Skocz do zawartości

[E36] Z3 - Odgrzybianie klimatyzacji


saron22

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!! Mam pytanie odnosnie odgrzybiania klimatyzacji w Z3. Czy ktos z Was robil to we wlasnym zakresie?? Jesli tak to jakiego preparatu uzyliscie?? Czy efekt byl zadowalajacy?? Prosze o wskazowki. U mnie jest ten prblem ze po wylaczeniu klimatyzacji przez jakis czas czuc charakterystyczny smorodek wydobywajacy sie z nawiewow i przyznam ze troche mnie to denerwuje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 - 50 pln to dosyć optymistycznie :shock: .... nie ma sensu odgrzybiać klimy jeżeli nie wymieni się filtru od kabiny (no chyba, że takiego w Z3 nie ma) koszt ok. 200 pln, koszty preparatu wahają się w granicach 75 pln plus koszty robocizny.

 

Nigdy nie robiłem tego w BMW ale w Suzuki koszt ok. 350 pln a dwa dni temu w Volvo 420 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z3 nie ma filtra kabinowego na 100% .

 

Co do ogrzybiania klimy to 2 sezony temu w moich okolicach kosztowalo to 100 zl . Jaki bylby efekt - nie wiem, wtedy chcialem to zrobic w E46 bo taki sam jest efekt jak opisujesz - nieco smierdzi po wyl. klimy . W koncu zrobilem to sam - odgrzybialem do tej pory 3 roznymi piankami, dalem nowy kabinowy, raz nawet spryskalem bezposrednio parownik pianka do ogrzybiania - i efekt jest dosyc slaby . Fakt smierdzi po wyl. klimy mniej, ale jednak jeszcze "to" czuc . Inni ogrzybiali w zakladach i pisali to samo .

 

Co do klimy w Zetce - uzywalem jej do tej pory 2 czy 3 razy i nie poczulem zadnych zapachow.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wy to stosujecie, pierwszą podstawową zasadę. Po odgrzybianiu, czyszczeniu klimy nie można jej używać przez min 24h. Środek musi mieć czas aby zadziałać. Jeżeli "napryskacie" coś w układ a za godzinę użyjecie klimy wszystko zostanie wydmuchane i stąd, jak mi się wydaje, brak jakich kolwiek rezultatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wiec ja zrobilem tak:

Nabylem droga kupna jedna puszke preparatu do odgrzybiania klimatyzacji marki KAGER znajdujacego sie w ofercie firmy FOTA s.a. W pierwszej kolejnosci odlaczylem akumulator, zdemontowalem wycieraczki, nastepnie plastikowe podszybie oslaniajace silnik nawiewu. Wprowadzilem plastikowa sonde dolaczona do zestawu pomiedzy lopatkami wentylatora najglebiej jak sie dale i wpier....... tam cala puszke piany az zaczela wylazic na zewnatrz. Pozostawilem auto w tym stanie na cala noc a na drugi dzien poskladalem wszystko w odwrotnej kolejnosci. Co do efektu to narazie nie mam pwnosci czy to cos pomoglo czy nie poniewaz piana ma bardzo intensywny zapach i jak narazie w kabinie czuc jedynie zapach preparatu. Za kilka dni napisze jaki jest efekt calej tej operacji. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wy to stosujecie, pierwszą podstawową zasadę. Po odgrzybianiu, czyszczeniu klimy nie można jej używać przez min 24h. Środek musi mieć czas aby zadziałać. Jeżeli "napryskacie" coś w układ a za godzinę użyjecie klimy wszystko zostanie wydmuchane i stąd, jak mi się wydaje, brak jakich kolwiek rezultatów.

 

Pierwsze slysze, mialem juz 3 rozne preparaty ale na instrukcji uzytkowania zadnego nie bylo ani slowa o tych 24h o ktorych Ty piszesz . Te srodki wtryskuje sie wlasnie przy wlaczonym na maxa nawiewie i klimie, i po samym wtrysnieciu jest zalecane aby wentylator jeszcze troche pochodzil .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze, mialem juz 3 rozne preparaty ale na instrukcji uzytkowania zadnego nie bylo ani slowa o tych 24h o ktorych Ty piszesz . Te srodki wtryskuje sie wlasnie przy wlaczonym na maxa nawiewie i klimie, i po samym wtrysnieciu jest zalecane aby wentylator jeszcze troche pochodzil .

 

No właśnie przez chwilę pochodził, po to aby rozprowadzić środek a nie go wydmuchać na zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie odgrzybianie klimy zdecydowanie sie powiodlo. Od tego czasu nie czuc juz zadnego nieprzyjemnego zapachu po wylaczeniu klimatyzacji. Zdecydowanie polecam ta metode oraz preparat firmy Kager.

 

a nie mówiłem :lol: i masz teraz neutralny zapach samochodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie kupiłem podobno rewelacyjny środek biobujczy WURTH-a i w instrukcji użycia wystarczy za pomocą długiej sondy dołączonej do preparaty dotrzeć do parownika i wtrysnąć...

I tu pojawia się moje pytanie- którędy najlepiej dotrę do parownika? Dodam iż Z3 mam od 2tyg i nie ogarniam jeszcze dobrze tego maleństwa :D

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki/foto. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.