Treść opublikowana przez M-Technic
-
E30 Wymiana silnika na większy
Mlodsze M52 niedorastaja do piet starszym M50 w kwestii zywotnosci choc to bardzo dobre jednostki to jednak duzo czulsze na zle traktowanie i wada jest aluminiowy blok :twisted: pozatym 323 ma 170 koni a 325 i 328 192i 193 wiec to spora roznica Oczywiscie mozna brac M52 ale jeli jestes pewien ze byl dobrze traktowany i nigdy nieprzegrzany to smialo bierz tylko czy bedziesz mial taka pewnosc ?? Auto do sportu czy na codzien? i wazne pytanie LUBISZ POSZALEC?? :D
-
Tuleje wahacza e46,co otym myślicie??
Milo mi Ktoś jestem :diabel_faja: tak pisalem ale tyczylo sie E36 :norty: Jednak Poliuretan to typowo sportowe rozwiazanie jest sztywniejszy i czuc poprawe prowadzenia, jednakze albo komplet albo nic nie robic mieszanek Raz ze seryjne elementy szybciej padna dwa auto moze stac sie dosc nerwowe na zakretach :?
-
E30 Wymiana silnika na większy
Jak masz kupowac silnik to jest to zly wybor lepiej jest wlozyc starsze 325i lub ewentualnie 328i 323 sobie daruj skoro masz kupowac silnik :cool2:
-
320i sprzęgło z mocniejszego modelu...
Bo sprzegla Radzika padaja ostatnio dosc szybko moze dlatego ze ma duzo zlecen to pogorszyl jakosc to juz nie ten Radzik co kiedys A sprzeglo z M57 jest dosc popularne ostatnio :mrgreen:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Czy to BMW E36,9 czy moze E37?? http://moto.allegro.pl/item925479569_bmw_m3_cabrio_okazja_rocznik_97.html#gallery
-
E30 Wymiana silnika na większy
Nie jest ale trzeba miec pojecie o mechanice na poziomie srednio zaawansowanym :wink:
-
318i strzela obudowa filtra na gazie
Czepiasz sie :lol: To tylko 3 lata :diabel_faja: Swoja droga w regulaminie powinnien byc punkt o takich odgrzewanych kotletach :8)
-
3XX Lampy hella do e36 sedan
Prosze o skonczenie tych herezji o regulacji Hidow :nienie: Jak nie ustawisz to i tak bedzie zle Moze juz by sie skonczylo z tymi mitami ze jak soczewka to mozna. BO NIE MOZNA soczewka tez nie jest przystosowana so ksenonu :duh:
-
E36 328i Problem z odpaleniem.
Jezeli wczesniej miales w aucie M52B28 i wymieniles silnika na ten sam ? to wkrec stare czujnki ja obstawiam czujnik polozenia walu :norty: Jezeli miales inny motor to powiedz jaki?
-
320i sprzęgło z mocniejszego modelu...
