Treść opublikowana przez stones1
-
nie wiedzialem ze automat w aso do e60 kosztuje 5 tys
Handlarzyna chcial przypalic oponki wiec porzadnie przetestowal skrzynie i oto efekty. Takze niekoniecznie to kwetsia awryjnosci. Swoja droga manualna skrzynia do fiata punto 1,1 kosztuje ponad 8 tys zl w ASO Fiata....
-
E38 Ktoś oglądał? Kupić nie kupić?
boze :shock: co to za tarcze hamulcowe z przodu??!
-
E38 Ktoś oglądał? Kupić nie kupić?
naprawde bajki dobre :lol: ja tam rzadu nienawidze. Ale LPG w SWOIM samochodzie jeszcze bardziej wiec w imie walki z rzadem LPG nie zaloze.
-
[E32] Wady ... ?
no to moze dlatego, ja mialem wczesniej Peugeota 307, mial wszytsko gorsze od e 32 procz swiatel :wink:
-
[E32] Wady ... ?
a czym jezdziles przed e32 ? Dlugie sa swietne ale krotkie symboliczne....
-
Intercars - znizki dla klubu BMW
Sachs: 480 zl / 1 szt. Jest tez Monroe Reflex - 3 lata gwarancji : 340 zł / 1 szt.
-
Intercars - znizki dla klubu BMW
Czy ja wiem, ostatnio kupowałem amortyzatory i w IC za dwa Sachsy zapłaciłem lekko ponad 500pln, za takie same Sachsy w sklepie zaopatrującym się w IC (w Koszalinie) za jeden krzyknęli 400pln. jesli chcesz to podaj indeks tych Sachsow, a zaproponuje Ci cene u mnie. Gwaratuje ze bedzie duzo taniej.... 115 067 pewnie. 235 zl sztuka. plus 15 zl przesylka za 2 sztuki. Oczywiscie dwa lata gwarancji.
-
[E32] Wady ... ?
swiatla mijania to chyba jedyna prawdziwa wada. Rdza? no w 15 latku to chyba normalne ze trzeba zajac sie dolem drzwia, tam pod listwami. Awaryjne rowniez uwazam ze sa w idealnym miejscu. W glupim miejscu to jest przycisk od elektrycznej rolety tylnej, pewnie w zamysle to pasazerowie tylnej kanaply mieli decydowac kiedy ja opuscic, ale gdy kierowca jedzie sam - ma problem by tam siegnac.
-
E38 Ktoś oglądał? Kupić nie kupić?
Piotr e38 wszystko wiesz, ale nie powiedzailes dlaczego maska wchodzi na blotnik. to normalne w e38? jesli tak to z moja jest cos nie tak :cry2:
-
Skrzynia automatyczna
czyli e32 v8 mialy tryb zimowy... nie wiedzialem :oops: w kazdym razie po raz kolejny tylko zaznacze ze M to nie zimowy. Ale oczywiscie moze byc bradzo pomocny zima.
-
e32 750iL bez wyłącznika ASC ?? czy to możliwe?
myslalem ze ASC weszlo w 90 roku.... Frank ale gdyby kolega mial ASC to byl mrugala kontrolka przy starcie na pelnym gazie prawda?
-
Wymienilem tarcze, bicie ustapilo. Ale...
moim zdaniem masz minimalnie juz zuzyte tuleje przednich gornych wahaczy. Objawy wlasnie takie sa gdy te tuleje powoli maja dosc. I kolejna wazna rzecz ze zaden mechanik nie umie nigdy wyczuc ze te tuleje powoli sa juz do wymiany...
-
e32 750iL bez wyłącznika ASC ?? czy to możliwe?
proponuje sprawdzic mniej wiecej czas od 0 do 100 km/h. Jak silnik pracuje? nie drga na D gdy stoisz? Jak zuzycie oleju? Normalnie 750 bez ASC wyrywa asfalt spod kol. Jelito nie masz racji ze automat to nie etc.... 750 bez ASC przy wcisnienieciu do dechy NIE RUSZY tylko zmasakruje opony.////
-
e32 750iL bez wyłącznika ASC ?? czy to możliwe?
moj brat mial 750iL z 87. Nie mial ASC. I Ty tez nie masz. Tylko ze 750 bez ASC dewastuje opony przy nioostroznym ruszanuiu.....
