Skocz do zawartości

--maly--

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez --maly--

  1. Pamiętaj żeby panewki wymieniac co 80tyś w tym N55 :wink: Albo olej co max 10tyś km.
  2. BMK możesz nie macać wnętrza ale jednak w aucie za taką kasę wszystko powinno być solidne i dobrej jakości a wiele plastików jest jak ruskie radio z targu i z modelu na model gorzej. Twoje F13 to co innego bo tam masz individuala i wszystko wyszyte skórą u mnie w F13 mam wysoką opcje w tym obszycie deski i boczków skórą nappa z kontrastową nicią a mimo to schowek i dół tunelu środkowego jest zwykły plastik nawet state e63 miały tunel cały w skórze. Dodatkowo na bocznych częściach fotela jest gumowy skaj żeby zaoszczędzić trochę skóry to samo z tyłu fotela oraz na boczkach w części środkowej gdzie poduszka powietrzna jest ten gumowy skaj naklejony na dyktę co mnie bardzo razi a na górze piękna nappa. Kierownica m pakiet (FL) na lerze ma też słaby skrzypiący plastik gdy tam dotkniemy a tak się zdarza przy kręceniu bo ta część dochodzi do koła kierownicy w dolnej częsci. Konfiguracja auta na 550tyś a to tylko 640i dla mnie to żenada. Mój wujek który od 15 lat jeździł co 5 lat nowym Berlingo a od 2 lat ma nowe A6 dostał ostatnio od ubezpieczyciela zastępcze G30. Generalnie człowiek nie bardzo zwracający uwagę na jakość ale przyjechał specjalnie do mnie pokazać jak tragicznie skrzypi wnętrze w nowej 5er i zapytać czy to normalne. Co prawda była to praktycznie podstawowa wersja ale mimo wszystko jakość plastików tragiczna a na nierównościach orkiestra ja bym w takim aucie nie wytrzymał. Coś jak na tym filmie i na większych nierównościach też to trzeszczało. Dodatkowo środkowy głośnik trzeszczał jak muzyga grała głośniej. Niestety wg mnie tylko audi jeszcze zachowało jakość MB też skrzypią na potęgę widicznie Chińczycy nie przywiązują do tego wagi a to są obecnie główni odbiorcy BMW i MB.
  3. Mnie to strasznie dziwi kto jeszcze tak bardzo nie szanuje swojego auta że jeździ na takie myjnie. A co do uszkodzeń teraz często wyceniają mniejsze szkody ze zdjęć bo jest cięcie kosztów i nie mają swoich rzeczoznawców tylko płacą zewnętrznym. Dostaniesz pierwszą wycenę zobaczysz co wymyślili ale i tak zawsze trzeba się odwołać bo pierwsza wycena jest śmieszna.
  4. A8 z początku produkcji kupisz w tym budżecie. Jeżeli szukasz komfortu(pneumatyka) i bajerów zdecydowanie a8 pod tymi względami jest rewelacyjna jak na swój wiek wyprzedzają epokę. Miałem pół roku taki pojazd i bardzo dobrze wspominam a jezdze czesto bo w rodzinie mamy od lat ten model. Minus to masa i prowadzenie w stylu przednionapędowego auta z wyjeżdżającym przodem e60 prowadzi sie lepiej ale a8 jest do innych celów. Charakter auta powoduje też że jeździ sie nim wolniej i spokojniej.
  5. Skąd masz takie informacje do jakich opakowań poszły wadliwe" poduszki? Nie bardzo takie informacje się udostępnia tak samo jak te kto produkuje dla producenta. Temat pękających felg ominąłeś pięknie a jest to fakt dlatego teraz w większości robi się specjalne mocniejsze felgi pod rft a i tak pękają na naszych drogach zwłaszcza szerokie tyły w X5/X6 i serii 7.
