Treść opublikowana przez --maly--
-
F11 znosi w prawo i lewo
F10 ma dość miękkie zawieszenie nawet z edc i niestety na runflatach pływa w koleinach.
-
V8 uszczelniacze i rurka
To jest dziwnie szybko. Zazwyczaj przebieg ok 220-250tyś km. Przy 200 już zaczyna poddymiać ale nie ma tragedii potem to idzie szybko ale to też kwestia na jakim oleju i gdzie jeździło auto. Ja znam 5 przypadków wymiany w 4.8 i wszystkie powyżej 200tyś km.
-
bmw f13 650i X pomoc po zakupie, branie oleju itp...
Jeżeli na zimnym nie dymi a postoi rozgrzana na wolnych obrotach i gwałtownie dodasz gazu i wtedy jest chmura to są uszczelniacze i od tego trzeba zacząć. Znajdz osobę która wymieni je bez zdejmowania głowic.
-
bmw f13 650i X pomoc po zakupie, branie oleju itp...
Dymi przy każdym dodaniu gazu czy dopiero jak postoi trochę na wolnych obrotach?
-
F45 218d WBA2C11070V338578 - "bezwypadkowy"
--maly-- odpowiedział(a) na david temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto dna i tego typu strony też sprawdzają historię szkodową wg mnie to nie żadna tajemnica skoro ktoś odpłatnie sprawdza to w internecie. Mógł kupić auto i nie wiedzieć ale jeżeli został poinformowany i nadal sprzedaje jako bezwypadkowy to już jest oszustwo i można to zgłosić.
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
No no ja bym go jeszcze podpierdzielił pisz maila z linkiem tak typowo po Polsku i pozdrów Tatę milicjanta :lol:
-
E70 4,8i WBAFE81010LZ69567
--maly-- odpowiedział(a) na cuany temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażUszczelnienie silnika to jest uszczelki dekli, uszczelki obudowy rozrządu, uszczelka łapy silnika i uszczelka miski bo to zawsze cieknie to koszt ok 2500zł. Wymiana uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy ok 3000-3500zł przy czym robiąc to razem wyjdzie taniej bo dekle i tak trzeba zdjąć do uszczelniaczy. Oczywiście mowa o zewnętrznym warsztacie poza aso. Usterka rurki w 4.8 nie występuje miałem 4 auta z tym silnikiem i zrobiłem nimi kilkaset tyś km więc mogę coś powiedzieć. Sprzedający jest dziwny juz po opisie to widać a skoro ma na felgi 7tyś ma na poliftowe lampy i inne detale a z motoru leci jak ze świni to ja bym taki samochód od razu odpuścił bo może być skarbonką.
-
Nowa seria 5 G30
Trzeba sobie jasno powiedzieć,że stylistyka obecnych audi i BMW ma trafiać w azjatyckie gusta bo tam sprzedaje się najwięcej widać to we wszystkich nowych modelach. Dlatego mamy wielkie grille, skośne wielkie lampy i felgi typowe w Chińskim stylu z których jeszcze 10 lat temu wszyscy wyśmiewali się na allegro. Mają nawiązywać do znanych i lubianych przez Chińczyków wzorów (smoki i inne badziewia) i to widać w stylistyce. BMW w 2017r sprzedało coś koło 2 mln aut z czego ok 600tyś w chinach gdzie było nr 1. Ameryka to drugi co do wielkości rynek zbytu dla BMW a sprzedaż była na poziomie ok 300tyś szt czyli Chiny ewidentnie mają tutaj największe znaczenie. Liczą się wyniki sprzedażowe europejskie gusta nie wiele mają do gadania. Mi osobiście z nowych modeli podoba się jedynie M2 i stara już F12/F13 nic więcej. W seriach 5, 7 i X bardzo widać stylistykę skierowaną w azjatycką stronę do mnie to nie przemawia.
-
E82 123D WBAUR51000VF14081
--maly-- odpowiedział(a) na motrebski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażŚrodek zniszczony jak by stado cyganów tam jeździło masakra. Już wiadomo skąd taka cena bo jest dość niska jak za m pakiet i 123d. Braku zaślepek i innych pierdół kompletnie nie rozumiem jak można tak jeździć bo to kosztuje grosze.
-
E82 123D WBAUR51000VF14081
--maly-- odpowiedział(a) na motrebski temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMusiało się tam sporo nabroić że zakres prac był taki duży. Osobiście nie zaryzykował bym zakupu auta po takiej naprawie. Z tego co jest napisane tłok i korbowód był zmieniony i pewnie jest od innego auta ciekawe jak z wyważeniem. Szlif wału to też dla mnie minus. Kolejny punkt do zastanowieniato fakt, że przy 120tyś zerwany rozrząd to bardzo dziwna sprawa. Auto ma dość okazyjną cenę trzeba dobrze sprawdzić.
-
E87 Lusterka zewnętrzne nie działa sterowanie prawo lewo
Dzięki za informację mam wersję bez składania i bez fotochromu jedynie podgrzewanie i elektryczna regulacja. Tym dziwniejsza jest ta usterka skoro mówisz że nie idzie to przez żaden moduł.
-
E87 Lusterka zewnętrzne nie działa sterowanie prawo lewo
No nic dziekuje za chęci mi też żaden wspólny punkt nie przychodzi do głowy może moduł komfortu? Może ktoś jeszcze będzie miał jakiś pomysł?
