Treść opublikowana przez ar_w
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
Zapewne mapa wtrysku dostosowana jest z recyrkulacją spalin, nic dziwnego, ze dostarczajac swiezego powietrza silnik twardo pracuje i ma wiecej mocy w turbodziurze. Tak glosno myśląc. Poki co, wpiałem EGR i tak zostawię.
-
Jak oceniasz swoje E39...
530dT 11.2002. Ocena: 9. Topic bez sensu. Pod swoim nickiem masz: "zanim zapytasz - poszukaj". Jak widac, warto ;)
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
Podlaczylem EGR i faktycznie. Inna kultura pracy podczas jazdy, choc na wolnych jakos nie zauwazylem zmiany. Co więcej, zauwazylem znacznie szybsze nagrzanie silnika. Niektorzy mowia, ze bez EGR mniej pali, ja mialem odwrotne spostrzezenia i jadac zimą w zasniezonej trasie ciagle 60-80, spalanie mialem ponad 6 litrow. Kiedys osiagalem 4.8/100 z takimi predkosciami. Z kolei muł... Cholera wie, czy to sie negatywnie nie odbije na silniku bez EGR... PS. No to bmw-klub wprowadzilo spam reklamowy we fleshu, pieknie. Cudnie sie tu teraz pisze z mulącym przez flash kompem... :|
-
530dA Czy ona musi tak głosno chodzić ?
Zawsze jak mechanik czy ktokolwiek wsiadzie za kołko, to nie widzi/slyszy nic niepokojacego. Autem trzeba pojezdzic conajmniej z tydzien, zeby wychwycic wszelkie drobnostki.
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
Pewnie oleju dlugo nie zmieniał. Chyba czas najwyzszy. O ile to nie dwumasa.
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
W moim odczuciu bez EGR zauwazalnie lepiej zbiera sie w turbodziurze
-
Xenon żarówki - oryginał
Przygladnalem sie xenonom w jakiejs nowszej e90. Tam tez jest ten zolty pasek, wiec jest szansa, ze typ Megalamp ma oryginaly. Moje zarniki z bliska swiecą na bialo, z daleka na niebieskawo. Czyli niby jest okej.
-
Nowy akumulator dodal mocy i wogole lepiej jezdzi-
Servo jest zasilane podcisnieniem. Ja np. dalej nie wiem co ma akumulator wspolnego z hamowaniem, no ale... :mrgreen: Mam miernik cęgowy, to moge sprawdzic jaki jest pobor pradu zaraz po odpaleniu silnika, a po przejechaniu kilkunastu km.
-
Nowy akumulator dodal mocy i wogole lepiej jezdzi-
Tu chodzi o prąd w drugim kierunku podczas jazdy. Nie chce sie mądrzyć, ale slaby akumulator nigdy nie osiaga pełnego stanu naładowania i byle rozrusznik łatwo go wyczerpuje, przez co alternator oddaje sporo prądu, a to dodatkowe obciazenie dla silnika, ale nie wieksze niz 1kW, co daje 1.34KM. Może i ma to wplyw, nie wiem, nie znam się :mrgreen:
-
Xenon żarówki - oryginał
Z racji, ze aukcja za jakiś czas zniknie do archiwum, lepiej podam usera allegro: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7834149
-
Xenon żarówki - oryginał
mcmt, nalezysz do tej grupy, ktorzy nie rozumieją innych ludzi nie trawiących marnotractwa. Mnie na żarniki stać, tak samo jak stać mnie na dobrowolne korzystanie z energii elektrycznej, wody, gazu, a nie znosze zuzywac na darmo, a najbardziej wydawać marnotrawnie kasiory (oczywiscie nigdy kosztem jakości - wiadomo) Tyle ode mnie w tym temacie ;) bo dalsze tlumaczenie mija sie z celem czuję.
-
Xenon żarówki - oryginał
Dodales cos od siebie, fajnie. TYś taki bogaty, a tych biedaków nie stać na nowe żarniki, lanserzy, bo muszą bmw jezdzic, no nie.... ? Ty byś się dobrze dogadywał z kolegą mcmt. i miałby 100 razy lepsze swiato. Wszyscy wierzą w ten 'chłit', że xenon, super swiatlo, mniej energii, ksiezycowa barwa, srata tata. Nikt jednak nie wspomina o tym, jaką emisję widmową ma to światło i jakie jest marne odwzorowanie kolorow oświetlanych obiektow (współczynnik Ra) - nie chce tu pisać jaki to ma wplyw, bo mnie zaraz posądzają o "bycie w przedzie" ;) wystarczy google. Jednak prestiż rządzi, a producenci i importerzy xenonów zacierają ręce..
-
Xenon żarówki - oryginał
wyczyść temat i po kłopocie
-
Xenon żarówki - oryginał
Obie lampy mają ten sam proces zapłonu co najwyżej. Błyskowego palnika nie zaswiecisz swiatlem ciaglym, bo budowy tych lamp i ich zastosowanie jest calkiem inne, ale niewazne.