  6. A skąd taka opinia? Wyobraź sobie że mamy na warsztacie ok 200 bmw rocznie pracuje przy tym od 6 lat i wiem co pisze i jakie są różnice w usterkach zawieszenia przy rft vs zwykła opona a są bardzo duże. Z droższych rzeczy przy rft często np amortyzatory po ok 100-150tyś km trzymają ale są wybite w jedym miejscu gdzie zawieszenie pracuje najczęściej i powodują stuki a w autach ze zwykłymi oponami amortyzatory wytrzymują zazwyczaj 200tyś+ i bardzo rzadko stukają przeważnie po prostu ich sprawność spada lub ciekną. Drugi drogi element to maglownice w których przy rft pojawia się szybko luz na listwie często już przy 100tyś km a nawet poniżej. Jak byśmy mieli lepsze drogi to nie miało by dużego wpływu ale na naszych dziurach każde uderzenie przenosi się na zawieszenie opona praktycznie nic nie amortyzuje. Siły jakie są przenoszone dobrze pokazują felgi które od czasu stosowania w bmw runflatów często pękają a czasami są tak wypracowane i wymęczone że po naprawie pękają obok i konieczna jest wymiana.
  7. Nie muszą być runflat ale muszą być opony z usztywnionym bokiem (XL) i jazda jest dużo przyjemniejsza. Nie może być to nic ze średniej półki bo auto będzie pływać tylko, michelin, conti, pirelli, bridgestone. Runflaty niszczą wszystkie elementy zawieszenia najbardziej amortyzatory, które się wybijają i stukają oraz górne poduszki amortyzatorów również głuche stuki. Szybko też padają elementy gumowe i tuleje pływające. Runflat skraca trwałość tyche elementów ok połowę.(doświadczenie warsztatowe odnośnie przebiegów przy jakich występuje dana usterka z rft i bez)
  8. Napisz jak chcesz używać tego auta bo to też istotne e60 lepiej nadaje się na weekendową zabawkę a f10 bardziej daily. Jak chcesz coś pośredniego dobrym wyjściem jest konkurencyjne c63 amg i bezawaryjne.
  9. Chyba byłe auto użytkownika A.? Piękna sztuka oby służyła bezawaryjnie. Jak się zapatrujesz na praktyczność? Miałem dwa e63 tam już było słabo a teraz mam f13 i jest jeszcze gorzej. Przez rozbudowane fotele przednie już nikt dorosły nie wsiądzie z tyłu nawet na chwilę co w starym modelu bylo możliwe. Tu nawet z dzieciakami jest problem ogólnie auto jeszcze bardziej klaustrofobiczne i bardzo słaba widoczność. Linia jest piękna jedno z najładniejszych coupe.
  10. Opony maja 1mm powyzej ogranicznika w sumie peenie ok 4mm zużyte równo. Są to opony do dojezdzenia na pewno nie na sezon czy dwa. Jak bedziesz chcial cena 100zl sztuka plus wysylka. Pzdr
  11. Bardzo fajne wyniki gratulacje. Zazdroszczę możliwości startowania w takich imprezach i tak przygotowanym autem.
  12. Kup vredestein bardzo fajnie się sprawują na tym aucie w tym rozmiarze. To co podałeś będzie po sezonie nie do wyważenia i wyząbkowane bez sensu. Dodatkowo na takich oponach x5 będzie pływać po całej drodze to ciężkie auto i opona musi mieć solidną konstrukcję. Opony to nie tylko bierznik to bezpieczeństwo. Jak chcesz coś na szybko to mam stare chyba bridgestony ale to runflat i bierznik już średni zmieniłem właśnie na vredestein.
  13. Przód fajny ale tył i felgi to jak w jakimś japończyku wg mnie słabo. Takie auto wchodząc na rynek powinno robić ogromne wow a jednak w wielu elementach tak nie jest. Wg mnie poza silnikami LC500 jest dużo ciekawszy. Denerwuje mnie też fakt że seria 6 coupe a teraz 8er jest tak na prawdę autem 2 osobowym bo nawet dzieciaki muszą nie mieć nóg żeby tam usiąść. W F13 ostatnio wlazłem do tyłu przy komfortowych fotelach osoby z przodu muszą mieć fotel na max do przodu i kolana pod brodą żebym mógł zatrzasnąć fotel kierować się praktycznie nie da. Głupota kompletna bo nawet 1er coupe (byłem takim autem w Chorwacji w 4 osoby) czy teraz 2er bez problemu mieści 4 dorosłe osoby nie mówiąc o konkurencji jak np CL gdzie jest to 4 osobowe komfortowe coupe.
