Treść opublikowana przez sarna1
-
kompresor do 4.0 v8
to patent ze wszystkich nowszych bmw - klapka jest na sprezynie i jak spalin jest malo to jeden wylot jest zamkniety - jest ciszej - jak dasz w palnik to spaliny (cisnienie) otwieraja druga klapke no i jest ogien z rury :D :D
-
kompresor do 4.0 v8
http://wp1016621.wp027.webpack.hosteurope.de/fotost/f01791/f01791.htm miłego ogladania i podpatrywania :)
-
zawory BMWe30
zdejmij glowice i sie przekonasz :) ewentualnie zmierz kompresje w silniku,
-
sportowy tłumik
ja mam układ Walkera i pracuje naprawde swietnie. Jak oryginalny.
-
e30 po strzale z gazu kuleje na benzynie
dokladnie - auto na pewno lapie gdzies lewe powietrze - kup jakis samostart i popsikaj po dolocie pod kolektorem itp jak obroty sie zwieksza to wiesz gdzie jest dziura - powodzenia w szukaniu.
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Szczerze polecam :) MArcin Słupsk.
-
Wybita szyba, jak odkręcić fotel pasażera w bmw E30
ale regulacja wysokosci fotela na maksa do gory :) i pojdzie.
-
Dziwne zachowanie centralnego zamka.
hej - moj patent na taki sam problem to poprowadzenie nowego kabelka 12v do centralki alarmu - wszystko zaczelo chodzic jak powinno.
-
325i silnik chodzi nierówno po remoncie głowicy
juz nie remontuj tego silnka tylko kup drugi - koszt maks 1500 pln albo i taniej bo caly osprzet masz.
-
Duże spalanie M20B25 20l/100km
mam zdrowiutkie 325i w budzie kombi na manualu - trasa minimum to 9 litrow bez klimy - predkosci do 110 km/h i bez zadnych szalenstw, maksimum to 16 litrow na trasie - predkosci do 230 i ''ostre'' wyprzedzanie. Miasto 12 to minimum - z klima 14. Maks nieokreslony :) Auto trzyma parametry fabryczne - wedlug gtech 7,8 do setki - czyli jakies realne 8,3-8,5 Dziekuje :) Twoje bmw cabrio mogloby palic jakies 2-3 litry mniej.
-
Jak wymienić rozrusznik w 328i
zamiat zdejmowac kloektor to zopatrz sie w dluga - 70-100 cm przedluzke i odkrec go wsadzajac przedluzke nad skrzynia biegow = od strony walu :) ale potrzebujesz podnosnika lub kanalu ogolnie dosc szybka robota.
-
323 m52 Pytanie o amortyzatory bilstein
tak beda pasowaly - b6 do seryjnej wysokoci sprezyn b8 do obnizanego.
-
318i olej w chłodnicy
mogla jeszcze peknac glowica albo blok :D rozbierz silnik jak masz wyciagniety i bedziesz mial odpowiedz.
-
do wiedzących! skrzynia 320M50 a 325 M50
zakladaj ta od 325 - roznice w przelozeniach ktore podales sa malo znaczace - minimalnie skroca ci sie biegi - vide auto bedzie lepiej sie rozpedzalo :D
-
dziwne stuki w silniku m20
no takie stukanie to nic dobrego - jezeli ewidentnie jest z silnika to albo wlasnie panewka na wale albo spotkalem sie tez z luznym swozniem tłoka. Radze szybko podjechac do jakiegos mechaniora.
-
Prosba o opinie w sprawie uzywanych opon (dwie opcje)
do swoich aut tez kupowalem uzywki ale w dzisiejszych czasach ceny nowej chinszczyzny pozwalaja kupic dobra opone w niskiej cenie (NANKANG i inne podobne....) jezdze na probach sportowych 325i i sie sprawdzaja :D a cena smieszna.... Co do Debicy i innych Kormoranow to moge jedynie napisac ze to syf jakich malo - mamy w firmowych autach przjemnosc (albo i nie) jezdzic na tym badziewiu (Passio2 i Furio) hucza, slizgaja sie - no i cena :D - opone do roweru kupuje drozsza niz do Fabii :D
-
Turbo do M40 ?? jak sie ma turbo kit do realiow ??
kolega mail 318 z dolozonym turbo w vtechu - fajnie to latalo ale konstrukcja silnika m40 jest tak marna ze o bezawaryjnej jezdzie nie bylo mowy i niestety instalacje trzebabylo zdemontowac. Napisz do vtechu to ci opisza historie auta
-
Montaz blosa przed czy za?!
taki wiatraczek to mozna sobie wsadzic w komin w toalecie zeby fajnie wygladalo :D - nie wiem co to ma dac w ukladzie dolotowym w samochodzie poza kupa smiechu - poza tym 10 tys obrotow to sporo - a nie sadze zeby bylo to jakos profesjonalnie ulozyskowane wiec pewnie i tak zaraz sie rozpadnie....
-
chłodzenie...płyn chłodzący...check...
wsadz zworke we wtyczke czujnika i bedziesz wiedzial co jest zepsute jak kontrolka zgasnie to czujnik do zrobienia albo wymienienia.
-
uszczelka pod głowicą..."zatamować" wyciek?
nie martw sie - wiekszosc m20 podcieka z pod glowicy - ale mozesz ratowac sie dokreceniem glowicy ciut mocniej - innym wyjsciem sa specjalne szczeliwa pod glowice ktore wypelniaja ubytki w odlewach i tez hamuja wycieki - no ale teraz jak juz masz zlozone to po ptakach.
-
Klimatyzacja. Problem.
wentylator na chlodnicy klimatyzacji ma luz :) - u mnie jak sie wlaczal na II bieg tez cala buda latala.
-
wentylator chłodnicy klimatyzacji
bedzie chodzic ale tylko wtedy gdy chlodnica od klimy bedzie iala naturalne chlodzenie - np podczas szybkiej jazdy - w korkach w upalach klima nie bedzie chodzila gdyz nie bedzie co mialo schlodzic gazu w chlodnicy ktory rozprezajac sie tam bardzo sie ociepla.
-
325 jak powinno jeździc ?
pewnie nie wiekszy niz taki kupujacy e36 z przerazajacym moca silnikiem m43 pod maska btw moja wyszla mnie juz zdrowo ponad 10 ale trzymam ja juz 3 lata - jako drugie autko bo mam wygodna sluzbowke i nie zaluje zadnej zlotowki wydanej na nia. P.S. Ten sedan za 16 kola to autko mojego zioma - bardzo ladny i zadko spotykany egzemplarz - stan napraqwde kolekcjonerski.
-
325 jak powinno jeździc ?
nie boczy sie - 4x4 jest fajne w zimie i na wodzie :) na suchym asfalcie bardzo skutecznie hamuje osiagi auta.
-
E 30 z dobrym silnikiem ??
jak seryjne to tylko m20 b25 - a w obecnej chwili poszukalbym sobie czegos z silnikiem nowszej generacji - m52b28 lub czyms podobnym - dolozysz troche przy zakupie ale to i tak nic w porownaniu z tym ile taki swapik kosztowal :) eksploatacja o wiele tansza niz przy starych seryjnych motorach w e30tkach.