Treść opublikowana przez jarekf
-
[X3 F25 20D N47] DPF - komunikat o błędzie
Podłączyć ISTĘ albo Bimmer Tool
-
Przedłużająca się naprawa w ASO
Rok temu Pan nie wyhamował i lekko wjechał mi w tył. Na pierwszy rzut oka jedynie zderzak podrapany. Oględziny wykonałem następnego nią w ASO Bawaria Motors, wstępny kosztorys obejmujący nowy zderzak. To był początek lipca. Termin naprawy na wrzesień, bo wcześniej nie mają miejsc + kosztorys musi być zaakceptowany i dopiero zamówią części. W sumie nie robiło mi to różnicy bo samochód był w pełni jezdny. We wrześniu chce wstawić samochód na umówioną naprawę i proszę Bawarię o auto zastępcze - nie mają... Sory. No to załatwiam bezpośrednio z ubezpieczenia sprawcy... Proponują mi jakieś "gówna", samochody z innych segmentów niż mój... Chyba z dziesięć wypożyczalni współpracujących próbowało mi coś "wcisnąć"... 1,5 tygodnia trwało załatwianie odpowiedniego samochodu. W związku z tym, musiałem przesuwać termin naprawy. W końcu udało się samochód wstawić, auto zastępcze na 3 dni, bo tyle miało trwać wymiana zderzaka, lakierowanie itp. Po zdjęciu zderzaka okazało się, ze belka pod zderzakiem tez jest do wymiany.. Nie będę się dalej rozpisywał, napisze tylko że auto stało w serwisie łącznie 4 tygodnie, samochód zastępczy musiałem przedłużać co kilka dni, mój "opiekun" z Bawarii albo nie odbierał albo był zajęty albo nie wiem co robił... Wykonałem dziesiątki telefonów bo nie informował ubezpieczyciela ze naprawa się przedłuża bo części nie ma itp itd. Sam musiałem tego pilnować. W moim przypadku banalna wymiana tylnego zderzak i belki pod nim od wykonania oględzin w ASO do odebrania auta trwała od lipca do października - bite 3 miesiące a kontakt z Bawarią Motors był FATALNY. Także Twój przypadek nie jest odosobniony.
-
[F10/F11 xDrive] Wymiana oleju w skrzyni rozdzielczej xDrive
Dodam jeszcze, że VTG „kalibruje się” po każdorazowej jeździe i wyłączeniu silnika. Zauważyłem, że przy spokojnej jeździe kąt kalibracji się nie zmienia ale już po ostrym ogniu na autostradzie czy dynamicznej jeździe po zakrętach ten kąt kalibracji się zmienia.
-
Wymiana akumulatora
To może tu zapytam - jaka ładowarkę do podtrzymanie napięcia polecacie w normalnych pieniądzach do programowania/robienia aktualizacji sterowników ? Mam CTEK 5.0 ale to ma 5A więc tylko do podładowania się nadaje?
-
[F10/F11 xDrive] Wymiana oleju w skrzyni rozdzielczej xDrive
Robiłem i na ciepło i na zimno i nie ma to chyba żadnego znaczenia. W każdym razie różnic nie zauważyłem. W ogóle zastanawia mnie w jakim celu jest ta funkcja, bo po przeprowadzeniu takiej kalibracji (np. po wymianie oleju) wartości po kolejnej jeździe wracają do tych sprzed kalibracji. Bardziej sensowny jest reset adaptacji, który resetuje licznik przejechanych km na oleju. Ta funkcja jest w Bimmer Tool, w ISTA'cie 4.39.20 tego nie widzę, jest tylko kalibracja która nie resetuje licznika km oleju.
-
bmw x3 f25 resetowanie rozdzielacza po wymianie oleju
ISTA, Bimmertool
-
F11 2017 b47 205->2TB
Ale w czym problem, skoro masz Bimmercode to zrób tą zmianę i sam się przekonasz. To wszystko jest odwracalne...
-
F11 2017 b47 205->2TB
Dodawałem tą opcje w Bimmercode a mam właśnie zwykła skrzynie bez łopatek i poza info odnośnie aktualnego biegu w trybie Sport, żadnych zmian.
-
520d B47 DPF częstotliwość wypaleń.
W N57 końcówki też są czyste. U mnie tez ostatnio rekord - wypalanie po 930 km (ok 500km trasy i ponad 400km po lokalnych mazurskich drogach). Średnio wypala się po >700 km przy dojazdach obwodnica (15km) do stolicy i drugie tyle po miejsce.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Super, czekam z niecierpliwością na torrenty 🙂
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Czym się różnią funkcje serwisowe dotyczące skrzynki rozdzielczej LMV - kalibracja i reset adaptacji ?
-
Trzeszczenie/Skrzypienie spod auta po zatrzymaniu do zera
To od razu zapytam czy wymienia się sam ten moduł/nastawnik jeśli nie ma żadnych innych problrmów ze strony napędu? Czy to trzeba robić całościowo, czyli jakaś regeneracja/rozebranie VTG i do tego wymiana nastawnika? Sama wymiana modułu wydaje się dość prosta, wtyczka i dwie śrubki. Chociażby na podmianę żeby sprawdzić czy to faktycznie tu jest problem.