-
Zapach spalin i kopcenie z bagnetu miarki oleju
w kazdym razie normalne to to nie jest. silnik do remontu.
-
Automatyczna skrzynia
olej w moscie co 60 000 km w szkrzyni co drugi oil service wiec okolo - 25 000 - 30 000 km nie wiem ktoredy sie go wlewa...
-
Zapach spalin i kopcenie z bagnetu miarki oleju
jezeli leca spaliny z bagnetu to silnik ma bardzo duze przedmuchy....
-
Czy ktos lakierowal cos w ASO BMW Smorawinski - SKANDAL!!!!!
Smorawisnki tez do najtanszych nie nalezy ale jak mowi "robimy jak BMW powinno byc zrobione" , tylko czy naprawde tak jest..... nie mam zamiaru narobic wiecej szkod niz pozytku i pozniej jezdzic setki razy na poprawki i klocic sie... a wszystko za wlasne pieniadze...
-
Czy ktos lakierowal cos w ASO BMW Smorawinski - SKANDAL!!!!!
mam pytanie, moze ktos cos u nich lakierowal ? Zastanawiam sie czy naprawde robia dobrze ?
-
Skrzynia automatyczna
i wlasnie dlatego bylem pewny ze w e34 tez nie bylo. mialem e32 750, moj brat mial 750 e 32 , kolega ma 730 e32 aut, mialem instrukcje od e32 no i nigdzie nie bylo nic o " * " . WIec stad moja pomylka z e34 :duh:
-
Skrzynia automatyczna
nie, nie lyso mi. Dowiedzialem sie ze e34 ma tryb zimowy. swientie. Nie weidzialem. Nie zminia to faktu ze tryb M NIE JEST TRYBEM ZIMOWYM i ze w e32 trybu zimowego nie ma. A takze tego ze na foto w pierwszym poscie jest e38 bez steptronica i ma tryb A - adaptacyjny oraz S - sportowy. A w e34 tryb M to nie zimowy. A * to zimowy, o czym nie wiedzialem , bazujac na e32 twierdzilem ze go nie ma.
-
Skrzynia automatyczna
chcielm wymienic, ale ASO to odradzilo i ksiazka serwisowa od samochodu nie przewiduje takiej wymiany. A mysle ze BMW zdaje sobie sprawe ze nie produkuje samohcodw na 50 000km. Mysle po prostu ze w modelach w ktorych BMW nie przewiduje takiej wymiany nie ma po co tego robic... To tak jak kiedys nikt sobie nie wyobrazal ze olej silnikowy mozna wyminiac co 60 000 km.A teraz w niektoych samochodach to norma. Zreszta co ile wymienia sie rozrzad w 750 ? Nigdy. I tez by ktos powiedzial "wyobrazasz sobie kolo zebate po 300 000 km? " . A jednak nie ma w ogole okreslonego przebiegu i chodzi to wszystko kilkaset tysiecy km i nikt sie nie boi ze "strzeli" bo BMW nie przewiduje okresowej wymiany.
-
Skrzynia automatyczna
instrukcja i opis czynnosci serwisowych w ksiazce serwisowej mowia jasno. NIE wymienia sie. Chyba ksiazka serwisowa i instrukcja sa najbardziej wiarygodne..
-
Skrzynia automatyczna
gora - S dol - A o trybie M pisalem bo ktos opisal ze ma u siebie 3 tryby, oczywisice nie w e38, i tryb M nazwal zimowym. E38 bez steptronica ma tryb S i tryb A , jak na foto. E38 ze steptroniciekm nie ma zadnego przelacznika do trybow. Innych przelacznikow, trybow etc itp itd w e38 NIE MA. Tryb A nie jest trybem EKONOMICZNYM.
-
Skrzynia automatyczna
a czemu chcesz wymioeniac olej w skrzyni?? TYLKO NIE ATF !!!! Poza tym z ksiazki serwisowej E38 wynika iz oleju w tych samochodach w skrzyni auto. sie nie wymienia. Zadzown do ASO BMW i sie upewnij. Ja pytalem w ASO Smorawinski dla pewnosci i uslyszalem ze sie nie wyminia wcale.