Radzikowski traci renome paru znajomych ma w bmw i nie polecam :twisted: Przepis na niezniszczalne sprzeglo w M50 to: Adaptacja sprzegla z 330D :mrgreen: Dwumas roztoczony z m50b25 docisk i tarcza M57
-
[M52] Ściąganie głowicy w 328-jakie problemy można napotkać
Ja o srubach?? to sa szpilki ARP i wierz mi sa drogie ale warte :cool2: mozesz zlozyc na srubach sruby kosztuja ok 100 zl za kazdym razem je zmieniasz po zdjeciu glowicy Kwestia tego jak dlugo zamierzasz jezdzic autem co do napraw sprezyna to owszem robi sie to ale osobiscie bym niechcial miec tego diwajsu :nienie:
-
Koszty utrzymania BMW E36
Kolego czego sie spodziewac po m40b16 ponizej m42b18 czyli Is to raczej nie warto kupowac no chyba ze osiagi nas nie interesuja i nie lubimy wyprzedzac :D
-
Koszty utrzymania BMW E36
troche lepiej niz 650 w maluchu :mlotek: Pojechac pojedzie ale na jakies fajne osiagi nie ma co liczyc :nienie:
-
325TDS straszny dzwiek silnika
Lancuch rozrzadu slychac na drugim wyraznie z pierwszego to dzwiek przypomina mi mazde 626 d bez plynu chlodniczego tez tak gra :mrgreen:
-
SWAP z 735 na 725tds
oprocz to jesscze zbiornik paliwa i przewody most moze zostac hamulce tez ale wiazka w kabinie do przerobienia zegary tez do przerobki
-
325i M50tu Po wymianie świec na nowe silnik kuleje
Na gazie i pb tak masz ?? Bo objaw za malej ilosci paliwa w komorze spalania
-
[M52] Ściąganie głowicy w 328-jakie problemy można napotkać
Kolezanko nie rozumiesz Silnik M52 ma aluminiowy Blok i zdarza sie ze przy prawidlowym montazu glowicy wedlug TIS gwint w bloku poplynie, to nie wina serwisu tylko zmeczenie materialu i klient ponosi koszt naprawy Dlatego ja polecam szpilki ARP kosztuja ponad 600 zl ale wkreca sie je w blok a glowice trzymaja nakretki, sa wieelokrotnego uzytku i maja duzo wyzsza wytrzymalosc :cool2:
-
[M52] Ściąganie głowicy w 328-jakie problemy można napotkać
No fajnie tylko w silniku M50 jest prawie niemozliwym zdjac glowice z walkami :D Kolego te adaptery to sa do blokowania rozrzadu Odkrecania to bym sie niebal tylko uwazaj na walki stopniowo luzuj bo so dziady strasznie kruche Przy montazu uzyj nowych srub ew szpilek ktore mam na sprzedaz ale to inna polka wiec taniej bedzie sruby np GOETZE Dokrecasz momentem 30nm a czekasz 30 min i potem dokrecasz o 90st znowu 30 min i nastepne 90st przydatny jest katomierz klucza :mrgreen:
-
Jak wizualnie odróżnić silnik 320i od 323i?
Osobiscie to opisalem jak odroznic te silniki Pierwszy temat wszystko mowi :twisted: viewtopic.php?f=68&t=119110 poczytaj na koncu ew daj vin auta z ktorego pochodzi silnik to ci powiem co tam wlozone bylo przez fabryke
-
320d kolektor ssący
poprostu dokrec na sile i tez bedzie dobrze 15 nm to wlasciwie zadna sila :norty: moj klucz zaczyna sie od 20 nm a skladalem nie jeden silnik bmw :D Ja polecam dokrecic kluczem az pocujesz opor a potem jescze 90 stopni
-
co myslicie o przekładkach angoli ??
Zalezy jakie bmw i czy to robocizna czy z materialem Zrobilem juz 4 przekladki w bmw i w e36 spokojnie sie zmieszcze w tej kwocie e46 to juz tak srednio Natomiast do M3 e46 mojego Wujka przekladka wyszla 7 tys za same czesci Wiazki robilem od zera na konektorach z aso Wlasciwie wiekszosc czesci byla z aso Niestety jak bym sie nie staral spasowac deska trzeszczala ale gabka tapicerska dala rade :mrgreen:
-
SPADEK MOCY 325i + lpg
dobra mam pare teorii wstepnych nastepne pytanie od kiedy masz te objawy i w jakich warunkach sie ujawnily? Jaki masz poziom oleju i plynu chlodniczego? sprawdzales to wogole i czy auto sie nie przegrzewa?
-
SPADEK MOCY 325i + lpg
Slabo opisales Opisz ten dzwiek dokladniej metaliczny czy raczej przelewanie sie plynow? Czy ojawy sa na gazie i PB i jak masz przelaczany gaz po temp silnika czy po przekroczeniu obr ?
-
Jak wizualnie odróżnić silnik 320i od 323i?
Trzeba by przeczytaj temat Wszytko o e36
-
M40B16 nie odpala
Moze ci rozrusznik poprostu padl przygasaja ci kontrolki jak odpalasz auto?