Treść opublikowana przez Borsuczek
-
Nie dziala DSC/ABS/LICZNIK/WSPOMAGANIE e60 530d
Tak było odkąd kupiłeś auto?
-
Czujniki TPMS
Bzdura. Gdzie to wyczytałeś? W TIS jest tak napisane.
-
Czujniki TPMS
Po zmianie opon auto powinno stać nieruchomo przez 5 minut przed rozpoczęciem procedury inicjalizacji. Aby pomyślnie zakończyć proces przypisania kół, pojazd musi jechać przez co najmniej 9 minut z prędkością przekraczającą 20 km/h.
-
Czujniki TPMS
Czujnik wygląda na dobrze dobrany: https://bimmercat.com/bmw/pl/search/selectCar/F30/Lim/BMW+330d/ECE/36_1984
-
Nalot rdzy F20
Są pryszcze więc pod spodem są dziury. Pomoże wymiana drzwi albo szpachla.
-
Popychacze zaworowe m57n2
Zacząłbym od oleju, nie mam o nim zbyt dobrej opinii.
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
Automat w E36 mocno ograniczał osiągi, ale nawet z nim 323ti będzie znacznie szybsze od 316i. 316i, 323ti A, 323ti 0-100 km/h (s) 12.3, 8.6, 7.8 60-100 km/h (s) 6.8, 4.4, 3.8 80-120 km/h (s): 9.2, 6, 5.1 100-180 km/h (s): 65.6, 23.4, 19
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
del
-
Jaki katalizator N42 143km
Normę Euro można sprawdzić po rozkodowaniu VIN: - opcja S168A Euro 2 - opcja S169A Euro 3 - żadna z powyższych Euro 4.
-
skrzynie biegów
Kolego Skovroon nie wiem jaki model kupiłeś, ale jeśli ma silnik ustawiony poprzecznie i klasyczny automat to ma skrzynię AISIN. Automaty ZF są, jak pisze Słonik, w autach z silnikiem ustawionym wzdłużnie.
-
e60 525d wbanx51030ct39165
Borsuczek odpowiedział(a) na niko999 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wygląda źle. Sprzedający przyznają co było malowane, gdy kiepsko wyjdzie lub jest to odwrócenie uwagi od czegoś znacznie gorszego :wink: Więc tym bardziej trzeba dokładnie obejrzeć samochód. Fotele wymienione, żeby samochód był bardziej atrakcyjny? Handlarze kupują sporo aut, także takie które nie nadawały się na sprzedaż, więc mają sporo części. Jak dobrze pogadasz to dorzuci oryginalne :) Ten diesel spełnia normę Euro 4, więc nie wjedzie do planowanych SCT.
-
skrzynie biegów
Magna to kanadyjski producent części samochodowych, który w 2015 roku przejął firmę Getrag. Produkuje skrzynie dwusprzęgłowe montowane we wszystkich mniejszych modelach BMW (tych które mają silnik umieszczony poprzecznie). Są to 7DCT (7HDT dla mild hybrid 48V) w dwóch wariantach 300 lub 400 w zależności od maksymalnej wartości momentu obrotowego danej wersji silnikowej: https://magna-p.magna.com/docs/default-source/powertrain-storyboards/dct/product_storyboards_dct_7dct300.pdf https://magna-p.magna.com/docs/default-source/powertrain-storyboards/dct/product_storyboards_dct_7dct400.pdf https://magna-p.magna.com/docs/default-source/powertrain-storyboards/mild-hybrid/product_storyboards_hdt_7hdt300.pdf https://magna-p.magna.com/docs/default-source/powertrain-storyboards/mild-hybrid/product_storyboards_hdt_7hdt400_48v.pdf Produkcja tych skrzyń dla BMW odbywa się w Neuenstein (Niemcy) oraz w Kechnec na Słowacji. https://www.magna.com/company/newsroom/releases-archive/release/2019/10/30/news-release---magna-wins-largest-contract-for-transmission-technologies-in-company-history
-
Przyciski do sterowania ustawieniem fotela
Montowane przyciski są ściśle związane z wyposażeniem auta, nie ma nadmiarowych. Każdy przycisk w samochodzie powinien działać.
-
E91 330d 2005 WBAVU91050KT13334
Borsuczek odpowiedział(a) na seku145 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhttps://www.kentekencheck.nl/bmw/86-PBG-2
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ani Autoscout24, ani Mobile.de nie są reprezentatywne, bo wystawiają tam handlarze, choć i u nich można często negocjować 10 % ceny. Dobry jest portal Kleineanzeigen, a jeszcze lepiej jeśli ktoś chce kupić starego diesla, wybrać się do Belgii (2dehands) albo Holandii (Marktplaats). Tam wystawiają je taniej ze względu na wysoki podatek drogowy i planowane zaostrzenie kryterium wjazdu do miast. Na 530i E39 za 60 tys. zł. ciężko będzie zarobić. Starsze o te 5 lat, idealne 525i E34 jest wyceniane w Niemczech na kwotę w przedziale 9 - 12 tys. Euro (classic-analytics.de). Przy czym nie wiadomo jakie będą trendy na rynku klasyków, a samo garażowanie i utrzymanie auta w stanie do jazdy też kosztuje.
