Skocz do zawartości

jarekf

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jarekf

  1. Podłączyć ISTĘ albo Bimmer Tool
  2. Rok temu Pan nie wyhamował i lekko wjechał mi w tył. Na pierwszy rzut oka jedynie zderzak podrapany. Oględziny wykonałem następnego nią w ASO Bawaria Motors, wstępny kosztorys obejmujący nowy zderzak. To był początek lipca. Termin naprawy na wrzesień, bo wcześniej nie mają miejsc + kosztorys musi być zaakceptowany i dopiero zamówią części. W sumie nie robiło mi to różnicy bo samochód był w pełni jezdny. We wrześniu chce wstawić samochód na umówioną naprawę i proszę Bawarię o auto zastępcze - nie mają... Sory. No to załatwiam bezpośrednio z ubezpieczenia sprawcy... Proponują mi jakieś "gówna", samochody z innych segmentów niż mój... Chyba z dziesięć wypożyczalni współpracujących próbowało mi coś "wcisnąć"... 1,5 tygodnia trwało załatwianie odpowiedniego samochodu. W związku z tym, musiałem przesuwać termin naprawy. W końcu udało się samochód wstawić, auto zastępcze na 3 dni, bo tyle miało trwać wymiana zderzaka, lakierowanie itp. Po zdjęciu zderzaka okazało się, ze belka pod zderzakiem tez jest do wymiany.. Nie będę się dalej rozpisywał, napisze tylko że auto stało w serwisie łącznie 4 tygodnie, samochód zastępczy musiałem przedłużać co kilka dni, mój "opiekun" z Bawarii albo nie odbierał albo był zajęty albo nie wiem co robił... Wykonałem dziesiątki telefonów bo nie informował ubezpieczyciela ze naprawa się przedłuża bo części nie ma itp itd. Sam musiałem tego pilnować. W moim przypadku banalna wymiana tylnego zderzak i belki pod nim od wykonania oględzin w ASO do odebrania auta trwała od lipca do października - bite 3 miesiące a kontakt z Bawarią Motors był FATALNY. Także Twój przypadek nie jest odosobniony.
  3. Dodam jeszcze, że VTG „kalibruje się” po każdorazowej jeździe i wyłączeniu silnika. Zauważyłem, że przy spokojnej jeździe kąt kalibracji się nie zmienia ale już po ostrym ogniu na autostradzie czy dynamicznej jeździe po zakrętach ten kąt kalibracji się zmienia.
  4. jarekf odpowiedział(a) na asaledr temat w F10, F11
    To może tu zapytam - jaka ładowarkę do podtrzymanie napięcia polecacie w normalnych pieniądzach do programowania/robienia aktualizacji sterowników ? Mam CTEK 5.0 ale to ma 5A więc tylko do podładowania się nadaje?
  5. Robiłem i na ciepło i na zimno i nie ma to chyba żadnego znaczenia. W każdym razie różnic nie zauważyłem. W ogóle zastanawia mnie w jakim celu jest ta funkcja, bo po przeprowadzeniu takiej kalibracji (np. po wymianie oleju) wartości po kolejnej jeździe wracają do tych sprzed kalibracji. Bardziej sensowny jest reset adaptacji, który resetuje licznik przejechanych km na oleju. Ta funkcja jest w Bimmer Tool, w ISTA'cie 4.39.20 tego nie widzę, jest tylko kalibracja która nie resetuje licznika km oleju.
  6. ISTA, Bimmertool
  7. jarekf odpowiedział(a) na Lewy83 temat w F10, F11
    Ale w czym problem, skoro masz Bimmercode to zrób tą zmianę i sam się przekonasz. To wszystko jest odwracalne...
  8. jarekf odpowiedział(a) na Lewy83 temat w F10, F11
    Dodawałem tą opcje w Bimmercode a mam właśnie zwykła skrzynie bez łopatek i poza info odnośnie aktualnego biegu w trybie Sport, żadnych zmian.
  9. W N57 końcówki też są czyste. U mnie tez ostatnio rekord - wypalanie po 930 km (ok 500km trasy i ponad 400km po lokalnych mazurskich drogach). Średnio wypala się po >700 km przy dojazdach obwodnica (15km) do stolicy i drugie tyle po miejsce.
  10. Super, czekam z niecierpliwością na torrenty 🙂
  11. Czym się różnią funkcje serwisowe dotyczące skrzynki rozdzielczej LMV - kalibracja i reset adaptacji ?
