Treść opublikowana przez Borsuczek
-
E39 - Światła przednie
Jeśli jest z końcówki maja 2000 to jest to przedlift.
-
E30 cabrio restauracja
Tak, auto wyprodukowano w styczniu 1990 roku, więc jest to "wąska lampa". Lifting E30 Cabrio miał miejsce na przełomie września i października 1990 roku.
-
123D nie dogrzewa się
Masz termostat elektroniczny czy zwykły? Sprawdzałeś kiedy się otwiera? Może jest dobry tylko czujnik temperatury płynu chłodzącego jest uszkodzony? Żaluzja chłodnicy jest zamknięta?
-
ODNOWIENIE PRZYCISKÓW MULTIFUNKCJI KIEROWNICY BMW E46
Przecież na allegro jest tego masa.
-
Dylemat zakupowy ‐ silnik
Może wybierz się do salonu na jazdę próbną? 23i ma silnik czterocylindrowy o większej pojemności i napęd na 4 koła, więc spalanie będzie zauważalnie wyższe. OC będzie wyższe i koszty serwisu z uwagi na więcej oleju, więcej świec etc. też będą wyższe. 18i to taka trochę bieda. Nie ma układu hybrydowego i stosunek mocy do masy jest kiepski. Jeśli nie będziesz cisnąć na mokrym i nie mieszkasz w górach brałbym 20i i dobrze doposażył.
-
550i - czy nadal jest takie awaryjne?
BMW G30 pokonują na całym Świecie bezawaryjnie ogromne przebiegi, tak jak wcześniej ich poprzednicy. Przy tym spalają mniej, oferują lepsze prowadzenie, komfort i osiągi bo pozwala na to rozwój technologii. Koncerny motoryzacyjne nie mogą sobie pozwolić na produkcję awaryjnych samochodów, zwłaszcza tych w segmencie premium, którymi podróżują przedsiębiorcy, lekarze, prawnicy czy inżynierowie. Ostatnie prawdziwe i niezawodne BMW to to które się posiada, chyba że ktoś kupił auto po wypadku, powodzi albo z przegrzanym silnikiem :)
-
ODNOWIENIE PRZYCISKÓW MULTIFUNKCJI KIEROWNICY BMW E46
Da się kupić używane przyciski lub całe kierownice np. na Allegro. Nowe przyciski kosztują 1000 zł.
-
[X1 F48 LCI] odłączenie akumulatora
Akumulator odłączamy przy wyłączonym zapłonie i tak samo podłączamy. Nie wolno ściągać klemy plusowej jako pierwszej. Po ponownym podłączeniu może być konieczność przyuczenia elektrycznych szyb i szyberdachu przez pełne otwarcie i zamknięcie. Nic nie trzeba kodować.
-
Rozmiar opony
Na 17-tce powinna być opona 225/50.
-
e39 520i - Uszkodzona przepływka czy Sonda?
Może głowica jest zużyta? Mierzyłeś kompresję?
-
Siłownik klapy bagażnika.
Klapie przy podnoszeniu trzeba odrobinę pomóc.
-
Oznaczenie modelu
Jest wiele przyczyn. Niektórzy cenią gładki i czysty wygląd, łatwiejsze mycie i woskowanie. Zamawiający słabsze wersje silnikowe nie chcą uchodzić za gorszych i odwrotnie, albo nie chcą by ich sąsiedzi wiedzieli ile dali za wóz. Są też tacy, którzy lubią się ścigać i nie odstraszać potencjalnych przegranych. Inni boją się kradzieży auta z powodu pożądanego silnika. Tak naprawdę to kwestia głównie narcyzmu właściciela, bo większość osób ma silnik czy linię wyposażenia aut należących do innych zupełnie gdzieś.
-
E 90 330d WBAPR91000A177162 Kolbuszowa
Borsuczek odpowiedział(a) na konfederat67 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTamtejsi forumowicze mają inny "mindset". Poczytaj dział pogawędki :duh:
-
Sam naprawiam samochód BMW serii 1 (e87)
Numery sprężyn można otrzymać w ASO. Właściwa poduszka amortyzatora to np. Sachs 802 547 https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/article/802+547?languageID=19&brandID=32,294&countryID=PL
-
norma emisji spalin EURO
Normy w strefach będą zaostrzane ale obecne i planowane obostrzenia, a także badania stanu zanieczyszczeń w Belgii i Niemczech wykazują, że silniki benzynowe od Euro 4 i diesle od Euro 6 emitują znikomą ilość zanieczyszczeń i te auta będą dopuszczone do użytku aż do ich naturalnego końca. Jeśli chodzi o Warszawę to tamtejsze planowane drastyczne ograniczenia są po to, żeby było z czego opuścić dla zadowolenia wyborców :wink:
-
norma emisji spalin EURO
Takie auto spełnia normę Euro 5.
-
F31 WBA3L11080KP42088 czy warto?
Borsuczek odpowiedział(a) na Kamilponik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMa zagięte drzwi i tylny błotnik, więc sąsiedzi będą się śmieli. Naprawa bez szpachli się nie obejdzie i będzie problem ze sprzedażą. Ja bym nie brał za te pieniądze.
-
E84 WBAVM31040VN65829
Borsuczek odpowiedział(a) na midage temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMa manualną klimatyzację przez co będzie ciężko ją odsprzedać. Jest też odnotowana szkoda.
-
e93 328i WBADW3C56DJ525764
Borsuczek odpowiedział(a) na arolst temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażStrasznie małe zdjęcia. Nic na nich nie widać. Data pierwszej rejestracji w CEPiK to 1.01.2012, a data produkcji auta to 8.11.2012. Może to nie przeszkadza? :think:
-
norma emisji spalin EURO
Jeśli chodzi o strefy czystego transportu to zakaz obejmie auta z silnikami benzynowymi poniżej normy Euro 3 czyli do 2001 roku produkcji, natomiast auta z dieslami poniżej Euro 5 czyli poniżej 2010 roku produkcji. Z BMW będzie podobnie, z małymi wyjątkami. Napisz proszę model i rok produkcji to sprawdzę.
-
N52b25 - po odpaleniu wentylator wariuje
Czujnik przy chłodnicy jest wykorzystywany przez ECU do sterowania wiatrakiem. Jeżeli temperatura w ISTA rośnie logicznie to czujnik temperatury w bloku powinien być dobry. Jeśli termostat otwiera się już przy 60 stopniach to coś jest nie tak. Na odległość ciężko zdiagnozować.
-
Łańcuch rozrządu N47
Na pierwszy montaż była taka jakość, że łańcuch potrafił się zerwać w nowym aucie. Nie ma reguły.
-
Problem z skrzynia biegow. Automat
Podłączyłeś pewnie na chwilę odwrotnie kable i zepsułeś alternator i może coś jeszcze przy okazji.
-
e90 320D 2007, Wrocław WBAVC31097VG20372
Borsuczek odpowiedział(a) na gomez.pl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTłumik końcowy wymieniony najwidoczniej. Od września 2005 DPF był standardem w 320d na rynku niemieckim. Auto wyprodukowane w 2007 roku bez DPF miałoby w VIN informację o jego braku.
-
N52b25 - po odpaleniu wentylator wariuje
Są dwa czujniki temperatury płynu chłodzącego. To może być wina tego drugiego (X1797):