Skocz do zawartości

jarekf

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jarekf

  1. To raczej tylko dla USA, europejskiego VINu nie czyta...
  2. Jeśli cena była na tyle atrakcyjna, że ten wkład 15k sprawi, ze auto w ogólnym rozrachunku wyjdzie powiedzmy rynkowo to ok, doprowadzisz sobie do porządku. W innym przypadku nie zastanawiałbym się 5 minut nad zwrotem...
  3. Kim był ten rzeczoznawca co sprawdzał samochód ?? 90% tych usterek, o których piszesz powinno być przez niego wykrytych. Jeśli ich nie opisał to niech zwraca kasę bo taka usługa to amatorszczyzna, żeby nie użyć mocniejszych słów...
  4. Ok, bardzo dziękuję za informację.
  5. L847447 Po Vinie wychodzą te 33536787208 i takie tez mam na aucie ale pytanie czy mogę je zastąpić tymi 33536787210. Czy te z końcówka 210 są do wersji polifcie?
  6. Witam, czy sprężyny tylne do X3 F25 o nr 33536787208 i 33536787210 są zamienne czy nie? Czym się różnią?
  7. Czy ten problem dotyczy też silników serii N ? Szok jaki jest teraz wysyp w silnikach B... Czy dla silnika N57 to jest przewód o nr 13537823397 (nr1 na obrazku?)
  8. Całe auto było aktualizowane w zeszłym roku, aktualny iLevel 22-7-540. Serio, trzeba jeszcze dodatkowo aktualizować? Pytanie czy w ogóle jest nowsza wersja Uzyskałem tez takie info, że tych żaluzji nie wyrzuca się kodowaniem tylko z mapy silnika...
  9. Sytuacja jest rozwojowa 😉 Mam E-sys 3.30.1 + Launcher Pro v2.8.1 z Tokenem + psdzdata full 4.44.31. Wszystko zainstalowane i odpalone zgodnie z instrukcjami. Działa, łączy się ale w żadnym z 23 modułów nie udało mi się wyszukać nic związanego ze słowami: AKKS, LKS, LUFT, KLAPPEN, Kuehlluftklappensteuerung, Luftklappensteuerung, itp. A w diagnostyce wywala mi cały czas taki błąd związany z żaluzjami chociaż ich nie ma i nigdy nie było. Ma ktoś pomysł czego i gdzie szukać?
  10. A czym się różni n57s od n57a ? U mnie z jakiegoś Vin decodera wychodzi jeszcze inny n57T (258km, 2011 rok)
  11. Cześć, niestety nie mam esys'a
  12. Witam, czy ktos z Wawy mógłby mi pomóc wykodować żaluzje chłodnicy w F25, których nigdy w aucie nie było... Mam błąd tych żaluzji i w sieci znalazłem info, że można je wykodować, żeby błędu nie było. Prawdopodobnie mam opcję 0x03 - default, Init value, not coded (COM diagnosis still active) , czyli zaluzje nieobecne ale diagnostyka aktywna, a potrzeba zmienić na 0x00. Potrzebny E-sys lub Ista i trochę wiedzy, chociaż wiem gdzie szukać - chodzi o AKKS Automatische Kuehlluftklappensteuerung / Luftklappensteuerung - (LKS) w DDE.
  13. jarekf odpowiedział(a) na Ppeppe temat w X3 (F25)
    Mam te Falkeny od zeszłego sezonu - generalnie nic im zarzucić nie można. Bardzo przyzwoita opona, dobra przyczepność na mokrym a takie są teraz w większości zimy. Nie zwróciłem uwagi tez żeby była jakaś głośniejsza od letnich. Nie mam porównania do dwóch pozostałych.
  14. Muszę dać przeczytać Twój post swojej żonie to się odczepi ode mnie i przestanie mnie nazywać świrem... 😉
  15. Dzięki za odzew. Zastanawia mnie z którego czujnika bierze temp komp w aucie bo BimmerLink pokazuje chyba temp w misce, czyli de facto najzimniejsze miejsce.
  16. Drodzy, ostatnio "bawiąc się" w różne diagnostyki zauważyłem, że nie zgrywają się temperatury oleju na wskaźnikach w aucie w stosunku do BimmerLinka. Różnice są dość znaczne i wynoszą ok 20 stopni, tzn. BimmerLink pokazuje o ok 20 stopni mniej podczas rozgrzewania niż wskaźnik a aucie. Temp w ukrytym menu pokrywa się idealnie. Im bliżej temperatury roboczej 90-100 stopni tym te różnice zanikają. Krótko mówiąc BimmerLink pokazuje właściwie o połowę wolniejsze rozgrzewanie się oleju. Wskazówka w aucie idzie dość szybko do góry i byłem zwyczajnie przekonany, ze to klasyczne przekłamanie licznika jednak w ukrytym menu to się pokrywa. wg wskazań w aucie (ukryte menu/wskaźnik) temp oleju i płynu chłodzącego idą niemalże w tym samym tempie do góry. W BimmeLinku pokrywa się temp chłodziwa a olej idzie o połową wolniej. Czyżby samochód i appka brała odczyty z różnych czujników? Czy się w takim układzie sugerować ?
  17. Ok, dzięki, auto z Polski. Temat chyba odpuszczę bo potencjalnych korzyści w tak leciwym aucie będzie mniej niż zachodu z tym ...😉
  18. U mnie tez właśnie CIC (2011) i w myBMW nie mogę dodać auta. Wyświetla się info, żeby się zalogować bezpośrednio w aucie ale za cholerę nie wiem jak i gdzie... Jest w menu cos takiego jak ConnectedDrive ale tam tez nic nie mogę zdziałać.
  19. Ok, dzięki. to ja mam zbyt stary samochód... do mybmw zdaje się można dodać auta>2014
  20. Ja byłem w podobnym czasie na akcji. Pisałem nawet w tym wątku, ze po wymianie miałem wrażenie, że skrzynia działa wręcz bardziej płynnie/kulturalnie szczególnie na zimno. Minęło już kilka miesięcy, ciężko mi teraz sobie przypomnieć jak było przed, jak po wymianie i jak to się ma do aktualnej pracy. Jedno jest pewne, na zimno zmiany 1-2-3 są na pewno bardziej wyczuwalne, po zagrzaniu oleju niemal niewyczuwalne. Wydaje mi się, ze jest to całkowicie normalne, tak przynajmniej wynika z rozmów zarówno z użytkownikami jak i specami od BMW.
  21. Panowie, dzięki za info ! To w takim razie chyba prezent po poprzednim właścicielu 🙂 To jest jakaś opcja czasowa czy lifetime, bo auto mam od 1,5 roku i ciągle to działa.
  22. Drodzy takie pytanie odnośnie map PREMIUM - o co chodzi z kolorami i grubością dróg ? Czerwone, żółte itp? Raczej nie jest to kategoria ( eSka, Autostrada, czy krajowa) bardziej to wygląda na natężenie ruchu tylko skąd by brał to info? U nie np. wygląda to tak, zę S7 mam normalnie cienką linią żółtą a dojazdy ( droga krajowa i jakaś wąska lokalna) na czerwono. To się oczywiście zmienia w zależności od lokalizacji.
  23. U mnie przy szybkiej autostradowej jeździe w lato olej nigdy nie przekroczył 107 stopni, temp płynu 90 stopni, wskazówka idealnie w pionie. Samochód po dwóch akcjach na chłodniczkę
  24. Być może zrobili jakąś aktualizację i Historia zniknęła... Aplikacja Bimmercode i dodanie z powrotem Historii.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.