Skocz do zawartości

Dajcie znać jak mogę dbać bardziej o swoją 540?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie, chciałbym się Was doradzić jako świeżak na forum co powinienem robić aby dotrzymać w idealnym stanie moją 540 do czasu rejestracji jako zabytek. Staram się dbać o nią jak mogę i każda Wasza wskazówka będzie dla mnie bardzo cenna. Jeżeli chodzi o codzienną eksploatacje to momentami żona chce mnie zamordować 😄 Za każdym razem jak wsiadamy jest chwila odczekania do momentu odpalenia, a po odpaleniu zawsze czekamy na doprowadzenie elektryki do wszystkich podzespolów 😜 Ruszamy po zwolnieniu obrotów czyli zawsze ok. 1min-1,5min od odpalenia. Poruszałem ten temat w ASO podobno nie ma to żadnego znaczenia przy mojej wersji natomiast zaleca się takie zachowanie przy seriach M. Mimo wszystko u siebie tak dzialam nawet jak nam spieszno 😄. Podczas jazdy nie przekraczam nigdy 2 tys. obrotów do momentu dogrzania oleju jak i nigdy nie gasze samochodu przed osiągnięciem optymalnej temperatury. Parkowanie ręczny —> klocek pod koło —> luz —> P. Tryb jazdy przeważnie komfort czasami skorzystam ze sporta czy eco ale bardzo rzadko. Paliwo - raczej Was nie zaskoczę  nigdy nie została zalana niczym innym jak V-Power Racing. Od czasu do czasu dodatek do benzyny też się wleje. Olej wymieniany zawsze jak nakazują serwisy + dodatkowo wymieniam na swój koszt. Średnia wymiany co 15 tys. Jak dobrze pamiętam pierwszą wymianę zrobiłem szybciej bodajże ok. 6 tys. Zrobiłem nią 75 tys. i powoli przymierzam się do wymiany oleju skrzyni biegów. W BMW mówią mi że wymiana nie jest konieczna ale mimo tych informacji będę chciał zrobić to na swój koszt. Wymiana dynamiczna i tutaj pytanie gdzie najlepiej to zrobić. Zależy mi na jakimś certyfikowanym serwisie ZF jeżeli słyszeliście o czymś godnym polecenia dajcie znać. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą oleju w układzie wspomagania - co sądzicie? Wygląd samochodu salonowy w środku i na zewnątrz :). Ceramika odnawiana co roku. Myjka bezdotykowa + car spa na bieżąco. Mycie podwozia w czasie zimy obowiązkowe. Dajcie znać czy konserwujecie jakoś podwozie po zimie. Jeśli tak w jaki sposób? Oczywiście garażowana. Dajcie jakieś tipy co robicie Wy 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.