Skocz do zawartości

Wawa - E-sys/Ista pomoc w kodowaniu


jarekf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos z Wawy mógłby mi pomóc wykodować żaluzje chłodnicy w F25, których nigdy w aucie nie było... Mam błąd tych żaluzji i w sieci znalazłem info, że można je wykodować, żeby błędu nie było. 

Prawdopodobnie mam opcję 0x03 - default, Init value, not coded (COM diagnosis still active) , czyli zaluzje nieobecne ale diagnostyka aktywna, a potrzeba zmienić na 0x00.

Potrzebny E-sys lub Ista i trochę wiedzy, chociaż wiem gdzie szukać - chodzi o AKKS Automatische Kuehlluftklappensteuerung / Luftklappensteuerung - (LKS) w DDE.

 

Edytowane przez jarekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest rozwojowa 😉

Mam E-sys 3.30.1 + Launcher Pro v2.8.1 z Tokenem + psdzdata full 4.44.31. Wszystko zainstalowane i odpalone zgodnie z instrukcjami. Działa, łączy się ale w żadnym z 23 modułów nie udało mi się wyszukać nic związanego ze słowami: AKKS, LKS, LUFT, KLAPPEN, Kuehlluftklappensteuerung, Luftklappensteuerung, itp.

A w diagnostyce wywala mi cały czas taki błąd związany z żaluzjami chociaż ich nie ma i nigdy nie było. Ma ktoś pomysł czego i gdzie szukać?

image.thumb.jpeg.beabf4e9e2f6d9d469689d42eeaa3e7c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Całe auto było aktualizowane w zeszłym roku, aktualny iLevel 22-7-540. Serio, trzeba jeszcze dodatkowo aktualizować? Pytanie czy w ogóle jest nowsza wersja

Uzyskałem tez takie info, że tych żaluzji nie wyrzuca się kodowaniem tylko z mapy silnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.