Skocz do zawartości

FUX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez FUX

  1. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Niestety poziom hałasu jest tym, co trudno akceptować. Aczkolwiek, tak od 150, świst lusterek i walące zawieszenie w nowej trójce czy piątce chwały nie przynoszą. Nie w autach za 250+
  2. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Pudło. Bez szyberdachu wszystko. Mocy niewiele mniej od 518D. :mrgreen:
  3. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Jedna szpila. Gruba i tępa. Mazda przy przebiegu 120 kkm oglądała serwisy w ramach wymiany oleju i klocków. Tego samego użytkownikom WSZYSTKICH marek premium życzę. Wszystkie uprzyjemniacze i systemy, które chcę mieć w aucie, to w premium kosztują tyle, ile nowa 3 czy 6 w topowej wersji. No ale to nie jest premium i przysłowiowe trzaśnięcie drzwiami jest bardziej dostojne. Jeżeli komuś to nie przeszkadza i parę innych warunków, to bmw za 300+ z fakapowością premium :mad2: , to powinien przed wyborem się mocno zastanowić. :mrgreen:
  4. FUX odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Ludzie wydają budżet domu na agd pt. samochód. I mają wqooo., że toto rozsypuje się po kilku miesiącach. Branża samochodowa jest geniuszem, sprzedając gówniane produkty, które dekapitalizują się w tempie rosnących włosów na brodzie lub łonie, i na dodatek ludzie za to płacą. Wypatruję poparcia dla dekarzy i producentów dachówki ceramicznej, kiedy po roku od zamieszkania trzeba będzie wyłożyć +50kpln na nowy dach czy kilkadziesiąt na nową stolarkę okienną. :duh: :duh: :duh: :duh: To my jesteśmy pogrzani, godząc się na taki dyktat. :mad2:
  5. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  6. Dokładnie.
  7. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    To ile ma zbiornik i jakie spalanie masz, że 1300 km możesz zrobić?
  8. A co chcesz przewozić?
  9. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    To jest zrozumiałe, tak działa świat i rynek w każdym segmencie, nie tylko samochodowym. W "mieście" mają wystawiony budynek wielkości pałacu i sztab ludzi, od stróża po panią w recepcji której zadaniem się jest uśmiechać i robić kawę, każdemu trzeba zapłacić hajs i całość wysprzątać, utrzymać. Na wsi masz stodołę, za stróża robi uwiązany zazwyczaj na łańcuchu pies, a oczekiwania finansowe są mniejsze i też większość pomagierów będzie robiła "na czarno", bo [tutaj wstaw szereg ich powodów]. Jak piszesz, klient ma prawo wyboru gdzie woli spędzić te kilka godzin serwisu, jeszcze chyba mamy jakąś wolność, więc możemy (przynajmniej o miejscu serwisowania naszego auta) decydować :wink: Zlew na klienta to takie polskie podejście kompleksu niższości, mam wrażenie że sam je okazujesz (bez obrazy, nie uderzam personalnie tylko tak odczytuje Twoje wpisy). Z jednej strony mamy bogatych, często cwaniaków, chamów i prostaków, przyjeżdżających beemkami na serwis, których jak jesteś normalnym gościem nie bardzo można trawić. Z drugiej ludzi, którzy mają świadomość, że robiąc w ASO praktycznie na żadnym stanowisku ciężko będzie im zarobić na samochody, które obsługują, stąd chodzą sfrustrowani i zachowują się jak się zachowują. Nie wszyscy i nie zawsze, bo nie chcę generalizować, ale tutaj widzę przyczynę podejścia i zachowań. Co do samej marki, to nie zgodzę się, że w Subaru, Toyocie czy Hondzie "wszystko" jest "tak samo", jak w BMW. Obsługi nie znam, jakości nie będę oceniał bo specjalistą motoryzacyjnym nie jestem, ale jak dla mnie wymienione marki (no może poza subaru) to producenci tanich i mega brzydkich dupowozów, niemniej o gustach się nie dyskutuje, to ostatni punkt przemilczę. Trójca z Niemiec - niezależnie co by o nich powiedzieć, czy że robi auta coraz gorsze, czy że robi auta szybciej zużywające się - robi auta świetnie zaprojektowane, przykuwające wzrok i odróżniające się mocno od tej szarej motoryzacyjnej rzeczywistości reszty producentów. Dlatego takie 518d wygląda 10x lepiej, niż Passat, Superb czy inny produkt w podobnej cenie, mając jeszcze walory inne jak np. lepsze właściwości jezdne czy ładniejszy znaczek na masce :D No widzisz nie trafiłeś. Serwis na kilkanaście stanowisk, blacharnia, lakiernia, myjnia, OSKP, etc. Trzecie pokolenie właścicieli. Nie wiem, po czym wnosisz, że mam poczucie niższości. :wink: Nie cierpię wydawać pieniędzy w takich wyciągalniach jak serwisy, gdyż jakość wykonywanej pracy nijak się ma do poziomu usługi. Kawę w domu przygotuję sobie smaczniejszą. Bajka polega na tym, że jesteś zmuszony trwonić kasę, bo gwarancja, bo wynajem, bo leasing, etc. Salony i serwisy są rynkiem sprzedawcy a nie klienta. Jeszcze.