  14. To kup poliftowe amg i będziesz miał usb bluetooth i inne elementy o których piszesz.
  15. W pierwszym 320d z 2007r przejechałem 210tyś km rozrząd fabryczny z tym przebiegiem sprzedałem auto lekko było słychać rozrząd ale bez tragedii. Drugie e87 120d 2007r rozrząd wymieniony przy 240tyś km był fabryczny troche słyszalny. Trzecie e82 120d rozrząd zmieniony przy 195tyś był wyraźnie słyszalny. W tym aucie olej był zmieniany w ASO co ok 25tyś km w pozostałych dwóch co 10-15tyś i rozrząd lepiej się trzymał.
  16. Aktualnie mam F13 po dwóch wcześniejszych E63 i spadek jakościowy jest bardzo duży mimo że F13 mam w dużo lepszej opcji. Mimo rozszerzonej skóry (deska i boczki nappa z kontrast. Nicią) z tyłu na fotelach jest zwykły gumowy skaj masakra, na cienkich paskach na boku fotela też. Góra deski jest super skóra nappa dół i schowek plastik (w e63 cała deska była skórzana), dół tunelu środkowego też jest plastikowy nie pokryty skórą gdzie praktycznie każde e63 miało cały tunel w skórze dakota. Górny pas boczka przy szybie obszyty skórą nappa super ale środek boczka tam gdzie poduszka to gumowy skaj naklejony na tekturowe podłoże. Kierownica poliftowa m pakiet tam gdzie ma lere ze znaczkiem M trzeszczy jak wściekła przy dotykaniu plastik na max tandetny. Boczki też trzeszczą przy próbie zamykania czy ściskania za rączke, głośnik środkowy logic 7 brzęczy od początku a ogólna jakość audio dużo gorsza niż w e63. Taki elementów jest masa nawet jakość dywanu na podłodze jest gorsza strach pomyśleć co będzie w tej nowej 8 już kolega pisał wyżej o tandetnym lewarku skrzyni który tak pięknie wygląda na fotach..
  17. Naprawa blacharska min 2000zł błotnik tył, fartuch i składanie przodu do tego masz lakierowanie przynajmniej błotnika tył zderzaka i jakiś pierdół z 1000zł o ile reszte kupisz w kolor choć stawiam że min zderzak przód będzie do lakieru a błotnik tył i tak będzie miał sporo szpachli jak nie zmienisz poszycia. Do tego części ok 10tyś min felga, dwie opony, maska, lampa przód, błotnik, zderzak kompletny, lampa tył, poduszki, naprawa lub wymiana fotela, napinacze, pas przedni, belka, nakładka progowa choć pewnie prog też uszkodzony na bank coś w zawieszeniu przód a może i tył, geometria i masa plastików. Felgi też nie kupisz w tym kolorze bo nie jest on oryginalny. Mówie Ci że wyjdzie to min 15tyś a pewnie więcej a auto jest jeszcze do opłat. To uderzenie wcale nie było lekkie a błotnik tył też mocno dostał i nie samo poszycie a wzmocnienie też jest pogięte.
  18. Widać że napaliłeś się na to auto a nie bardzo masz pojęcie jak Ci mówię że naprawa minimum 15 to tak będzie połowy plastików nie liczysz i wielu elementów których nie widać. Zrób liste na karteczce powpisuj ceny i zobacz co wyjdzie a najlepiej tutaj wpisz będzie można zweryfikować. Auto jest przedliftowe ma tylko założone lampy tył od polifta.
  19. Naprawić to auto porządnie to min 15tyś dla mnie bezsensowny pomysł.
  20. Na zdjęciach wygląda ciekawie jeden z najfajniejszych akcentów wnętrza jak jest tak jak mówisz to kaszana straszna.
  21. A jak ty patrzysz na średnie spalanie na chwilowym :mad2: Przejedź minimum 200 kilometrów z 50 to nie będzie miarodajne. Według mnie spalanie będziesz miał Max 15L. F10 RWD z tym silnikiem paliła mi około 13.5 po mieście
  22. Dziękuje bardzo.
  23. Mogę prosić o sprawdzenie? LY86897 Z góry dziękuje.
  24. Za stare auta koszt samego importu to ok 15tys zl plus polskie opłaty i cena zakupu samochodu.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.