-
F20, WBA1C11090E944010 - pytanie o uszkodzenia
Borsuczek odpowiedział(a) na siekierka7 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW historii pojazdu odnotowano szkodę całkowitą. Jak został wymieniony przedni słupek?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Dlatego stoją w Szwajcarii. W Niemczech zdrowe 530d E39 jest wyceniane na kwoty pomiędzy 4500 - 6000 Euro. Co do ogłoszenia to 60 tys. złotych jest warte zdrowe E39 540i, a nie 530i przerobione na polifta.
-
F25 X3 5UXWX9C54D0A32393
Borsuczek odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSamochód sprowadzony z USA. https://images.autoauctionhistory.com/uploads/8y0gFQDgsDn8XMuq81qd5m9yQeFkWw9ab43XNTOtdwda8VwIQaXcEwC48VIwAD99gP4Z7SQMQyeTF8X2JFNsuUuk8gj56PVmDr73siqipUeack8LN7rgkztSMGIXGrnNv/2013-bmw-x3-xdrive2-5UXWX9C54D0A32393.jpg
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dziś o 9:00 coroczna konferencja BMW na temat sytuacji bieżącej i kierunków rozwoju :wink:
-
E91 330d 2005 WBAVU91050KT13334
Borsuczek odpowiedział(a) na seku145 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto od 2010 roku w Holandii. Sprzedane jako nowe prawdopodobnie we Włoszech, o czym świadczy książka serwisowa w tym języku (taka ma być wg. VIN). Samochód fabrycznie był wyposażony w czarne materiałowo-skórzane fotele sportowe. Miał je jeszcze w grudniu 2021 roku, kiedy był wystawiony na sprzedaż w Holandii. Oczywiście, jako że to diesel spełniający normę Euro4 nie będzie mógł wjechać do stref czystego transportu.
-
E84 X1 WBAVN110X0VT24889
Borsuczek odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto ma wymienione listwy wewnętrzne, czarne felgi, nerki oraz przyciemnione szyby. To mogło być auto flotowe, ponieważ wyszło z fabryki na stalowych felgach, ze standardową tapicerką i akrylowym lakierem, które później trafiło do jakiegoś młodego człowieka. Jeśli ten diesel spełnia tylko normę Euro 4 (?) to bardzo źle ze względu na możliwy spadek wartości po wprowadzeniu stref czystego transportu.
-
Wypalanie DPF - warunki - N57 (245HP)
To jest jakiś obłęd. Jak można nie zrobić sobie przerwy, bo DPF się wypala? Jadźka musisz wytrzymać, postój będzie jak się filtr zregeneruje :D Samochód jest dla człowieka, a nie odwrotnie. System korzysta z szeregu czujników i wie czy auto jedzie, jakie ma obroty itd. Jeśli auto ma moc i nie palą się kontrolki to trzeba jeździć. Od czasu do czasu przejechać się za miasto z w miarę stałą prędkością około 100 km/h, a nie jak niektórzy piszą, że musi być 200 km/h. Przy wymianie oleju podłączyć auto pod kompa, sprawdzić czy nie ma jakichś błędów. Jeżeli są problemy z silnikiem to je naprawić, bo od sprawności silnika zależy czy DPF funkcjonuje prawidłowo albo sprzedać padlinę :) Auto, w którym trzeba podłączać diagnostykę na dłuższą trasę to jest tragedia. Może lepiej mechanika wozić? :wink:
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Dla N63 bez filtra cząstek stałych olej spełniający normę BMW Longlife-01 FE, z filtrem: BMW Longlife-12 FE Pojazdy z filtrem cząstek stałych można rozpoznać po wężu podciśnienia, który jest zainstalowany na filtrze, a także po opcjonalnym wyposażeniu 1DE lub 1DF exhaust emissions standard.
-
E84 X1 WBAVM71070VR36182
Borsuczek odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOczywiście, część ofert odrzuca się w trakcie rozmowy telefonicznej, bądź po zdjęciach ale później i tak często okazuje się na miejscu, że samochód ma wady, o których się nie miało pojęcia przed wyjazdem i trzeba szukać dalej. Jeśli oględziny są tylko formalnością to dlaczego pracownicy firm oferujących wyszukanie auta na zamówienie odrzucają tyle aut podczas oględzin? Przecież mają doświadczenie i dostęp do baz danych.
-
E84 X1 WBAVM71070VR36182
Borsuczek odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie podważam tego, że autobaza czy Drey mają dobre raporty, może nawet najlepsze. Tylko po co od razu płacić, jeśli z darmowej historii pojazdu gov pl, można się dowiedzieć m.in. czy auto miało szkodę i czy była to szkoda całkowita?, o liczbie właścicieli, przebiegu, aktualności OC i PT. To pozwala wstępnie wyrobić sobie zdanie co do oględzin. Co nam z płatnego raportu jeśli na miejscu okaże się, że auto miało niezgłoszoną ubezpieczycielowi szkodę, albo ma jakąś poważną usterkę np. przegrzany silnik? Zanim się kupi używane auto ogląda się ich często kilka, po co płacić po 50 złotych ileś tam razy? Jeśli chcemy mieć dokument, który nas ochroni w przypadku nabycia samochodu kradzionego, najlepszym wyjściem jest wizyta na Policji i prośba o sprawdzenie pochodzenia. Dostaje się wówczas dokument, który uzna każdy sąd.