-
Trzeszczenie/Skrzypienie spod auta po zatrzymaniu do zera
Samochód był na podnośniku, dźwięk wydobywa z nastawnika/silniczka skrzynki rozdzielczej VTG. I teraz co z tym fantem ? Auto jeździ normalnie, nie ma żadnych szarpnięć, przeskakiwania przy manewrach, kompletnie nic. Powiedziałbym, ze cały napęd działa wręcz bardzo płynnie. Oczywiście żadnych błędów nie ma.
-
Trzeszczenie/Skrzypienie spod auta po zatrzymaniu do zera
Przy hamowaniu/zatrzymaniu się podczas toczenia się na N nie ma tego dźwięku, jest cisza. Co wydaje mi się, że wyklucza kwestię hamulców. Dźwięk występuje gdy jest zapięty napęd, jedynie na D i R
-
Trzeszczenie/Skrzypienie spod auta po zatrzymaniu do zera
Cześć, dziwny dźwięk odkryłem przez przypadek w garażu przy otwartym oknie i ściszonej muzyce. Manewrując na żeby zaparkować na D oraz R tak jak samochód się toczy i wciśnieciu hamulca żeby całkowicie auto zatrzymać spod auta wydobywa się dźwięk trzeszczenia skrzypienia który trwa ok sekundy w momencie jak auto staje. Dzieje się to zarówno na D jak i R. Jak auto jest w N i się powoli stacza z górki i wcisnę hamulec żeby się zatrzymać dźwięk trzeszczenia nie występuję, wszystko jest cichutko. Zakładam, że jeszcze z tym już pewnie od dawna tylko zawsze mam zamknięte okno i muzykę i tego nie słychać było, dopiero przy otwartym oknie i jadąc przy ścianie. Poniżej film:
-
Układ kierowniczy
Jak cos będziesz więcej wiedział to napisz, w PL taka akcja chyba nie istnieje..
-
Układ kierowniczy
U mnie przedlift i brak akcji. Widzisz tez ta akcje na stronie BMW czy tylko list przyszedł ?
-
Układ kierowniczy
Jaki rocznik , wersja itp ?
-
Lusterko zewnętrzne nie blokuje się w normalnej pozycji
No dziwne... To co nowego trzeba szukać?
-
Lusterko zewnętrzne nie blokuje się w normalnej pozycji
Auto stało w garażu zamknięte ze złożonymi lusterkami, nikt się do niego nie dotykał. Rano jak odblokowałem to się po prostu nie rozłożyło to lewe, do tej pory działały bez zarzutu.
-
Lusterko zewnętrzne nie blokuje się w normalnej pozycji
Hej, taka to sytuacja dzisiaj mnie spotkała. Lusterka były złożone, otwieram auto prawe lusterko się rozłożyło, lewe pozostało w pozycji złożonej. Wyświetla błąd 800FB2 (Folding drive in, left mirror defective). ROzkłądanie i skłądanie nie działa na lewe lusterko. Dodatkowo inaczej niż prawe blokuje się/strzela w pozycjach skrajnych (ma nax rozłożone i złożone) a nie tak jak powinno być w pozycji normalnego rozłożenia. W pozycji normlanej do jazdy luźno lata. Rozebrałem, psiknąłem siuwaksem, popatrzyłem ale nie wiem co tam się wydarzyło... Jakieś pomysły co podziałać? Czy wymiana lusterka ? Tak to wygląda
-
F10/11 N57 rzeczywiste ciśnienie oleju
U mnie w N57 8hp skrzynia zmienia biegi przy ultra zamulaniu przy ok 1,4-1,5 tys obr/min, ale to dosłownie przy głaskaniu gazu. Przy dodaniu gazu od razu zrzuca jeden/dwa biegi. W ogóle nie występuję taki efekt, żeby ciągnął na 8 biegu od 1,2 tys obr/min przy przyśpieszaniu.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Nic takiego nie występuję, u mnie bez problemu poszło i mapa już w samochodzie
-
N57 - DPF i wysokie wartości ciśnienia wstecznego
No i gitara ! Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki !
-
N57 - DPF i wysokie wartości ciśnienia wstecznego
Offset ciśn. wstecznego DPF pokazuje 8hPa Właśnie miałem zapytać czy on potrzebuje czasu/przejechanych km żeby się jakoś zaadoptować. Wczoraj miałem na wyłączonym silniku po rozgrzaniu najpierw 12hPa, później zeszło do 6hPa, dzisiaj pojechałem na stację i po wyłączeniu silnika było 3hPa a po powrocie do domu już pokazuje 1hPa. Zrobiłem jeszcze pomiary ciśnienia wstecznego przy obrotach i one też zmniejszyły się prawie o połowę vs to co wczoraj od razu po wymianie. Wygląda, że wszystko chyba jest OK?