Treść opublikowana przez jarekf
-
Akcje serwisowe aut z USA i EU - strona
To raczej tylko dla USA, europejskiego VINu nie czyta...
-
[F25] Świeży zakup i lista problemów - potrzebna pomoc!
Jeśli cena była na tyle atrakcyjna, że ten wkład 15k sprawi, ze auto w ogólnym rozrachunku wyjdzie powiedzmy rynkowo to ok, doprowadzisz sobie do porządku. W innym przypadku nie zastanawiałbym się 5 minut nad zwrotem...
-
[F25] Świeży zakup i lista problemów - potrzebna pomoc!
Kim był ten rzeczoznawca co sprawdzał samochód ?? 90% tych usterek, o których piszesz powinno być przez niego wykrytych. Jeśli ich nie opisał to niech zwraca kasę bo taka usługa to amatorszczyzna, żeby nie użyć mocniejszych słów...
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Ok, bardzo dziękuję za informację.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
L847447 Po Vinie wychodzą te 33536787208 i takie tez mam na aucie ale pytanie czy mogę je zastąpić tymi 33536787210. Czy te z końcówka 210 są do wersji polifcie?
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam, czy sprężyny tylne do X3 F25 o nr 33536787208 i 33536787210 są zamienne czy nie? Czym się różnią?
-
Czujnik ciśnienia paliwa b47/ paliwo w wiązce
Czy ten problem dotyczy też silników serii N ? Szok jaki jest teraz wysyp w silnikach B... Czy dla silnika N57 to jest przewód o nr 13537823397 (nr1 na obrazku?)
-
Wawa - E-sys/Ista pomoc w kodowaniu
Całe auto było aktualizowane w zeszłym roku, aktualny iLevel 22-7-540. Serio, trzeba jeszcze dodatkowo aktualizować? Pytanie czy w ogóle jest nowsza wersja Uzyskałem tez takie info, że tych żaluzji nie wyrzuca się kodowaniem tylko z mapy silnika...
-
Wawa - E-sys/Ista pomoc w kodowaniu
Sytuacja jest rozwojowa 😉 Mam E-sys 3.30.1 + Launcher Pro v2.8.1 z Tokenem + psdzdata full 4.44.31. Wszystko zainstalowane i odpalone zgodnie z instrukcjami. Działa, łączy się ale w żadnym z 23 modułów nie udało mi się wyszukać nic związanego ze słowami: AKKS, LKS, LUFT, KLAPPEN, Kuehlluftklappensteuerung, Luftklappensteuerung, itp. A w diagnostyce wywala mi cały czas taki błąd związany z żaluzjami chociaż ich nie ma i nigdy nie było. Ma ktoś pomysł czego i gdzie szukać?
-
Wymiana wału korbowego i panewek.
A czym się różni n57s od n57a ? U mnie z jakiegoś Vin decodera wychodzi jeszcze inny n57T (258km, 2011 rok)
-
Wawa - E-sys/Ista pomoc w kodowaniu
Cześć, niestety nie mam esys'a
-
Wawa - E-sys/Ista pomoc w kodowaniu
Witam, czy ktos z Wawy mógłby mi pomóc wykodować żaluzje chłodnicy w F25, których nigdy w aucie nie było... Mam błąd tych żaluzji i w sieci znalazłem info, że można je wykodować, żeby błędu nie było. Prawdopodobnie mam opcję 0x03 - default, Init value, not coded (COM diagnosis still active) , czyli zaluzje nieobecne ale diagnostyka aktywna, a potrzeba zmienić na 0x00. Potrzebny E-sys lub Ista i trochę wiedzy, chociaż wiem gdzie szukać - chodzi o AKKS Automatische Kuehlluftklappensteuerung / Luftklappensteuerung - (LKS) w DDE.
-
Opony zimowe 245 50 18
Mam te Falkeny od zeszłego sezonu - generalnie nic im zarzucić nie można. Bardzo przyzwoita opona, dobra przyczepność na mokrym a takie są teraz w większości zimy. Nie zwróciłem uwagi tez żeby była jakaś głośniejsza od letnich. Nie mam porównania do dwóch pozostałych.
-
Dajcie znać jak mogę dbać bardziej o swoją 540?