-
E87 Lusterka zewnętrzne nie działa sterowanie prawo lewo
Nic więcej poza lusterkami nie sprawia problemów przełącznik wynieniony dlatego pomysły mi się skończyły. Żeby sprawa dotyczyła jednego lusterka sprawa była by prosta ale problem dotyczy obydwu.. Pozdrawiam
-
E87 Lusterka zewnętrzne nie działa sterowanie prawo lewo
Witam Mamy problem w bmw e87 lci 2007r. Od pewnego czasu nie działa regulacja obydwu lusterek zewnętrznych prawo lewo. Góra dół działa normalnie. Byłem przekonany że to włącznik w boczku razem ze sterowaniem szyb bo problem dotyczył obydwu ale po wymianie nic się nie zmieniło a mój włącznik w drugim aucie działa poprawnie. Błędów też nie ma żadnych i nie wiem gdzie dalej szukać usterki. Może ktoś potrafi pomóc albo miał podobny przypadek. Z góry dziękuje za pomoc
-
Asystent swiateł drogowych
Ale po co montować to badziewie? Mam to obecnie w e92 m3, e63, F10 przedlift miałem w e90, e60 i w żadnym z tych aut nie działało to dobrze na tyle żeby był sens w ogóle tego używać. Pierwsze co to po zakupie testowałem i wyłączałem asystenta świateł. Dla mnie to największe badziewie z całego wyposażenia często oślepia innych kierowców, działa tylko na prostej szerokiej drodze na krętych krajówkach jest wręcz niebezpieczne i wkurzają mnie pajace, którzy tego używają bo zwyczajnie świecą po oczach. Nie wiem jak w innych markach ale w Bmw i mercedesie (c63 amg w204) nie nadaje się kompletnie. Kolejny poroniony pomysł jak światła drl tylko z przodu bezsensowna oszczędność i wykodowane tylne pozycje a potem przychodzi deszcz lub gęsta mgła i połowa baranów jeździ z oświetleniem tylko z przodu. Dla mnie obie te opcje powinny być ustawowo zakazane. Połowa kierowców jest przekonana że wszystko super działa automatycznie i w ogóle nie używają mózgu nie włączają świateł podczas mgły i nie wyłączają długich rarząc innych bo przecież Pan w salonie chwalił i zapłaciłem za to. Porażka
-
Głośno, głośniej, f30
A jak się ma sprawa z serią 4 i 4GC ich ten problem też dotyczy?
-
F30 - jakie dobre wycieraczki?
Zarówno bosch jak i valeo można trafić ok a można trafić tak,że po dwóch tygodniach zaczną skakać i hałasować. Kwestia partii i szczęścia.
-
E63 650i - jakie amortyzatory ?
Fabrycznie poduszka jest lemforder/sachs przeważnie ma zeszlifowany nr oryginału ale to zależy od partii. Ja mam już 3szt e63 i we wszystkich wymieniałem te poduszki bo głucho stukały dzwięk taki sam jak gumy stabilizatora i nie do zlokalizowania. W moich dwóch z tego co pamiętam były amortyzatory sachs a w obecnej aż zobacze z ciekawości na pewno są srebrne a wiem,że b4 w zamienniku przychodzi czarne bo zamawiałem taki komplet. Może widziałeś tsm napis boge? Wg mnie wymienisz poduszki i problem zniknie w e9X też często jest to samo.
-
E63 650i - jakie amortyzatory ?
Na 100% poduszki górne amortyzatorów przód ciężko to zdiagnozować wymień i zobaczysz że pomoże. Standard w e60,e63,e9x itp Amortyzatory oryginalne masz sachs nie są dostępne w zamienniku tu masz tylko bilstein na których jeździ się gorzej niezależnie czy b4 czy b6. Poduszki amortyzatorów powinien wymienić każdy kto ma powyżej 150tyś zwłaszcza słychać to na kostce, kocich łbach lub podjeżdżaniu pod nieduże krawężniki czy inne poprzeczne nierówności. W autach z runflatami od nowości nawet po 100tyś miałem te elementy do wymiany.
-
New 430i GC M-Pak + MPerformance
Bardzo fajne auto i bardzo fajne dodatki. Ceny nawet znośne a jak mówisz,że był jeszcze rabat to super. Zastanawia mnie inny odcień zderzaka tył od reszty auta. Przód jest ok ale tył ma delikatną różnicę co w nowym aucie bylo by dla mnie wkurzające. Ciekawe czy to nie efekt przygody transportowej.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
--maly-- odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak najprawdopodobniej przyjechała z usa
-
Mierzenie grubości lakieru auta oklejonego folia
Folia nie będzie równa bo będzie naciągnięta w różnym stopniu ale różnice będą nie duże. Znajdz gdzieś miejsce gdzie kończy się folia a obok jest blacha pod maską pod klapą i plus minus będziesz znał grubość folii. Folia ma zazwyczaj 80-100um więc szpachle bez problemu można wyszukać.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
--maly-- odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażI po co takie głupoty pisać? Miałem dwie e63 z usa i blende pod tablice USA demontuje się 10 minut i mamy europejski zderzak. Lampy tył ma jak najbardziej usa.
-
e60 nie zapamietuje daty ani godziny
Typowy objaw słabego akumulatora. Może ibs uszkodzony albo klema pirotechniczna dobrze nie łączy.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
--maly-- odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażO tym 650 nikt nic nie ma? Znajomy się interesuje i chciał sprawdzić.