  12. To od razu zapytam czy wymienia się sam ten moduł/nastawnik jeśli nie ma żadnych innych problrmów ze strony napędu? Czy to trzeba robić całościowo, czyli jakaś regeneracja/rozebranie VTG i do tego wymiana nastawnika? Sama wymiana modułu wydaje się dość prosta, wtyczka i dwie śrubki. Chociażby na podmianę żeby sprawdzić czy to faktycznie tu jest problem.
  13. Samochód był na podnośniku, dźwięk wydobywa z nastawnika/silniczka skrzynki rozdzielczej VTG. I teraz co z tym fantem ? Auto jeździ normalnie, nie ma żadnych szarpnięć, przeskakiwania przy manewrach, kompletnie nic. Powiedziałbym, ze cały napęd działa wręcz bardzo płynnie. Oczywiście żadnych błędów nie ma.
  14. Przy hamowaniu/zatrzymaniu się podczas toczenia się na N nie ma tego dźwięku, jest cisza. Co wydaje mi się, że wyklucza kwestię hamulców. Dźwięk występuje gdy jest zapięty napęd, jedynie na D i R
  15. Cześć, dziwny dźwięk odkryłem przez przypadek w garażu przy otwartym oknie i ściszonej muzyce. Manewrując na żeby zaparkować na D oraz R tak jak samochód się toczy i wciśnieciu hamulca żeby całkowicie auto zatrzymać spod auta wydobywa się dźwięk trzeszczenia skrzypienia który trwa ok sekundy w momencie jak auto staje. Dzieje się to zarówno na D jak i R. Jak auto jest w N i się powoli stacza z górki i wcisnę hamulec żeby się zatrzymać dźwięk trzeszczenia nie występuję, wszystko jest cichutko. Zakładam, że jeszcze z tym już pewnie od dawna tylko zawsze mam zamknięte okno i muzykę i tego nie słychać było, dopiero przy otwartym oknie i jadąc przy ścianie. Poniżej film:
  16. jarekf odpowiedział(a) na Bartibol temat w X3 (F25)
    Jak cos będziesz więcej wiedział to napisz, w PL taka akcja chyba nie istnieje..
  17. jarekf odpowiedział(a) na Bartibol temat w X3 (F25)
    U mnie przedlift i brak akcji. Widzisz tez ta akcje na stronie BMW czy tylko list przyszedł ?
  18. jarekf odpowiedział(a) na Bartibol temat w X3 (F25)
    Jaki rocznik , wersja itp ?
  19. No dziwne... To co nowego trzeba szukać?
  20. Auto stało w garażu zamknięte ze złożonymi lusterkami, nikt się do niego nie dotykał. Rano jak odblokowałem to się po prostu nie rozłożyło to lewe, do tej pory działały bez zarzutu.
  21. Hej, taka to sytuacja dzisiaj mnie spotkała. Lusterka były złożone, otwieram auto prawe lusterko się rozłożyło, lewe pozostało w pozycji złożonej. Wyświetla błąd 800FB2 (Folding drive in, left mirror defective). ROzkłądanie i skłądanie nie działa na lewe lusterko. Dodatkowo inaczej niż prawe blokuje się/strzela w pozycjach skrajnych (ma nax rozłożone i złożone) a nie tak jak powinno być w pozycji normalnego rozłożenia. W pozycji normlanej do jazdy luźno lata. Rozebrałem, psiknąłem siuwaksem, popatrzyłem ale nie wiem co tam się wydarzyło... Jakieś pomysły co podziałać? Czy wymiana lusterka ? Tak to wygląda
  22. U mnie w N57 8hp skrzynia zmienia biegi przy ultra zamulaniu przy ok 1,4-1,5 tys obr/min, ale to dosłownie przy głaskaniu gazu. Przy dodaniu gazu od razu zrzuca jeden/dwa biegi. W ogóle nie występuję taki efekt, żeby ciągnął na 8 biegu od 1,2 tys obr/min przy przyśpieszaniu.
  23. Nic takiego nie występuję, u mnie bez problemu poszło i mapa już w samochodzie
  24. No i gitara ! Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki !
  25. Offset ciśn. wstecznego DPF pokazuje 8hPa Właśnie miałem zapytać czy on potrzebuje czasu/przejechanych km żeby się jakoś zaadoptować. Wczoraj miałem na wyłączonym silniku po rozgrzaniu najpierw 12hPa, później zeszło do 6hPa, dzisiaj pojechałem na stację i po wyłączeniu silnika było 3hPa a po powrocie do domu już pokazuje 1hPa. Zrobiłem jeszcze pomiary ciśnienia wstecznego przy obrotach i one też zmniejszyły się prawie o połowę vs to co wczoraj od razu po wymianie. Wygląda, że wszystko chyba jest OK?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.