  10. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Sorry za sarkazm, ale mam wrażenie, że śmigła niektórym przesłaniają jasność postrzegania otoczenia. Samemu kiedyś miałem pierwszy raz przesiadkę do Premium z subaru, toyoty, hondy i jakie było moje zdziwienie, że wszędzie standardy te same tylko przy kasie różnica x 2 w stosunku do wymienionych marek. Na drugim biegunie mam na wsi wymianę oleju z filtrami i kawę, wygodne krzesło za 30-50 zł a nie 2000. I co najgorsze, taki sam zlew na klienta serwisu mają w premium i nie premium. Poziom merytoryczny odwrotnie proporcjonalny do rachunku przy kasie. Aha. W premium lepiej umyte auto po przeglądzie wydawali. :mrgreen: Szerokości.
  11. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Będzie. Aha.... :norty: BMW se pomaluje i obniży wartość auta. Puknij się w dekiel z takim doradzaniem. Wymieniaj. Szczęśliwości.
  12. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    W pierwszym roku 4, co dalej? Poniekąd.... To sporo. Co znaczy 4%/rok? I tutaj zaczną się schody. Za każdą ryskę policzą Ci zylion. Ciesz się, jak na 10-15kpln się zakończy, więc uj nie interes. Prawda. Patrz wyżej. Prawda. Patrz wyżej. Prawda. Patrz wyżej.
  13. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Co Wy w tym wynajmie dobrego widzicie? Jaki limit km/rocznie, co z ubezpiczeniem, przeglądami, etć.? Dlaczego tacy jesteście naiwni myśląc, że robicie dil? Kasyno wygrywa a nie Wy. :duh:
  14. FUX odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Ja pier.... Kierowcy od 7 boleści :mad2: Lusterka i czujniki parkowania lepsze od kamery.
  15. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Gratki z zakupu. :cool2:
  16. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Kupiłeś, wydałeś, Twoja sprawa. Brałbym ex AG i leasingował w efl. Ale kto bogatemu zabroni. Gratki tak czy siak.
  17. FUX odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Myślę, że te auta nie były w tej cenie w tamtym roku..pewnie oferowali je z 20-30tyś drożej a sam pamiętam, że był wypust 520d xd w kombii z 2017 po 190tyś, to też brano pewnie poprzedni rocznik lepszego motoru przy tak małej różnicy. Prawdę mówiąc cenowo tak poleciały dopiero od maja, widać po ogłoszeniach, bo większość stała po 185tyś i nagle w maju pyk i pospadały na 170. W maju po zmianach w konfiguratorze trochę odważniej zeszli z ceną tych piątek. Weryfikowałem Twoje słowa i szukałem co moge kupić w zamian w tej kwocie, bo argument, że mam dołożyć do mnie nie trafia. Po prostu nie chcę teraz wydać więcej. Tu raczej poszedłbym w opcję wynajmu. Popatrzyłem i w tej cenie miałbym arteona 150KM, wyposażonego w więcej systemów, ale bez pakietu przegladów. Siedziałem w arteonie wiele razy, wsiada się jak do puszki, jeździ ich od groma nawet w moim małym miasteczku, vw już miałem, wiem czego moge się spodziewać. No i DSG.. po ZF to naprawdę pozostawia wiele do życzenia, bo bardzo zauważalny jest lag przy zrzucaniu biegu na niższy. Co dalej? Skoda superb? Tyle lat na rynku już, jakość... jaka jakość.. Nie no odpada mimo tego że miałbym 4x4 i 190 koni, to tylko w style, a tam materiały to porażka, chyba że sporline troche mniej wyposażony, ale ja już sobie założyłem, że jakbym miał jeździć z kurà, to tylko sportline 272 w dragon skin, a to już 170. Co dalej... stinger, już drożej bo 180tyś, chyba że golas na halogenach za 159, przejechałem się, automat to nieudana kopia zf, chyba że program nie ten, ale przeciąga biegi, odczucia tej mocy nie miałem, w ogóle spłyneło po mnie te auto. Z BMW patrzyłem też 3GT, bo też całkiem dobrze wyposażone, ale jednak to poprzednia epoka, jak moja x3, żaden progres. Mazda 6 - to już mega muł, 160 koni zuuupełnie nie przyśpiesza, wyje niemiłosiernie. Jeszcze coś z SUV? No oglądałem taracco, duża fura, dobrze wyposażona 170tyś trza wydać, ale to seat i po właście kilku miesiącach już ginie w tłumie. RAV4 hybrydowa - byłem w stanie kupić, aż