka nogą, więc piszę o prawdziwym spalaniu mojego 318d. :mrgreen: Oczywiscie te 900km to przebieg do zapalenia się rezerwy, a nie do wysuszenia baku.
-
Auto do naprawy po kolizji
Ładna kolizja :8) Trzeba wstawić minimum ćwiartkę, zrobić zawieszenie, dokupić część osprzętu silnika, wyciągnąć jakąś podłużnicę. Części blacharskie, wiaderko plastików i spinek, pewnie poduchy trzeba zrobić. Po takim strzale wyjdzie jeszcze kilka innych "drobnostek" w trakcie naprawy. Myślę, ze nie warto naprawiac tego auta, bo zrobić można go "ładnie" za minimum 6-7 tyś, ale nie będzie to naprawa dająca bezpieczeństwo. Więc sam się zastanów czy chcesz mieć auto składane z dwóch
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Jak byś robił tyle w rok to mógłbym z Tobą po polemizować na temat "idei" benzyn o dużej pojemności BMW. Na razie Twoje wywody to tylko potwierdzenie faktu, że jak się dużo jeździ to diesel jest sensownym rozwiązaniem. Ale porównanie turbodoładowanych diesli z wolnossącą benzyną pod kątem kosztów serwisu ma sens :cool2: A ja 5 min na stacji, a później 900km radości z jazdy solidnym i dobrze prowadzącym się autem jakim jest moje e46 :cool2:
-
320d dziura w kanapie pomocy
Kanapę wyrwiesz za 100-200zł na allegro, koledze daj starą przepaloną i powiedz ile kosztowała nowa, aby wiedział ile ma dorzucić.
-
320d o-ringi - pomoc w namierzeniu
albo nowy filtr z kompletem uszczelek.
-
320D Nierównomierna moc podczas przyspieszania
Skoro jest poprawa po wymianie przepływki to trzeba zmienić soft na nowszy. Wywnioskowałem z Twojego opisu, że problem występuje wciąż mimo wymiany przepływki na nową. Kolego trandolf bardziej czytelnie było by, gdybyś przyspieszał na jednym biegu pod większym obciązeniem np: 3 czy 4 bieg od 1800 obrotów do np. 3500. U mnie zamulenia też występowały przy doładowaniu(przeładowaniu) ~2300, z tym, ze ja mam 318d czyli słabszy silnik, możliwe że turbo pompuje trochę mniej powietrza.
-
320D Nierównomierna moc podczas przyspieszania
Jeśli wymieniałeś przepływomierz z powodu zamulania i nie ustąpiło to przygotuj się na to, ze po wgraniu nowego softu dalej będzie lipa. Jesli znajdziesz trochę czasu na "nic nie szkodzące" sprawdzenie szczelności dolotu i wężyków podciśnień to na 90% okaże się że wywaliłeś 1000zł na darmo. Pisze o 90% pewności bo 100% pewną diagnozę można postawić sprawdzając auto pod INPĄ lub DIS-em w trakcie jazdy.
-
320D Nierównomierna moc podczas przyspieszania
Zamiast wymieniać przepływomierze i wywalać katalizatory radzę przyjrzeć się szczelności dolotu powietrza między przepływomierzem a turbiną. Na 90% jest to przyczyna zaburzeń mocy tupu jest-niema-jest w przedziale 2000-3000 obrotów. Nieszczelność powoduje dostawanie się lewego powietrza za przepływomierzem. Więcej powietrza niż widzi sterownik silnika powoduje szybszy wzrost doładowania i przeładowanie, objawiające się odcięciem turbiny i spadkiem mocy, na ogół w okolicach 2400-2600. Przy "lekkim" przyśpieszaniu przeładowanie nie występuje i auto ciągnie równo. Katalizatory, przepływomierze to ostateczność wg. mnie. Za nim zacznie wymieniać się pół osprzętu należy sprawdzić najbardziej błahe sprawy. Aby zdiagnozować opisaną przeze mnie przypadłość należy: 1. Mieć 100% pewne wężyki podciśnień (najlepiej wymienione jeśli auto ma więcej niż 6-7lat). 2. Sprawdzić poprawność działania gruszek przy EGR i turbinie oraz płynność pracy cięgna kierowniczek turbiny. 3. Sprawdzić dokładnie elementy 4,5,6,7,9 z rysunku (mają być 100% całe, dobrze spasowane) http://www.realoem.com/bmw/diagrams/v/i/238.png Jeśli problem z nierównomiernością mocy wciąż występuje dopiero po dokonaniu czynności z punktów 1, 2 i 3 warto myśleć o wymianie elektrozaworów. Dodam, że 3 auta zostały za pomocą punktów 1,2 i 3 uleczone z przypadłości spadków mocy, więc mam świadomość tego co piszę.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Powiedziałeś bratu, ze jest głupi bo kupił diesla ?? MOD: takich wstawek już nie tolerujemy w tym wątku... następnym razem proszę się powstrzymać. Panowie benzynowcy, niektórzy robią duże przebiegi i dlatego wybierają diesla (ja tak mam). Zakładając przebieg rzędu 35-40 tyś rocznie trzeba przygotować się w przypadku benzyny o większej pojemności na wydatki roczne rzędu 18-20 tyś. Miesięcznie to minimum 1500 zł :duh:. Skoro dla was Panowie benzynowcy takie pieniądze to niewielki wydatek w zamian za "bezawaryjny" samochód, to wasza sprawa. Jak człowiek jest dorosły, ma swój własny dom i rodzinę to ma dużo więcej spraw na głowie niż tylko utrzymywanie auta. Na paliwo można wydać wg. mnie10-20% miesięcznego budżetu, więc jak będę zarabiał 15tys zł miesięcznie pomyślę o benzynie, ale skoro będę zarabiał 15tyś to czym będzie dla mnie np: zakup/naprawa turbo za 2-3tyś zł.
-
Czarny dach w e46 coupe co sądzicie ??? Mat czy metalik
Pomaluj w kolorze. Jak będziesz miał fantazje, zawsze możesz dach okleić folią. Matowe powierzchnie są trudne do utrzymania w czystości, nie można ich odświeżyć polerka tak jak często robi się przy standardowych lakierach z połyskiem.