Treść opublikowana przez jarekf
-
N57 - DPF i wysokie wartości ciśnienia wstecznego
Czujnik nówka sztuka oryginał z ASO
-
N57 - DPF i wysokie wartości ciśnienia wstecznego
Założony nowy oryginalny czujnik z ASO. Wskazania zmieniły się diametralnie. Wyrównały się zarówno odczyty z 4 czujników: Wartości ciśnienia wstecznego też są już w normach: Przejechałem ok 100 km od wymiany i poziom sadzy spadł z ok 40g przed wymianą do ok 28g po wymianie czujnika i teraz przyrasta w normalnym wolnym tempie. Zobaczymy kiedy się będzie wypalał i potem jak będzie rosło. Ale wydaje mi się, że problem chyba jest rozwiązany. Jedyna rzecz to wskazania ciśnienia wstecznego na wyłączonym silniku. U mnie teraz po wymianie pokazuje 6hPa ( przed było 35hpa) a widziałem wpisy, ze powinno być 0. Czy to oznacza, ze jest jeszcze jakiś problem czy nie przejmować się tym skoro pozostałe parametry są w normie? W IŚCIE jest info, żeby po wymianie czujnika zresetować adaptację co też zrobiłem.
-
N57 - DPF i wysokie wartości ciśnienia wstecznego
rozumiem, ze mówimy o czujniku nr 5 (13627805152) z poniższego schematu ? Ok, wymienię czujnik. Parametry podczas jazdy podglądam zarówno Bimmer-Toolem jak i Bimmerlinkiem w zależności czy mam czas i wezmę tablet. Akurat dzisiaj w drodze do pracy odpaliłem Bimmerlinka i ustawiłem parametry : Exhaust gas temperature in front of the DPF oraz Exhaust gas temperature upstream of the catalyst. Aplikacja pokazywała obie wartości, różniły się one trochę między sobą w zależności od jazdy (z tego co pamiętam óznica była ok 50-100 stopni) i oscylowały w granicach 300-400 stopni. Podczas wypalania temperatura zawsze jest w okolicach 620 stopni.
-
N57 - DPF i wysokie wartości ciśnienia wstecznego
Cześć, mam prośbę o pomoc w diagnozie i oczywiście rozwiązaniu problemu 🙂 Temat dotyczy N57 258km, przebieg 140 tys km który do tej pory nie miał żadnych problemów z DPF, wypalał się średnio co 300-500km przy jeździe miejsko-podmiejskiej. W trasie co 700-900 km. Monitoruję to w aplikacji i wiem dokładnie jak to wygląda, po wypaleniu sadza rosła powoli, na pewno nie skokowo. Przy szybszej jeździe sama schodziła w dół. Po ostaniem wypalaniu DPFa ok 150km temu od razu bardzo szybko zaczęła rosnąć sadza ( w ciągu 20-30km) od ok 3 gr po wypalaniu do mniej więcej 30g i tak ją utrzymuje ( raz troszkę spadnie, raz trochę wzrośnie ). Wypalanie się nie uruchamia samo. Pojechałem na trasę i odpaliłem regenerację. Wszystko się zrobiło, sadza zeszła do 3gr, a po zakończonej procedurze i przejechaniu 7 km poziom sadzy już podchodzi pod 30gr znowu... Zrobiłem kilka testów w ISTA: Wysokie wartości ciśnienia wstecznego, na wyłączonym silniku wynosi 35mbar. Porównanie wskazań czujników, tu chyba jest ok? Te różnice są w normie? I porównanie odczytów czujników temperatury spalin przed turbo i przed DPF - Jak odczytać te dane? Wskazują co jest problemem? Czy ciśnienie wsteczne dpf 35 hPa przy zgaszonym silniku oznacza, że walnięty jest czujnik ciśnienia? Na wolnych obrotach też jest ponad normę, przy 2 tys i 3 tys jest ok. Czy dpf umiera? Ale tak z dnia nadzień..? No i ta różnica w temp spalin przed katem i dpfem, tam są dwa czujniki? Ogólnie auto zapitala, żadnych błędów nie ma. Pomóżcie
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czy ciśnienie wsteczne dpf 32 hPa przy zgaszonym silniku oznacza, że walnięty jest czujnik? Czy dpf umiera? BTool pokazuje ciśnienie wsteczne zmierzone 0, oraz adaptacje dpf tez są 0. Sadza jest na poziome ok 35g i co ciekawe po ostatnim wypalaniu od ok 100km temu od razu bardzo szybko urosła od ok 3 gr do mniej więcej tej wartości (30g) i tak ją utrzymuje ( raz troszkę spadnie, raz trochę wzrośnie ). DPF wypala się średnio co 300-500 km jazda miejska+obwodnica. Pierwszy raz coś takiego, a monitoruje dpf z appka stale.
-
Aplikacja IOS IPhone do diagnostyki K+DCAN
Na iOS masz np. Bimmerlink (diagnostyka) i Bimmercode (kodowanie)
-
E90 330xd 2008, VIN: WBAVD91070F006465
jarekf odpowiedział(a) na jarekf temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażO nie wiedziałem że w mobywatelu można sprawdzić też historię bez daty. To co udało mi sie ustalić - samochód jest faktycznie z Polski, kupiony przez aktualnego właściciela w FUSie w Warszawie. Przebieg realny, serwis tylko ASO ale od 4-5 lat prawie niejeżdżony. Niestety auto miało dwie szkody. Jedna bardzo drobna - błotnik przód, a druga przerysowany cały bok i tutaj sprawa wygląda gorzej bo - nie wnikając na razie jak mocne to było przerysowanie - zaczyna wychodzić ruda na tej stronie... Tarcze +klocki są do wymiany ale pewnie jeszcze inne rzeczy wyjdą, to wiadomo.