-
Xenon żarówki - oryginał
Schowaj ego, bo nie chodzi o zadne bycie do przodu. Pisałem z pamięci i jak teraz czytam, to faktycznie na wikipedii nagle lampa błyskowa nie jest palnikiem, a utkwiło mi w pamięci, że zachodzi tam wyładowanie łukowe, z którego powstaje krótki błysk. Lampa ksenonowa łukowa to jeszcze inna bajka, która świeci światłem ciągłym. W kinie IMAX, pracujacy tam kumpel pokazal mi taką i wowczas nie wiedzialem, ze to ta łukowa jest wlasnie.
-
Xenon żarówki - oryginał
Dlatego uzywa sie nazw, jakie się przyjęły, stąd żarniki, żarówki oszczędnościowe, itp..
-
Xenon żarówki - oryginał
PALNIK, to też złe okreslenie, bo to lampa, która fakt, też jest wyładowcza, ale świeci łukowo :norty: Np stroboskopy, fotograficzne lampy blyskowe. Najlepszym okresleniem jest wlasnie lampa. Tak jak lampa sodowa, lampa rteciowa, lampa xenonowa, itp.
-
Xenon żarówki - oryginał
Ja paragon dostalem. Ale na nim pozycja "zarowki" :mrgreen: Xenon ma tyle wspolnego z zarowka, co zarowka z xenonem... Ej, przeciez to zarowka ksenonowa, tak jak zarowka energooszczedna, a nic tam sie nie zarzy... Niestety to przyjęta, choć błędna terminologia. W żarówce masz włókno, zwane żarnikiem, które żarzy, stąd nazwa żarówki. Xenon to lampa wyładowcza (metalohalogenek z dodatkiem xenonu dla szybkiej stabilizacji swiatla) i nie ma tam swiatła żarowego, więc skąd niby żarówka?
-
Xenon żarówki - oryginał
Aha.. A nowy zarnik odpalal sie na bialo i po 2sek swiecil na zolto, ale to normalne przy swiezym, nieodparowanym z soli zarniku.
-
sprzęgło
Na jalowych obr jest zbyt malo Nm, zeby sie slizgalo. Trzebaby dodac troche gazu, ale takie zdlawianie silnika nie jest dobre dla samego silnika. Najlepiej to rozpedzic sie na III albo IV biegu, podnoszac powoli obroty do ktorych jest max moment (najlepiej 2000obr - jest znikoma turbodziura w porownaniu do 1700), po czym dać w pyte. Jak wystartuje od razu, to ok. Jak chwile pomysli i dopiero przyspiesza, to juz sprzeglo ma maly uslizg, przy większym uślizgu to wręcz podniosą sie obroty zanim auto zacznie przyspieszac.
-
Xenon żarówki - oryginał
Ja paragon dostalem. Ale na nim pozycja "zarowki" :mrgreen: Xenon ma tyle wspolnego z zarowka, co zarowka z xenonem...
-
Xenon żarówki - oryginał
6 paczek za parę mogę jeszcze dać - o ile to faktycznie oryginal. Poki co, jezdze na tych za 139,- Badyl: Nie chodzi o rozswieceie, bo metalohalogen musi odparowac wszystkie sole metali, zeby mial znamionową barwę. Chodzi o przebarwiena - wystarczy przylozyc kartę do reflektora i widać żółtą kreskę. Stanąłem jakos niedawo przy mitsubishi, jego xenon swiecil 2x jasniej :x mcmt: dokladnie tak. Zarnik 4300 odpala sie na niebiesko i po 2-3sek swieci na bialo z lekką niebieską poświatą. Moje obecnie zapalają sie na fioletowo i po paru sek swieci błękitną barwą, dokladnie jak 6000K
-
Xenon żarówki - oryginał
Eh. Ja już nikomu nie wierze. Juz chyba lepiej kupic te 139zł, niz przeplacac bez pewnosci, czy nie bedzie tak samo. A ponad 1200zł za światlo nie dam nigdy.
-
Xenon żarówki - oryginał
Jestem o tyle zadowolony, że nie mam z nimi problemow - zapalaja sie bez problemu, nie migają i trzymają barwę, że z kazdym kolejnym zapaleniem nie świecą inaczej ;), choć po roku uzytkowania, jak patrzę na barwę, to z temperatury 4300K zrobilo sie 6000K, wiec trwalosc rewelacyjna nie jest. Ale mam wrazenie, ze swieca slabiej niz w innych autach i mają przebarwienia. Opisalem to w ktoryms poscie wyzej. Generalnie jak ktos chce tanim kosztem miec xenon swiatlo, bo dla niego wazny jest prestiż (żeby nie pisać lans :norty:) to chyba moge polecić. Tylko szkoda na to kasy, juz chyba lepiej mieć halogen H7 o... mogę zrobic zdjecia jak to świeci. Jak się uda to z innym xenonem dla porownania.
- sprzęgło