zaszedłem do salonu i gość z auta za 176 tyś złotych zdjął mi 2%. I poiwedział że to mega rabat.. i niestety miał racje, bo od kwietnia toyka wycofała rabaty i nic nie dawali. Lexus NX albo stary GS, już też poprzednia epoka, no i 20tyś drożej. W myślach mam tylko x3, że może do tego powinienem dołożyć i znowu iść w suva, ale właśnie, trzeba dołożyć, a nie chcę dokładać. Przyjąłem sobie max 160-170tyś żeby nie wybiegać za daleko poza 150tyś do odliczenia. Jak ktoś dobrnął do końca tego wypocenia, to ciekawy jestem jakie auto porówywalne do tej serii 5 komfortem i gabarytami może mi zaproponować. Tu akurat ogłoszenie identycznego egzamplarza jaki chce kupić. U mnie dodatkowo kamera cofania. Kurczę, dalej uważam, że 160tyś to dobra cena jak za ten wóz. Owszem, za 190-200 miałbym lepszy, a ten za 160 to golas porównując do innych beemek, ale w porównaniu do konkurencji i seryjne wyposażenie to już coś. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-g30-518d-sedan-sport-line-wyprzedaz-ID6BEsfE.html#073fd118d0 A ja tą tanią beemkę bym miernikiem lakieru potraktował. Istnieje możliwość, że elementy lub całość malowano powtórnie. Mnie by to nie przeszkadzało ale przy odsprzedaży strzał w kolano. Dlaczego o tym piszę? Bo kiedyś we Wrocku do ex AG podchodziłem i była wypasiona F10, z 5kkm na liczniku i sprzedawca się wygadał, że zeszli do 195 z 245. Już był klient ale przyjechał z miernikiem przed podpisaniem kwitów i wyszedł zonk, bo było nadwozie całe drugi raz malowane.
  18. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  19. Takie same agd jak inny szajsung czy hu. łej..
  20. FUX odpowiedział(a) na ryb55 temat w G30, G31, F90
    Jakie, q, premium? Miałem premium i serwis toyoty bił na głowę serwisując z 15 lat temu auto za 60kpln. Premium za ćwierć bańki+ nie ogarniało takiego banału jak geometria po wymienia jakiś pierdołów za kilka zł. Wyfraczeni, aroganccy lalusie w bok serwisu roboty nie potrafią ogarnąć. Poziom skomplikowania obsługi nie większy niż wymiana oleju w seicento za 30-50 zeta a mniemanie adekwatne do faktury za pseudo przegląd z myciem nadwozia i odkurzeniem wnętrza. Miny i samozadowolenie przebijające Dudę, Kaczyńskiego czy Ziobro połączone z cyfrą 2.000 zł. Dramat a nie serwis. W 1994 roku byłem Duisburgu 15 letnim mercedesem w serwisie. Padł na autobanie leciwy wydech. 120 DM robocizna, 280 DM części. Wjechaliśmy koło 10 rano, powiedziano, że części będa po 13ej. Wyjechaliśmy po kawie, ciasteczkach, herbacie, etc. Pokażcie mi serwis, który tak obsłuży ludzi w drodze, nie z UE. Zastrzegam, nie wiem, jak to byłoby dzisiaj.... EDIT: Wrocław, nieistniejący już, na szczęście Frączak, jeszcze koło tórów kolejowych. Wracam ciężarówką z trasy, jakiś 1992 rok, strzelił resor paraboliczny. Wpadam do bok, pusząca się Frączakowa, jak sie potem dowiedziałem, zagajam, co potrzebuję. Nie ma, nie będzie, może za tydzień lub dwa. Mogę skorzystać z telefonu? Oni nie udostępniają. Na poczcie lub w budce. Kurtyna.
  21. Masakra :duh: ....co to ma być wyświetlacz na pół deski Odpust jak nic......wjeje tandeta z kilometra , wyświetlacz jak w promie kosmicznym, jak to może się podobać ....to już gruba przesada, zachwilke deska będzie całym wyświetlaczem, nie dajmy się zwariować tym swiatełkom ,diodom itp...lipa jak nic :mrgreen: Se Teslę zobacz. Praktiker po całości i Aldi.
  22. iPhone. :duh:
  23. FUX odpowiedział(a) na ryb55 temat w G30, G31, F90
    Ale nie bmw. :mrgreen: Se klocki wymień w stodole. Ważne, że będą nowe. Popytaj w niezależnych warsztatach czy mają komp odpowiedni do konfigu po wymianie. A jak nie mają to zgłosisz przy okazji błąd.
  24. Akurat ze dwa miesiące temu siedziałem w AR i do nowej 3 to jej daleko. O wąskim otworze drzwiowym i słupku zasłaniającym widok nie wspominając.
  25. Przecież to nie będzie ładniejsze niż ten, co jest w E. Dramat. Mój 6S ma lepszy wyświetlacz.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.