-
E90 330xd 2008, VIN: WBAVD91070F006465
jarekf odpowiedział(a) na jarekf temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMam w domu od nowości auto 14 letnie które ma 100 tys przebiegu i o czym to świadczy.. ? VIN zdekodowałem, widziałem info o języku rumuńskim co faktycznie dziwnie wygląda. Bardziej mnie interesuje historia w BMW. Historii Pojazdu tez nie można sprawdzić bo data rejestracji jest błędna. Z pewnością jest trochę wątpliwości na dzień dobry dlatego szukam wsparcia 😉
-
E90 330xd 2008, VIN: WBAVD91070F006465
jarekf opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHej, kojarzy ktoś to auto ? Może ktoś ma możliwość zweryfikować historię ? https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-3-bmw-e90-330xd-manual-187-tysiecy-przebiegu-ID6GqNMz.html
-
Trzecie światło stop - x3 F25
https://www.bimmerforums.co.uk/threads/x3-f25-2011-water-getting-in-boot-through-third-break-light.572230/
-
Trzecie światło stop - x3 F25
W wersji budżetowej musisz wyjąć lampę, usunąć resztki uszczelki z klapy i lampy, na lampę nałożyć silikon i zamontować. Albo za parę stówek kupić nową lampę z fabryczną uszczelką.
- Serwis olejowy ASO M50i
-
X3 2.0 D amortyzarory przednie oryginał zamiennik cena ASO poza ASO?
Poszukaj serwisów nie-ASO ale tych polecanych i sprawdzonych. Zapłacisz ułamek tej ceny za lepiej wykonaną pracę. Ja mam z kolei bardzo słabe doświadczenia z ASO różnych marek. Fatalne diagnozy, bezsensowne procedury, ceny z kosmosu, uszkodzone elementy przy naprawach, pracownicy z bardzo nikłą wiedzą, których klient musi douczać...
-
X3 2.0 D amortyzarory przednie oryginał zamiennik cena ASO poza ASO?
Te 2k mniej to wycena Bawarii za to samo ?
-
X3 2.0 D amortyzarory przednie oryginał zamiennik cena ASO poza ASO?
To napisz koniecznie jak Ci to Bawaria wyceniła
-
X3 2.0 D amortyzarory przednie oryginał zamiennik cena ASO poza ASO?
Jakby to był "nowy " samochód z przebiegiem 13 tys a nie 130 tys to można by wymienić jeden ale przy takim przebiegu obowiązkowo 2 przednie + mocowania, osłony itp. Cena jak na ASO przystało... Pewnie robiąc poza ASO finalna cena zamknie się w 1/3 tego co napisałeś. Części możesz sobie sam zamówić ( oryginał lub zamiennik) na podstawie rozpiski z ASO. Poszukaj polecanych serwisów z Twojej okolicy w odpowiednim dziale na forum. Nie wiem z którego ASO korzystasz ale Bawaria Motors ma promocję Serwis 5+, części -15% a robocizna -50%
-
Ochraniacz pod foteliki
Jak na 3 razy to kup np. jakiś jasny koc z polaru w Jysku, złóż kilka razy żeby była gruba warstwa i pod fotelik. A potem się jeszcze przyda na chłodniejsze wieczory 😉
-
Purchle na kokpicie
Byle nie regenerowaną 😉
-
Purchle na kokpicie
Wystrzelona poduszka
-
Dobór opon całorocznych Runflat z homologacją BMW
Teraz w prawie w żadnym aucie nie masz dojazdówki, a ile z nich wyjeżdża na RF...??? Rób jak uważasz, skupiłeś się żeby mieć homologacje i RF a chcesz włożyć opony do wszystkiego - czyli do niczego. Mam dobrej klasy wielosezon w małym miejskim wozidełku i tylko do takiego auta do turlania się wokół komina to się nadaje. Ani to nie trzyma na rozgrzanym asfalcie ani na śniegu, a na mokrym lepsza będzie "deszczowa" letnia. W życiu bym nie włożył do dynamicznego auta chcąc korzystać z potencjału silnika i napędu.
-
Dobór opon całorocznych Runflat z homologacją BMW
A po co koniecznie chcesz RF i jeszcze homologację BMW... ??? Przecież nawet BMW tego nie wymaga.. Ten rozmiar to zdaje się nie jest fabryczny, wiec ja bym zaczął od przejścia na fabryczny rozmiar i zakup porządnych opon, a RF i homologację olał bo to bezsens...
-
Brak ciepłego nawiewu po konwersji F32 435i USA
Bardzo możliwe, że coś się wywaliło... Sam miałem taka sytuację, ze po kodowaniu kilku rzeczy szyby przednie zaczęły mi działać w odwrotnym kierunku 🤨 Po przywróceniu do stanu przed zmianami i po ponownym kodowaniu wszystko wróciło do normy.
-
Spalanie w 520d g30
Z tego co piszesz to pali ca 2 x więcej niż powinien. W 3 litrowym dieslu ciężko spalić więcej niż 11 a to i tak trzeba się mocno starać... O ile w diagnostyce wszystko ok to wgrałbym serię i zobaczył czy cos się zmieni.
-
Szyba czołowa
Ul. Wiertnicza 162 ( przy TVNie) Naprawiałem tam przynajmniej 5 odprysków, zawsze z sukcesem choć kilka było ryzykownych. Polecam z czystym sumieniem.
-
Szyba czołowa
https://autoszyby.com/warszawa/ Naprawiałem tam przynajmniej 5 odprysków, zawsze z sukcesem choć kilka było ryzykownych. Polecam z czystym sumieniem.