Muszę dać przeczytać Twój post swojej żonie to się odczepi ode mnie i przestanie mnie nazywać świrem... 😉
-
Temperatura oleju - różnice: Wskażnik vs Ukryte Menu vs BimmerLink
Dzięki za odzew. Zastanawia mnie z którego czujnika bierze temp komp w aucie bo BimmerLink pokazuje chyba temp w misce, czyli de facto najzimniejsze miejsce.
-
Temperatura oleju - różnice: Wskażnik vs Ukryte Menu vs BimmerLink
Drodzy, ostatnio "bawiąc się" w różne diagnostyki zauważyłem, że nie zgrywają się temperatury oleju na wskaźnikach w aucie w stosunku do BimmerLinka. Różnice są dość znaczne i wynoszą ok 20 stopni, tzn. BimmerLink pokazuje o ok 20 stopni mniej podczas rozgrzewania niż wskaźnik a aucie. Temp w ukrytym menu pokrywa się idealnie. Im bliżej temperatury roboczej 90-100 stopni tym te różnice zanikają. Krótko mówiąc BimmerLink pokazuje właściwie o połowę wolniejsze rozgrzewanie się oleju. Wskazówka w aucie idzie dość szybko do góry i byłem zwyczajnie przekonany, ze to klasyczne przekłamanie licznika jednak w ukrytym menu to się pokrywa. wg wskazań w aucie (ukryte menu/wskaźnik) temp oleju i płynu chłodzącego idą niemalże w tym samym tempie do góry. W BimmeLinku pokrywa się temp chłodziwa a olej idzie o połową wolniej. Czyżby samochód i appka brała odczyty z różnych czujników? Czy się w takim układzie sugerować ?
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Ok, dzięki, auto z Polski. Temat chyba odpuszczę bo potencjalnych korzyści w tak leciwym aucie będzie mniej niż zachodu z tym ...😉
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
U mnie tez właśnie CIC (2011) i w myBMW nie mogę dodać auta. Wyświetla się info, żeby się zalogować bezpośrednio w aucie ale za cholerę nie wiem jak i gdzie... Jest w menu cos takiego jak ConnectedDrive ale tam tez nic nie mogę zdziałać.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Ok, dzięki. to ja mam zbyt stary samochód... do mybmw zdaje się można dodać auta>2014
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
W jakiej aplikacji?
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Ja byłem w podobnym czasie na akcji. Pisałem nawet w tym wątku, ze po wymianie miałem wrażenie, że skrzynia działa wręcz bardziej płynnie/kulturalnie szczególnie na zimno. Minęło już kilka miesięcy, ciężko mi teraz sobie przypomnieć jak było przed, jak po wymianie i jak to się ma do aktualnej pracy. Jedno jest pewne, na zimno zmiany 1-2-3 są na pewno bardziej wyczuwalne, po zagrzaniu oleju niemal niewyczuwalne. Wydaje mi się, ze jest to całkowicie normalne, tak przynajmniej wynika z rozmów zarówno z użytkownikami jak i specami od BMW.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Panowie, dzięki za info ! To w takim razie chyba prezent po poprzednim właścicielu 🙂 To jest jakaś opcja czasowa czy lifetime, bo auto mam od 1,5 roku i ciągle to działa.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Drodzy takie pytanie odnośnie map PREMIUM - o co chodzi z kolorami i grubością dróg ? Czerwone, żółte itp? Raczej nie jest to kategoria ( eSka, Autostrada, czy krajowa) bardziej to wygląda na natężenie ruchu tylko skąd by brał to info? U nie np. wygląda to tak, zę S7 mam normalnie cienką linią żółtą a dojazdy ( droga krajowa i jakaś wąska lokalna) na czerwono. To się oczywiście zmienia w zależności od lokalizacji.
-
Wysoka temperatura oleju 525d
U mnie przy szybkiej autostradowej jeździe w lato olej nigdy nie przekroczył 107 stopni, temp płynu 90 stopni, wskazówka idealnie w pionie. Samochód po dwóch akcjach na chłodniczkę
-
Wykasowana historia serwisowa w ASO
Być może zrobili jakąś aktualizację i Historia zniknęła... Aplikacja Bimmercode i dodanie z powrotem Historii.