Treść opublikowana przez --maly--
-
szyba solaryczna a zwykła zielona - jakie roznice
Wszystko będzie działać jak dobierzesz odpowiednio szybę. Ma być taka jak twoja + solar i tyle. Ja zawsze jak nie mam oryginalnie a szyba ulegnie uszkodzeniu to wymieniam na solarną. Jeżeli ktoś ma oryginał w dobrym stanie nie warto zmieniać bo nigdy nikt nie wstawi tak szyby jak fabryka zawsze są mniejsze lub większe niedoskonałości.
-
Wszystkie wady G30
BMW robi bardzo głupio że nie ma żadnej informacji o rozpoczęciu wypalania DPF.
-
X5 opony 275/40/20 na przód i tył?
Chodzi o to że felge z tyłu masz szerszą i nie możesz sobie założyć 275.
-
Wszystkie wady G30
Trafiłeś w punkt seria 5 obecnie z dobrym rabatem jest niewiele droższa od Passata ceny od E60 i F10 po G30 niewiele się różnią nigdy nie myślałem o tym w ten sposób. Dalej możemy zamówić pełną skórę, soft close , sterowanie pilotem i np V8 czego superb czy passat nie mają ba nawet A6 wielu takich elementów nie ma nie mówiąc o individualu bo tu bmw jest mistrzem z masowki.
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Pisalem że nie mówię o nowym modelu a na pewno nie w przed sprzedaży chodzi o normalną ofertę na aktualne modele tu 20% to norma a czasami udaje się i 30% przeliczając to na pieniążki jest to już bardzo duża kwota. Na g20 póki co będą to okolice 5% przy jednym aucie a jakiś grupowy zakup pewnie koło 10.
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Jak ktoś potrafi negocjować wynegocjuje 20% trzeba zrobic challange na zasadzie przedstawienia oferty jednego sprzedawcy drugiemu dodatkowo słownie podkoloryzować i będzie. No i oczywiście kilku sprzedawców włączyć w tą grę. Jak ktoś po prostu pójdzie do najbliższego dilera to oczywiście nie dostanie takiej oferty ale teraz cały handel opiera się na negocjacji przebijaniu ofert do granic możliwości takie chore czasy. Dla mnie również tak duże widełki marży i rabatu to przesada a przede wszystkim klient nie powinien o tym wiedzieć ale to wynik chorej konkurencji między salonami. Są dilerzey z zasadami i tacy którzy sprzedali by własne majtki byle sprzedac i zarobić grosiki. Taką manianę odwala Bawaria motors na rynku części zamiennych dają z marszu rabaty na części byle Januszowi bo ma e30 lub m3 e46 dostaje na konesera rabat takiej wielkości jak sklep bioràcy od nich części za 50tyś miesięcznie. Tam praktycznie każdy jest w stanie uzyskać max rabat na części. Pewnie z autami jest tak samo. Przykładowo Mercedes daje rabat na części tylko dla serwisów i warsztatów pod warunkiem nie handlowania na rynku zewnętrznym nie można przebijać się ofertami detal to detal.
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Rabat praktycznie na wszystko o ile nie jest to wchodzący model jest do uzyskania 20%+ co przy kwotach zakupu oznacza nawet 50 do 100tyś to sporo mówi o marży.
-
F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota
Miałem około 10 bmw z usa i wszystkie miały reflektory przednie asymetryczne tak jak w europie. Starsze modele świecił na płasko ale już od wielu lat nie ma różnicy w przypadku bmw.
-
F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota
Lampy świecą dokładnie tak samo. Mam f32 430i z usa 2017r xenon skrętny. Jedna lampa była pęknięta i wymieniłem na europę i trochę tak jeździłem świeciły identycznie. Teraz zmieniłem też drugą bo miała rysę na kloszu której nie udało się usunąć a nie chciałem rozklejać i zmieniać samego klosza więc kupiłem drugą lampę europejską różnicy w kątach świecania itd nie było żadnych.
-
opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)
https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=350983&start=210 To są dwa bardzo bliźniacze tematy.
-
X5 E70 awaryjne włączenie "N" Neutral
https://m.youtube.com/watch?v=
-
Przestrzegam przed firmą Hankook
Nie wydaje mi się żeby opona mająca 2b ciśnienia jest w stanie tak uszkodzić felgę może coś tam jednak udeżyło jakiś leżący przedmiot udeżył między felgę a oponę bo felga nie mogła tak zostać uszkodzona przez wystrzał opony to raczej nie możliwe.
-
BMW M4 Problem
Słaby filmik ale ja bym tym autem nie jeździł bo możesz narobić więcej szkód. Może to być zawór turbiny ale nie wiem jak to do końca jest zbudowane w M4 może być też problem z panewkami trudno powiedzieć za słaby film. Jaki przebieg? Na postoju jak wkręcasz auto nic nie słychać?
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
--maly-- odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo zdjęcie powinno Ci chyba wystarczyć...
-
BMW E63, 650i, VIN, WBAEK13416CN79587
--maly-- odpowiedział(a) na mcdr temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa bym nie kupował szukaj taniej ta jest za droga :mad2:
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Ale Ty myslisz pojęcia prowadzenia a kontroli trakcji. W Sport plus masz wyłączone esp to nic dziwnego że w comfort auto nie idzie bokiem na pełnym kagańcu. Wyłącz esp i zobaczysz jak się prowadzi w poślizgu na comfort. Tu macie to o czym mówiłem w wykonaniu Clarksona Zresztą Chris Harris ma te same odczucia
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Właśnie w sport lub sport Plus jest jeszcze gorzej najlepsze wyczucie w comfort. Clarkson testujący m3 f80 mówił dokładnie to samo. W M3 jest o tyle lepiej że wszystkim możemy sterować oddzielnie i najlepiej jeździ zawias na sport , silnik sport a układ kierowniczy w comfort jest najbardziej naturalny.
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Elektryczne wspomaganie nie jest tu winne e87 i e82 były najlepiej prowadzącymi się bmw jakie miałem zaraz po nich e92 m pakiet. Bardzo trafne porównanie do fiata punto z trybem city właśnie tak prowadzi się moje f13 masakra i f30 którymi jeździłem miały to samo.
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Masz dużo racji ale ja bym dopisał jako jeszcze lepiej prowadzące się auto 1M i ogólnie wszystkie E8X prowadzą się rewelacyjnie. Już wszystkie serie F byly takie że na śliskiej drodze bałem się jechać szybciej kompletnie nie czuć auta. Obecnie mam F13 i bardzo fajny samochód ale prowadzenie jest tak tragiczne że nie chce nim jeździć kompletnie sztuczne i nie czuć co się dzieje z kołami. Można pokonywać zakrętych chyba nawet szybciej niż w c63 amg ale nie mam odwagi bo kompletnie nie wiadomo gdzie jest granica. Najlepiej wypada tryp comfort czy to f10 czy f13 a w przypadku M4 w comforcie jest już nawet ok ale do dobrze i tak brakuje.
-
4.8i jakie spalanie ale tylko realne !!!
Na gazie zawsze podaje błędnie spalanie bo robi korekty na nie ubywające paliwo z baku.
-
Wszystkie wady G30
Problem z wyważeniem kół występuje od kilku lat i narasta. Chyba wynika z coraz niższej jakości opon bo wiele osób reklamuje nowe opony właśnie na tą wadę. Generalnie bmw jest bardzo czułe na nie odpowienie wyważenie kół ale teraz to już czy audi czy MB i tak wszędzie są wibracje ale w BMW najbardziej odczuwalne. Wyważam koła po 5 razy w różnych miejscach żeby było "w miarę" bo idealnie od lat nikt mi nie wyważył kół a mam uczulenie na tym punkcie bo w szybkiej trasie strasznie drażnią wibracje. Byłem też raz na hunterze ale po wywarzeniu było bardzo źle poprawiałem na drugi dzień w innym miejscu. Pewnie brak przeszkolenia obsługi bo sama maszyna w teorii ma fajne możliwości. Wydaje mi się że wyważarki nie nadążają za spadkiem jakości opon. Druga sprawa to brak wiedzy i szkoleń osób obsługujących urządzenia. To samo jest z geometrią czy aso czy warsztaty niezależne 1 osoba na 100 potrafi ustawić poprawnie i wie co robi.
-
4.8i jakie spalanie ale tylko realne !!!
X5 jadąc szybko w trasie mimo niskich obrotów pali dużo przez opór powietrza.
-
4.8i jakie spalanie ale tylko realne !!!
28L w mieście to musiał byś jeździć max dynamicznie sprawdz temperaturę silnika w ukrytym menu może termostat nie trzyma. U mnie wychodzi tak trasa do 120km/h 13L do 150km/h ok 15L trasa ok 200km/h 20L gwneralnie w trasie to prędkość dzielona na 10 = spalanie. Miasto nie duże ok 20tyś mieszkańców ok 17-20L komputer pokazuje 18.5 z 10tyś km w rzeczywistości spalanie jest ok 0.5-1L większe. Po mieście jeżdżąc max oszczędnie da się uzyskać okolice 15.
-
Nowe BMW 3 G20 - zdjęcia, filmy, opinie
Dopiero teraz dopatrzyłem się że nie które wersje mają bardzo brzydkie nie ringi takie 1/3 w innych jest tak 2/3 ringu i wygląda ok ale te w 1/3 są beznadziejne pewnie zależy od wybranych świateł.
-
335 cypisek
Mi też przeszkadzały takie pedały mokre buty się z nich ześlizgują.